Новини


Пробне ЗНО-2019

опубліковано 16 січ. 2019 р., 00:30 Ірина Бодня   [ оновлено 16 січ. 2019 р., 00:31 ]

З 08 січня 2019 року в Україні розпочалася реєстрація на пробне ЗНО.

Пробне ЗНО є важливою складовою підготовки до ЗНО та проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення ЗНО, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. 

Порядок проведення пробного ЗНО регламентовано Положенням про пробне зовнішнє незалежне оцінювання (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 за № 1277, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 р. за № 9/28139), Вимогами щодо особливостей реєстрації для участі в пробному ЗНО у Дніпропетровській та Запорізькій областях у 2019 році та Порядком проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в Дніпропетровській та Запорізькій областях у 2019 році.

Реєстрація триватиме з 8 до 31 січня 2019 року на сайті Дніпроветровського регіонального центру. Зареєстровані особи матимуть доступ до тренувального онлайн-тестування!

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО!

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО-2019:

http://dneprtest.dp.ua/docs/2017/jpg/probnoe2019_4.png

16 березня (субота)

Українська мова і література

23 березня (субота)

Історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови

Вартість участі в одному пробному ЗНО-2019 складає 136 грн. 50 коп. (разом з ПДВ).
ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ПРОБНОГО ЗНО укладаються Українським центром оцінювання якості освіти та відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, що будуть надані під час основного ЗНО. 
 
МІСЦЕ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ТЕСТУВАННЯ – пункти проведення пробного ЗНО (такі пункти створюються лише в тих адміністративно-територіальних одиницях, які зазначені у Вимогах щодо особливостей реєстрації для участі в пробному ЗНО у Дніпропетровській та Запорізькій областях у 2019 році та Порядку проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в Дніпропетровській та Запорізькій областях у 2019 році).

Пробне ЗНО дає можливість 
 1. Ознайомитися зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт ЗНО-2019. 
 2. Пройти пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей. 
 3. Дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час. 
 4.  Отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу. 
 5. Психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання. 
 6. Навчитися ефективно розподіляти час. 
 7.  Оцінити свій рівень навчальних досягнень. 
Пробні тести укладаються державною мовою. За бажанням особи такі завдання надаються однією із мов національних меншин (крім завдань з української мови і літератури та іноземних мов).

ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЧАС І МІСЦЕ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО (ЗАПРОШЕННЯ) для осіб, які зареєструвалися та вчасно сплатили вартість тестування (-вань), буде розміщено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО до 25.02.2019.

У ДЕНЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО допуск учасників до пункту пробного тестування здійснюватиметься за наявності таких документів:
 • паспорта (свідоцтва про народження) або іншого документа, що посвідчує особу; 
 • запрошення для участі в пробному ЗНО. 
ДЛЯ ОТРИМАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРОБНОГО ЗНО кожному учасникові потрібно буде занести свої відповіді на спеціальний сервіс «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» (буде розміщено в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО») у такі терміни:

 • 16–18 березня (українська мова і література); 
 • 23–25 березня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови). 

Результати тестування та правильні відповіді буде оприлюднено в особистих кабінетах учасників: з української мови і літератури 22 березня, з інших предметів — 29 березня.

Увага! Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

Право проведення пробного ЗНО в Дніпропетровській та Запорізькій областях надано виключно Дніпропетровському регіональному центру оцінювання якості освіти.

Радимо всім майбутнім учасникам ЗНО (учням 10-х, 11-х класів, випускникам ПТНЗ, студентам ЗВО І-ІІ рівнів акредитації, випускникам минулих років) узяти участь у пробному тестуванні!

Конкурс на заміщення вакантної посади вчителя-реабілітолога

опубліковано 3 січ. 2019 р., 07:11 Ірина Бодня   [ оновлено 4 січ. 2019 р., 06:13 ]

03 січня 2019 року на базі КЗ "Гуляйпільський колегіум "Лідер" проведено конкурс на заміщення вакантної посади вчителя-реабілітолога комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Гуляйпільської міської ради.

