Články‎ > ‎

5. B a exkurze v tiskařské firmě Uutěrky

přidáno: 23. 5. 2019 4:21, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno 24. 5. 2019 8:41 ]
 V pondělí 20.5. jsme se třídou navštívili tiskařskou dílnu Uutěrky. Když jsme přišli, posadili jsme se ke kulatému stolu, a pan Krkošek nám začal vyprávět o sobě a své práci. Potom jsme se rozdělili do skupinek po 5 až 6. Ve skupinkách jsme se chodili dívat, jak se tisknou naše trička. Sami jsme si zkoušeli vytisknout náš návrh na papír. Pak jsme usedli zpět ke stolu a každý dostal papír a tužku.  Měli jsme nakreslit, co bychom chtěli mít v areálu bývalé pily. Potom nám ukázali stroboskop, do kterého dali pokreslený pás. Když se stroboskop roztočil, viděli jsme krátkou animaci. Poté jsme viděli krátký animovaný film z dílny pana Krkoška. A když jsme toto všechno zažili, mile se s námi rozloučili a šli jsme zpět do školy.  
                                                                                                                                       Matěj Ćmiel

První a druhou hodinu jsme se učili úplně normálně. Ještě předtím, než jsme vyrazili do tiskárny, jsme všichni posvačili. Když jsme vešli do tiskárny, sedli jsme si kolem hranatého stolu. Pan Krkošek nám vyprávěl o své minulosti a o své práci. Ukázal i svůj animovaný film. Potom, co dovyprávěl, nám dal k prohlédnutí samé zajímavé věci z vlastní tvorby.                     Líbilo se mi to.

                                                                                                                                                    Štěpán Kozubík

Dne 20. 5. 2019 jsme se zúčastnili exkurze v tiskárně Uutěrky v Návsí. Prohlédli jsme si různé knihy také v nářečí  a vyzkoušeli jsme si i ruční tisk. Prohlédli jsme si první animaci jménem stroboskob a psali jsme, co bychom chtěli do volného prostoru za tiskárnou. Pan Krkošek nám tiskl trička dle našeho návrhu , ve kterých budeme tančit na radovánkách. Pak nám pustil animovaný film, který sám vymyslel. Ukazoval nám i komiks, který také sám vymyslel. Nechal nám kolovat papírové skládačky. Dozvěděla jsem se hodně nových a užitečných věcí.

                                                                                                           Barbora Jochymková 


Se třídou jsme šli do tiskařské dílny Uutěrky. Když jsme přišli, pan Krkošek nám pustil animovaný film Žebrákův sen. Potom nám vyprávěl o své minulosti. Zároveň  nám ukazoval zajímavé knihy a různé skládačky z papíru. Všechno to byla jeho vlastní  tvorba a také jeho ženy Pavly. V další části jsme si měli vzít papír a tužku a měli jsme nakreslit, co by měli udělat s plochou bývalé pily. Co bychom si přáli, aby tam bylo pro děti. Pak jsme se měli rozdělit do skupin a mohli jsme si vytisknout logo našeho trička na papír. Nakonec jsme se rozloučili s panem Krkoškem a šli jsme zpátky do školy.

                                                                                                        Lukáš Jochymek

FOTO:

Napsaly děti z 5.B

Comments