סיסמה לכל תלמיד


פרויקט זה המבוסס על טכנולוגית ה - ASP המספקת את שרותי התקשוב דרך ספק מרוחק באינטרנט, כך שהתלמיד מכל מקום בין אם זה בבית הספר או מהבית רואה אותו שולחן עבודה.

 הפרויקט מופעל בשלב זה במספר מצומצם של יישובים בפריפריה, ונועד לאפשר שימוש בטכנולוגיית המידע כחלק בלתי נפרד מאורח החיים של התלמידים והמורים תוך יצירת קהילת חינוך ממוחשבת וצמצום פערים דיגיטליים.

הפרויקט מסתייע בתרומה  של קבוצת עופר ומיושם על ידי חברת GBS


רציונל

מתן פיתרון מבוסס על ראיית תקשוב כוללת,  החל מיחידות קצה פשוטות ואמינות, דרך מרכז מחשבים, משאבי תוכן ותקשורת אמינים ויציבים, וכלה בהטמעה של מרכיבי המערכת לכלל המשתמשים.

הפרויקט מכוון להצלחה בנקודות הבאות:

·         יצירת מרחב מקוון אישי לתלמיד – מרחב מקוון אישי לתלמיד מאפשר עבודה בסביבה מקוונת הכוללת מרחבי מידע באמצעות הפורטל תוך שימוש בעולם תכנים ופעילויות לימודיות.  

·         הכשרתו של המורה / התלמיד- הכשרה לעבודה בסביבת מחשוב מתוקשבת אשר מביאה לידי ביטוי  שימוש מושכל בטכנולוגיות מתקדמות מחד ומאפשרת הקניית יכולות חדשות עבור התלמידים. 

·         מיקוד העשייה בפעילות המורה – יצירת סביבת עבודה מתוקשבת חדשה המאפשרת למורה באמצעות מחשב  נייד, מקרן ותחנות קצה בכיתות הלימוד קישור לפורטל "סיסמה לכל תלמיד" אשר ישמש בסיס ליצירת "מרחב הידע" למורה בעבודתו עם התלמידים ובניית סביבה הוראה מקוונת ללא מגבלת מקום או זמן המאפשרת למורה לבנות את עולם התוכן והעבודה עם התלמידים ביעילות מרבית.

לפעילות שלושה חלקים:

תשתית פיזית -  הוקם מרכז מחשוב בטירת כרמל וקישור אינטרנטי. התלמיד מתחבר באמצעות סיסמא אישית, המביאה אותו לשולחן העבודה האישי, בו נמצא עולם התוכן והידע  האישי שלו.

החומר האישי והמשותף של התלמידים והמורים נשמר ונצבר ומלווה את התלמיד לאורך השנים. למעשה לכל משתמש יש למעשה "ילקוט דיגיטאלי" המלווה אותו בכל מקום ובכל הזמן ברשת האינטרנט.

מרכיב התוכן - משרד החינוך וגופים מטעמו מגדירים את צורכי התוכן והפעילויות הפדגוגיות ומספקים אותם.  צוות הפרויקט "סיסמא לכל תלמיד" מלווה את היישום וההטמעה של התוכן.

תמיכה למשתמשים-  כל בית ספר זוכה לליווי צמוד בשנה הראשונה של הפעילות, כולל בשעות הערב גם בבתי המשתמשים. 

אופק הזמן  - הפרויקט מתוכנן לשלב במהלך חמש שנים כ -  100,000 משתמשים. 

כדי ללמוד על משמעות הפרויקט לכ- 100,000 תלמידים ומורים בפריפריה בישראל, הוחלט ליישם את הרעיון בפיילוט אשר פועל מספר חודשים בישובים - ירוחם (שותף פעיל בו מר עמרם מצנע) ובטירת כרמל בשיתוף מלא של ראש העיר מר אריה פרג’ון ור. מח’ החינוך מר עמי וויס). הפרויקט מתרחב לערים דימונה ומגדל העמק וישובים נוספים.

אתר האינטרנט של תכנית "סיסמא לכל תלמיד"

http://www.sisma.org.il/Pages/HomePage.aspx