Відеозапис конкурсу можна переглянути за посиланням

Cемінар-практикум для вчителів 1-х класів закладів загальної середньої освіти

опубліковано 29 груд. 2018 р., 08:38 Ірина Бодня   [ оновлено 29 груд. 2018 р., 08:39 ]

З 01 вересня 2018 року по всій країні розпочали навчання 1-класники, які разом зі своїми вчителями, батьками на засадах педагогіки партнерства реалізуватимуть основні засади Концепції Нової української школи, серед яких наголошується на суб'єктності учіння, необхідності оволодіння способами навчальної діяльності, досвіді взаємодії з іншими учасниками освітнього процесу

Освічені українці, всебічно розвинені, відповідальні громадяни і патріоти, здатні до ризику та інновацій, - ось хто поведе українську економіку вперед у ХХІ століття. Тому найціннішим результатом початкової освіти в особистому вимірі є здорова дитина, мотивована на успішне навчання, дослідницьке ставлення до життя; це учні, які вміють вчитися з різних джерел і критично оцінювати інформацію, відповідально ставитися до себе та інших людей, усвідомлювати себе громадянами України, тобто володіють компетентностями ХХІ століття.

Навчання на основі діяльнісного, компететнісно-орієнтованого підходів можливе при впровадженні в освітній процес педагогічних інновацій, серед яких важливі місце відводиться стратегіям технології розвитку критичного мислення. Саме  на тему «Впровадження стратегій технології розвитку критичного мислення в практику Нової української школи»  20 грудня на базі  Гуляййпільського колегіуму "Лідер" відбувся районний семінар-практикум для вчителів 1-х класів закладів загальної середньої освіти  Гуляйпільської об’єднаної територіальної громади. 

Такий  методичний захід проведено в рамках атестаційного періоду згідно планів роботи  закладу та відділу освіти молоді та спорту Гуляйпільської  МР з метою ознайомлення з досвідом роботи вчителів початкових класів колегіуму щодо впровадження в освітній процес Нвої української школи стратегій технології розвитку критичного мислення; поширення досвіду роботи, напрацювань педагогічного колективу щодо формування в здобувачів освіти компетентностей ХХІ століття; сприяння підвищенню фахової майстерності вчителів, удосконаленню вміння здійснювати самоаналіз власної діяльності.

Учасники семінару під час відвідування відкритих уроків переконалися, як можна вибудувати структуру  сучасного уроку  та логічно поєднати в його канві стратегії та прийоми технології критично мислення. Це майстерно продемонстрували Марина Сергіївна Бугрим  під час уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у 1-А класі  (фото) на тему «Сонце — джерело світла і тепла. Організми.Правила безпечної поведінки в довкіллі» та  Валентина Петрівна Журавльова на уроці "Основи здоров'я" у 2-Б  класі   на тему «Спілкування. Умови взаєморозуміння. Практична робота «Моделювання ситуації невербального спілкування». Здійснений вчителями самоаналіз проведених уроків засвідчив їх компетентність, а висока оцінка колег  підтвердила фахову майстерність.

Практично  опрацювати окремі стратегії та прийоми роботи  з молодшими школярами педагоги мали можливість, взявши участь у виконанні завдань в рамках майстер-класу «Я роблю це так...» з теми «Впровадження технології розвитку критичного мислення в практику початкової школи», який провела Ірина Миколаївна Лавринович.

Опісля учасники семінару побували на літературному турнірі "Школа казок Василя Сухомлинського"  з участю учнів 4-А класу, підготовленого завідувачем шкільної бібліотеки Катериною Олександрівною Панченко.

У роботі семінару взяли участь Віктор Павлович Науменко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради, Наталія Яківна Пузан, методист  райметодкабінету, та Людмила Валентинівна Лопатіна, директор колегіуму. Після відвідування відкритого уроку у 1 класі та огляду створеного в ньому освітнього середовища, під час підведення підсумків роботи Віктор Павлович наголосив на тому, що кожному не треба зупинятися на досягнутому. та окреслив наступні кроки з реалізації Концепції Нової української школи.

