Results

Past Results: 2018|2017|2016|2015|2014|2013|2012|2011|2010|2009|2008
Licensed to Wisconsin Lutheran High School
                                        HY-TEK's Meet Manager 6/8/2019 09:30 PM
                           The Wisco Mile - 6/8/2019                           
                        Wisconsin Lutheran High School                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 5000 Meter Run Future
================================================================
 Sponsor: Lebell-Dobroski-Morgan LLP
  Wisco Mile: * 15:26.99  6/10/2017   Aron Kehoe, Burlington, IA               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Meinke, Matthew          M18 Neenah, WI            14:49.82* 
  2 Anderson, Micah          M16 Kenosha, WI           17:07.29  
  3 Kriefall, Adam           M16 New Berlin, WI        17:15.25  
  4 Grove, Colin             M48 Verona, WI            19:46.46  
  5 Hintz, Stephen           M12 Muskego               20:07.20  
 -- Doan, Garrett            M16 Milwaukee, WI              DNF  
 -- Cano Telles, Javier      M21 Milwaukee, WI              DNS  
 
Event 2  Girls 1 Mile Run Middle School
================================================================
 Sponsor: Sendik's Food Market
  Wisco Mile: * 5:08.83  6/5/2013    Camille Davre, Whitefish Bay Middle       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kriegel, Lily              7 Webster Middle         5:22.04  
  2 Fowler, Louisa             8 Shorewood Interm       5:30.07  
  3 Milton, Sydney             7 WI Hills Middle        5:34.07  
  4 Martensen, Hanna           7 Benton Middle          5:38.65  
  5 Patterson, Leah            8 Valley Christian       5:41.58  
  6 Straka, Anne               7 St. John's Tosa        5:43.52  
  7 Hansen, Ella               8 Asa Clark Middle       5:50.71  
  8 Dolan, Grace               8 Assumption Mid         5:54.12  
  9 Ray, Sydney                8 Wauk Cath Elem         5:55.15  
 10 Phillips, Nadia            8 Longfellow Mid         6:04.85  
 11 Siegfried, Amari           6 Mary Queen Saint       6:06.09  
 12 Grove, Lauren              8 Akira Toki Mid         6:17.34  
 13 Gronert, Amie              7 Shorewood Interm       6:18.63  
 14 Antholine, Sophia          6 Waukesha STEM          6:19.19  
 15 Setzer, Audyn              8 T. Jefferson Mid       6:24.08  
 16 Dollhopf, Mackenzie        8 Whitnall Middle        6:31.91  
 17 Lesac, Mary                6 Home School            7:25.71  
 
Event 3  Boys 1 Mile Run Middle School
================================================================
 Sponsor: Summerset Marine Construction
  Wisco Mile: * 4:38.09  6/11/2014   Liam Belson, PJ Jacobs Jr. High           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bosley, Owen               8 Steffen Middle         4:42.13  
  2 Hoerter, Gabriel           8 St. Peter's Mid        4:46.06  
  3 Vander Meer, Ethan         7 Kiel Middle            4:49.38  
  4 Klauck, Nathan             8 Lake Country Mid       4:49.55  
  5 Frohling, Will             8 Shorewood Interm       4:54.34  
  6 Vance, Zach                8 Nature Hill Int        4:59.97  
  7 McCabe, Quinn              8 Clinton Middle         5:01.37  
  8 Eiden, Adam                8 Pacelli                5:05.13  
  9 Ebeling, Silas             8 St. John's Tosa        5:16.56  
 10 Walsh, D'Angelo            8 Home School            5:18.18  
 11 Martinson, Noah            7 St. Paul's Luth        5:19.49  
 12 Vater, Charlie             7 Iola-Scandinavia       5:20.08  
 13 Pickart, Logan             8 Dodgeland              5:21.40  
 14 Freese, Caughnery          6 Ken St. Joseph's       5:31.31  
 15 Merrill, Joey              8 Milw Sch Lang          5:33.62  
 16 Kierzek, Joshua            8 Lake Denoon Mid        5:36.83  
 17 Gandrud, Matthew           8 Shorewood Interm       5:40.82  
 18 Kolvenbach, Marcus         8 St. Gregory            5:55.53  
 19 McKenna, Cody              7 Shorewood Interm       5:55.81  
 20 Sullivan, Aidan            8 Our Reedemer           6:20.08  
 21 Thaler, Andrew             7 Notre Dame Mid         6:40.81  
 22 Dobbs, Joseph              7 Greendale Middle       7:25.23  
 -- Keith, Charlie             8 Dodgeville Mid             DNS  
 -- Parker, Rhett              8 DeForest Middle            DNS  
 
