Новини‎ > ‎

Подорож у математичну країну казок

опубліковано 4 груд. 2018 р., 07:47 Ірина Бодня   [ оновлено 4 груд. 2018 р., 07:47 ]
Перехід системи дошкільної освіти від знаннєвої парадигми до діяльнісної потребує зміни професійної позиції педагога під час організації занять, а саме: варто змінити пряме передавання (трансляцію) знань дорослими та репродукцію їх дітьми на організацію пізнавальної діяльності дітей, розвиток їхньої пізнавальної активності, підвищення розумової працездатності. Організовуючи заняття, слід забезпечити пріоритетність принципу активності, який розширює ступені свободи дошкільника, актуалізує необхідність співвіднесення педагогом змісту і форми подання нової інформації з життєвим досвідом, суб'єктивною позицією дитини.

04 грудня 2018 року на базі ЗДО «Ромашка» (директор – Непайда Ольга Володимирівна) відбулося 1-ше контрольне заняття з математики в групі з гарною патріотичною назвою «Калинонька» з дітками 6-го року життя за дидактичною технологією формування математичної
компетентності Зайцевої Л.І. Мета заняття: виявити знання дітей про числа та цифри, розвивати вміння порівнювати сукупність предметів за кількістю елементів, розрізняти й називати геометричні фігури, тіла, порівнювати предмети за величиною. Виявити ставлення дітей до математики, розвивати вміння слухати вказівки вихователя, діяти відповідно до них, виявити рівень самостійності у виконанні завдань. 

Маленькі мандрівники, подорожуючи з вихователем Шаровською Світланою Олександрівною сторінками робочого зошита «Математична скринька», виявляли кмітливість, допитливість, спостережливість, уяву, фантазію, уміння аргументувати та доводити власну думку. У цій подорожі вихованців супроводжували друзі – Ромашка-Всезнайка та бджілка-Розумниця, які сприяли розвитку ініціативності дітей, формування адекватної самооцінки.

На заняття, в рамках атестації, була запрошена Фероян Світлана Вікторівна, методист методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради.