Články


 

 

Do třetí třídy jsme vykročili "pravou"

přidáno: 13. 9. 2019 11:38, autor: Miroslava Siudová

Do třetí třídy jsme vykročili "pravou" - a to hned přes Filipku. Pátek 13.9 2019 jsme zahájili společně s rodiči výšlapem na Filipku. Počasí nám přálo, užili jsme si spoustu zábavy, která  nás snad bude doprovázet po celý školní rok.......( Ještě devět kopců :-D) Foto zde:

Napsala: Marta Černá

Pohádkový start 1. B

přidáno: 4. 9. 2019 11:22, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno 4. 9. 2019 11:22 ]

Žáčky 1.B jsem první školní den přivítala spolu s Pepim – našim třídním kamarádem Rákosníčkem. Jsme totiž třída pohádková…Každý má svou pohádkovou bytost a ta mu jistě pomůže 1. třídu zvládnout s lehkostí a radostí. J Dobrodružně jsme zahájili na ostrově a pokračujeme „cestovat vláčky“ – děti si vybraly Rychlík, Pendolíno a Osobák. 
Rozjeli jsme se s písmenkem O a brzy budou následovat písmena další. Jak probíhají první dny ve škole, uvidíte ZDE.
Napsala: Pavlína Byrtusová

Plavčíci z 1. A úspěšně vpluli do školních vod

přidáno: 4. 9. 2019 3:32, autor: Miroslava Siudová   [ Aktualizováno 5. 9. 2019 1:12 uživatelem Pavel Stopa ]V pondělí 2. 9. se dostavilo do školy 18 nedočkavých budoucích prvňáčků. Spolu s rodiči si děti našly svou třídu. Jenže  jaké bylo překvapení, když zjistily, že třída 1. A je zavřená a přepásaná páskou a dovnitř, že se nesmí. Vysvětlení bylo jednoduché. Aby mohly děti do třídy vstoupit, musely složit slavnostní Slib prvňáčka a být za něho pasováni. S přečtením slibu nám pomohla žákyně 9.A třídy. Každý žáček předstoupil před paní učitelku a podáním ruky a slovy "Slibuji", stvrdil svůj "prvňáčkovský" slib. Poté byl pasován na školáka a na krk mu byla zavěšena medaile s jeho jménem a značkou, která ho bude provázet po celý školní rok. Tím se stal opravdovým prvňáčkem. Po pasování, teď už právoplatných žáků 1. A třídy - Plavčíků, byla vybrána Verunka Wojtasová, aby přestřihla pásku a Plavčíci mohli "vplout" do své třídy. Každý si našel podle značky své místo v lavici a poprvé se do ní posadil. Po popovídání si s paní učitelkou si děti prohlédly třídu, věci, které měly nachystány na lavici, a měly dokonce čas chvíli si i pohrát s kostičkami.
Naše novopečené žáčky přišel přivítat i pan ředitel a zástupkyně OÚ Návsí. Jejich nejstarší spolužáci, děti 9. A třídy, popřáli  našim nováčkům hodně štětí a úspěchů a předali jim lízátka, aby si děti mohly svůj první školní den osladit.Napsala: Soňa Sikorová

Ohlédnutí za putováním 8.A

přidáno: 27. 7. 2019 2:54, autor: Tereza Popyková   [ Aktualizováno 13. 8. 2019 9:50 uživatelem Pavel Stopa ]


Naše putování 8.A
Náš první výlet 24. 5. si určil za cíl Kutnou Horu, která se proslavila velkou žílou stříbra. Ráno jsme museli sice uposlechnout otravný budík a jít na sraz na nádraží už v 4:55, ale následný zážitek za to rozhodně stál. Někteří ve vlaku usnuli, jiní si četli a další se bavili s ostatními. Když jsme po několika hodinách dojeli do Kolína, čekal nás přestup na další vlak, který jel do Kutné Hory.

Po snad nekonečné cestě jsme se dostali na místo. Procházeli jsme se malebným historickým městečkem. Měli jsme tu čest jít na prohlídku chrámu sv. Barbory. Obdivovali jsme umění sklářů, kameníků, malířů i poslouchali výklad našich paních učitelek Terezy Popykové a Zuzany Pyszkové.

Následoval snad největší oříšek… Spočítat děti a vydat se do dolu, který byl sice těsný a my jsme se museli mačkat jako sardinky, ale rozhodně zajímavý díky jeskynním jevům a naší
průvodkyni. Navíc jako bonus jsme dostali ,,vědecké” pláště a přilby, ve kterých nám to všem slušelo.