Event 4  Boys 1 Mile Run Freshman
===================================================================
 Sponsor: Elite Sport & Spine
  Wisco Mile: * 4:28.74  6/5/2013    Evan Routhier, Homestead                  
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Osborne, Nathaniel         9 Brookfield Acad        4:38.57   2 
  2 Aurit, Will                9 Dodgeville             4:38.61   2 
  3 DeGuire, Ben               9 Marquette              4:39.42   2 
  4 Wunschel, Jared            9 Hamilton               4:41.41   2 
  5 Ward, Griffin              9 Middleton              4:41.48   2 
  6 Wellenstein, Arthur        9 Wauwatosa East         4:51.06   2 
  7 Antholine, Owen            9 Waukesha South         4:51.45   2 
  8 Gutierrez, Tommy           9 Pius XI                4:51.91   2 
  9 Polenske, Connor           9 Greendale              4:55.97   2 
 10 Kluck, Logan               9 Homestead              4:56.38   2 
 11 Blischke, Ethan            9 Waukesha West          4:56.46   1 
 12 Beehler, Jack              9 Marquette              4:58.24   2 
 13 Meier, Keegan              9 Ken Indian Trail       4:58.45   1 
 14 Knutson, Kyle              9 Homestead              4:58.77   2 
 15 Treiber, Paul              9 Madison West           4:59.15   2 
 16 Kulas, Noah                9 Waukesha South         5:00.72   1 
 17 O'Connor, Adam             9 Shorewood              5:00.84   1 
 18 Schultz, Daniel            9 South Milwaukee        5:10.01   1 
 19 Dolan, Adam                9 Homestead              5:10.72   2 
 20 Weber, Ethan               9 Waukesha South         5:12.23   1 
 21 McMeeken, Ben              9 Slinger                5:14.98   1 
 22 Quinn, Alex                9 Marquette              5:15.43   2 
 23 Morgan, Jack               9 Madison West           5:26.79   1 
 24 Boyle, Cullen              9 Homestead              5:27.87   1 
 25 Gruenwald, Nathan          9 Homestead              5:28.50   1 
 26 Schaber, Matthew           9 DASH                   5:48.22   1 
 27 Fifield, Alex              9 Muskego                5:50.74   1 
 28 Desch, Henry               9 Marquette              5:59.21   1 
 29 Seitz, Nick                9 Muskego                6:00.83   1 
 -- Conklin, Tommy             9 West Bend East             DNS   1 
 -- Patte, Ben                 9 Shorewood                  DNS   1 
 -- Monroy, Jose               9 Arcadia                    DNS   1 
 -- Kittleson, Tyler           9 Homestead                  DNS   1 
 
