Jocs Florals


Premiats Jocs Florals Sant Martí 2016
  • Categoria A (1r i 2n de primària) / Poesia

3r Premi

Els estels

Izan Romera Alborch . Centre Joan Roca Guipúscoa


2n Premi               

Flauta travessera

Salwa Ajdir Ifli. ESC Concepción Arenal


1r Premi       

La marieta

Amira Shobet. ESC Bogatell


  • Categoria A (1r i 2n de primària) / Prosa


3r Premi
La Maat i la Mòmia sense benes

Sofía Alonso Prieto. ESC Antoni Balmanya


2n Premi               

El lleó que mai feia por

Berta Puyal Giménez. ESC Sant Martí

1r Premi               

L’aventura d’en Marc

Nessrin Felfoul Zemouri. ESC Antoni Balmaya


  • Categoria B (3r i 4t de primària)  / Poesia

3r Premi               

El meu territori

Josep Maria Martí Garayoa. ESC Vila Olímpica


2n Premi               

Els refugiats

Naia Do Carmo Barros. ESC Els Horts


1r Premi               

Bernat

Adrià de Batlle. Centre Joan Roca Guipúscoa


  • CATEGORIA  B  (3r i 4t de primària) / Prosa

3r Premi   

El millor tresor del món

Lena Cuni. ESC La farigola del Clot


2n Premi               

El punt de llibre

Júlia Ruiz. ESC Brasil


1r Premi               

El llibre que em va canviar la vida

Noa Chaairi El Haouiri. ESC L’Arenal de Llevant


  • CATEGORIA C (5è i 6è de primària) / Poesia

3r Premi               

Macarrons

Martina Pinos. ESC Els Porxos


2n Premi               

La família

Laura Campo. Centre Adela de Trenquelleon


1r Premi               

L’atmeller de la meva escola           

Isabella Scarpatti Barros. ESC La Rambleta del Clot


  • CATEGORIA  C  (5è i 6è de primària) / Prosa

3r Premi

20 anys per un dia

Martina Bolós Villegas. ESC Les Acàcies


2n Premi           

Una Blancaneus no molt refinada

Alba Smart. ESC La Farigola del Clot


1r Premi               

Coltan

Eulàlia Ortiz Valencia. ESC L’Arenal de Llevant


  • CATEGORIA D (1r i 2n d’ESO) / Poesia

3r Premi

El violí   

Martí Solà.  INS Front Marítim


2n Premi           

Antítesis descriptives                

Joan Muñoz Gol. INS Infanta Isabel


1r Premi               

Dilema

Joel Schneider. Centre Grèvol


  • CATEGORIA D (1r i 2n d’ESO)/ Prosa

3r Premi               

La vida de Fàtima

Emma Alfonso. INS Juan Manuel Zafra


2n Premi               

Propera parada tu

Duna Galup. INS Juan Manuel Zafra


1r Premi               

La gran pugna

Joel Schneider. Centre Grèvol


  • CATEGORIA E (3r i 4t d’ESO) / Poesia

3r Premi               

Tu= Salvació

Alejandro Gálvez. Centre Grèvol


2n Premi               

Una bomba de rellotgeria

Mª Arola Latre. Centre Mare de Deu de Núria


1r Premi           

Ets

Núria Grau. Centre Grèvol


  • CATEGORIA E (3r i 4t ESO) / Prosa

3r Premi

El meu petit cavaller

Paula Ruiz. Centre Adela de Trenquelleon


2n Premi               

Les sabates negres   

Mario Calvo. Centre Grèvol


1r Premi           

La gran pugna

Joel Schneider. Centre Grèvol


  • CATEGORIA F (Batx. i cicles formatius) / Poesia

3r Premi               

El reu

Guillem Uceda Oliver. Centre Mare de Déu de Núria


2n Premi               

De tu a tu

Eliseu Loyé. INS Salvador Espriu


1r Premi           

A L’OBLIT

Marta Roig. Centre d’Estudis Montseny


  • CATEGORIA  F (Batx. i cicles formatius) / Prosa

3r Premi

Qüestió de geometria       

Cristina Iruela Andreu. INS Infanta Isabel d’Aragó


2n Premi               

(IN) Feliç

Fredi Gallo. INS Front Marítim


1r Premi               

Informe provisional sobre el desastre digital

Pol Terrés Sánchez. INS Infanta Isabel d’Aragó


  • CATEGORIA G

3r Premi               

L’escola

Andrés Pallarés. CEE Concha Espina


2n Premi               

La nova llegenda de Sant Jordi

Alba Alonso Inés, Mariam El Ghouch, Alexandra Gimenez Tapia,  Mishel   Iremashvili, Miriam Manich Igual, Ricard Zamora Cercós. ESC Bogatell


