Urologija, Nefrologija, Seksologija

Antropometrinis riebalų matavimas gali padėt nustatyti inkstų funkcijos sutrikimus.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-05-22 02:12

Tiriant vyresnio amžiaus pacientus nustatyta, kad antropometrinis kūno riebalų matavimas gali padėti prognozuoti/nustatyti inkstų funkcijos sutrikimus, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Clinical Journal of the American Society of Nephrology (2017-05-18).

http://www.livestrong.com/article/173780-how-to-burn-visceral-fat/
Meksiko (Meksika) Nacionalini širdies instituto mokslininkai, vadovaujami Magdalena Madero, M.D., palygino kompiuterinės tomografijos ir antropometrinius nutukimo duomenis su inkstų funkcijos sutrikimu. Tyrime dalyvavo 2489 pacientai, kurių amžiaus vidurkis 74 ± 3 metai.

Mokslininkai nustatė, kad 17 proc. populiacijos turi inkstų funkcijos sutrikimus, iš kurių17 proc. išsivysto lėtiniai inkstų susirgimai (LIS). Nustatyta aiški koreliacija tarp inkstų funkcijos sutrikimo ir poodinių riebalų, visceralinių riebalų (VR), intermuskulinių riebalų, kūno masės indekso (KMI), juosmens apimties (JA). Nustatytas aiškus ryšys tarp VR ir LIS (P = 0.008). Taip pat nustatyta koreliacija tarp LID ir VR, KMI bei JA. Atsižvelgus į kitus duomenis, tik VR yra aiškus LIS rizikos faktorius.

Santrauka

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Kas penktam operuotam pacientui reikalinga neplaninė konsultacija.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-18 03:36

Dienos stacionare opreuotiems ligoniams dažnai reikalinga papildoma neplaninė konsultacija, kurios dažniausia priežastis yra neadekvatus nuskausminimas, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Anesthesiology (2017-04-10).

http://drprem.com/medical-tourism/post-operative-care-continuity
Danijos Horsens apskrities ligoninės mokslininkai, vadovaujami Lone D. Brix, a Ph.D. , ištyrė pacientus, kuriems atlikta viena iš penkių chirurginių operacijų (kelio ar peties artroskopija, hallux valgus chirurginė korekcija, laparoskopinė cholecistektomija ar laparoskopinė ginekologinė procedūra). Pacientai tirti praėjus vienai ir aštuonioms savaitėms po operacijos.
Vaizdas: http://drprem.com/medical-tourism/post-operative-care-continuity

Ištyrus 732 atsakymus, mokslininkai nustatė, kad per pirmas aštuonias savaites po operacijos, kas penktas pacientas papildomai kreipėsi į sveikatos priežiūros specialistą, dažniausiai dėl skausmo pirmą pooperacinę savaitę. Papildomo kreipimosi rizikos faktoriai - moteriška lytis, bedarbystė, laparaskopinė cholecistektomija. Dažniausiai pacientai kreipėsi pas bendrosios praktikos gydytoją (46,4 proc.).

Tyrimo autorių nuomone, į šiuos tyrimo duomenis reikia atsižvelgti, kai planuojamas pooperacinis monitoringas ir priežiūra bei vystant pacientų pooperacinį mokymą.

Santrauka

Straipsnishttp://www.paragona.com/

Gydytojai turi atsakingiau bendrauti socialiniuose tinkluose.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-18 03:06

Jauni gydytojai dažnai publikuoja neprofesionalų ar net užgaulų turinį savo Facebook paskyrose, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale BJU International (2017-04-09). 

https://new.medicine.com.my/2015/02/join-our-doctors-group-in-facebook/
Libano Dartmouth-Hitchcock medicinos centro urologijos rezidentas Kevin Koo, M.D., Ph.D., ir jo kolegos 2015 metais ištyrė 281 JAV urologijos rezidentų Facebook paskyras. Nustatyta, kad 72 procentai tiriamųjų turėjo viešai identifikuojamus Facebook profilius. Tyrėjai tikrino, ar socialiniame tinkle publikuojamas turinys yra profesionalus ir ar nėra potencialiai užgaulus.
Vaizdas: https://new.medicine.com.my/2015/02/join-our-doctors-group-in-facebook/

Neprofesionalus ir potencialiai užgaulus turinys nustatytas 40 procentų paskyrų. Neprofesionaliam turiniui priskirta informacija ar nuotraukos apie girtavimą, narkotikų vartojimą ar nelegalią veiklą. Socialiniuose tinkluose atskleista ir asmeninė pacientų informacija, publikuota rentgeno nuotrauka, kur matoma paciento pavardė, atskleista specifinė informacija, pagal kurią pacientas gali būti identifikuotas.

