Urologija, Nefrologija, Seksologija

Gydytojai dažniau išrašo antibiotikus, jei pacientai jų tikisi.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-02-20 04:06

Kai rašoma žurnale Health Psychology (2017-02-16), gydytojai dažniau išrašo antibiotikų receptus, jei jie įtaria, jog pacientas tikisi šių vaistų.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/receptas%20Cropped.png
Tyrime dalyvavo 436 gydytojai iš Jungtinės Karalystės. Mokslininkai atliko du eksperimentus ir pateikė juos gydytojams su skirtingais scenarijais, siekiant jog gydytojas nuspręstų, ar reikalinga antibiotikoterapija.


Vaizdas:: http://news.nationalpost.com/health/dr-aw-avoiding-an-antibiotic-apocalypse-requires-shift-in-doctorpatient-attitudes-expectations
Mokslininkai nustatė, kad gydytojai dažniau skyrė antibiotikus, jei pacientai labiau tikėjosi gauti šiuos vaistus. Šie faktai pasitvirtino net tais atvejais, kuomet gydytojai nemanė, kad uždegimas yra bakterinės kilmės.

"Daug pastangų yra skiriama, kad gydytojai, skirdami antibiotikus, laikytųsi klinikinių gydymo rekomendacijų. Nežiūrint to, su tam tikromis išimtimis, dažnai atsižvelgiama ne į klinikinius pažymius, o į paciento lūkesčius," teigia studijos autorius Essex universiteto mokslininkas Miroslav Sirota, Ph.D..

Santrauka
Straipsnis
Vyrų kontraceptikai pakankamai efektyvūs, tačiau turi probleminių pašalinių efektų.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-31 07:57

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism (2016-10-27), injekciniai kontraceptikai vyrams teikia vilčių, tačiau siekiama dar pagerinti jų efektyvumą ir išvengti sunkių pašalinių poveikių.

http://www.gurl.com/2012/07/03/male-birth-control-contraceptive/
Mokslininkai tyrė 320 sveikų vyrų, kurių amžiaus diapazonas nuo aštuoniolikos iki keturiasdešimt penkių metų, septyniose pasaulio valstybėse. Visų pacientų spermos kiekis buvo normalus ir jie turėjo monogaminius santykius su 18-38 metų moterimis mažiausiai vienerius metus. Vyrams kas aštuonios savaitės skirtos testosterono/progesterono injekcijos.
Vaizdas: http://www.gurl.com/2012/07/03/male-birth-control-contraceptive/

Ši vaistų kombinacija sumažino spermatozoidų skaičių iki pageidaujamo <1 mln./ml skaičiaus 274 vyrams. Iš 266 gydymą gaunančių vyrų partnerių keturios pastojo, taigi efektyvumas prilygsta kitiems kontraceptiniams būdams. Nustatytas 771 pašalinis poveikis, kuris greičiausiai susijęs ar realiai susijęs su injekcija. Dažniausiai nustatyta acne, padidėjęs libido, raumenų skaismai, nuotaikos ir emociniai sutrikimai. Dvidešimt vyrų pasitraukė iš studijos dėl pašalinių poveikių. Pašaliniai efektai sąlygojo studijos nutraukimą anksčiau laiko.

"Vaistų saugumo komitetas nusprendė, kad pašalinių poveikių, ypač nuotaikos sutrikimų, buvo per daug," teigė tyrime dalyvavęs PSO mokslininkas Mario Festin, M.D..

Santrauka

Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Šlapimo koncentracija turi būti vertinama, nustatant šlapimo takų infekciją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-20 03:02

Tiriant kūdikių šlapimo takų infekciją, vertinant ir interpretuojant mkroskopinį šlapimo tyrimą, reikia atsižvelgti ir į šlapimo koncentraciją, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale  Pediatrics (2016-10-18).

http://www.netdoctor.co.uk/conditions/liver-kidney-and-urinary-system/a12003/urinary-tract-infection-uti/
Bostono (JAV) vaikų ligoninės mokslininkai, vadovaujami Pradip P. Chaudhari, M.D., atliko retrospektyvinę tarpsekcijinę studiją, kurioje dalyvavo 2700 jaunesnių nei trys mėnesiai kūdikių (vidutinis amžius - 1,7 mėnesio). Kūdikiai buvo tirti dėl šlapimo takų infekcijos, atliekant šlapimo tyrimą ir šlapimo pasėlį. Nežiūrint į šlapimo koncentraciją, leukocitų esterazė puikiai atitiko testo charakteristikas.
Vaizdas: http://www.netdoctor.co.uk/conditions/liver-kidney-and-urinary-system/a12003/urinary-tract-infection-uti/

Mokslininkai nustatė, kad šlapimo takų infekcija rasta 7,8 proc. pacientų. Optimalus kritinis leukocitų skaičius buvo 3 ir 6 regėjimo lauke, atitinkamai mažos koncentracijos ir koncentruotame šlapime.