З Новим роком!

опубліковано 29 груд. 2018 р., 00:34 Ірина Бодня   [ оновлено 29 груд. 2018 р., 00:38 ]


Семінар для директорів дошкільних закладів

опубліковано 26 груд. 2018 р., 10:51 Ірина Бодня   [ оновлено 26 груд. 2018 р., 10:52 ]

21 грудня 2018 року на базі ЗДО «Сонечко» (директор – Третяк Тетяна Федорівна) відбувся семінар для директорів закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради з теми: «Актуальні питання в роботі дошкільних закладів громади». Керівник семінару Фероян Світлана Вікторівна, методист МК, розповіла про розвиток дошкільної освіти ГМР у 2017/2018 навчальному році. 

Сержанська Людмила Володимирівна, вихователь-методист ЗДО «Сонечко», ознайомила присутніх з методами та прийомами своєчасного виявленням обдарованих та здібних дітей. 

Кущ Інна Олександрівна, директор Інклюзивно-ресурсного центру Гуляйпільської міської ради, провела екскурсію по Центру та розповіла про шляхи впровадження інклюзивної освіти в заклади освіти Гуляйпільської міської ради та відповіла на запитання присутніх. 

В ході проведення семінару були розроблені методичні рекомендації щодо роботи з обдарованими дітьми в умовах закладу дошкільної освіти.

Музика – поезія повітря…

опубліковано 21 груд. 2018 р., 05:08 Ірина Бодня   [ оновлено 21 груд. 2018 р., 05:08 ]

Як відомо, музика – вид мистецтва, який істотно впливає на становлення особистості в дошкільному віці. Вона збагачує почуття та уявлення дитини, сприяє виробленню вміння відчувати ритм та мелодійність твору, формуванню здатності адекватно реагувати на них своїм голосом та рухами, розвитку інтересів до різних музичних інструментів та бажанню на них грати. В ЗДО «Джерельце» (директор – Гавриленко Наталія Євгенівна) працює творчий музичний керівник – Серьогіна Інна Михайлівна, яка сприяє розвитку музичної культури у дитини на заняттях з музичного виховання. 

18 грудня 2018 року методист МК Фероян Світлана Вікторівна відвідала ряд занять Інни Михайлівни в рамках атестації. Одне з яких - музичне тематичне
заняття на тему «Подорож до Країни Танцю», на якому Інна Михайлівна поглиблювала знання дітей про хоровод, вальс, хіп-хоп, польку, розвивала
почуття ритму, розуміння емоційного змісту та характеру в танці. Малята продемонстрували своє вміння рухатися в вальсі, хороводі, польці. На іншому відкритому комбінованому занятті «Ялинкові прикраси» в ясельно-молодшій групі малятка прикрашали ялинку новорічними іграшками (виготовленими руками педагога) та малювали ялинкові прикраси нетрадиційним способом з використанням ватних паличок в подарунок Ведмедику. Крім того в ЗДО «Джерельце» вже є традиційним проведення вечірніх розваг для батьків вихованців закладу освіти. Так 14 грудня 2018 року в ЗДО «Джерельце» Інна Михайлівна провела спортивну родинну розвагу для дітей та батьків групи «Джмелик». Роль Бармалея виконала вихователь Поліщук Олена Миколаївна.

Нарада директорів

опубліковано 21 груд. 2018 р., 04:53 Ірина Бодня   [ оновлено 21 груд. 2018 р., 04:54 ]

20.12.2018 року у КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» відбулася нарада директорів освітніх закладів за участю начальника відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради Науменка В. П. На розгляд винесено актуальні питання організації освітнього процесу.

Методист методичного кабінету відділу освіти Пузан Н. Я. розповіла про результати супевізії, організованої Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та проведеною за участю методистів комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». Наталія Яківна повідомила, що усі заклади освіти Гуляйпільської громади пройшли даний аудит готовності освітнього простору перших класів, методичної підготовки вчителів до викладання у Новій українській школі та отримали схвальні відгуки супервізорів. 