Santrauka
Straipsnis
http://www.paragona.com/

Vaginaliniai geliai ne daugiau nei placebo pagerina dispareuniją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-10 09:11

Kaip rašoma gegužės mėnesio leidinyje Obstetrics & Gynecology, tiriant po krūties vėžio pagijusias pacientes nustatyta, jog ph-subalansuojantys vaginaliniai geliai nepagerina labiau nei placebo dispareunijos ir lytinės funkcijos.

http://www.onlinehomeopathictreatment.com/tag/dyspareunia/
Seulo (Pietų Korėja) Ewha Woman universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Yun Hwan Kim, M.D., Ph.D., atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 136 krūties vėžiu sirgusios pacientės, kurioms diagnozė nustatyta premenopauziniame periode ir po adjuvantinės chemoterapijos išsivystė dispareunija. Moterys suskirstytos į dvi grupes - vartojančios ph-subalansuojančius gelius (69 moterys) ir placebo grupė (67 moterys). Geliai skirti tris kartus per savaitę prieš miegą ir prieš lytinius santykius. Stebėjimo trukmė - 8 savaitės.
Vaizdas: http://www.onlinehomeopathictreatment.com/tag/dyspareunia/

Mokslininkai nustatė, kad abiejose grupėse ženkliai pagerėjo dispareunija. Pakitimas skausmo skalėje abiejose grupėse buvo vienodas - 1,2. Nestebėta skirtumų ir nustačius moterų seksualinės funkcijos indeksą ir seksualinės disfunkcijos dažnį, tačiau ženklus pagerėjimas nustatytas. Abiejose grupėse nebuvo nustatyta ir sunkių pašalinių reakcijų.

Straipsnis
http://www.paragona.com/

Kas ketvirtas dializuojamas pacientas jaučia nerimą, depresiją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-20 01:27


Išsivysčius inkstų nepakankamumui ir dėl šios priežasties pradėjus inkstų dializę, daroma ženkli įtaka su sveikata susijusiai gyvenimo kokybei, rašoma internetiniame žurnale Journal of Renal Care (2017-02-27).

http://www.news-medical.net/health/Renal-Replacement-Therapy.aspx
Malagos (Ispanija) Carlos Haya regioninės universitetinės ligoninės mokslininkai, vadovaujami Ana Rebollo Rubio, tyrė dializuojamų pacientų gyvenimo kokybę ir psichologinę būklę. Tyrime dalyvavo 152 pacientai.
Vaizdas: http://www.news-medical.net/health/Renal-Replacement-Therapy.aspx

Mokslininkai nustatė, kad dializuojamų pacientų gyvenimo kokybė ženkliai pablogėja. 26,6 procentų pacientų jaučia nerimą, o 27 proc. - depresiją. Visa tai įtakoja emocinį gyvenimo kokybės komponentą.

"Pradėjus dializę daroma ženkli įtaka gyvenimo kokybei, palyginus su bendra populiacija ir su kitomis lėtinėmis inkstų ligomis sergančiais pacientais," teigia tyrimo autoriai. "Ankstyvas psichologinės būklės pakitimų nustatymas yra labai svarbus, kadangi pradinėse stadijose galima efektyviai koreguoti gyvenimo kokybę."

Santrauka

Straipsnis


http://www.paragona.com/

Gydytojai dažniau išrašo antibiotikus, jei pacientai jų tikisi.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-02-20 04:06

Kai rašoma žurnale Health Psychology (2017-02-16), gydytojai dažniau išrašo antibiotikų receptus, jei jie įtaria, jog pacientas tikisi šių vaistų.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/receptas%20Cropped.png
Tyrime dalyvavo 436 gydytojai iš Jungtinės Karalystės. Mokslininkai atliko du eksperimentus ir pateikė juos gydytojams su skirtingais scenarijais, siekiant jog gydytojas nuspręstų, ar reikalinga antibiotikoterapija.