"Vertinant automatinio mikroskopinio šlapimo tyrimo duomenis, turime atsižvelgti į šlapimo koncentraciją. Piurija turėtų būti nustatoma viršijus 3 leu/regėjimo lauke, tiriant mažos koncentracijos šlapimą ir 6 leu/regėjimo lauke, tiriant mažos koncentracijos šlapimą," teigia tyrimo autoriai. "Teigiamas leukocitų esterazės tyrimas yra patikimas šlapimo takų infekcijos indikatorius."

Straipsnis

Vedamasishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Androgenų deprivacijos terapija didina demencijos riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-18 01:16   [ atnaujinta 2016-10-18 01:19 ]

Kaip rašoma internetiniame žurnale JAMA Oncology (2016-10-13), prostatos vėžiu sergantiems asmenims penkerius metus skiriant androgenų deprivacijos terapiją (ADT), demencijos rizika padidėja du kartus.

http://www.health.harvard.edu/newsletter_article/hormone-therapy-for-prostate-cancer

Pensilvanijos universiteto radiacinės onkologijos rezidentas Kevin Nead, M.D., ir jo kolegos analizavo 9272 prostatos vėžiu sergančių asmenų duomenis. 1826 šių pacientų buvo skirta ADT.

Mokslininkai nustatė, kad penkerius metus skiriant ADT, demencijos rizika siekė 7,9 proc., o pacientams, kurie negavo ADT, ši rizika siekė 3,5 proc.


Vaizdas: http://www.health.harvard.edu/newsletter_article/hormone-therapy-for-prostate-cancer


"Mūsų tyrimas išplėtė ankstesnių tyrimų išvadas, kurios patvirtino asociaciją tarp ADT ir Alzheimerio ligos ir parodė, jog ADT gali turėti daug platesnį poveikį neurokognityvinėms funkcijoms. Šie radiniai turi būti ateityje tiriami prospektyvinėse studijose."

Straipsnis

Vedamasishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas


5-HT3 receptorių antagonistai sumažina perioperacinį drebulį.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-09-28 08:43

5-HTreceptorių antagonistai (5-HT3RA) yra efektyvūs perioperacinio drebulio (POD) prevencinė priemonė, rašoma iternetiniame žurnale Journal of Clinical Pharmacology (2016-09-15).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/drebulys%20Cropped.jpg
Pekino (Kinija) Kinų medicinos mokslų akademijos ir Peking medicinos koledžų unijos mokslininkai, vadovaujami Wen Wang, atliko randamizuotų tyrimų rezultatų metaanalizę, siekiant nustatyti 5-HT3RA  kaip prevencinės POD priemonės saugumą ir efektyvumą. Analizuoti 16 studijų, kuriose dalyvavo 1126 pacientai duomenys.
Vaizdas: http://www.outpatientsurgery.net/surgical-facility-administration/patient-management/15-questions-on-patient-warming--06-15

Mokslininkai nustatė, kad intraveninis 5-HT3RA skyrimas ženkliai sumažina POD (santykinė rizika  [RR], 0.44; 95 proc. konfidenc. intervalas [CI], 0.35 to 0.56) ir pooperacinį pykinimą bei vėmimą (RR, 0.52; 95 proc. CI, 0.28 to 0.97), palyginus su kontroline grupe. Tačiau 5-HT3RA nemažina bradikardijos (RR, 0.75; 95 proc. CI, 0.38 to 1.49) ir hipotenzijos rizikos (RR, 0.79; 95 proc. CI, 0.44 to 1.43).

Tačiau autoriai pabrėžia, kad vis dar ateityje reikia daugiau aukštos kokybės klinikinių tyrimų, kad tiksliai įvertinti 5-HT3RA efektyvumą POD prevencijoje.