Віктор Павлович звернув увагу присутніх на питання ведення ділової документації у закладах освіти та наголосив про необхідність затвердження Порядку діловодства у кожному закладі на основі Інструкції з діловодства у закладах освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки від 25 червня 2018 року № 676 та Номенклатури справ (за рішенням педагогічної ради закладу).

Про стан організації харчування дітей у закладах освіти Гуляйпільської міської ради доповідала Фероян С.В., методист, яка опікується даним питанням в освітньому просторі громади. Серед рекомендацій, наданих керівникам закладів освіти були: посилити громадський контроль за організацією харчування, забезпечення С-вітамінізацію страв (згідно діючих норм), дотримуватися виконання «Державної програми профілактики йодної недостатності у населення».

Також на нараді розглянуто питання організації безпечних умов під час зимових канікул, святкових заходів. Прийнято рішення щодо організації участі шкіл громади у проекті «Екошкола», який передбачає роздільний збір твердих побутових відходів.

Наостанок учасники мали змогу побувати у класній кімнаті 1-го класу КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» (вчитель Бугрим М.С.). Було відмічено високий рівень організації та естетичного компонента освітнього середовища.

Фестиваль методичних ідей «Педагогічний вернісаж»

опубліковано 20 груд. 2018 р., 23:10 Ірина Бодня   [ оновлено 20 груд. 2018 р., 23:10 ]

13 грудня 2018 р. в рамках атестаційного процесу плану роботи методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту колегіум Лідер" Гуляйпільської міської ради зустрічав гостей - вчителів-предметників, заступників директорів, педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти Гуляйпільської міської територіальної громади та експертів атестаційної комісії другого рівня. Вони були запрошені на важливий методичний захід «Фестиваль методичних ідей «Педагогічний вернісаж».

Мета фестивалю: ознайомити з досвідом роботи вчителів колегіуму щодо впровадження в освітній та виховний процес інноваційних технологій; поширити досвід роботи, напрацювань педагогічного колективу щодо формування в здобувачів освіти компетентностей ХХІ століття; сприяти підвищенню фахової майстерності вчителів-предметників, удосконаленню вміння здійснювати самоаналіз власної діяльності. Тож саме цього дня колеги дійсно побували на педагогічному вернісажі, адже мали можливість відвідати як відкриті уроки, так і позаурочні виховні заходи.

Частину вчителів української мови запросила до себе Макеєва Оксана Володимирівна, вчитель української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, "вчитель-методист", керівник РМО вчителів даного фаху, на урок літератури у 10-А клас на тему «Іван Франко. Новела «Сойчине крило» - жіноча доля в новітній інтерпретації», який проходив у формі психолого-літературознавчого дослідження, та , як класний керівник, на конкурсну шоу-програму «Я люблю Україну!».

Інша частина вчителів-філологів мала змогу відвідати урок української мови - практичної риторики у 10-Б класі на тему «Мовленнєвий вчинок. Мовленнєва подія», який проходив у формі тематичної конференції, та літературну вітальню "Зелена лампа", в якій учні 7-А класу розгадували «Рецепт подолання конфлікту від Джеймса Олдріджа» разом із вчителем вищої кваліфікаційної категорії Панасейко Оленою Олексіївною.

А вчителі предметів природознавчого циклу стали свідками цікавих досліджень разом з учнями 5-Б класу на уроці природознавства на тему "Явища природи" та конкурсної програми «Розумники і розумниці», в якій демонстрували свою природознавчу компетентність учні 6-АБ класів у випробуваннях, підготовлених вчителем вищої кваліфікаційної категорії, "старшим вчителем" Коростильовою Тетяною Миколаївною.,

Доннік Галина Миколаївна, вчитель трудового навчання вищої кваліфікаційної категорії, " вчитель-методист" продемонструвала своїм колегам свою високу фахову майстерність під час проведення комбінованого уроку технологій у 10-А класі на тему «Маркетингові дослідження проекту. Розробка реклами» та позакласного заходу з трудового навчання для учнів 8-9-х класів у формі фешен-шоу з теми "Сучасний лук - кросівки чи каблук?".