Event 5  Girls 1 Mile Run High School Open
===================================================================
 Sponsor: Performance Running Outfitters
  Wisco Mile: * 5:17.69  6/9/2018    Andi Bowman, Madison West                 
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Heim, Rachel               9 Muskego                5:17.97   2 
  2 Huber, Jamie              12 Dodgeland              5:18.56   2 
  3 Elliott, Annika            9 Shorewood              5:18.70   2 
  4 Wood, Abby                12 Wauwatosa East         5:21.67   2 
  5 Oxborough, Ani            10 Muskego                5:21.76   2 
  6 Talabac, Mara              9 Milton                 5:24.89   1 
  7 Ravanelli, Abbie          10 Homestead              5:27.39   2 
  8 Lovejoy, Jenna            11 Fort Atkinson          5:27.80   2 
  9 Tocco, Eileen             11 Menomonee Falls        5:29.54   2 
 10 Heckman, Jessica          10 Hamilton               5:29.64   2 
 11 McNally, Kealan           10 Whitefish Bay          5:30.72   2 
 12 De La Cerda, Ariana       11 Pewaukee               5:33.49   2 
 13 Greymont, Olivia          11 Cedarburg              5:35.92   1 
 14 Vorpagel, Emma            10 Arrowhead              5:36.30   2 
 15 Miller, Lindsey           12 Homestead              5:36.52   2 
 16 Fitzsimmons, Lauren       11 Homestead              5:37.51   2 
 17 Zorn, Jada                 9 Fort Atkinson          5:38.69   1 
 18 Straka, Jane              11 Arrowhead              5:40.74   1 
 19 Dobbs, Alyssa             12 Greendale              5:42.01   1 
 20 Klein, Elsa               12 Wauwatosa East         5:44.15   2 
 21 Oliveras, Angie            9 Greendale              5:48.24   1 
 22 Emerson, Alexandra        10 G Wash (Denver)        5:48.98   1 
 23 Pierson, Chloe            11 Oconomowoc             5:49.39   1 
 24 Wojnowski, Ava            11 Homestead              5:51.23   1 
 25 Deibert, Elsa             12 Pewaukee               5:52.68   1 
 26 Benson, Samantha           9 Milton                 5:53.25   1 
 27 Yatso, Marcella           10 Shorewood              5:53.76   1 
 28 Jilot, Taylor             11 Pewaukee               5:57.11   1 
 29 Ehlert, Elizabeth          9 Pewaukee               5:57.93   1 
 30 Schneider, Melissa        11 Muskego                5:58.31   1 
 31 Santiago, Celeste         11 Milwaukee Reagan       6:17.15   1 
 32 Norquist, Olivia          11 Cedarburg              6:19.78   1 
 33 Wood, Jessica              9 Coral Reef (FL)        6:37.06   1 
 34 LaHaie, Sadie             10 Cedarburg              6:50.36   1 
 35 Taylor, Emma              11 Home School            7:02.64   1 
 -- Jacobs, Ashley            12 Deerfield                  DNF   1 
 -- Smith, Lydia               9 Fort Atkinson              DNS   1 
 -- O'Connor, Sophie          11 Shorewood                  DNS   1 
 
