Urologija, Nefrologija, Seksologija

Nuo 2013 iki 2016 metų pasikeitimų antibiotikų skyrime nenustatyta.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-03-19 05:39

JAV nuo 2013 iki 2016 metų pasikeitimų ambulatoriniams pacientams skiriamų antibiotikų taktikoje nenustatyta, rašoma internetiniame žurnale Infection Control & Hospital Epidemiology (2018-02-27).

https://www.medscape.com/viewarticle/827888
Sy Louis (JAV) Vašingtono universitetinės medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Michael J. Durkin, M.D., M.P.H., tyrė JAV farmacijos duomenų bazėse esančią informaciją apie receptinius antibiotikus. Tyrimo laikotarpis - 2013-2015 metai. 
Vaizdas: https://www.medscape.com/viewarticle/827888

Mokslinikai nustatė, kad trijų metų periode, antibiotikai skirti 98 milijonams ambulatorinių ligonių. Dažniausiai buvo skiriami Azithromycinas, amoxicillinas, amoxicillinas/klavulaninė r., ciprofloxacinas ir cephalexinas. Tyrimo periodu nenustatyta ženklesnių pasikeitimų individualiame ar metiniame paskyrimų dažnyje. Tikimybė, kad antibiotikai bus paskirti rugsėjo-vasario mėnesių periode buvo 42 procentais didesnė.  

"Tyrimas parodė, kad antibiotikai ir toliau skiriami dažnai, nežiūrint eilės rekomendacijų dėl antibiotikų skyrimo sumažinimo," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka/Straipsnis


 https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Lėtinėmis inkstų ligomis sergančių AKS kontrolė neefektyvi.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-11-20 05:47

Kuomet vidutiniškai ir labai pažengusiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams taikoma arterinio kraujo spaudimo (AKS) kontrolė, tai ne tik nepasiekiami kardiologiniai teigiami efektai, tačiau tai gali būti ir pavojinga inkstų ligų atžvilgiu, rašoma internetiniame žurnale Journal of Internal Medicine (2017-10-16).

http://m.topnews.in/health/diseases/blood-pressure
Kalifornijos universiteto Irvine medicinos centro mokslininkai, vadovaujami Yoshitsugu Obi, Ph.D., atliko klinikinio tyrimo "Systolic Blood Pressure Intervention" metaanalizę, kuomet nustatytas rizikos ir teigiamo efekto santykis, kai intensyviai koreguojamas AKS, priklausomai nuo nustatyto glomerulų filtracijos greičio (nGFG) lygio.
Vaizdas: http://m.topnews.in/health/diseases/blood-pressure

Mokslininkai nustatė, kad taikant intensyvų gydymą kardiovaskulinis teigiamas efektas mažėja, kai nustatomas žemesnis nGFG. 891pacientui su nGFG <45 mL/min/1.73 mnesumažino kardiovaskulinių komplikacijų, tačiau padidino ūmaus inkstų nepakankamumo riziką.

"Intensyvi AKS kontrolė pažengusiomis lėtinėmis inkstų ligomis sergantiems asmenims mažai kuo gali padėti, o kartais net gali būti sveikatai žalinga," teigia tyrimo autoriai.

Keli tyrimo autoriai deklaravo finansines sąsajas su farmacijos industrija.

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Intensyvi AKS kontrolė didina lėtinių inkstų ligų riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-09-08 01:58

Kaip rašoma internetiniame žurnale Annals of Internal Medicine (2017-09-04), intensyvus sistolinio kraujo spaudimo mažinimas susijęs su didesne lėtinių inkstų ligų rizika, nors mažina kardiovaskulinių ligų komplikacijų riziką ir mirštamumą.

http://www.wisegeek.net/what-can-doctors-learn-from-systolic-blood-pressure.htm
Salt Lake City (JAV) Jutos universiteto mokslininkai, vadovaujami Srinivasan Beddhu, M.D., atliko subgrupinę analizę, kur tirta kokį poveikį sukelia intensyvus sistolinio arterinio spaudimo mažinimas, skirtingai nuo standartinio sistolinio arterinio spaudimo mažinimo. 6662 pacientai suskirstyti į dvi grupes: vienoje sistolinis kraujo spaudimas mažinamas intensyviai (120 mm Hg), o kitoje - standartiškai (140 mm Hg).
Vaizdas: http://www.wisegeek.net/what-can-doctors-learn-from-systolic-blood-pressure.htm

