OBCHODY DNIA SENIORA

opublikowane: 10 mar 2015, 22:17 przez Grzegorz Wójcikiewicz
Dzień Seniora to szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szczególny szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i tradycje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.
Stało się już tradycją, że seniorzy z Trzebuski świętują swój dzień. Tego roku również tak było. 9 listopada sala w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Trzebusce wypełniona była gośćmi, muzyką, smacznym jedzeniem, do tego wszystkim dopisywał wspaniały humor. Przybyli także zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg, Radna Rady Miejskiej Grażyna Pacyna- Tasior, Dyrektor MGOKSiR w Sokołowie Młp. Jacek Piekiełek, ks. Władysław Szwed – proboszcz parafii, sołtys Marian Krzyśko oraz przedstawicielki Rady Rodziców Bernadeta Ożóg i Barbara Tasior.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania dostojnych gości przez dyrektora Zespołu Szkół Edwarda Buczaka, złożenia życzeń i zaproszenia na część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Swoje umiejętności aktorskie na scenie zaprezentowali Gimnazjaliści w przedstawieniu pt.„ Czerwony Kapturek szuka księcia”. Młodzi artyści oczarowali swoim występem zgromadzoną publiczność, która nie szczędziła im braw. W dalszej części panie i panowie z Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowali ludowe przyśpiewki oraz scenki rodzajowe ze szczyptą humoru.
Wszyscy seniorzy mieli możliwość zdobycia cennych nagród w loterii fantowej. Część oficjalna zakończyła się przemówieniem Pana Burmistrza, który złożył najstarszym mieszkańcom wsi życzenia zdrowia, szczęścia, pogody ducha oraz samych radosnych chwil oraz podziękował organizatorom za przygotowanie Dnia Seniora. Po smacznym poczęstunku do wspólnego biesiadowania oraz tańca zaprosiła kapela ludowa. Było to miłe i wzruszające spotkanie, podczas którego nie zabrakło rozmów, życzeń oraz przepięknych melodii płynących z ust ciągle młodych duchem seniorów. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.
Uroczystość ta nie byłaby możliwa bez aktywnego i bezinteresownego zaangażowania się nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, którymi w tym roku byli: Bogdan Pustkowski CRUNCHIPS, Tadeusz Tupaj Zakład Betoniarski TT BRUK, Grażyna Pacyna - Tasior FHU ZEFIREK, Rada Rodziców, Sklepik Uczniowski.

Comments