Event 6  Boys 1 Mile Run High School Open
===================================================================
 Sponsor: Redefined Realty
  Wisco Mile: * 4:29.23  6/9/2018    Ben Scopp, Kenosha St. Joseph             
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hanson, Derek             10 Gillett                4:28.71*  3 
  2 Blischke, Nate            12 Wauwatosa East         4:30.70   3 
  3 Janik, Chente             10 Wis. Lutheran          4:31.52   3 
  4 Hoferle, Peter            11 Middleton              4:32.01   3 
  5 Florsheim, Lucas          11 Shorewood              4:33.49   3 
  6 Dolan, Garrett            11 Assumption             4:36.68   3 
  7 Barber, Joey              12 Sun Prairie            4:37.45   3 
  8 Meier, Trey               11 Ken Indian Trail       4:37.70   3 
  9 Jagielski, Noah           12 Slinger                4:38.29   3 
 10 McKenna, Chris            11 Marquette              4:38.63   3 
 11 Bell, Logan               10 Brookfield East        4:39.67   3 
 12 George, Mike              12 Cath Memorial          4:41.63   3 
 13 Newman, Kai               12 Homestead              4:43.79   2 
 14 Heus, Grant               11 Wauwatosa East         4:44.12   3 
 15 Thaler, Joey              11 McDonell Central       4:44.58   2 
 16 Boudreau, Caleb           10 Muskego                4:46.93   2 
 17 Schaber, Caleb            11 DASH                   4:48.44   2 
 18 MacCudden, Will           10 Slinger                4:49.36   2 
 19 Bethard, Will             12 Fort Atkinson          4:49.39   2 
 20 Fuehrer, Max              11 Homestead              4:49.94   3 
 21 Hirsch, Nathan            10 Brookfield Cent        4:51.50   3 
 22 Rusch, Jackson            11 Homestead              4:51.71   2 
 23 Kemp, Christopher         11 MacDowell Montes       4:53.41   2 
 24 Nikolay, Jack             10 Cambridge              4:53.81   3 
 25 Beasley, Jerimiah         11 Dodgeville             4:54.63   3 
 26 Kierzek, Adam             12 Muskego                4:55.03   3 
 27 Stilling, Matthew         11 Greendale              4:55.35   2 
 28 Mroz, Noah                11 Waukesha South         4:55.44   2 
 29 Hegemann, Henry           10 Marquette              4:56.09   1 
 30 Trewyn-Colvin, Austin     10 Cambridge              4:57.01   2 
 31 Hatch, Garrett            11 Ken Indian Trail       4:57.22   2 
 32 Blumer, Thomas            10 Middleton              4:57.41   2 
 33 Termaat, Tyler            12 Muskego                4:57.42   3  4:57.418
 34 Max, Foland               10 Middleton              4:57.42   2  4:57.419
 35 Nelson, Zach              11 Mount Horeb            4:57.55   2 
 36 Schubert, Reed            10 Wauwatosa East         4:57.93   1 
 37 Eash-Scott, Dan           11 Wauwatosa East         4:58.80   1 
 38 Hopp, Ethan               10 Muskego                4:59.38   1 
 39 Neill, Caleb              12 Kenosha Tremper        5:03.11   3 
 40 West, Owen                10 Lakeview Tech          5:03.57   1 
 41 Barich, Aidan             10 Muskego                5:03.81   1 
 42 Koss, Steven              10 Wauwatosa East         5:03.93   2 
 43 Sanchez, Tristan          10 Wis. Lutheran          5:04.31   2 
 44 Crump, William            11 Muskego                5:06.47   1 
 45 Weaver, Shawn             12 Waukesha South         5:07.77   2 
 46 Krueger, Braeden          10 Slinger                5:12.82   1 
 47 Andersen, Matt            12 Cambridge              5:13.94   1 
 48 Lesac, Joshua             10 Eastbrook Acad         5:14.24   1 
 49 Wegner, Luke              10 Wis. Lutheran          5:15.22   1 
 50 Taylor, Alexander          9 Home School            5:16.12   1 
 51 Newton, Luke              10 McDonell Central       5:16.25   1 
 52 Steffen, Mitchell         10 Muskego                5:16.41   1 
 53 Blenker, Aidan            10 Muskego                5:22.66   1 
 54 Buske, Matthew            10 Muskego                5:23.06   1 
 55 Carroll, Conor            10 Wauwatosa East         5:26.03   1 
 56 Lancaster, Reid           11 Muskego                5:26.82   1 
 57 Lewellin, Kody            11 Cambridge              5:30.72   1 
 58 Baumhardt, Nolan          10 Slinger                5:30.76   1 
 59 Ricco, Angelo              9 Carmen South           5:32.70   1 
 60 Jagielski, Jonah          10 Slinger                5:34.88   1 
 61 Carter, James             11 Wis. Lutheran          5:36.28   1 
 62 Mulligan, Jay             12 Watertown              5:48.56   1 
 63 Falender, Brad            10 Homestead              5:55.58   1 
 -- Re, Tyler                 10 Kimberly                   DNS   3 
 -- Turba, Eric               11 Pewaukee                   DNS   2 
 -- Giffin, Eliot             10 Arrowhead                  DNS   2 
 -- Wiener, Jacob             11 Homestead                  DNS   2 
 
Event 7  Mixed 1 Mile Run Community Fast
================================================================
 Sponsor: Spiegelberg Financial Services
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kierzek, Ben             M12 Muskego, WI            5:45.75  
  2 Macknick, Dave           M54 Chicago, IL            5:55.80  
  3 Paulsen, David           M41 Wauwatosa, WI          6:00.65  
  4 Lang, Tim                M56 Wauwatosa, WI          6:05.15  
  5 Patterson, Margaret      W19 Verona, WI             6:15.09  
  6 Garbe, Amy               W29 Waukesha, WI           6:15.16  
  7 Maziekaite, Goda         W17 Eau Claire, WI         6:18.38  
  8 Neuberger, Jackson       M11 Oconomowoc, WI         6:19.07  
  9 O'Neil, Luke             M12 Grafton, WI            6:25.78  
 10 O'Neil, Mike               M Grafton, WI            6:25.93  
 11 Hernandez, Gabriel        M9 West Allis, WI         6:28.05  
 12 Hernandez, Benjamin       M8 West Allis, WI         7:02.20  
 13 Christman, David         M12 Kenosha, WI            7:06.69  
 14 Brooks, Kate             W49 Pickett, WI            7:07.69  
 15 Hiegel, Matthew           M9 Oak Creek, WI          7:08.67  
 16 Hiegel, Paul             M50 Oak Creek, WI          7:09.17  
 17 Freese, Lorelai           W7 Kenosha, WI            7:20.00  
 18 Thaler, Steve            M66 Chippewa Falls, WI     8:53.14  
 -- Baker, Dan               M53 Delafield, WI              DNS  
 
