Články


 

 

Poslední týden v 2.B

přidáno: 29. 6. 2018 6:28, autor: Miroslava Siudová

A máme tady konec druhé třídy. Po náročném opakovacím týdnu přišel týden odpočívací, kdy jsme uklízeli, připravovali se na stěhování do jiné třídy, ale také jsme stihli vyzkoušet recept Kubíka Nezvala. Dětem se pečení povedlo a chutnalo. J Dnes už jen perlička na dortu – vysvědčení. Kromě toho jsem rozdávala pochvaly a odměny, jelikož si je děti opravdu zasloužily. A pokud jsme si zasloužily (s paní asistentkou) taky milé překvapení, moc děkujeme.
Hezké prázdniny přejeme a těšíme se ve 3.B. Foto ZDE.
Napsala: Pavlína Byrtusová

Trolové na výletě aneb nečekané vodní radovánky

přidáno: 28. 6. 2018 22:41, autor: Miroslava Siudová


Třída 3. A se vydala ve čtvrtek 21. 6. na výlet do blízkého Bukovce.

Hned po sedmé hodině ranní natěšení Trolové čekali na paní učitelku před školou. V 7.25 h se vydali autobusem na konečnou zastávku v Bukovci. Odtud si vyšlápli na kopec v Bukovci známý pod názvem Šance. Dozvěděli se zde něco málo o historii tohoto místa a v záři slunce pokračovali k nejvýchodnějšímu bodu ČR. Tam Trolové neodolali krásnému čistému potůčku a svlažili své nožky. Dále putovali dobrodružně lesem, až se dostali na cestu, která vedla k hotelu Kempa. Nastaly pravé vodní radovánky s relaxací ve vířivce nebo v solné jeskyni. Po vyřádění se nakrmili v hotelové restauraci. Se spokojenými bříšky objevovali krásy Kempalandu a mohli si zastřílet lukem na terč. Po dobití energie kopečkem zmzliny vydali se posílit si veškeré svalstvo na místních cvičících strojích. V naprostém horku došly všechny zásoby pitné vody, a proto podnikli strastiplnou cestu s prosebným výrazem o kapku vody. Zachránila je milá paní výčepní v hostinci U Turka.

Paní učitelce se trolů zželelo a v domnění, že si trolové opět smočí nožky, dovedla je k přejezdu řeky Olše v Písku u Jablunkova. Tam se z trolů stali draci a nezůstala na nich nitka suchá :-) Mokří a štastní jak blechy, vydali se třeťáci na dětské hřiště u hasičské zbrojnice v Písku. Odtud se již vraceli autobusem zpět do Návsí, kde si je v 16:00 trochu mokré, špinavé a spokojené vyzvedávali rodiče.

Foto ZDE

Děkuji, milí Trolové, za skvělý výlet. Ve vaší společnosti jsem si ho náramně užila. KJ

Napsala: Kateřina Jančíková

Sportovní klání učitelé vs. deváťáci

přidáno: 28. 6. 2018 5:16, autor: Tereza Popyková   [ Aktualizováno 30. 6. 2018 1:54 uživatelem Pavel Stopa ]


Dne 27. 6. 2018 se uskutečnil fotbalový a volejbalový turnaj mezi deváťáky a učiteli, který je v naší škole tradicí. Nejprve se hrál fotbal, který vyhráli učitelé se skóre 2:1. Poté se diváci přesunuli na vedlejší hřiště, kde zhlédli volejbalový zápas, jehož vítězi se stali opět učitelé s výsledkem 2:0.

 Nyní Vám přinášíme exkluzivní rozhovory z těchto utkání.

 

Rozhovory s fotbalisty:

Redaktorka: Věříte svému týmu?

Petr Majetný: Věřím, věřím.

Redaktorka: A jak dlouho jste se připravoval?

Petr Majetný: Celý rok. Poctivě jsem trénoval s Kostkovským týmem FC Kulaté míče.

Redaktorka: Myslíte, že jsou letošní deváťáci lepší?

Petr Majetný: No, jsou lepší, ale nám to nevadí, jsme rádi, že bude kvalitní zápas.

 ,,Myslím, že to byl takový šťastný gól, ale jsem rád, že vyhráváme,“ řekl střelec prvního gólu Šimon Bilko.

 A jak zápas hodnotí pan učitel Honus?

