Články‎ > ‎

Den otevřených dveří s přírodovědnou soutěží

přidáno: 7. 12. 2018 1:34, autor: Tereza Popyková   [ Aktualizováno 8. 12. 2018 10:38 uživatelem Pavel Stopa ]
Dne 23. 11. 2018 jsme v naší škole přivítali vzácné hosty. V doprovodu svých pedagogů nás přijeli navštívit žáci 4. a 5. tříd ze škol v Dolní Lomné, Hrádku a Milíkově. A bylo jich rovných 50. A protože tak vzácnou návštěvu nemůžeme nechat bez povšimnutí, připravili jsme pro ně ve spolupráci s  8. A zajímavý program. Jedné skupiny se ujal pan ředitel Mgr. Vladimír Šnajdr, který děti seznámil s historií i současností týkající se naší školy a odpověděl na všechny zvídavé otázky. Druhá skupina se rozdělena do pětic vydala se svou průvodkyní po stopách mravenců. Ptáte se, co to znamená? Pokud jste někdy zavítali do naší základní školy, jistě jste cestou k svému cíli míjeli postavičky mravenců. A protože mravenci jsou součástí loga školy, tak se naši malí detektivové vydali po stopách těchto fascinujících živočichů. Jejich úkolem bylo hledat kartičky s obrázky mravenců, správně odpovědět na nalezené otázky a snažit se nasbírat co nejvíce bodů na ostatních stanovištích, kde museli kromě znalostí ukázat i svou zručnost a šikovnost. Po lítém boji jsme celkového vítěze museli určit až po doplňovacím úkolu. Pro tentokrát míří prvenství do H
rádku, ale myslím, že ostatní školy už si brousí zuby na odvetu. Po rozdání účastnických listů, cen za umístění a malé svačince jsme se s dětmi rozloučili s přáním brzkého shledání. Snad se s některými z nich v příštích letech potkáme v našich lavicích.

Foto z naší odborné učebny ZDE.

Závěrem bych chtěla poděkovat holkám z 8. A za vydatnou pomoc při organizaci soutěží, jejich nápady a postřehy byly velmi podnětné. Jmenovitě se jednalo o Karolínu Červenkovou,  Zuzanu Fojcikovou, Adrianu Klusovou, Elišku Labudkovou, Kláru Rathouskou, Kateřinu Rychlíkovou a Andreu Szlaurovou.

Den otevřených dveříNapsala: Mgr. Eva Škulcová
Comments