Event 8  Mixed 1 Mile Run Community Faster
================================================================
 Sponsor: Shady Acres Perennial Nursery
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kloser, John             M20 Wauwatosa, WI          4:55.14  
  2 Nicol, Liam              M18 Wauwatosa, WI          4:57.55  
  3 Finger, Matthew          M41 Oconomowoc, WI         5:01.27  
  4 McGrath, Casey           M27 Shorewood, WI          5:01.44  
  5 Armstrong, Patrick       M16 Wauwatosa, WI          5:03.00  
  6 Bartlett, Faisal         M20 Milwaukee, WI          5:03.72  
  7 Laska, Mackenzie         M31 Milwaukee, WI          5:05.81  
  8 Fletcher, Samuel         M21 De Pere, WI            5:09.14  
  9 Wigington, Tyler         M24 Middleton, WI          5:14.14  
 10 Forest, Scott            M52 Lake Mills, WI         5:15.36  
 11 Baier, Kevin             M22 Milwaukee, WI          5:26.80  
 12 Kemp, Lindsey            W23 Minneapolis, MN        5:27.90  
 13 Sperka, George           M14 Muskego, WI            5:33.98  
 14 Dederich, Cameron        M16 Racine, WI             5:34.51  
 15 Kelly, Tom               M52 Oregon, WI             5:36.82  
 16 Lundell, Ben             M36 Dubuque, IA            5:37.89  
 17 Wenthold, Kiersten       W24 Shorewood, WI          5:40.30  
 18 Sillanpaa, Garett        M51 Kenosha, WI            5:45.67  
 19 Schmidt, Ethan           M17 West Bend, WI          5:46.25  
 20 Heiss, Siobhan           W21 West Allis, WI         5:46.50  
 21 Mayhew, Bryon            M18 Watertown, WI          5:51.31  
 22 Regan, Cameron           M17 Middleton, WI          5:52.22  
 23 Shelby, Charlatte        W15 Racine, WI             5:57.91  
 24 Slaviero, Dan            M25 Kenosha, WI            5:59.65  
 25 Nielsen, Stephanie       W24 Oak Creek, WI          6:09.29  
 -- Kelroy, Ben              M16 Wauwatosa, WI              DNS  
 
Event 9  Mixed 1 Mile Run Community Fastest
================================================================
 Sponsor: Christina Lueck Memorial Fund
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fredrickson, Kyle        M24 Wauwatosa, WI          4:26.93  
  2 Sayles, Alex             M23 Milwaukee, WI          4:28.20  
  3 Hebior, Jacob            M21 Kenosha, WI            4:28.80  
  4 Duethman, Erik           M23 Madison, WI            4:30.43  
  5 Paulson, Marcus          M27 Milwaukee, WI          4:30.60  
  6 Hoffman, Andrew          M20 Manitowoc, WI          4:32.13  
  7 Jaeger, Sam              M18 Middleton, WI          4:32.88  
  8 Meyer, Bradley           M22 Madison, WI            4:34.27  
  9 Beck, Andy               M28 Ann Arbor, MI          4:34.65  
 10 Swope, Michael           M19 Sussex, WI             4:35.10  
 11 Schnoor, Nick            M20 Germantown, WI         4:35.52  
 12 Juntunen, Nick           M20 Madison, WI            4:36.74  
 13 Norman, Matthew          M24 Madison, WI            4:37.18  
 14 Green, Marquez           M21 Madison, WI            4:42.29  
 15 Gundlach, Geoff          M32 Shorewood, WI          4:42.52  
 16 Pewowaruk, Ryan          M24 Madison, WI            4:45.50  
 17 Garbe, Ben               M30 Waukesha, WI           4:46.35  
 18 Muffler, Mitch           M23 Waukesha, WI           4:49.59  
 19 Wiedenfeld, Brian        M19 Menomonee Falls, WI    4:50.82  
 20 Cook, Bryan              M18 Custer, WI             4:51.53  
 21 Green, Nathan            M21 Madison, WI            4:52.44  
 22 Land, Matt               M20 Madison, WI            4:53.28  
 23 Doberstein, Matt         M19 Wauwatosa, WI          4:53.33  
 24 Schill, Josh             M21 Gillett, WI            4:57.32  
 25 Torres, Alberto          M24 Milwaukee, WI          4:58.31  
 26 Schell, Adam             M19 Wauwatosa, WI          5:03.50  
 
