Články‎ > ‎

Májový šachový turnaj 2018

přidáno: 11. 5. 2018 8:51, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno 11. 5. 2018 8:53 ]
  Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se na naší škole uskutečnil tradiční Májový šachový turnaj 2018.  Zúčastnilo se ho 60 šachistů z okolních škol našeho regionu. Soutěžilo se v pěti kategoriích podle tříd. První kategorie byla určena našim nejmladším šachistům, prvňáčkům, kteří zasluhují největší péči a pozornost.
  Jistě Vás zajímá, kteří šachisté z naší Masarykovy ZŠ byli nejúspěšnější.
V I. kategorii nejmladších žáků 1. třídy vybojoval 1. místo a zlatý pohár Adam Bulawa z 1. A.
Ve II. kategorii 2.-3. tříd  1. místo a zlatou medaili a pohár získal Nikolas Očko ze 3. B. Na 2. místě se umístil Marek Hermann ze 3.A.

Ve III. kategorii 4.-5. tříd 3. místo a bronzovou medaili vybojoval Patrik Rusz  z 5. A.
V kategorii IV. - 6. - 7. tříd stříbro a 2. místo zaslouženě získal Jan Bojko z 6. A.
V poslední V. kategorii 8.- 9. tříd zlaté 1. zlaté místo vybojoval s plným počtem možných získaných bodů Dominik Očko z 9. B.
Přestože by se mohlo zdát, že jako škola bychom se mohli umístit na 1. místě, nevyšlo to o dva body. Pohár pro vítěznou školu si odvezla Základní škola v Mostech u Jablunkova.
  Všem vítězům ze všech kategorií moc gratulujeme! Obdiv však patří všem zúčastněným šachistům. Důležité totiž je, že se turnaje zúčastnili a že šachy mají rádi.
Nezbývá než poděkovat sponzorům - SRPŠ při MZŠ Návsí a hlavně Obecnímu úřadu Návsí za Grant, ze kterého bylo umožněno šachistům zakoupit medaile, poháry a diplomy a také občerstvení. Šachisté se mohli u nás cítit příjemně a určitě od nás odcházeli s krásnými pocity. Jistě se k nám rádi vrátí v 5. ročníku Májového šachového turnaje 2019.
Napsala: Lýdie Bojková
Comments