Новини‎ > ‎

Веди рахунок словам своїм… Данте Аліг`єрі

опубліковано 5 груд. 2018 р., 09:40 Ірина Бодня   [ оновлено 5 груд. 2018 р., 09:53 ]
Важко переоцінити значення рідної мови у вихованні дітей. Адже мова є не тільки засобом спілкування, а й носієм інформації, засобом набуття знань, є скарбницею знань про свій народ, свою історію, свою Батьківщину. Як не згадати слова К.Д.Ушинського про те, що мова кожного народу створена самим народом, а не кимось іншим. З мови народжується і поет, і музикант, і художник. Чим освіченіша людина, тим більше вона повинна цінувати перлини народної мови, оскільки у мові одухотворяється весь народ і вся його батьківщина, вся історія духовного життя народу. У мові передається найтісніший живий зв'язок між минулим, сучасним і майбутнім поколінням. Життя дитини у дошкільному закладі постійно наповнене спілку¬ванням з вихователем і однолітками. Вчити дітей треба на кращих зразках рідної мови. І в цьому важлива роль відводиться вихователю. 

Ці питання розглядалися на семінарі «Мовленнєвий розвиток вихованців закладу дошкільної освіти» (керівник – Криворучко Тетяна Олександрівна) для вихователів закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської територіальної громади, який відбувся 05 грудня 2018 року в ЗДО «Сонечко» (директор – Третяк Тетяна Федорівна). На семінар була запрошена Фероян Світлана Вікторівна, методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради. 

Тетяна Олександрівна Криворучко розповіла про сучасні підходи до мовленнєвого розвитку дітей та про видатних педагогів минулого та сучасності; презентувала парціальну програму з формування лінгвориторичних навичок дітей дошкільного віку «Мудрослов» Запорізького дитячого садка «Волошка»,
затверджену у 2015 році (укладачі – Дрозд А.І., Морозова С.В.), та продемонструвала відеоролик заняття «Водоспад емоцій». Про вимоги до сучасного заняття з розвитку мовлення в ЗДО повідомила Чапленко Ірина Петрівна, вихователь ЗДО «Сонечко».

Педагоги підвели підсумки семінару, а саме: своєчасне оволодіння мовою — основа розумового розвитку дитини, запорука її повноцінного спілкування з навколишнім світом. Правильна, виразна мова дає дитині можливість максимально широко користуватися нею як засобом спілкування, що сприяє формуванню особистості дитини в цілому.