Když jsme se vyhrabali z dolu, na náměstí jsme si dal kebab nebo zmrzlinu a já osobně si šla s kamarádkou koupit a obdivovat knihy.

Konec cesty byl velmi náročný. Byli jsme unavení, ale za to šťastní.

Oproti tomu náš druhý výlet 14. 6. byl do přírody. Z Javorového na Kamenitý. 

Před školou jsme se sešli v 7:50. Jeli jsme vlakem do Třince a pak autobusem. Když jsme však vyšli kopec, tak nás čekala lanovka na vrch Javorového. Úžasnou atmosféru nám dělala přímo pohádková mlha. Postupně se však mlha trhala a my jsme viděli okolní krajinu. 

Následovali jsme značky a po asi třech hodinách se dostali na chatu Kamenitý, kde jsme si dali jídlo, zahráli si hry nebo jen tak lenošili a toulali se po okolí. Když jsme spíše seběhli kopec, tak jsme už jen čekali na autobus. Opět chci poznamenat, že naše paní učitelky odvedly kus práce. 

Napsala: Magdaléna Gorylová, žačka 8.A 

Foto: 

8.A VÝLET 2019Zakončení školního roku v 2.B

přidáno: 29. 6. 2019 9:08, autor: Miroslava Siudová

Celým školním rokem jsme spolu krásně prošli a zažili mnohé. Teď máte v rukou svá vysvědčení a já vám všem přeji moc krásné prázdniny :-). Manželům Šigutovým děkuji za finanční příspěvek, díky kterému jsme si užili ve čtvrtek lanové centrum v Třinci ( 20.6 - foto na stránkách ŠD ), v pátek 21.6 koníky a sladkou zmrzlinu ve Vitality Bystřice a společně jsme ukončili školní rok výšlapem na Filipku ve čtvrtek 27.6. Ještě jednou všem přeji ty nej nej nej prázdniny plné sluníčka :-) Foto Zde:

Napsala: Marta Černá

ČERVEN VE 3.B

přidáno: 28. 6. 2019 12:06, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno 28. 6. 2019 12:07 ]

POSLEDNÍ měsíc ve 3.B, POSLEDNÍ měsíc s „mými“ dětmi … Ale i POSLEDNÍ může být zajímavé…a že se toho v červnu dělo. Kromě závěrečných prověrek, které zhodnotily celoroční práci žáčků, se potvrdila i výborná tv zdatnost. Na atletickém trojboji Verča získala 3. místo a Kuba Grunwald dokonce místo 1.  Tím to ale neskončilo. Vítězství děti získaly i v turnaji ve vybíjené.

 A v absolutním finále se staršími dětmi jim chyběl jen malý kousíček. Kousíček nám chyběl i k úplnému závěru roku. A ten jsme vyplnili ŠKOLNÍM VÝLETEM,  ZÁVĚREČNÝM VÝŠLAPEM i návštěvou knihovny. Poslední den je tady a s ním i loučení…věřím, že  si děti odnesly nejen vědomosti, ale i přátelství, které budou dále opečovávat.
Byly to velmi krásné tři roky, které daly hodně i mně – DĚKUJI. Děkuji i úžasné paní asistentce Katce. 
J Foto
Napsala: Pavlína Byrtusová

Rozlučková párty 5. B

přidáno: 27. 6. 2019 2:14, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno 28. 6. 2019 12:02 ]


V pátek 14. 6. jsme se my všichni z 5. B, alias Krysáci, sešli o půl čtvrté odpoledne před školou, abychom se společně užili a symbolicky se rozloučili se společným pětiletým působením na 1. stupni. 
Začneme postřehy dětí:
Celá třída se sešla před školou a pak jsme se vydali na bowling do Jablunkova. Když jsme přišli do školy, přivezli nám pizzu. Potom přišla paní asistentka Jiřina,hráli jsme hry atd…Večer jsme měli stezku odvahy. Koukali jsme se na filmy a potom jsme měli spát. Ale my jsme si povídali do tří do rána. Ráno jsme vstali a pomalu jsme odcházeli domů. 
Bylo to super ☺ 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Sára