1r Premi               

El meu cor

Arnau Pedra Gallen. ESC Vila Olímpica


LLIURAMENT DELS PREMIS

  • CATEGORIA H

3r Premi               

Continua endavant   

Nelson J. Garcia. CEE Concha Espina


2n Premi           

Miguelo

Edson Vargas Vela. CEE Concha Espina


1r Premi               

La meva fada

Jesús E. Bautista Herrera. CEE Concha Espina


  • CATEGORIA  P5

3r Premi

La fada i el bosc màgic

P5 “la classe de “ELS COALES”: Amelibia Gallardo, Daniela Arango Rubio,  Jana Astillero Blanca, Iker Cegri Castro, Alex Daza Caño, Alejandro Jose Escobedo Navarro, Paula Escorihuela Albiol, Júlia
Fernandez Busto, Olaya Garcia Atanasio, Lucia Garcia Martin, Sofia Gonzalez Moreno, Adrià Guas Perandrés, Carla Iniesta Fernandez, Eric Jiménez Nuñez, Elia
López Flores, Rafael Martinez Rawicz-Twarog, Júlia Masnou Jimeno, Marc Miravet Marchal, Adrià Oliver Santisteban, Samara Pallàs Jordà, Daniel Rodriguez Pereira, Sergi Rosich Manuel, Cristian Ruiz Alonso, Candela Silvestre Hidalgo, David Vilchez Redon, Sara Vinal Ballabriga, Leire Xu , Xin Yu.


Centre d’Estudis Montseny           



2n Premi               

Els bons amics

La classe de “ Les girafes”: Ali, Muhammad Ayan; Asguiri Abid, Mohamed; Balde, Hassan; Barrezueta, Carla A.;
Blal, Younes; Candelario, Justin; Castro, Marco; Chen, Zirui; El Achoub,Lina;

Hou,Elsa; Kharbou, Laila; Letodiani, Mijail; Manuel, Iria; Martín, Dora;

Medina, Miley; Ortí, Abril; Peña, Isaac; Pino, Alba; Ruiz, Jan; Shorafa, Loran;
Vila, Saó; Xu, Hao; Zhu, Yi Ting.


ESC Miralletes


       

1r Premi               

En Gin Jan Jun

La classe de “les foques”: Noa Xia Arias Canal,  Max Barbancho Pujol, Clara Beltrán Marquina, Laia Blasco Salvatierra, Martín Bustos Jarné, Teo Casanovas Casa, Dídac Castro Barrio,
Marta Crespo Pastor, Laia Cruz Quintana, Marc Domínguez Robles,Izar Doudou Sánchez, Elena Frías Guijarro, Aina García García, Víctor García Vera,Tanit Handler Soler, Daniel Haro Steiner, Sofia Hiscock, Àlex Lezana Ejarque,Gael Macía González
Hug Marquès Cañones, David Montagut Noguerol, Gerard Morral Sánchez,
Quim Pahissa Huguet, Martina Pujol Segon, Sergi Ribalta García,Ian Ribas Blasco,
Ot Serra Bas, Júlia Téllez Luna, Sara Torres Cabo.


CENTRE Virolai Grimm
https://www.youtube.com/watch?v=WmyxeJjsevA&authuser=0


  • CATEGORIA I: CONTES AUDIOVISUALS IL·LUSTRATS

2n Premi           

Funalito           

Nil Pardo Farreras, Marc Rius Navarro, Daniel Mococi.


ESC Vila Olímpica

   

1r Premi               

El misteri de l’illa Imperium   

Ali, Ameena; Balo, Alejandro;Ben Talab, Soraya; Cárdenas, Angel; Cazalilla,Adam; Contreras, Myriam; Chaibi, Mohamed; De la Cruz, Erick A.; Jiménez, David;
Jiménez, Guillem; Khnkoyan, Lilit; Knight, Génesis; Macías, Natalie; Marí, Marc;
Michel, Daralis; Mohamed, Chorouk; Ould, Sara; Ouled, Malak;Poutou, Jhan Jarol;
Reyes, Julia; Rueda, Samantha; Valle, Eloi; Villa, Diego; Zhuang, Chentun.


ESC Miralletes


Comments