Vaizdas:: http://news.nationalpost.com/health/dr-aw-avoiding-an-antibiotic-apocalypse-requires-shift-in-doctorpatient-attitudes-expectations
Mokslininkai nustatė, kad gydytojai dažniau skyrė antibiotikus, jei pacientai labiau tikėjosi gauti šiuos vaistus. Šie faktai pasitvirtino net tais atvejais, kuomet gydytojai nemanė, kad uždegimas yra bakterinės kilmės.

"Daug pastangų yra skiriama, kad gydytojai, skirdami antibiotikus, laikytųsi klinikinių gydymo rekomendacijų. Nežiūrint to, su tam tikromis išimtimis, dažnai atsižvelgiama ne į klinikinius pažymius, o į paciento lūkesčius," teigia studijos autorius Essex universiteto mokslininkas Miroslav Sirota, Ph.D..

Santrauka
Straipsnis
Vyrų kontraceptikai pakankamai efektyvūs, tačiau turi probleminių pašalinių efektų.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-31 07:57

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism (2016-10-27), injekciniai kontraceptikai vyrams teikia vilčių, tačiau siekiama dar pagerinti jų efektyvumą ir išvengti sunkių pašalinių poveikių.

http://www.gurl.com/2012/07/03/male-birth-control-contraceptive/
Mokslininkai tyrė 320 sveikų vyrų, kurių amžiaus diapazonas nuo aštuoniolikos iki keturiasdešimt penkių metų, septyniose pasaulio valstybėse. Visų pacientų spermos kiekis buvo normalus ir jie turėjo monogaminius santykius su 18-38 metų moterimis mažiausiai vienerius metus. Vyrams kas aštuonios savaitės skirtos testosterono/progesterono injekcijos.
Vaizdas: http://www.gurl.com/2012/07/03/male-birth-control-contraceptive/

Ši vaistų kombinacija sumažino spermatozoidų skaičių iki pageidaujamo <1 mln./ml skaičiaus 274 vyrams. Iš 266 gydymą gaunančių vyrų partnerių keturios pastojo, taigi efektyvumas prilygsta kitiems kontraceptiniams būdams. Nustatytas 771 pašalinis poveikis, kuris greičiausiai susijęs ar realiai susijęs su injekcija. Dažniausiai nustatyta acne, padidėjęs libido, raumenų skaismai, nuotaikos ir emociniai sutrikimai. Dvidešimt vyrų pasitraukė iš studijos dėl pašalinių poveikių. Pašaliniai efektai sąlygojo studijos nutraukimą anksčiau laiko.

"Vaistų saugumo komitetas nusprendė, kad pašalinių poveikių, ypač nuotaikos sutrikimų, buvo per daug," teigė tyrime dalyvavęs PSO mokslininkas Mario Festin, M.D..

Santrauka

Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Šlapimo koncentracija turi būti vertinama, nustatant šlapimo takų infekciją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-20 03:02

Tiriant kūdikių šlapimo takų infekciją, vertinant ir interpretuojant mkroskopinį šlapimo tyrimą, reikia atsižvelgti ir į šlapimo koncentraciją, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale  Pediatrics (2016-10-18).

http://www.netdoctor.co.uk/conditions/liver-kidney-and-urinary-system/a12003/urinary-tract-infection-uti/
Bostono (JAV) vaikų ligoninės mokslininkai, vadovaujami Pradip P. Chaudhari, M.D., atliko retrospektyvinę tarpsekcijinę studiją, kurioje dalyvavo 2700 jaunesnių nei trys mėnesiai kūdikių (vidutinis amžius - 1,7 mėnesio). Kūdikiai buvo tirti dėl šlapimo takų infekcijos, atliekant šlapimo tyrimą ir šlapimo pasėlį. Nežiūrint į šlapimo koncentraciją, leukocitų esterazė puikiai atitiko testo charakteristikas.
Vaizdas: http://www.netdoctor.co.uk/conditions/liver-kidney-and-urinary-system/a12003/urinary-tract-infection-uti/

Mokslininkai nustatė, kad šlapimo takų infekcija rasta 7,8 proc. pacientų. Optimalus kritinis leukocitų skaičius buvo 3 ir 6 regėjimo lauke, atitinkamai mažos koncentracijos ir koncentruotame šlapime.