І опісля всі учасники методичного заходу ,вчителі та батьки стали учасникками традиційного загальношкільного заходу "Школярі-школярики", приуроченого посвяті у 5-класники випускників початкової школи, який підготували та провели члени шкільної мерії разом з класними керівниками учнів 5-х класів, їх батьками під керівництвом педагога-організатора першої кваліфікаційної категорії Артюх Світлани Петрівни.

Після проведення вчителями глибокого самоаналізу проведених ними уроків та виховних заходів колеги та члени експертної групи дали високу оцінку професійній майстерності кожного вчителя-учасника педагогічного фестивалю. Під час проведення підсумків фестивалю завідувач методичного кабінету Самохліб Інна В'ячеславівна підкреслила його неоціненні для кожного присутнього фахівця значиміть та вахомість,

За матеріалами сайту http://gplider.at.ua

Інновації на уроках біології

опубліковано 19 груд. 2018 р., 08:13 Ірина Бодня   [ оновлено 19 груд. 2018 р., 08:14 ]

Вже не існує тієї школи, де діти, сидячи рівно і склавши руки, чемно слухають суворого вчителя. Сучасні школярі хочуть комунікації, розмови з педагогом, якого воліють сприймати радше як порадника, а не як строгого критика. У контексті вищезазначеного революційним винаходом є інтерактивна дошка SMART Board та програмне забезпечення SMART Notebook. Використовуючи такі дошку та програму, на уроках сполучаються перевірені методи й прийоми роботи зі звичайною дошкою з набором інтерактивних і мультимедійних можливостей, що робить такі уроки дуже динамічними і яскравими, а SMART-презентації полегшують показ фотографій, малюнків, графіків, гербарних матеріалів, використовуючи анімацію й вставки відеофрагментів, можна продемонструвати процес у динаміці. 14 грудня 2018 року в комунальному закладі «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської міської ради пройшов відкритий урок з біології у 9Б класі на тему «Фотосинтез. Хемосинтез», під час якого вчителем Таран С.Є. якраз і було використано даний мультимедійний комплекс. Метою даного уроку було сформувати знання про: фотосинтез як сукупність пластичного та енергетичного етапів обміну речовин у рослин, механізм використання енергії світла у хлоропластах, значення фотосинтезу для живих організмів на Землі, шляхи підвищення його ефективності, роль рослин у формуванні біосфери. На уроці у дітей вчитель продовжив розвивати логічне мислення, виховував почуття бережливого ставлення до рослин і навколишнього середовища. 

На початку уроку дев’ятикласники актуалізували отримані знання за допомогою вправ «Заповніть пропуски» та «Вкажіть послідовність», а проблемне питання, яким стали слова К.Тімірязєва «Чому хлорофіл – Прометей, що вкрав вогонь у богів і подарував його людям?» пройшло червоною ниткою через весь урок. Під час розповіді вчителя про дослідження процесу фотосинтезу учні самі визначали, яке відкриття зробив той чи інший вчений, робили висновки про зв'язок фотосинтезу і дихання, визначали фізичні і хімічні процеси, що відбуваються під час синтезу глюкози, знайомились з новими термінами. Школярі готували повідомлення про рослини без фотосинтезу та тварин, здатних до цього процесу, вчились порівнювати світлову і темнову фази фотосинтезу, розрізняти фотосинтез і дихання. Для перевірки засвоєння знань учнями були використані вправи програмного забезпечення SMART: «Мозаїка», «Відсортуй за категоріями», «Сполучи визначення», «Цікава книга» (робота з термінами). Для закріплення вивченого матеріалу вчителем було використано вправи в сервісі Learningapps (інтерактивна вправа) та Рowtoon (відеоролик), створені власноруч.