Event 10  Women 1 Mile Run Masters Money
================================================================
 Sponsor: EmmPac Packaging
  Wisco Mile: * 5:34.49  6/9/2018    Lisa Johnson, Racine, WI                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bosley, Laura             41 Thiensville, WI        5:28.82*  AG 5:08.3
  2 Smanz, Lyndsay            37 Glendale, WI           6:11.87   AG 6:01.1
  3 Hermanson, Lisa           60 Wauwatosa, WI          7:01.21   AG 5:09.4
  4 Anderson, Elizabeth       36 Mukwonago, WI          7:29.47   AG 7:19.2
  5 Santiago, Jessica         41 Milwaukee, WI          8:02.12   AG 7:32.0
 -- Herman, Hannah            54 Mequon, WI                 DNS  
 
Event 11  Men 1 Mile Run Masters Money
================================================================
 Sponsor: Woodway Treadmills
  Wisco Mile: * 4:18.63  6/10/2017   Matt Groose, Middleton, WI                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marschalek, Jim           42 Hartland, WI           4:39.41   AG 4:20.1
  2 Roberschmidt, Joey        35 Waukesha, WI           4:49.09   AG 5:06.9
  3 Van Male, Ben             42 Milwaukee, WI          4:52.66   AG 4:32.5
  4 Lund, Justin              38 Tomahawk, WI           4:58.86   AG 4:46.7
  5 Anderson, Shelby          37 Madison, WI            5:05.18   AG 4:43.0
  6 Garcia, Freddy            40 Kenosha, WI            5:07.61   AG 4:54.9
  7 Vannucchi, David A        54 Onalaska, WI           5:31.23   AG 4:40.4
  8 O'Connor, Kris            47 Shorewood, WI          5:42.58   AG 4:50.7
  9 Eckert, Michael           36 Brown Deer, WI         5:58.74   AG 5:49.1
 
Event 12  Boys 1 Mile Run High School Elite B
================================================================
 Sponsor: Wisconsin Athletic Club
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Krepline, Hunter          10 Brillion               4:26.02  
  2 Keith, Henry              11 Dodgeville             4:28.31  
  3 Griepentrog, Nate         11 Valders                4:29.15  
  4 Ray, Seth                 10 Arrowhead              4:29.47  
  5 Roth, John                11 DeForest               4:29.98  
  6 Kain, Erik                11 Muskego                4:30.71  
  7 Sodemann, Aidan           12 South Milwaukee        4:30.99  
  8 Titterton, Riley          11 New London             4:31.00  
  9 Schollmeyer, Ryan         10 Middleton              4:31.59  
 10 Olson, Garrett            12 Kenosha Brad           4:32.50  
 11 Grabowski, Alexander      12 DeForest               4:33.68  
 12 Gomon, Sam                11 Arrowhead              4:35.83  
 13 Bye, Tracy                10 La Crosse Logan        4:38.78  
 14 Dahlin, Drew              11 Bay Port               4:39.60  
 15 Mitchell, Dylan           11 La Crosse Logan        4:39.66  
 16 Sahid, Amin               12 Niles North (IL)       4:39.89  
 17 Davis, Grady              11 New Berlin West        4:40.96  
 18 Manning, Wills            12 Deerfield              4:41.38  
 
Event 13  Boys 800 Meter Run Elite
================================================================
 Sponsor: Elite Sport & Spine
  Wisco Mile: * 1:51.99  6/11/2014   Eric Brown, II, Wisconsin Lutheran        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schmied, Ben              19 Watertown, WI          1:54.16  
  2 Krause, Max               11 New London             1:56.27  
  3 Tome, Bryce               12 Franklin               1:57.14  
  4 Kohut-Jackson, Noah       11 Ames (IA)              1:58.80  
  5 King, Ethan               12 Kenosha Brad           1:59.42  
  6 Schmidt, Gable            12 Kenosha Tremper        1:59.60  
  7 Simays, Aaron             12 Slinger                1:59.61  
  8 Martin, Tommy             12 New Berlin West        2:00.25  
 -- Radcliffe, Maxwell        11 Wauwatosa East             DNS  
 -- Maier, Tanner             19 Lodi, WI                   DNS  
 -- Lisowski, Kaden           11 Arcadia                    DNS  
 