Michal Honus: Já ho hodnotím velmi kladně. Zápas byl velmi vyrovnaný. Deváťáci se střídali hokejově. Jsem moc pyšný na celý tým, nechali jsme tam všechno. 2:1 s takovým soupeřem je úžasné!

 Rozhovory s volejbalisty:

 Redaktorka: Jste nervózní před zápasem?

Simona Solowská: Já před zápasem nejsem nervózní.

Redaktorka: Myslíte si, že to vyhrajete?

Simona Solowská: To je trochu brzo posuzovat, protože nevím, jak moc deváťáci trénovali.

Redaktorka: Jak se cítíš před zápasem?

Victoria Kluzová: Před zápasem se cítím skvěle. Prostě si věřím, když fotbal nevyšel, porazíme učitele ve volejbale.

 

Tento sportovní den si užili jak sportovci, tak diváci. Závěrem bychom chtěli všem poděkovat za skvělý sportovní zážitek. Děkujeme.

 

další fotografie

Napsaly: Zuzana Kukutschová, Andrea Turková a Hana Kukutschová

Prima vařečka

přidáno: 28. 6. 2018 2:54, autor: Tereza Popyková


Kroužek skončil dávno v květnu, píši k tomu nějakou tu větu. Letos 9 žáků pracovalo, ale jen málo jich vytrvalo. Pekli jsme a vařili, někdy lépe, někdy hůře, nikdo to již změnit nemůže. Fotek je jen málo. Proč? Copak se stalo? Neradi se fotíme, raději ale jíme. Nakonec maso zapékali a při tom se hodně zasmáli.
 Foto vytrvalců…

Napsala: Mgr. Renata Štíhlová

ČERVEN v 2.B

přidáno: 27. 6. 2018 8:49, autor: Miroslava Siudová

Červen byl odstartován Náveskou  olympiádou – oslavou Dne dětí. Žáčci 2.B byli úspěšní, dokonce jsme získali absolutního vítěze v obou kategoriích (holka, kluk) – blahopřejeme ZUZANCE a KUBOVI R.  Že děti tělocvik baví, uvidíte na fotkách a atletika venku byla o to radostnější.  

Připravovali jsme se i na další den s velkým D – Den otců. Děti rády vyrábějí a pro tatínka ještě raději. Vyrobená košile s kravatou hrála všemi barvami. Další „letní“ výrobky, šikovné čtenáře i červnové oslavence (Kubíka Nezvala a Ondru) si můžete prohlédnout ZDE.

Napsala: Pavlína Byrtusová


Výletní družina

přidáno: 27. 6. 2018 5:30, autor: Tereza Popyková


Chceme-li mít dobré přátelské vztahy, musíme zažít společně spoustu legrace a to se v naší školní družině daří, proto hurá na výlet, a to hned třikrát ... Celý článek 

Napsala: Jana Muchová

Školní výlet 6. A - Ostrava

přidáno: 27. 6. 2018 5:16, autor: Tereza Popyková

Ve čtvrtek 21. 6. se žáci 6. A se mnou a s panem učitelem P. Majetným vydali na školní výlet do Ostravy.

Výlet začal výšlapem na haldu Emu, kde se nám naskytl nádherný výhled díky krásnému počasí, které nás naštěstí doprovázelo celý den. Po malé svačince a odpočinku jsme po turistické trase došli až k bráně Slezskoostravského hradu, která k naší smůle byla zavřená. Po marných snahách ji otevřít jsme se vydali na Masarykovo náměstí, kde byl rozchod na oběd.

Další aktivita v pořadí, která nás čekala, byla Laser game. Každý žák si zahrál dvě hry, délka jedné hry byla „pouze“ 15 min. Po 15 min. z arény vycházely děti červené, zničené, udýchané, ale vždy říkaly, že je to super a že chtějí jít hned znovu.

Následovalo 90 min. v trampolínové aréně. Žáků se ujali proškolení instruktoři, kteří jim řekli něco o bezpečnosti a skocích na trampolínách, a mohlo se začít.

Na závěr přišla poslední sportovní aktivita, rychlá chůze na vlak. Po celém náročném dni už někteří žáci nemohli ani chodit, a proto jsme skoro naskakovali do rozjetého vlaku.

Chtěl bych poděkovat panu učiteli Majetnému a žákům 6. A za krásný den.

