Články‎ > ‎

Školní výlet 4.A a 5.B

přidáno: 13. 6. 2018 22:15, autor: Miroslava Siudová   [ Aktualizováno 13. 6. 2018 22:55 uživatelem Pavel Stopa ]
 
Máte to taky tak? Poloprobdělá noc a lehké šimrání kolem žaludku? Řízky napěchované baťůžky, mikiny ledabyle omotané kolem pasu a dobrá nálada navzdory časnému ránu uprostřed školního týdne? .. Jedeme na ŠKOLNÍ VÝLET!

Autobus se přihnal přesně v 7.30, nasál všech 41+2 pasažéry ze 4. A a 5. B a vyrazil směr Brno. Během tříhodinové cesty to v jeho útrobách příjemně švitořilo, vonělo a šustilo, mobily a tablety nezahálely.. V půl desáté nás pan řidič vyklopil uprostřed rušné ulice a ponechal napospas kulturnímu dědictví velkoměsta. Nahrnuli jsme se do hrobky kapucínů, kde tváří v tvář všem těm mumiím lehce mrazilo, propluli historickou částí Brna na kasematy hradu Špilberk, kde tváří v tvář středověké realitě s její mučírenskou vynalézavostí mrazilo ještě více. No co? V třicetistupňovém horku trocha mrazu neuškodí..

Od hradu jsme se naším autobusem přemístili na Brněnskou přehradu, abychom si užili projížďku parníčkem a pokochali se výhledem na okolní zeleň. Vystoupili jsme v malé zátočině, slupli zmrzlinu z místního bufetu, vyfikli se do plavek a šup do vody. Z našeho koupacího ráje nás do autobusu vyhnaly zlověstné mraky. Následující hodinu jsme si lebedili pěkně v suchu, zatímco pan řidič bojoval s přívaly vody, které mu do cesty stavěla bouřka. U Sloupsko-šošůvských jeskyní jsme už opět vystupovali suchou nohou. Nákupem suvenýrů a prohlídkou jeskyní jsme vyčerpali poslední zbytky peněz a energie. Cestu zpět do Návsí jsme z velké částí prospali..

Tož tak. Už jsme zase dobili baterie a těšíme se na příští výlet. Pár fotografií tu. Něco i tady.

Napsali: Marcela Mrvečková, Pavel Stopa

Comments