Event 14  Girls 1 Mile Run High School Elite
================================================================
 Sponsor: Spiegelberg Financial Services
  Wisco Mile: * 4:55.96  6/11/2014   Elizabeth Flatley, Brookfield Central     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Martensen, Kayci           9 Benton                 4:51.35* 
  2 Hoopes, Reagan            12 Waunakee               5:04.34  
  3 Ross, Isabela              9 Oak Creek              5:09.31  
  4 Stieve, Sami              12 Germantown             5:12.62  
  5 Flannery, Bridget          9 Whitefish Bay          5:14.52  
  6 Hughes, Madison           12 Fond du Lac            5:17.21  
  7 Finger, Kylie             10 Oconomowoc             5:17.70  
  8 Beacom, Jada              12 Iola-Scandinavia       5:18.16  
  9 Ruhly, Shea               12 Middleton              5:23.96  
 10 Seay, Isabel              12 Hamilton               5:24.05  
 
Event 15  Boys 1 Mile Run High School Elite
================================================================
 Sponsor: Sendik's Food Market
  Wisco Mile: * 4:15.35  6/11/2014   Taylor Floyd-Mews, Wauwatosa West         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Meyers, Jozef             11 Lou Norrix (MI)        4:16.82  
  2 Dyer, Eli                 12 Whitefish Bay          4:17.07  
  3 Madoch, Michael           12 Middleton              4:20.63  
  4 Kisting, Tyler            12 Oak Creek              4:21.21  
  5 Leffel, Zachary           11 Middleton              4:21.90  
  6 Wellenstein, Henry        12 Wauwatosa East         4:22.30  
  7 Kuhlenbeck, Gavin         11 Hamilton               4:22.60  
  8 Koel, Jimmy               11 Germantown             4:23.04  
  9 Slevin, Zach              11 La Crosse Logan        4:23.52  
 10 Grotenhuis, Cael          10 Slinger                4:23.54  
 11 Gilles, Braedon           11 Middleton              4:23.75  
 12 McCaffery, Mason          12 Spirit Lake (IA)       4:25.32  
 13 Scherer, Jack             10 Oshkosh North          4:29.19  
 
Event 16  Women 1 Mile Run Super
================================================================
 Sponsor: Performance Running Outfitters
  Wisco Mile: * 4:49.82  6/10/2015   Jessica Watychowicz, Burbank, IL          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sperka, Kate              16 Muskego, WI            4:54.95  
  2 Jochims, Kate             17 Muskego, WI            4:55.08  
  3 Seidel, Isabel            23 Nashotah, WI           4:56.27  
 
Event 17  Men 1 Mile Run Super
================================================================
 Sponsor: Performance Running Outfitters
  Wisco Mile: * 4:00.04  6/5/2013    Joe Stilin, University of Texas           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Burdick, Kyle             22 Rapid City, SD         4:01.66  
  2 Coffey, Joe               23 Minneapolis, MN        4:06.08  
  3 Bosley, Drew              18 Thiensville, WI        4:07.03  
  4 Pasch, Austin             23 Mankato, MN            4:07.08  
  5 Streich, Shane            22 Minneapolis, MN        4:08.53  
  6 Brodeur, Ethan            24 Denver, CO             4:10.69  
  7 Lee, Zach                 22 Franklin, WI           4:10.91  
  8 Chapman, Henry            18 East Troy, WI          4:11.58  
  9 Pinkowski, Sam            20 Waverly, IA            4:12.82  
 10 Penzenstadler, Sam        26 Chicago, IL            4:14.54  
 11 Easton, Caleb             18 Middleton, WI          4:15.59  
 12 Simon, Kirby              23 University City, MO    4:16.02  
 13 Vannucchi, David N        17 Onalaska, WI           4:16.39  
 14 Roberts, Casey            21 Waverly, IA            4:16.45  
 15 Weinhold, Alec            22 Random Lake, WI        4:16.66  
 16 Lueck, Kyler              22 Germantown, WI         4:17.18  
 17 Treacy, Patrick           21 Fall Creek, WI         4:20.89  
 18 Rzentkowski, Adam         12 Rosholt, WI            4:21.61  






























ċ
Jason Goede,
Apr 11, 2013, 8:09 AM
ċ
Jason Goede,
Apr 11, 2013, 8:09 AM
ċ
Jason Goede,
Apr 11, 2013, 8:09 AM
ċ
Jason Goede,
Apr 11, 2013, 8:09 AM
ċ
Jason Goede,
Apr 11, 2013, 8:09 AM