Інститут кураторів


Студенти-медики із викладачами кафедри фізіології ТДМУ імені І.Я.Горбачевського відвідали круглий стіл в Тернопільській обласній універсальній наукові бібліотеці на тему: "Живе України: і Слава, і Воля!" (До дня захисника України).


У заході взяли участь: викладачі та студенти кафедри фізіології Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, бібліотекар відділу читального залу -  Шведа Галина Степанівна, яка виступила із вступним словом про історію святкування Дня Захисника, адже з  2015 року в офіційному календарі  з'явилося нове державне свято.  День захисника́ Украї́ни — свято, яке відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва


Зуляк Тетяна Андріївна – провідний бібліотекар читального залу, повідомила усім присутнім про особливості гібридної війни Росії проти України, що виявляється в комплексі скоординованих інформаційних, військових та економічних заходів, яка триває без ознак наближення завершення та про актуальність надання долікарської медичної допомоги у зоні АТО. З цією метою було запрошено добровольця правого сектору – Ратушного Олександра Дмитровича, який охоче та вправно продемонстрував студентам-медикам індивідуальні медичні аптечки для військових у зоні бойових дій. Розповів про їх склад та призначення. Студенти із захопленням слухали цікаву і таку необхідну на сьогоднішній час інформацію.


Викладачі та студенти кафедри фізіології долучились до проведення Всеукраїнської акції Дня писемності

Як відомо, згідно з Указом президента України, щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія відзначається День української писемності та мови. Вчені вважають, що саме з преподобного Нестора – літописця і починається писемна українська мова.

                                   

Під керівництвом та за активної участі завідувача кафедри фізіології, проф. Вадзюка С.Н., викладачі та студенти-медики 9 листопада 2016р. долучились до Всеукраїнської акції з нагоди Дня писемності та мови і написали радіодиктант. Відрадно, що усі студенти із задоволенням взяли участь у заході, а викладачі своїм прикладом підтримали цю, на стільки важливу, ініціативу.


Приємно, що майбутнє України в руках саме високоосвіченої, культурної молоді. Бо саме молодь – це майбутнє держави і тому сьогодні має бути вироблена чітка стратегія виховання молодого покоління, формування його світогляду. Адже Україна – це дуже гарна країна, яка має бути високорозвиненою і заслуговує на достойне майбутнє.


Comments