דברי המנהל

 
 
 
 
 
מהפכת המידע והטכנולגיה הולכת ומתעצמת בשנים האחרונות משנה את אורח חיינו, היא הפכה את עידננו לעידן שבו שבו יש נגישות שווה ומהירה למידע וידע .
טכנולוגיות המידע משפיעות על הדרכים בהן אנו צורכים מידע, רוכשים מוצרים, עובדים ואף לומדים.
המנהלים המורים וכל העוסקים בחינוך כאנשי מקצוע נדרשים להיערך מחדש כדי להתאים את עצמם למציאות החדשה מתאחדות דיציפלינות לאשכולות נושאים, והיעד נעשה נחלת הכלל, ולא רק נחלת המורה .
כך אין עוד המורה מקור הידע הבלעדי.
תפקידו של המורה נעשה מורכב יותר עליו להנחות ולתווך בין תהליכים של הקניית ידע, תוך טיפוח כישורים חברתיים ורגשיים.
בסיטואציה חדשה זו תפקיד המורה דורש איכויות במגוון תחומים:- יותר יכולת הכוונה, הנחייה, עידוד, דוגמה אישית והמורים חייבים לגלות גמישות ויצירתיות להתאמת הסביבה החינוכית בבית הספר.
במהפכת הידע שנוצרה וכדי שהמורים יוכלו להכין את תלמידיהם למציאותצ חדשה התחילו לשנות באסרטגיות ההוראה, כך שהמורה יפסיק להיות במרכז ותפקידו העיקרי לא יהיה להקנות ידע, באמצעות שינון, זכירת פריטים , העברת חומר ללומד, באמצעות השיטה הפרונטאלית אלא עברו לשיטות הוראה והערכה חלופיות באמצעותם התלמיד יהפוך להיות במרכז ולחשוף אותו לסביבה לימודית עשירה שעונה על מגוון הצרכים של התלמידים המיצגים תרבויות שונות. אחת הסביבות העשירות בעידן פוסט מודרני זה שמהווה אמצעי לשימוש בתהליכי חשיבה ובידע היא רשת האינטרנט.
בית ספרנו במגוון אוכלוסיותיו משקיע מאמץ רב בכדי לנצל באופן חיובי כלי זה במטרה לייעל ולשפר את תהליכי הלמידה ולהשתלב ולהתעדכן בכל השינויים שחלים בכפר הגלובלי ברמה עולמית דרך רשת האינטרנט.
בית ספר יסודי ב' נפתח בסמפטמבר 2003 ולמרות הקשיים מהיבטים שונים הצלחנו להשיג מטרות בתחומים שונים.
אחת המטרות להנהלה, ולצוות בית הספר ולתלמיגדים הייתה לבנות אתר לבית הספר ולשלב תקשוב בלמידה ובהכשרת מורה לומד עדכני שיכול לקדם את תהליכי הלמידה האישיים, הכיתתיים והבית ספריים באמצעות שימוש בכלי לימוד עדכניים.
על כן אני מברך פתיחת אתר זה ומודה לחברי הצוות שהשקיעו מאמצים רבים לפתיחתו , ומקווה שיהווה ערוץ תקשורת נוסף להזנה הדדית בין התלמידים וצוות בית הספר והקהילות השונות .
בכבוד רב,
חסין חמדאן- מנהל ביה"ס
Comments