Foto ZDE


Napsal: Mgr. Martin Sikora

Deváťáci se loučí

přidáno: 25. 6. 2018 12:40, autor: Tereza Popyková   [ aktualizováno 26. 6. 2018 5:12 ]


29. červen, den, na který se těší velká většina už od 1. září. Pro deváťáky to bude poslední den na naší škole, kdy se budou muset rozloučit s částí svého života a zároveň přivítat novou životní etapu. Jak na svých devět let na základní škole vzpomínají? 


9. A:    https://www.youtube.com/watch?v=hsi3HEioVCc&feature=youtu.be


Přejeme našim žákům do dalšího života, aby se naplnila všechna jejich osobní přání a očekávání a aby byli spokojení a úspěšní ve svých zvolených profesích.

Napsala: Mgr. Kateřina Bloudková

Výlet 4. B a 5. A

přidáno: 24. 6. 2018 4:49, autor: Miroslava Siudová


Posledními třídami , které se vydaly na školní výlet, byla 4. B (alias Krysáci) a 5. A. Nedočkaví výletníci se, vyzbrojeni skvělou náladou, sešli v pátek 22. 6. brzy ráno na autobusovém stanovišti v Návsí. Autobus už je otevřenými dveřmi vítal, takže neprodleně nastoupili a po úvodních informacích se vyrazilo směr výlet.
První zastávkou na jejich trase bylo Javoříčko a prohlídka Javořičských jeskyní. Poté, co děti vstoupily do tmavé chodby vedoucí do nitra jeskyně, byly některé trochu zklamané. Jejich : "A to je ta jeskyně?" a " Já jsem myslel, že to tady bude hezčí," neznělo moc nadšeně.  Ale hned po vstupu do prvního jeskynního dómu se ozvalo obdivné Jéééééééé! a jejich pochybosti se rozplynuly. Výklad paní průvodkyně se jim moc líbil a samotná jeskyně ještě více. Na konci prohlídky byla průvodkyně odměněna nadšeným potleskem a děti byly na druhou stranu pochváleny, že byly velmi šikovné a že si paní průvodkyně prohlídku s nimi také užila.
Další zastávkou byl Bouzov a Galerie v podhradí. Tam byl pro výletníky připraven program " Historie husitských palných zbraní" a "Pážecí turnaj." Průběh totoho programu je lepší, místo dlouhého popisu, si prohlédnout ve fotodokumentaci níže a nechat si ho povyprávět nadšenými účastníky. : )
Poslední částí výletu byla prohlídka hradu Bouzov a seznámení se s jeho historií. Děti si prošly základním okruhem, dověděly se něco málo z hradní historie a prohlédly si pár místností s jejich vybavením. Největší pozornost vzbudila zbrojnice, kde si prohlédly nejen dobové zbraně, ale i kompletní brnění. U tohoto "oděvu"  je nejvíc zaujala informace, že bylo vyrobeno na bojovníka vysokého cca 150 cm (což byla obvyklá výška mužů v té době) a vážilo 30 kg.
Nadšení a spokojení výletníci, kteří absolovovali výlet "suchou nohou", šťastní a unavení dorazili kolem půl šesté zpátky na stanoviště v Návsí a vydali se domů. Tady už bohužel doprovázeni děšťovými kapkami.

 FOTO:

Napsala: Soňa Sikorová

Školní TV na Bowlingu

přidáno: 23. 6. 2018 10:27, autor: Miroslava Siudová

Jako každý rok, tak i letos končila práci školní televize na kuželkách. Letos jsme ji s jedenácti nejaktivnějšími členy televize rozehráli na dvou drahách v penzionu U Maryny. Tak nějak přirozeně se děti rozdělily na kluky a holky. Děvčat bylo méně, a tak si zahrály více:-) V konečném součtu se nejvíce dařilo Katce, která nakonec vyhrála v obou kolech. S chlapci to bylo trochu jinak. Zatímco v prvním kole byl nejlepším kuželkářem Sebastian, ve druhém kole ho překonal Adam. 
Po roce usilovné práce tvořené především reportážemi ze školního prostředí či o akcích, které odvysílala Česká televize, to byla odměna zasloužená, ale drobná. Uvidíme, co přinese nový školní rok. Po prázdninách na shledanou. Pár fotek z kuželek tady.
Napsal: Pavel Stopa

1-10 of 266