Mokslininkai nustatė, kad pakoreguotos vidutinės apskaičiuotos glomerulų filtracijos skirtumas tarp intensyvios ir standartinės grupių po šešių mėnesių siekė 3.32 mL/min/1.73 m, o po 18 mėnesių − 4.5 mL/min/1.73 m2 . Intensyvios terapijos grupėje 3,7 procentų pacientų išsivystė lėtinės inkstų ligos, o standartinėje grupėje - 1 proc.. (rizikos santykis 3,54). Mirštamumas  ar kardiovaskulinės komplikacijos trijų metų laikotarpyje išsivystė 4,9 proc. pacientų intensyvios terapijos grupėje ir 7,1 proc. standartinės terapijos grupėje (RS 0,71).

"Nors intensyvi aukšto sistolinio spaudimo terapija didina lėtinių inkstų ligų riziką, tačiau šios terapijos teigiamas poveikis kardiovaskulinėms komplikacijoms ir mirštamumui persveria šį neigiamą poveikį inkstams," konstatuoja tyrimo autoriai.

Keli autoriai deklaravo finansinius ryšius su farmacine industrija.

Santrauka/Straipsnis


http://www.medicarrera.com/medicarrera-positions-currently-available.php

Aspirino profilaktinė nauda abejotina.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-09-03 02:37

Mažos rizikos grupės pacientams, kuriems dėl prieširdžių virpėjimo buvo atlikta abliacija, skiriant ilgam periodui aspiriną net tik nesumažėja insulto rizika, bet ir padidėja kraujavimo rizika, rašoma žurnale Journal of Cardiovascular Electrophysiology (2017-08-28).

https://www.everydayhealth.com/atrial-fibrillation/living-with/reasons-you-may-be-at-risk-for-atrial-fibrillation/
Murėjaus (Juta, JAV) Intermountain medicinos centro širdies instituto mokslininkai, vadovaujami Victoria Jacobs, Ph.D., ištyrė 4124 pacientus, kuriems dėl prieširdžių virpėjimo buvo atlikta abliacija bei buvo stebimi po medicininės procedūros. Tyrimo autoriai palygino vienerių ir trejų metų gydymo rezultatus, kai vienos grupės pacientams ilgalaikiame periode skirtas aspirinas ar varfarinas bei pacientų grupė, kai medikamentinis gydymas neskirtas.
Vaizdas: https://www.everydayhealth.com/atrial-fibrillation/living-with/reasons-you-may-be-at-risk-for-atrial-fibrillation/

Mokslininkai nustatė, kad CHADS2VASc skalėje aukštesni rodikliai nustatyti moterims. Pastarosioms dažniau nustatyta hipertenzija, diabetas, širdies nepakankamumas, kraujagyslių ligos (P < 0.0001). 5.9 procentų pacientų skirtas varfarinas, 18.6 - aspirinas ir 75.5 proc. medikamentinis gydymas neskirtas. Nustatyta, kad atitinkamose grupėse cerebrovaskulinė tranzitorinė išemija pasireškė 1.4, 3.0 ir 3.9 proc. pacientų. Gastrointestinalinis kraujavimas, atitinkamai, 0.8, 1.9 ir 1.1 procentų.Genitourinarinis kraujavimas - 1.7, 2.8 ir 2.1 proc.

Santrauka

Straipsnis


http://www.medicarrera.com/medicarrera-positions-currently-available.php

Antropometrinis riebalų matavimas gali padėt nustatyti inkstų funkcijos sutrikimus.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-05-22 02:12

Tiriant vyresnio amžiaus pacientus nustatyta, kad antropometrinis kūno riebalų matavimas gali padėti prognozuoti/nustatyti inkstų funkcijos sutrikimus, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Clinical Journal of the American Society of Nephrology (2017-05-18).

http://www.livestrong.com/article/173780-how-to-burn-visceral-fat/
Meksiko (Meksika) Nacionalini širdies instituto mokslininkai, vadovaujami Magdalena Madero, M.D., palygino kompiuterinės tomografijos ir antropometrinius nutukimo duomenis su inkstų funkcijos sutrikimu. Tyrime dalyvavo 2489 pacientai, kurių amžiaus vidurkis 74 ± 3 metai.

