Teylingse Lijst‎ > ‎

Taxonomisch 1


TEYLINGSE LIJST 2015 [taxonomisch]

Avifaunistisch totaaloverzicht voor het Teylingse werkgebied t/m 31 december 2015

Status vanaf 1/1/2000 / Voorkomen (perioden) is cumulatief

b=broedvogel, d=doortrekker, e=escape/exoot , j=jaargast, o=onregelmatige gast,

 ob=onregelmatige broedvogel, t=toevallige gast, tb=toevallige broedvogel, w=wintergast, z=zomergast Vetgedrukt: nieuw, herzien of met terugwerkende kracht toegevoegd in 2015 TC = taxonomische code / Ac=alfabetische code / Doc = wijze van documentatie

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

Tc

Ac

Soort

Latijnse naam

Doc

Status

Laatst

Dec

Feb

Maa

Mei

Jun Aug

Sep

Nov

2

118

Knobbelzwaan

Cygnus olor

F

b/j

2015

 

 

 

 

4

114

Kleine Zwaan

Cygnus bewickii

F

o

2015

 

 

 

 

5

225

Wilde Zw aan

Cygnus cygnus

F

o

2013

 

 

 

 

6

228

Witbuikrotgans

Branta hrota

F

o

2010

 

 

 

 

7

179

Rotgans

Branta bernicla

F

o

2014

 

 

 

 

9

25

Brandgans

Branta leucopsis

F

b/e/j/w

2015

 

 

 

 

10

174

Roodhalsgans

Branta ruficollis

F

o

2015

 

 

 

 

13

188

Sneeuwgans

Anser caerulescens

F

e?/o

2012

 

 

 

 

15

110

Kleine Rietgans

Anser brachyrhynchus

F

o

2015

 

 

 

 

16

62

Grauwe Gans

Anser anser

F

b/e/j

2015

 

 

 

 

17

200

Taigarietgans

Anser fabalis

F

t

2010

 

 

 

 

18

204

Toendrarietgans

Anser serrirostris

F

d/w

2015

 

 

 

 

19

122

Kolgans

Anser albifrons

F

d/w

2015

 

 

 

 

20

37

Dwerggans

Anser erythropus

W*

t

2006

 

 

 

 

21

91

IJseend

Clangula hyemalis

F

t

2014

 

 

 

 

26

79

Grote Zee-eend

Melanitta fusca

W*

t

2007

 

 

 

 

30

26

Brilduiker

Bucephala clangula

F

w

2015

 

 

 

 

31

144

Nonnetje

Mergellus albellus

F

w

2015

 

 

 

 

33

78

Grote Zaagbek

Mergus merganser

F

o

2015

 

 

 

 

34

141

Middelste Zaagbek

Mergus serrator

F

o

2011

 

 

 

 

36

5

Bergeend

Tadorna tadorna

F

b/j

2015

 

 

 

 

39

129

Krooneend

Netta rufina

F

e?/o

2015

 

 

 

 

40

199

Tafeleend

Aythya ferina

F

b/j

2015

 

 

 

 

43

132

Kuifeend

Aythya fuligula

F

b/j

2015

 

 

 

 

44

205

Topper

Aythya marila

F

o

2011

 

 

 

 

46

238

Zomertaling

Anas querquedula

F

ob/d

2015

 

 

 

 

47

185

Slobeend

Anas clypeata

F

b/j

2015

 

 

 

 

51

126

Krakeend

Anas strepera

F

b/j

2015

 

 

 

 

52

187

Smient

Anas penelope

F

w

2015

 

 

 

 

54

224

Wilde Eend

Anas platyrhynchos

F

b/j

2015

 

 

 

 

55

155

Pijlstaart

Anas acuta

F

w

2015

 

 

 

 

56

227

Wintertaling

Anas crecca

F

j

2015

 

 

 

 

58

135

Kwartel

Coturnix coturnix

W*

o

2014

 

 

 

 

60

153

Patrijs

Perdix perdix

F

b/j

2015

 

 

 

 

63

32

Dodaars

Tachybaptus ruficollis

F

b/j

2015

 

 

 

 

64

172

Roodhalsfuut

Podiceps grisegena

F

t

2014

 

 

 

 

65

44

Fuut

Podiceps cristatus

F

b/j

2015

 

 

 

 

66

131

Kuifduiker

Podiceps auritus

F

o

2015

 

 

 

 

67

50

Geoorde Fuut

Podiceps nigricollis

F

j

2015

 

 

 

 

68

84

Holenduif

Columba oenas

F

b/j

2015

 

 

 

 

69

86

Houtduif

Columba palumbus

F

b/j

2015

 

 

 

 

70

239

Zomertortel

Streptopelia turtur

W

o

2007

 

 

 

 

72

209

Turkse Tortel

Streptopelia decaocto

F

b/j

2015

 

 

 

 

76

52

Gierzwaluw

Apus apus

F

b/d

2015

 

 

 

 

80

119

Koekoek

Cuculus canorus

F

b/z

2015

 

 

 

 