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Moterys gydytojos uždirba mažiau nei jų kolegos vyrai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-08-17 03:19

Kaip rašoma internetiniame žurnale Postgraduate Medical Journal (2016-08-15), JAV moterys gydytojos uždirba mažiau nei gydytojai vyrai.

http://www.shutterstock.com/video/clip-3294098-stock-footage-caucasian-male-medical-consultant-with-young-female-doctor-updating-patient-computer-records-using.html
Mokslininkai ištyrė 2012 metų daugiau nei trijų milijonų gydytojų atlyginimų statistinius duomenis. Palyginti 13 specialybių duomenys. Nustatyta, kad moterų gydytojų metinis atlyginimas vidutiniškai buvo  34126 doleriais mažesnis nei vyrų. Įvertinus darbo valandas, produktyvumą ir patirtį, moterys uždirbo 18677 doleriais mažiau nei kolegos vyrai.
Vaizdas: http://www.shutterstock.com/video/clip-3294098-stock-footage-caucasian-male-medical-consultant-with-young-female-doctor-updating-patient-computer-records-using.html

Mokslininkai nustatė, kad didžiausias skirtumas tarp lyčių yra nefrologijoje ($16,689) ir reumatologijoje ($15,405). Mažiausias skirtumas hematologijoje ($10,115), intensyvioje terapijoje ($4,360) ir onkologijoje ($3,971).

Mokslininkų grupei vadovavęs Tejas Desai, M.D., paaiškino, kad tyrimas nenustatė, kodėl moterys gydytojos uždirba mažiau nei jų kolegos vyrai. 

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Šlapime ir šlapimo takų akmenyse randami mikroorganizmai ne visuomet tie patys.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-08-16 06:17

Tiriant prieš operaciją pacientus, kuriems bus atliekama perkutaninė akmenų pašalinimo operacija, nustatyta, kad šlapimo ir šlapimo takų akmenų mikrobiologinio tyrimo rezultatai gali skirtis. Tyrimo išvados publikuojamos būsimame rugsėjo mėnesio leidinyje The Journal of Urology.

http://www.webmd.com/kidney-stones/ss/slideshow-kidney-stones-overview
Niujorko (JAV) Syracuse universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Jessica E. Paonessa, M.D., tyrė koreliaciją tarp šlapimo ir akmenų mikrobioloinių kultūrų. Tyrime dalyvavo 776 pacientai, kuriems buvo atlikta perkutaninė nefrolitotomija.
Vaizdas:http://www.webmd.com/kidney-stones/ss/slideshow-kidney-stones-overview

Mokslininkai nustatė, kad 45.4 procentų pacientų prieš operaciją buvo nustatytos teigiamos šlapimo kultūros ir 38.7 procentams pacientų teigiamos akmenų kultūros. 9.7 proc. pacientų nustatytos neigiamos preoperacinės šlapimo kultūros ir teigiamos akmenų kultūros; 13.3 proc. pacientų kur šlapimo ir akmenų kultūros teigiamos buvo nustatyti skirtingi mikroorganizmai. Tiek šlapimo, tiek akmenų kultūrose predominavo gram teigiami mikroorganizmai.

"Negalima objektyviai vertinti prieš operaciją atliekamų šlapimo tyrimų, kadangi po perkutaninės nefrotomijos metu gautos akmenų kultūros beveik ketvirčiu atvejų skiriasi nuo šlapimo mikrobiologinių kultūrų," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Antimikrobiniai vaistai didina ūmios manijos riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-25 11:14

Pacientams, kurie hospitalizuoti dėl ūmios manijos, dažniau nustatoma bakterinė infekcija bei skirti antimikrobiniai vaistai, rašoma internetiniame žurnale Bipolar Disorders (2016-07-17).

http://www.doctortipster.com/24930-the-truth-behind-the-bipolar-disorder.html
Baltimorės (JAV) Johns Hopkins medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Robert Yolken, M.D., tyrė sisteminių antimikrobinių vaistų skyrimą 234 asmenims, kurie buvo hospitalizuoti dėl ūmios manijos. Taip pat tirti 368 asmenys, kurie hospitalizuoti dėl kitų psichikos sutrikimų ir 555 kontrolinės grupės asmenys.
Vaizdas: http://www.doctortipster.com/24930-the-truth-behind-the-bipolar-disorder.html

Mokslininkai nustatė, kad hospitalizuotiems dėl ūmios manijos asmenims dažniau artimiausiame laikotarpyje (trijų dienų bėgyje) buvo skirti sisteminiai antimikrobiniai vaistai (pakoreguotas rizikos santykis 5.5; P < 0.0002). 7.7 procentų asmenų, kurie buvo hospitalizuoti dėl ūmios manijos, buvo skirti sisteminiai antimikrobiniai vaistai, kai kontrolinėje grupėje - tik 1.3 procento. Nenustatyta asociacijos su kitomis klinikinėmis būklėmis, demografiniais skirtumais, psichiatrinių vaistų vartojimu. Dažniausiai moterims nustatyta infekcija buvo šlapimo takų infekcija, o vyrams - infekciniai kvėpavimo sistemos susirgimai.