"Vertinant automatinio mikroskopinio šlapimo tyrimo duomenis, turime atsižvelgti į šlapimo koncentraciją. Piurija turėtų būti nustatoma viršijus 3 leu/regėjimo lauke, tiriant mažos koncentracijos šlapimą ir 6 leu/regėjimo lauke, tiriant mažos koncentracijos šlapimą," teigia tyrimo autoriai. "Teigiamas leukocitų esterazės tyrimas yra patikimas šlapimo takų infekcijos indikatorius."

Straipsnis

Vedamasishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Androgenų deprivacijos terapija didina demencijos riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-18 01:16   [ atnaujinta 2016-10-18 01:19 ]

Kaip rašoma internetiniame žurnale JAMA Oncology (2016-10-13), prostatos vėžiu sergantiems asmenims penkerius metus skiriant androgenų deprivacijos terapiją (ADT), demencijos rizika padidėja du kartus.

http://www.health.harvard.edu/newsletter_article/hormone-therapy-for-prostate-cancer

Pensilvanijos universiteto radiacinės onkologijos rezidentas Kevin Nead, M.D., ir jo kolegos analizavo 9272 prostatos vėžiu sergančių asmenų duomenis. 1826 šių pacientų buvo skirta ADT.

Mokslininkai nustatė, kad penkerius metus skiriant ADT, demencijos rizika siekė 7,9 proc., o pacientams, kurie negavo ADT, ši rizika siekė 3,5 proc.


Vaizdas: http://www.health.harvard.edu/newsletter_article/hormone-therapy-for-prostate-cancer


"Mūsų tyrimas išplėtė ankstesnių tyrimų išvadas, kurios patvirtino asociaciją tarp ADT ir Alzheimerio ligos ir parodė, jog ADT gali turėti daug platesnį poveikį neurokognityvinėms funkcijoms. Šie radiniai turi būti ateityje tiriami prospektyvinėse studijose."

Straipsnis

Vedamasishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas


5-HT3 receptorių antagonistai sumažina perioperacinį drebulį.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-09-28 08:43

5-HTreceptorių antagonistai (5-HT3RA) yra efektyvūs perioperacinio drebulio (POD) prevencinė priemonė, rašoma iternetiniame žurnale Journal of Clinical Pharmacology (2016-09-15).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/drebulys%20Cropped.jpg
Pekino (Kinija) Kinų medicinos mokslų akademijos ir Peking medicinos koledžų unijos mokslininkai, vadovaujami Wen Wang, atliko randamizuotų tyrimų rezultatų metaanalizę, siekiant nustatyti 5-HT3RA  kaip prevencinės POD priemonės saugumą ir efektyvumą. Analizuoti 16 studijų, kuriose dalyvavo 1126 pacientai duomenys.
Vaizdas: http://www.outpatientsurgery.net/surgical-facility-administration/patient-management/15-questions-on-patient-warming--06-15

Mokslininkai nustatė, kad intraveninis 5-HT3RA skyrimas ženkliai sumažina POD (santykinė rizika  [RR], 0.44; 95 proc. konfidenc. intervalas [CI], 0.35 to 0.56) ir pooperacinį pykinimą bei vėmimą (RR, 0.52; 95 proc. CI, 0.28 to 0.97), palyginus su kontroline grupe. Tačiau 5-HT3RA nemažina bradikardijos (RR, 0.75; 95 proc. CI, 0.38 to 1.49) ir hipotenzijos rizikos (RR, 0.79; 95 proc. CI, 0.44 to 1.43).

Tačiau autoriai pabrėžia, kad vis dar ateityje reikia daugiau aukštos kokybės klinikinių tyrimų, kad tiksliai įvertinti 5-HT3RA efektyvumą POD prevencijoje.

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

1-10 of 127