82

219

Waterral

Rallus aquaticus

F

b/j

2015

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Dec

Maa

Jun

Sep

Tc

Ac

Soort

Latijnse naam

Doc

Status

Laatst

Feb

Mei

Aug

Nov

84

159

Porseleinhoen

Porzana porzana

F

d

2015

 

 

 

 

86

115

Kleinst Waterhoen

Porzana pusilla

F

o/tb

2015

 

 

 

 

87

217

Waterhoen

Gallinula chloropus

F

b/j

2015

 

 

 

 

88

139

Meerkoet

Fulica atra

F

b/j

2015

 

 

 

 

91

125

Kraanvogel

Grus grus

W

o

2013

 

 

 

 

95

175

Roodkeelduiker

Gavia stellata

F

o

2012

 

 

 

 

97

90

IJsduiker

Gavia immer

F

o

2015

 

 

 

 

110

243

Zwarte Ooievaar

Ciconia nigra

F

o

2015

 

 

 

 

111

151

Ooievaar

Ciconia ciconia

F

b/j

2015

 

 

 

 

114

170

Roerdomp

Botaurus stellaris

F

w

2015

 

 

 

 

116

134

Kwak

Nycticorax nycticorax

F

e?/o

2015

 

 

 

 

119

120

Koereiger

Bubulcus ibis

F

t

2000

 

 

 

 

120

9

Blauwe Reiger

Ardea cinerea

F

b/j

2015

 

 

 

 

121

160

Purperreiger

Ardea purpurea

F

d

2015

 

 

 

 

122

80

Grote Zilverreiger

Casmerodius albus

F

j

2015

 

 

 

 

123

113

Kleine Zilverreiger

Egretta garzetta

F

o

2015

 

 

 

 

124

137

Lepelaar

Platalea leucorodia

F

d/ob

2015

 

 

 

 

125

240

Zwarte Ibis

Plegadis falcinellus

F

o

2014

 

 

 

 

129

1

Aalscholver

Phalacrocorax carbo

F

j

2015

 

 

 

 

129

 

Aalscholver, Grote

Phalacrocorax carbo carbo

F

o

2015

 

 

 

 

131

182

Scholekster

Haematopus ostralegus

F

b/j

2015

 

 

 

 

133

116

Kluut

Recurvirostra avosetta

F

b/d

2015

 

 

 

 

136

56

Goudplevier

Pluvialis apricaria

F

d/w

2015

 

 

 

 

137

237

Zilverplevier

Pluvialis squatarola

F

d

2015

 

 

 

 

140

99

Kievit

Vanellus vanellus

F

b/j

2015

 

 

 

 

141

109

Kleine Plevier

Charadrius dubius

F

b/d

2015

 

 

 

 

142

12

Bontbekplevier

Charadrius hiaticula

F

d

2015

 

 

 

 

147

142

Morinelplevier

Charadrius morinellus

F

o

2015

 

 

 

 

149

163

Regenwulp

Numenius phaeopus

F

d

2015

 

 

 

 

151

233

Wulp

Numenius arquata

F

d/w

2015

 

 

 

 

152

81

Grutto

Limosa limosa

F

b/d

2015

 

 

 

 

152

 

Grutto, IJslandse

Limosa limosa islandica

F

d

2015

 

 

 

 

153

178

Rosse Grutto

Limosa lapponica

F

o

2014

 

 

 

 

154

196

Steenloper

Arenaria interpres

F

o

2014

 

 

 

 

156

94

Kanoet

Calidris canutus

F

o

2015

 

 

 

 

157

97

Kemphaan

Calidris pugnax

F

d/w

2015

 

 

 

 

160

128

Krombekstrandloper

Calidris ferruginea

F

o

2015

 

 

 

 

164

202

Temmincks Strandloper

Calidris temminckii

F

o

2014

 

 

 

 

165

35

Drieteenstrandloper

Calidris alba

W

t

2009

 

 

 

 

166

14

Bonte Strandloper

Calidris alpina

F

d/w

2015

 

 

 

 

169

111

Kleine Strandloper

Calidris minuta

F

d

2015

 

 

 

 

172

51

Gestreepte Strandloper

Calidris melanotos

F

t

2003

 

 

 

 

175

61

Grauwe Franjepoot

Phalaropus lobatus

F

o

2015

 

 

 

 

178

148

Oeverloper

Actitis hypoleucos

F

d

2015

 

 

 

 

180

229

Witgat

Tringa ochropus

F

d/w

2015

 

 

 

 

183

245

Zwarte Ruiter

Tringa erythropus

F

d

2015

 

 

 

 

185

68

Groenpootruiter

Tringa nebularia

F

d

2015

 

 

 

 

186

104

Kleine Geelpootruiter

Tringa flavipes

F

t

2013

 

 

 

 

187

157

Poelruiter

Tringa stagnatilis

F

t

2011

 

 

 

 

188

22

Bosruiter

Tringa glareola

F

d

2015

 

 

 

 

189

208

Tureluur

Tringa totanus

F

b/j

2015

 

 

 

 

190

11

Bokje

Lymnocryptes minimus

F

d/w

2015

 

 

 

 

