Urologija, Nefrologija, Seksologija

5-HT3 receptorių antagonistai sumažina perioperacinį drebulį.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-09-28 08:43

5-HTreceptorių antagonistai (5-HT3RA) yra efektyvūs perioperacinio drebulio (POD) prevencinė priemonė, rašoma iternetiniame žurnale Journal of Clinical Pharmacology (2016-09-15).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/drebulys%20Cropped.jpg
Pekino (Kinija) Kinų medicinos mokslų akademijos ir Peking medicinos koledžų unijos mokslininkai, vadovaujami Wen Wang, atliko randamizuotų tyrimų rezultatų metaanalizę, siekiant nustatyti 5-HT3RA  kaip prevencinės POD priemonės saugumą ir efektyvumą. Analizuoti 16 studijų, kuriose dalyvavo 1126 pacientai duomenys.
Vaizdas: http://www.outpatientsurgery.net/surgical-facility-administration/patient-management/15-questions-on-patient-warming--06-15

Mokslininkai nustatė, kad intraveninis 5-HT3RA skyrimas ženkliai sumažina POD (santykinė rizika  [RR], 0.44; 95 proc. konfidenc. intervalas [CI], 0.35 to 0.56) ir pooperacinį pykinimą bei vėmimą (RR, 0.52; 95 proc. CI, 0.28 to 0.97), palyginus su kontroline grupe. Tačiau 5-HT3RA nemažina bradikardijos (RR, 0.75; 95 proc. CI, 0.38 to 1.49) ir hipotenzijos rizikos (RR, 0.79; 95 proc. CI, 0.44 to 1.43).

Tačiau autoriai pabrėžia, kad vis dar ateityje reikia daugiau aukštos kokybės klinikinių tyrimų, kad tiksliai įvertinti 5-HT3RA efektyvumą POD prevencijoje.

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Moterys gydytojos uždirba mažiau nei jų kolegos vyrai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-08-17 03:19

Kaip rašoma internetiniame žurnale Postgraduate Medical Journal (2016-08-15), JAV moterys gydytojos uždirba mažiau nei gydytojai vyrai.

http://www.shutterstock.com/video/clip-3294098-stock-footage-caucasian-male-medical-consultant-with-young-female-doctor-updating-patient-computer-records-using.html
Mokslininkai ištyrė 2012 metų daugiau nei trijų milijonų gydytojų atlyginimų statistinius duomenis. Palyginti 13 specialybių duomenys. Nustatyta, kad moterų gydytojų metinis atlyginimas vidutiniškai buvo  34126 doleriais mažesnis nei vyrų. Įvertinus darbo valandas, produktyvumą ir patirtį, moterys uždirbo 18677 doleriais mažiau nei kolegos vyrai.
Vaizdas: http://www.shutterstock.com/video/clip-3294098-stock-footage-caucasian-male-medical-consultant-with-young-female-doctor-updating-patient-computer-records-using.html

Mokslininkai nustatė, kad didžiausias skirtumas tarp lyčių yra nefrologijoje ($16,689) ir reumatologijoje ($15,405). Mažiausias skirtumas hematologijoje ($10,115), intensyvioje terapijoje ($4,360) ir onkologijoje ($3,971).

Mokslininkų grupei vadovavęs Tejas Desai, M.D., paaiškino, kad tyrimas nenustatė, kodėl moterys gydytojos uždirba mažiau nei jų kolegos vyrai. 

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Šlapime ir šlapimo takų akmenyse randami mikroorganizmai ne visuomet tie patys.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-08-16 06:17

Tiriant prieš operaciją pacientus, kuriems bus atliekama perkutaninė akmenų pašalinimo operacija, nustatyta, kad šlapimo ir šlapimo takų akmenų mikrobiologinio tyrimo rezultatai gali skirtis. Tyrimo išvados publikuojamos būsimame rugsėjo mėnesio leidinyje The Journal of Urology.