Mokslininkai nustatė, kad 17 proc. populiacijos turi inkstų funkcijos sutrikimus, iš kurių17 proc. išsivysto lėtiniai inkstų susirgimai (LIS). Nustatyta aiški koreliacija tarp inkstų funkcijos sutrikimo ir poodinių riebalų, visceralinių riebalų (VR), intermuskulinių riebalų, kūno masės indekso (KMI), juosmens apimties (JA). Nustatytas aiškus ryšys tarp VR ir LIS (P = 0.008). Taip pat nustatyta koreliacija tarp LID ir VR, KMI bei JA. Atsižvelgus į kitus duomenis, tik VR yra aiškus LIS rizikos faktorius.

Santrauka

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Kas penktam operuotam pacientui reikalinga neplaninė konsultacija.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-18 03:36

Dienos stacionare opreuotiems ligoniams dažnai reikalinga papildoma neplaninė konsultacija, kurios dažniausia priežastis yra neadekvatus nuskausminimas, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Anesthesiology (2017-04-10).

http://drprem.com/medical-tourism/post-operative-care-continuity
Danijos Horsens apskrities ligoninės mokslininkai, vadovaujami Lone D. Brix, a Ph.D. , ištyrė pacientus, kuriems atlikta viena iš penkių chirurginių operacijų (kelio ar peties artroskopija, hallux valgus chirurginė korekcija, laparoskopinė cholecistektomija ar laparoskopinė ginekologinė procedūra). Pacientai tirti praėjus vienai ir aštuonioms savaitėms po operacijos.
Vaizdas: http://drprem.com/medical-tourism/post-operative-care-continuity

Ištyrus 732 atsakymus, mokslininkai nustatė, kad per pirmas aštuonias savaites po operacijos, kas penktas pacientas papildomai kreipėsi į sveikatos priežiūros specialistą, dažniausiai dėl skausmo pirmą pooperacinę savaitę. Papildomo kreipimosi rizikos faktoriai - moteriška lytis, bedarbystė, laparaskopinė cholecistektomija. Dažniausiai pacientai kreipėsi pas bendrosios praktikos gydytoją (46,4 proc.).

Tyrimo autorių nuomone, į šiuos tyrimo duomenis reikia atsižvelgti, kai planuojamas pooperacinis monitoringas ir priežiūra bei vystant pacientų pooperacinį mokymą.

Santrauka

Straipsnishttp://www.paragona.com/

Gydytojai turi atsakingiau bendrauti socialiniuose tinkluose.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-18 03:06

Jauni gydytojai dažnai publikuoja neprofesionalų ar net užgaulų turinį savo Facebook paskyrose, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale BJU International (2017-04-09). 

https://new.medicine.com.my/2015/02/join-our-doctors-group-in-facebook/
Libano Dartmouth-Hitchcock medicinos centro urologijos rezidentas Kevin Koo, M.D., Ph.D., ir jo kolegos 2015 metais ištyrė 281 JAV urologijos rezidentų Facebook paskyras. Nustatyta, kad 72 procentai tiriamųjų turėjo viešai identifikuojamus Facebook profilius. Tyrėjai tikrino, ar socialiniame tinkle publikuojamas turinys yra profesionalus ir ar nėra potencialiai užgaulus.
Vaizdas: https://new.medicine.com.my/2015/02/join-our-doctors-group-in-facebook/

Neprofesionalus ir potencialiai užgaulus turinys nustatytas 40 procentų paskyrų. Neprofesionaliam turiniui priskirta informacija ar nuotraukos apie girtavimą, narkotikų vartojimą ar nelegalią veiklą. Socialiniuose tinkluose atskleista ir asmeninė pacientų informacija, publikuota rentgeno nuotrauka, kur matoma paciento pavardė, atskleista specifinė informacija, pagal kurią pacientas gali būti identifikuotas.

