Dějepis pro šestý ročník ZŠ

Vítejte ve virtuálním kabinetě dějepisu pro sedmý ročník Tyršovy školy v Praze - Jinonicích. Co tu najdete?

- V učivu VI. ročníku se můžete zorientovat na Plánu témat. Tento nezávazný seznam probírané látky Vám prozradí, co Vás v šesté třídě čeká, a také může pomoci v případě, že byste například kvůli nemoci douhodobě chyběli.

- V sekci Výukových materiálů najdete ke stažení některé z pracovních listů a dalších pomůcek, které používáme při hodině.

- Pro ty, kteří se rádi dozvědí víc, tu stále přibývá nejrůznějších odkazů na zajímavé weby a elektronické archívy. Stačí navštívit Rozcestník.

- Nezavrhujme knihy, stejně se z nich člověk dozví nejvíc! Máme jich tu plnou Knihovnu.

- Mnohé historické události byly lépe či hůře filmově zpracovány. Zájemci tu najdou odkazy na volně přístupná Videa.

- V Obrazárně je možno najít mnoho obrazové dokumentce. Nejedna fotografie se do vyučovacích hodin prostě už nevešla, Vy si ji ale můžete v klidu prohlédnout tady v kabinetě.

- Pro cestovatele, kteří se raději než z knížek poučí o historii přímo v terénu, sem umisťujeme tipy na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu. O mnohých z nich se v šesté třídě přímo učíme. Vydejte se s námi na Cesty do minulosti.

- Chcete nám nebo ostatním říct cokoli k věci? Popovídat si o hodinách dějepisu nebo o čemkoli podobném? Nebo jen tak pozdravit? Pojďte na Fórum!

- Chtěli byste se podílet na tvorbě dějepisného kabinetu? Nebo byste si chtěli (aspoň!) vylepšit známku z dějepisu? Pokud ano, navštivte sekci Chcete spolupracovat.

- K většině článků lze přidat vlastní komentář. Budeme moc rádi, když nás upozorníte na případné chyby, nedostatky, nebo se s námi podělíte o zajímavý odkaz či tip. Pokud na svých cestách fotografujete, můžete svými fotkami přispět do naší Obrazárny, nebo se dokonce zúčastnit Soutěže o nejlepší fotografii s historickým námětem.