Články

Školní kolo recitace na 1.stupni

přidáno: 16. 2. 2019 9:51, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno ]

Výsledek obrázku pro obrázek otevřené kreslené knihy

Recitační soutěž na 1. stupni proběhla v naší škole ve čtvrtek 14. února. Přibližně tři desítky recitátorů si v tento den změřily své síly. Nešlo sice o fyzickou zdatnost, přesto se během přednesu básní projevila značná síla umělecká. Každé z dětí se snažilo svým projevem zaujmout všechny dětské diváky i ,, učitelskou‘‘ porotu. Ta na závěr rozhodla následovně:

Kategorie 1.tříd:

1.místo - H.Babáčková - 1.A ,   2.místo -E.Martynková -1.B,   3.místo - E.Šimková - 1.B

Kategorie 2.a 3.tříd:

1.místo - J.Mokroš - 2.A,   2.místo - D.Schober - 3.B,   3.místo - M.Martynek - 3.B

Kategorie 4. a 5.tříd:

1.místo - K.Kufová - 5.B,   2.místo - T.Majetný - 5.A,   3.místo - V.Byrtusová - 4.A

Tito recitátoři postupují do okrskového kola recitační soutěže, která se koná ve středu 27.2. v DDM v Jablunkově. Přejme jim,at‘ zdolají další kolo soutěže taktéž úspěšně.

Napsala: Miroslava Siudová

3. B poznávala MINULOST

přidáno: 15. 2. 2019 8:35, autor: Miroslava Siudová

LIDÉ A SPOLEČNOST – to je nové téma v hodinách prvouky. Začali jsme poznáváním minulosti. A to přímo u těch, kteří si toho nejvíce pamatují – starších lidí (důchodců). Nejen, že si zaslouží naši úctu za své „odžité“ roky, ale jejich životní zkušenosti, zážitky a zjištění by nám mnohým mohlo pomoci v chápání „světa“. Jak vše probíhalo? Děti si ve dvojicích připravily otázky, v pč vyrobily srdíčkovou květinu a po domluvě s vedením Domu s pečovatelskou službou jsme vyrazili na návštěvu.
Zážitky jsou ÚŽASNÉ.
  Babičky si děti zvaly do svých pokojů, tam si povídali a mnozí byli i pohoštěni. Na oplátku naši žáčci nejen předali květinu, ale i zazpívali a zarecitovali. Úsměvy na tvářích všech hovořily za vše. Ve třídě pak skupinky mluvily o „své babičce“ – informace to byly opravdu zajímavé a každý by nejraději hned zítra návštěvu zopakoval. Toto setkání – dětí a starších lidí- bylo opravdu příjemné, milé i přínosné. FOTO ZDE.

Napsala: Pavlína Byrtusová

Jak to vypadá v 2.B v noci?

přidáno: 9. 2. 2019 11:46, autor: Miroslava Siudová

.......tak o tom se přesvědčily děti z 2.B z pátku na sobotu. Trochu jsme sportovali, mlsali a malinko se báli. Foto zde:
Především děkujeme manželům Marčanovým za sponzorský dar.

Napsala: Marta Černá

Leden ve 3. B

přidáno: 31. 1. 2019 6:53, autor: Miroslava Siudová

Máme za sebou první půlrok 3. třídy. Oslavovali jsme soutěžemi – ve vybíjené i recitaci. Kdo vyhrál? Koukněte na dnešní foto.
A uvidíte tam mnohem víc. Naši výuku, různé aktivity, skvělé čtenáře, oslavence tohoto měsíce i vítěze v soutěži 1. pomoci. V pondělí začínáme s „čistým štítem“ od začátku – tak hodně štěstí, trpělivosti a snahy vám přeji, milé děti.
J FOTO.