"Bakterinių infekcijų prevencija ir efektyvus gydymas gali būti svarbus gydant ūmias manijas," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Sergantiems diabetu ir depresija dažnesni inkstų funkcijos sutrikimai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-25 09:45

Kaip rašoma internetiniame žurnale Diabetes Care (2016-07-16), sergantys cukriniu diabetu ir depresija turi didesnę riziką susirgti lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu.

http://enteromed.co.uk/chronic-conditions/crf-chronic-kidney-disease/
Toronto (Kanada) universiteto mokslininkai, vadovaujami Marta Novak, M.D., Ph.D., tyrė JAV diabetu sergančius veteranus - kereliaciją tarp depresijos ir lėtinių inkstų susirgimų, mirtingumą ir susijusius kardiovaskulinius sutrikimus. Viso tyrime dalyvavo 933211 diabetu sergančių veteranų (bandras veteranų skaičius siekia tris milijonus). 340806 pacientams nustatyta depresija.

Vaizdas: http://enteromed.co.uk/chronic-conditions/crf-chronic-kidney-disease/


Mokslininkai nustatė, kad depresija sergantys pacientai buvo jaunesni, turėjo aukštesnį apskaičiuotą glomerulų filtracijos greitį (eGFR) bei jiems buvo nustatyta daugiau gretutinių ligų. Iš viso, 180343 pacientams išsivystė lėtiniai inkstų susirgimai (LIS). LIS dažniau išsivystė asmenims sergantiems depresija (pakoreguotas rizikos santykis 1,20). Depresija didino mirtingumą nuo visų priežasčių (pakoreguotas rizikos santykis 1,25).

"Intervencinės studijos padėtų nustatyti, ar sergantiems diabetu taikant efektyvų depresijos gydymą, galima apsaugoti nuo daugelio inkstų ir kardiovaskulinių komplikacijų," teigia tyrimo autoriai.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Antras, su pirmuoju nesusijęs, vėžys pasireiškia kas dvyliktam pacientui.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-09 01:57

Naujo tyrimo duomenimis, 8 procentams (kas 12 pacientui) vėžiu sergančių pacientų išsivysto naujas, su pirminiu vėžiu nesusijęs, maligninis procesas. Tyrimo išvados publikuojamos internetiniame žurnale Cancer (2016-07-05).

http://www.health24.com/Medical/Cancer/Cancer-treatment/immunotherapy-weapon-against-advanced-cancer-20160606
Studijoje tirti daugiau kaip dviejų milijonų vėžiu sergančių pacientų duomenys. Pacientams pradžioje buvo nustatytas pirminis vėžys - prostatos, krūties, plaučių, gaubtinės žarnos, rectum, šlapimo pūslės, gimdos, inkstų, o taip pat melanoma bei ne Hodžkino limfoma. Tarp tų, kriems išsivystė antras vėžinis procesas, nuo pirmojo vėžio mirė tik 13 proc. pacientų, o nuo antrojo vėžio - net 55 procentai. 
Vaizdas: http://www.health24.com/Medical/Cancer/Cancer-treatment/immunotherapy-weapon-against-advanced-cancer-20160606

Mokslininkai nustatė, kad didžiausia tikimybė, jog išsivystys antras vėžys buvo sergantiems šlapimo pūslės vėžiu. Per dvidešimt metų trukmės tyrimą net 34 procentams šlapimo pūslės vėžiu sergančių pacientų išsivystė antras vėžys. Tarp antro vėžio dominavo plaučių vėžys (25 proc.). Pacientams, kuriems kaip pirmas vėžys nustatyta ne Hodžkino limfoma, taip pat dažniau išsivystė antras vėžys. Šiems pacientams kaip antras vėžys dažniausiai buvo plaučių, prostatos ir krūties vėžys.

"Plaučių vėžys yra labai dažnas ir ekstremaliai letalus susirgimas. Nacionalinis skriningo tyrimas nustatė, kad KT gali išgelbėti gyvybes," teigia tyrimo autorius Kalifornijos (JAV) universiteto David Geffen medicinos mokyklos mokslininkas Karim Chamie, M.D.. "Mes galime ženkliai pagerinti sergančiųjų vėžiu išgyvenamumą, jei kasmet dėl plaučių vėžio monitoruosime sergančius šlapimo pūslės vėžiu sergančius pacientus."

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

1-10 of 122