גבעת אלישיב
מאת דני רכטאלישיב (אלן), בנו של חיים פלמן ונכד לדוד, מייסד פרדס פלמן הידוע, נולד בתאריך 17 בחודש מאי 1916 בתל אביב. אלישיב למד בבית הספר התיכוני למסחר ברחוב גאולה ואחר כך, באוניברסיטה האמריקנית בבירות. הוא עבר בהצטיינות מרובה את בחינות הגמר של אגודת רואי החשבון המוסמכים באנגליה, והתקבל כחבר באגודה זאת. עיתון דואר היום מתאריך 13 באוגוסט 1935 שמח לבשר לקוראיו כי על סמך הצטיינותו של פלמן, הוא "נתקבל כחבר נכבד של האגודה המלכותית לכלכלה מדינית".

בשנים הבאות רכש פלמן חלקת קרקע על גבעה קטנה, צפונית לגרעין שכונת התקווה שהוקמה באמצע שנות השלושים. בין הגבעה הקטנה לשכונת התקווה הפריד שביל עפר שהוביל אל הכפר הערבי סלמה. כיום נמצאית השכונה הקטנה בין רחובות הדוידקה ועיינות. 

בשנות העשרים עבר אחיו צבי (אדוארד) שעסק בעריכת דין לארה"ב. צבי חזר ארצה ובשנת 1947 נסע שוב לארה"ב. הפעם עם אחיו הצעירים ממנו, אלישיב וזרובבל. אחות נוספת, רחל (מורה, אשת הרופא ד"ר היינריך פוגל), היגרה גם היא לארה"ב, אך כנראה במועד אחר. אלישיב (אלן) השתקע בלוס אנג'לס. נישא לאידית (לבית פאווין) ונולדו להם שני בנים: רונלד דוד (רון) וג'פרי צ'רלס. אלישיב נפטר בתאריך 5 בספטמבר 2001. בני משפחתו מתגוררים בערים סן דיאגו ולוס אנג'לס בקליפורניה.תודה לאיתי משולם


אלישיב פלמן (1916-2001).

מגן, ביח"ר למוצרי חשמל. שכונת התקווה, גבעת אלישיב ע"י הקולנוע. מודעת פרסומת מחודש מרץ 1950.


גבעת אלישיב מסומנת ע"ג קטע מפה משנת 1949.

גבעת אלישיב והסביבה. תצ"א משנת 1956.

רחוב הדוידקה בגבעת אלישיב לא היה קיים עד שנות השבעים. צילום: GSV 2011.