192

87

Houtsnip

Scolopax rusticola

F

d/w

2015

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Dec

Maa

Jun

Sep

Tc

Ac

Soort

Latijnse naam

Doc

Status

Laatst

Feb

Mei

Aug

Nov

193

221

Watersnip

Gallinago gallinago

F

d/w

2015

 

 

 

 

202

101

Kleine Alk

Alle alle

W

t

2007

 

 

 

 

206

105

Kleine Jager

Stercorarius parasiticus

W

t

2006

 

 

 

 

209

34

Drieteenmeeuw

Rissa tridactyla

F

o

2015

 

 

 

 

214

121

Kokmeeuw

Chroicocephalus ridibundus

F

b/j

2015

 

 

 

 

215

38

Dwergmeeuw

Hydrocoloeus minutus

F

d

2015

 

 

 

 

219

249

Zwartkopmeeuw

Larus melanocephalus

F

j

2015

 

 

 

 

222

198

Stormmeeuw

Larus canus

F

b/j

2015

 

 

 

 

224

108

Kleine Mantelmeeuw

Larus fuscus

F

j

2015

 

 

 

 

224

 

Kleine Mantelmeeuw,

Scandinavische

Larus fuscus intermedius

F

t

2012

 

 

 

 

224

 

Kleine Mantelmeeuw,

Scandinavische / Baltische

Mantelmeeuw

Larus fuscus intermedius / fuscus

F

o

2015

 

 

 

 

225

236

Zilvermeeuw

Larus argentatus

F

j

2015

 

 

 

 

225

 

Zilvermeeuw, Scandinavische

Larus argentatus argentatus

W*

w

2015

 

 

 

 

226

47

Geelpootmeeuw

Larus michahellis

F

j

2015

 

 

 

 

227

158

Pontische Meeuw

Larus cachinnans

F

w

2015

 

 

 

 

229

103

Kleine Burgemeester

Larus glaucoides

F

o

2015

 

 

 

 

230

71

Grote Burgemeester

Larus hyperboreus

W

t

2013

 

 

 

 

231

75

Grote Mantelmeeuw

Larus marinus

F

j

2015

 

 

 

 

235

136

Lachstern

Gelochelidon nilotica

F

o

2011

 

 

 

 

236

164

Reuzenstern

Hydroprogne caspia

F

t

2014

 

 

 

 

238

231

Witvleugelstern

Chlidonias leucopterus

W

t

1994

 

 

 

 

239

246

Zwarte Stern

Chlidonias niger

F

o

2014

 

 

 

 

241

215

Visdief

Sterna hirundo

F

b/d

2015

 

 

 

 

242

146

Noordse Stern

Sterna paradisaea

W*

t

2013

 

 

 

 

244

77

Grote Stern

Sterna sandvicensis

W

t

2011

 

 

 

 

246

214

Visarend

Pandion haliaetus

F

d

2015

 

 

 

 

248

222

Wespendief

Pernis apivorus

F

d

2015

 

 

 

 

252

210

Vale Gier

Gyps fulvus

F

t

2001

 

 

 

 

262

27

Bruine Kiekendief

Circus aeruginosus

F

b/d

2015

 

 

 

 

263

8

Blauwe Kiekendief

Circus cyaneus

F

o

2014

 

 

 

 

265

63

Grauw e Kiekendief

Circus pygargus

W*

o

2013

 

 

 

 

266

191

Sperwer

Accipiter nisus

F

b/j

2015

 

 

 

 

267

82

Havik

Accipiter gentilis

F

b/j

2015

 

 

 

 

268

235

Zeearend

Haliaeetus albicilla

F

o

2015

 

 

 

 

269

168

Rode Wouw

Milvus milvus

W*

o

2015

 

 

 

 

270

247

Zwarte Wouw

Milvus migrans

F

o

2014

 

 

 

 

271

181

Ruigpootbuizerd

Buteo lagopus

F

o

2012

 

 

 

 

272

29

Buizerd

Buteo buteo

F

b/j

2015

 

 

 

 

274

98

Kerkuil

Tyto alba

W*

o

2012

 

 

 

 

277

197

Steenuil

Athene vidalii

W*

e?/o

2011

 

 

 

 

280

162

Ransuil

Asio otus

F

b/j

2015

 

 

 

 

281

212

Velduil

Asio flammeus

F

d/w

2015

 

 

 

 

282

23

Bosuil

Strix aluco

F

b/j

2015

 

 

 

 

285

85

Hop

Upupa epops

W

t

2008

 

 

 

 

289

93

IJsvogel

Alcedo atthis

F

b/j

2015

 

 

 

 

291

33

Draaihals

Jynx torquilla

F

o

2015

 

 

 

 

293

66

Groene Specht

Picus viridis

F

b/j

2015

 

 

 

 

295

70

Grote Bonte Specht

Dendrocopos major

F

b/j

2015

 

 

 

 

297

102

Kleine Bonte Specht

Dendrocopos minor

F

o/ob?

2015

 

 

 

 

299

206

Torenvalk

Falco tinnunculus

F

b/j

2015

 

 

 

 


Comments