BOWLING - Na bowlingu se mi nejvíc líbilo, jak jsme se rozdělili do dvojic a hráli. Hrál jsem se Štěpánem. Byl dobrý a ostatní hráči také. Přespání ve škole bylo dobré. Tancovali jsme, hráli jsme vybíjenou, jedli pizzu, dívali se na film. Holky si vyprávěly strašidelné příběhy, pak jsme je strašili. Byla tam také naše bývalá asistentka. Byl to dobrý den.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              David

Sešli jsme se před školou v 15:45. Pak jsme vyšli do Jablunkova na bowling. Měli jsme zaplacené dvě dráhy na jednu hodinu. A šli jsme zpátky do školy. Objednaly se pizzy a přišla paní asistentka. Šli jsme hrát hry do tělocvičny a ping pong. Šli jsme do třídy a paní učitelka nám pustila filmy : Mrtvá nevěsta a Harryho Pottera. Potom jsme si povídali do dvou hodin. Pak jsme šli spát. Ráno jsme se rozešli v 7:30. ☺      
                             
                                                                                                                                     Nela  

Dne 14.6. jsme měli přespání ve škole. V 15:45 jsme přišli do školy, rozložili jsme si spacáky a v 16:00 jsme šli na bowling. Bowling mi moc nešel, ale i přesto jsem se bavila. Když jsme přišli do školy,  přišla nám objednaná pizza. Všichni jsme se dobře najedli. Pak si každý mohl dělat co chtěl. Hráli jsme vybíjenou, ping pong, hráli jsme na schovku po celém druhém patře. Když přišel večer, převlékli jsme se do pyžam povídali si a vymysleli jsme si stezku odvahy, holky musely jít na konec druhého patra a kluci je strašili. Ve 21:30 nás paní učitelka zavolala do třídy. Dívali jsme se na Harryho Pottera a vyprávěli jsme si strašidelné historky. Moc jsem si to užila. 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Barča

Jako první jsme se vydali pěšky do Jablunkova na bowling. Když jsme došli na místo, objednali jme si pití a šlo se na hru. Po hodině hraní následovala cesta zpátky do školy. Tam jsme si rozložili spacáky a čekali na pizzu. Když pizza konečně přišla, tak jsme si ji snědli. Pak jsme si mohli dělat cokoliv chceme. Někteří hráli v tělocvičně vybíjenou nebo basketbal a jiní si zase pouštěli písničky přes celou školu. V noci nám kluci přichystali stezku odvahy. Potom jsme si pouštěli filmy. Mě a pár mých kamarádek ty filmy moc nebavily a tak jsme si sedly do kouta a vyprávěly jsme si hrůzostrašné příběhy. Pak jsme už zalehly a povídaly jsme si o životě. Ve 3:30 ráno jme už všichni odpadli. Ráno jsme se vzbudili a mohli jsme jít domů.

MOC JSEM SI TENTO DEN UŽILA.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kufi


 V půl čtvrté jsme se sešli před školou. Věci jsme si dali do třídy a vyrazili do Jablunkova na bowling. Na bowlingu jsme byli asi hodinu. Mezi hraním jsme si povídali a bavili se. Po hodině na bowlingu jsme se vydali zpátky do školy. Když jsme došli do školy, vybalili jsme si spacáky a čekali na pizzu. Během čekání jsme se nudili, a tak jsme si šli zahrát stolní tenis. Pizza přišla kolem sedmi, když jsme ji dojedli, většina z nás si šla zahrát basketbal a vybíjenou, ostatní si povídali, chodili po chodbách a nebo se bavili po svém. Večer jsme si pustili film. Ty které to nebavil, si vyprávěli strašidelné historky. Když film přestal všechny bavit, kluci se rozhodli, že nám přichystají stezku odvahy. Když všechny holky prošly stezkou odvahy, všichni jsme si lehli do spacáků a znova si vyprávěli strašidelné historky. Někteří byli vzhůru až do půl čtvrté do rána. Kolem sedmi se už všichni začali balit a šlo se domů.