Úspěch páťáků v okresním kole matematické olympiády

přidáno: 30. 1. 2019 10:44, autor: Miroslava Siudová

Ve středu 30. 1. se na základní škole v Mostech u Jablunkova konalo okresní kolo matematické olympiáda pro žáky 5. ročníků. Zúčastnit se ale mohou i děti nižších tříd, pokud jsou "matematicky" natolik zdatné. Letošní olympiáda byla proto obohacena o jednoho zástupce 4. ročníku a dokonce i 1 zástupce 3. ročníku.
Zajištěním postupu do okresního kola je vyřešení 6 úloh v kole "domácím" a nasbírání potřebného množství bodů. Tuto podmínku splnilo a dále postoupilo 5 žáků naší školy. Jmenovitě Vojtěch Kulich, Matěj Ćmiel, Karolína Čavojová, Dominika Cieslarová (všichni 5. B) a Barbora Kavuláková (5. A).
V okresním kole je řešitelům poskytnuta časová dotace 90 minut na vyřešení 3 úloh. Za každou úlohu je možno získat max. 6 bodů, což je v celkovém součtu bodů 18. Aby se žák stal úspěšným řešitelem, musí nasbírat minimálně bodů 9. Letos se do soutěže zapojilo 32 dětí z okolních škol. Úspěšnými řešiteli se stalo 5 dětí. Velkým úspěchem je skutečnost, že mezi těmito pěti nejlepšími byli hned dva naši žáci. Matěj Ćmiel s 9 body a Dominika Cieslarová s 16 body. Dominika se také stala nejlepší řešitelkou letošní soutěže. Těsně pod hranicí 9 bodů skončila s 8 body Karolína Čavojová.
Všem našim páťákům za vzornou reprezentaci školy děkujeme a úspěšným řešitelům moc gratulujeme.
Napsala: Soňa Sikorová

Soutěž 1. POMOCI na 1. stupni

přidáno: 30. 1. 2019 10:40, autor: Miroslava Siudová

Dnešní soutěž 1. POMOCI opět prověřila znalosti dětí nejen z oblasti teoretické, ale i praktické. Jsem ráda, že tato soutěž nejen znalosti dětí prověřuje, ale především doplňuje. Doufám, že mnohé zůstanou v hlavičkách – co kdyby – ale přeji všem, aby se do této situace ani nedostali. A jak dnešní klání dopadlo? Za 1. třídy zvítězila trojice z 1. A (Adélka, Tomášek a Šimonek.) V kategorii 2. a 3. tříd zvítězili žáci 3. B (Zuzka, Katka, Nikolas) a mezi 4. a 5. třídou nejlépe obstáli žáci 4. A (Adélka, Dominika, Kryštof). Blahopřeji všem zúčastněným – vítězům zvlášť. J FOTO

přidáno: 21. 1. 2019 22:26, autor: Tereza Popyková

Dne 16. 1. jsme si s žáky 6. a 7. tříd udělali "výlet" do sportovní haly ZŠ Paskov, kde proběhlo okresní kolo ve florbalu. Zahájení bylo plánováno na 8.15, což pro nás znamenalo vyjíždět autobusem z Návsí v 6.00.
Po dvou přestupech (v Třinci a ve Frýdku-Místku) jsme dorazili na místo, kde už probíhal první zápas. Po rychlém převléknutí do nových dresů a krátkém rozcvičení, jsme hned nastoupili k prvnímu utkání proti 4. ZŠ Třinec a bohužel jsme po statečném výkonu prohráli. Po dvouzápasové pauze jsme nastoupili k našemu druhému utkání proti ZŠ TGM, Frýdlant nad Ostravicí a tentokrát jsme vyhráli. Dalším soupeřem byl domácí ZŠ Paskov, nad kterým jsme také zvítězili. V posledních dvou utkáních jsme bohužel prohráli. Po odehrání našeho posledního utkání bylo o prvních dvou místech rozhodnuto. O tom, kdo se umístí na třetím místě, nerozhodly body ani vzájemná utkání, ale větší počet vstřelených branek. V průběhu celého turnaje naši kluci bojovali jako lvi, ale neměli svůj střelecký den. Celkově jsme nakonec obsadili krásné 4. místo.
Za celkový přístup a vzornou reprezentaci naší školy všem klukům moc děkuji.
Foto ZDE

Napsal: Mgr. Martin Sikora

KOLEDOVÁNÍ NA TŘI KRÁLE

přidáno: 14. 1. 2019 5:30, autor: Tereza Popyková

Ve čtvrtek 10. 1. 2019 děti z 2. B společně s dalšími dětmi ze školní družiny navštívily babičky v domě s pečovatelskou službou. Zazněly koledy a písně z pohádek v rámci divadelního  představení...

Více zde

Napsala: Jana Muchová

Lyžařský kurz SKI Bukovec

přidáno: 14. 1. 2019 5:27, autor: Tereza Popyková   [ Aktualizováno 21. 1. 2019 8:34 uživatelem Pavel Stopa ]

V týdnu od 7.1. - 11. 1. 2019 proběhl v rámci školní družiny lyžařský kurz ve spolupráci se SKI school Malina.