Santrauka
Straipsnis
http://www.paragona.com/

Vaginaliniai geliai ne daugiau nei placebo pagerina dispareuniją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-10 09:11

Kaip rašoma gegužės mėnesio leidinyje Obstetrics & Gynecology, tiriant po krūties vėžio pagijusias pacientes nustatyta, jog ph-subalansuojantys vaginaliniai geliai nepagerina labiau nei placebo dispareunijos ir lytinės funkcijos.

http://www.onlinehomeopathictreatment.com/tag/dyspareunia/
Seulo (Pietų Korėja) Ewha Woman universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Yun Hwan Kim, M.D., Ph.D., atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 136 krūties vėžiu sirgusios pacientės, kurioms diagnozė nustatyta premenopauziniame periode ir po adjuvantinės chemoterapijos išsivystė dispareunija. Moterys suskirstytos į dvi grupes - vartojančios ph-subalansuojančius gelius (69 moterys) ir placebo grupė (67 moterys). Geliai skirti tris kartus per savaitę prieš miegą ir prieš lytinius santykius. Stebėjimo trukmė - 8 savaitės.
Vaizdas: http://www.onlinehomeopathictreatment.com/tag/dyspareunia/

Mokslininkai nustatė, kad abiejose grupėse ženkliai pagerėjo dispareunija. Pakitimas skausmo skalėje abiejose grupėse buvo vienodas - 1,2. Nestebėta skirtumų ir nustačius moterų seksualinės funkcijos indeksą ir seksualinės disfunkcijos dažnį, tačiau ženklus pagerėjimas nustatytas. Abiejose grupėse nebuvo nustatyta ir sunkių pašalinių reakcijų.

Straipsnis
http://www.paragona.com/

Kas ketvirtas dializuojamas pacientas jaučia nerimą, depresiją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-20 01:27


Išsivysčius inkstų nepakankamumui ir dėl šios priežasties pradėjus inkstų dializę, daroma ženkli įtaka su sveikata susijusiai gyvenimo kokybei, rašoma internetiniame žurnale Journal of Renal Care (2017-02-27).

http://www.news-medical.net/health/Renal-Replacement-Therapy.aspx
Malagos (Ispanija) Carlos Haya regioninės universitetinės ligoninės mokslininkai, vadovaujami Ana Rebollo Rubio, tyrė dializuojamų pacientų gyvenimo kokybę ir psichologinę būklę. Tyrime dalyvavo 152 pacientai.
Vaizdas: http://www.news-medical.net/health/Renal-Replacement-Therapy.aspx

Mokslininkai nustatė, kad dializuojamų pacientų gyvenimo kokybė ženkliai pablogėja. 26,6 procentų pacientų jaučia nerimą, o 27 proc. - depresiją. Visa tai įtakoja emocinį gyvenimo kokybės komponentą.

"Pradėjus dializę daroma ženkli įtaka gyvenimo kokybei, palyginus su bendra populiacija ir su kitomis lėtinėmis inkstų ligomis sergančiais pacientais," teigia tyrimo autoriai. "Ankstyvas psichologinės būklės pakitimų nustatymas yra labai svarbus, kadangi pradinėse stadijose galima efektyviai koreguoti gyvenimo kokybę."

Santrauka

Straipsnis


http://www.paragona.com/

Gydytojai dažniau išrašo antibiotikus, jei pacientai jų tikisi.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-02-20 04:06

Kai rašoma žurnale Health Psychology (2017-02-16), gydytojai dažniau išrašo antibiotikų receptus, jei jie įtaria, jog pacientas tikisi šių vaistų.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/receptas%20Cropped.png
Tyrime dalyvavo 436 gydytojai iš Jungtinės Karalystės. Mokslininkai atliko du eksperimentus ir pateikė juos gydytojams su skirtingais scenarijais, siekiant jog gydytojas nuspręstų, ar reikalinga antibiotikoterapija.


Vaizdas:: http://news.nationalpost.com/health/dr-aw-avoiding-an-antibiotic-apocalypse-requires-shift-in-doctorpatient-attitudes-expectations
Mokslininkai nustatė, kad gydytojai dažniau skyrė antibiotikus, jei pacientai labiau tikėjosi gauti šiuos vaistus. Šie faktai pasitvirtino net tais atvejais, kuomet gydytojai nemanė, kad uždegimas yra bakterinės kilmės.

"Daug pastangų yra skiriama, kad gydytojai, skirdami antibiotikus, laikytųsi klinikinių gydymo rekomendacijų. Nežiūrint to, su tam tikromis išimtimis, dažnai atsižvelgiama ne į klinikinius pažymius, o į paciento lūkesčius," teigia studijos autorius Essex universiteto mokslininkas Miroslav Sirota, Ph.D..

Santrauka
Straipsnis
1-10 of 131