Інтерактивні моделі відкривають перед учнями величезні пізнавальні можливості, найчастіше перетворюючи дітей з пасивних спостерігачів в активних учасників віртуальних експериментів
У зв’язку із сучасним підходом до підготовки учня як майбутнього фахівця на ринку праці, вимоги до сучасного уроку також є достатньо високими. Особливо це стосується його інформаційної складової та форми надання учбового матеріалу. Значною мірою підвищенню цієї якості сприяє використання сучасних інформаційних технологій, а точніше – комп’ютерно-мультимедійних комплексів, таких, наприклад, як SMART Board.

Ділимося досвідом з колегами

опубліковано 19 груд. 2018 р., 08:09 Ірина Бодня   [ оновлено 19 груд. 2018 р., 08:11 ]

18 грудня у комунальному закладі «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської міської ради вчителі української мови та літератури Коротнюк В.А., Стасик Л.І., Григорова Н.М. провели відкриті уроки з предметів для методичного об’єднання педагогів громади.

Література рідного краю дає чітке уявлення про людей, хто на прудких гуляйпільських вітрах плекав свій талант, творив українську художню літературу. Гуляйпільські літературні джерела не міліють, підтвердженням цього є творчість наших земляків Григорія Лютого та Любові Геньби.

Учні 11 класу під керівництвом учителя Григорової Н.М. проводили дослідження на уроці літератури рідного краю на тему «Любов Геньба. Голосом віків землі своїй молюся», декламували вірші, акцентували увагу на патріотичних мотивах, наголошуючи, що ми – українці, нащадки того народу, який має глибоке коріння, що живить нас і сьогодні, розмірковували над важливою для юного покоління проблемою любові та патріотизму, бо збірка поезій Л. Геньби «На гостинах у долі» переповнена любов’ю і тривогою, надією і сподіванням, страхом і гордістю за свого сина. І цей настрій і мотиви поезій змогли зрозуміти одинадцятикласники. Урок сприяв вихованню в учнів любові до рідного краю, пошани до історичного минулого нашої країни, Гуляйпільщини, розвивав творчі здібності, логічне мислення, формував естетичні смаки.

Урок української літератури у 5 – А класі на тему «Літературна казка Г. Лютого «Світлана» мав на меті ознайомлення учнів із творчістю видатного гуляйпільського письменника Г. І. Лютого, опрацювання ідейно – художнього змісту казки, з’ясування її теми та ідеї. Учні проаналізували персонажів та визначили повчальний зміст твору. На уроці вчитель Коротнюк В.А. використала різні методи та прийоми: «Хто тут був і що забув», складання інформаційного грона, роботу в групах, учні підбирали прикметники до образів казки, створювали асоціативну сітку. У вправі «Кошик мудрості» учні працювали з прислів’ями та визначали, до яких героїв казки можна віднести запропоновані прислів’я. Урок сприяв розвитку критичного мислення, виховував у дітей співчуття до ближнього, бажання допомагати іншим, викликав інтерес до літератури рідного краю.

Вчитель Стасик Л.І. провела відкритий урок з української мови на тему «Написання та відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові». Метою проведеного уроку було повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, з’ясувати особливості написання й відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові; розвивати творчі вміння утворювати й доцільно використовувати чоловічі й жіночі імена по батькові у власних висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до відомих постатей українського народу; виробляти навички культури мовлення. На початку уроку та на етапі мотивації учнівської діяльності, була створена певна емоційна атмосфера уроку та психологічний настрій учнів, що сприяло сприйняттю та засвоєнню набутих знань учнів протягом уроку. Вивчення нового матеріалу розпочалося із сприйняття та первинного усвідомлення його учнями. Вчитель пояснювала новий матеріал за допомогою таблиць, мультимедійної презентації. Для закріплення вивченого матеріалу обрала такі методи як інтерактивні вправи, дослідження-моделювання, відеодиктант. Використані методи сприяли кращому засвоєнню нової інформації учнями. Проведення цих вправ було у формі гри, що зосереджувало увагу учнів на ході уроку та сприяло їх зацікавленості. 

Проведені уроки були високо оцінені учителями методичного об’єднання.

1-10 of 141