Шкробот Світлана Іванівна

Заслужений діяч науки і техніки України, лікар-невропатолог вищої категорії, голова обласного товариства неврологів

Освіта: закінчила з відзнакою лікувальний факультет Тернопільського державного медичного інституту в 1978 р. В 1980 р. захистила кандидатську дисертацію, в 2002 - докторську, а в 2003 отримала звання професора.

Наукова діяльність: Керівник НДР кафедри "Клініко-діагностичні особливості перебігу неврологічних захворювань у хворих з вторинним остеопорозом" (2010-2012 рр.) та "Клініко-патогенетичні особливості захворювань центральної та периферичної нервової системи, розробка нових методів діагностики, лікування і реабілітації" (2013-2017 рр.)

Член редакційної ради журналів "Міжнародний неврологічний журнал" та "Український неврологічний журнал".

Член Американської асоціації неврологів (AAN) та Європейської асоціації неврологів (EAN).

Член спеціалізованої Вченої ради при НМАПО ім. П.Л.Шупика (2006-2013 рр., 2018 р. і по теперішній час)

Під керівництвом проф. С.І. Шкробот захищено 2 докторські, 9 кандидатських дисертацій, виконуються 3 кандидатських дисертації.

Наукові інтереси: Основні напрямки наукової діяльності: вивчення патогенезу, діагностики та лікування судинних захворювань нервової системи, розсіяного склерозу, неврологічних проявів остеохондрозу. Започаткувала вивчення колективом кафедри стану кісткової тканини у пацієнтів з поперековими болями при остеохондрозі хребта, з розсіяним склерозом, з дисциркуляторною енцефалопатією у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, з наслідками перенесеного інсульту, алкогольній енцефаломієлополінейропатії. Були вивчені та проаналізовані патогенетичні зв'язки ураження кісткової тканини при деяких патологіях нервової системи.

Наукові публікації : Автор більше 410 робіт, із них 2 підручників, 4 посібників, співавтор 4 монографій, 2 методичних рекомендацій, 6 патентів, 2 інформаційних листів.