Celkově se mi ten den a noc strašně moc líbil a jsem ráda, že mám tak úžasné spolužáky a doufám, že takoví budeme až do konce základní školy.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Dominika

Nejvíc se mi líbilo, když jsme asi v 20:00 mohli jít do tělocvičny. A mohli jsme si zahrát různé hry. Hráli jsme například košíkovou a poté i vybíjenou. Potom se každý převlékl do svého pyžama a udělali jsme si stezku odvahy po chodbách druhého patra školy, kde sídlila naše třída. Stezka byla zorganizovaná tak, že kluci se schovali a holky šly po dvojicích chodbou. Po stezce odvahy se skoro každý bál jít do třidy, ale nakonec jsme si všichni lehli do spacáků a paní učitelka nám pustila film. Nikdo se moc nedíval, protože jsme si vyprávěli strašidelné historky. Asi v 0:30 jsem šel spát a to byl konec tohoto úžasného dne.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Matěj

Když jsme dorazili na bowling, uviděli jsme tři herní dráhy a na jejich koncích se tyčilo 10 černobílých kuželek. Rozdělili jsme se do dvou drah po dvojicích a mohlo se začít hrát. Když jsme začali bombardovat kuželky, celý svět se otřásal, ale byl v tom jeden háček, málokdy jsme shodili alespoň tři kuželky. Vypršel čas a my jsme se po urputné hodině tvrdé hry pomalu přesouvali zpátky do školy, kde jsme se připravili na kutě, ale ještě předtím jsme se pustili do různých her.

                                                                                                                          Vojta


Celá třída se sešla před školou a vyrazili jsme na bowling. Na bowlingu jsme byli hodinu a pak nám přivezli pizzu. Potom jsme hráli různé hry a taky jsme šli do tělocvičny si zahrát vybíjenou a basketbal. Potom jsme šli do třídy se dívat na film Mrtvá nevěsta a na kousek Harryho Pottera. Jedli jsme přitom křupky a chipsy. Měli jsme jít spát, ale nám se nechtělo. Povídali jsem si do tří do rána.

Bylo to moc fajn.                                                                                                                                                                                                                                                                                 AnežkaZávěrem něco od pančelky: ☺ 

I já  jsem si naše společné odpoledne, stejně jako celých 5 let, s vámi, moji milí Myšáčci - Myšáci - Krysáci, opravdu užila. Byli jste parta príma dětí. Budu na vás dlouho vzpomínat. A pamatujte, že učitel/lka vám může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíte vy sami.

Do dalšího plavení se školními vodami Ti  Tobiáši, Dominiko, Matěji, Karolíno Č., Nelo, Lukáši, Barboro, Štěpáne, Karolíno K. Vojtěchu, Vaneso, Kateřino, Adame, Sáro, Anežko, Davide, Kláro, Magdaléno, Dominiku přeji co nejklidnější a pohodovou plavbu a šťastný vítr do plachet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vaše třídní (teď už skoro bývalá)
 Soňa Sikorová

FOTO:

Napsala: Soňa Sikorová a 5.BRozlučkový výšlap 3.B

přidáno: 26. 6. 2019 10:18, autor: Miroslava Siudová

Tak a je to tady…blíží se naše rozloučení. …To je život…říkám dětem. Ale loučení může i být veselé, proto smutek jdeme rozchodit. J Dětem bylo rozdáno 50 Kč (45 Kč přeplatek z výletu) a ty utratí hned v obchodě Hruška…další „výstup“ i po energetickém doplnění je pro některé náročný – no jo, to počasí. J  Ale zvládli jsme to. Čekali nás mravenci a pak už areál Kostkov. Zábava, fotbal, šišková trefovací soutěž a „malování“ mandal z přírodnin…Bylo fajn. FOTO

Napsala: Pavlína Byrtusová

Učitelé vs deváťáci 26. 6. 2019

přidáno: 26. 6. 2019 1:39, autor: Pavel Stopa   [ aktualizováno 26. 6. 2019 1:39 ]

 ... foto

Prázdninový turnaj ve vybíjené

přidáno: 25. 6. 2019 0:42, autor: Miroslava Siudová


Poslední zastávkou celoškolní soutěže Školní vlak  byl na 1. stupni Prázdninový turnaj ve vybíjené. Zúčastnilo se ho 80 dětí  2. - 5. ročníků.
Hrálo se ve dvou kategoriích.
1. kategorie 2. - 3. třída , 2. kategorie 4. - 5. třída 

Pořadí bylo následující:
                               1. kategorie                                               2. kategorie
1. místo                     3. B                                                                   5. B
2. místo                      3. A                                                                   4. B
3. místo                      2. A                                                                   5. A

Na závěr se vítězové kategorií utkali v urputném boji o absolutního vítěze. Větší hráčské zkušenosti a notná dávka štěstí  se přiklonily na stranu 5. B, která se po dlouhém čekání stala držitelem putovního poháru a absolutním vítězem.

FOTO:

Napsala: Soňa Sikorová

1-10 of 378