http://www.webmd.com/kidney-stones/ss/slideshow-kidney-stones-overview
Niujorko (JAV) Syracuse universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Jessica E. Paonessa, M.D., tyrė koreliaciją tarp šlapimo ir akmenų mikrobioloinių kultūrų. Tyrime dalyvavo 776 pacientai, kuriems buvo atlikta perkutaninė nefrolitotomija.
Vaizdas:http://www.webmd.com/kidney-stones/ss/slideshow-kidney-stones-overview

Mokslininkai nustatė, kad 45.4 procentų pacientų prieš operaciją buvo nustatytos teigiamos šlapimo kultūros ir 38.7 procentams pacientų teigiamos akmenų kultūros. 9.7 proc. pacientų nustatytos neigiamos preoperacinės šlapimo kultūros ir teigiamos akmenų kultūros; 13.3 proc. pacientų kur šlapimo ir akmenų kultūros teigiamos buvo nustatyti skirtingi mikroorganizmai. Tiek šlapimo, tiek akmenų kultūrose predominavo gram teigiami mikroorganizmai.

"Negalima objektyviai vertinti prieš operaciją atliekamų šlapimo tyrimų, kadangi po perkutaninės nefrotomijos metu gautos akmenų kultūros beveik ketvirčiu atvejų skiriasi nuo šlapimo mikrobiologinių kultūrų," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Antimikrobiniai vaistai didina ūmios manijos riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-25 11:14

Pacientams, kurie hospitalizuoti dėl ūmios manijos, dažniau nustatoma bakterinė infekcija bei skirti antimikrobiniai vaistai, rašoma internetiniame žurnale Bipolar Disorders (2016-07-17).

http://www.doctortipster.com/24930-the-truth-behind-the-bipolar-disorder.html
Baltimorės (JAV) Johns Hopkins medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Robert Yolken, M.D., tyrė sisteminių antimikrobinių vaistų skyrimą 234 asmenims, kurie buvo hospitalizuoti dėl ūmios manijos. Taip pat tirti 368 asmenys, kurie hospitalizuoti dėl kitų psichikos sutrikimų ir 555 kontrolinės grupės asmenys.
Vaizdas: http://www.doctortipster.com/24930-the-truth-behind-the-bipolar-disorder.html

Mokslininkai nustatė, kad hospitalizuotiems dėl ūmios manijos asmenims dažniau artimiausiame laikotarpyje (trijų dienų bėgyje) buvo skirti sisteminiai antimikrobiniai vaistai (pakoreguotas rizikos santykis 5.5; P < 0.0002). 7.7 procentų asmenų, kurie buvo hospitalizuoti dėl ūmios manijos, buvo skirti sisteminiai antimikrobiniai vaistai, kai kontrolinėje grupėje - tik 1.3 procento. Nenustatyta asociacijos su kitomis klinikinėmis būklėmis, demografiniais skirtumais, psichiatrinių vaistų vartojimu. Dažniausiai moterims nustatyta infekcija buvo šlapimo takų infekcija, o vyrams - infekciniai kvėpavimo sistemos susirgimai.

"Bakterinių infekcijų prevencija ir efektyvus gydymas gali būti svarbus gydant ūmias manijas," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Sergantiems diabetu ir depresija dažnesni inkstų funkcijos sutrikimai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-25 09:45

Kaip rašoma internetiniame žurnale Diabetes Care (2016-07-16), sergantys cukriniu diabetu ir depresija turi didesnę riziką susirgti lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu.

http://enteromed.co.uk/chronic-conditions/crf-chronic-kidney-disease/
Toronto (Kanada) universiteto mokslininkai, vadovaujami Marta Novak, M.D., Ph.D., tyrė JAV diabetu sergančius veteranus - kereliaciją tarp depresijos ir lėtinių inkstų susirgimų, mirtingumą ir susijusius kardiovaskulinius sutrikimus. Viso tyrime dalyvavo 933211 diabetu sergančių veteranų (bandras veteranų skaičius siekia tris milijonus). 340806 pacientams nustatyta depresija.

Vaizdas: http://enteromed.co.uk/chronic-conditions/crf-chronic-kidney-disease/


Mokslininkai nustatė, kad depresija sergantys pacientai buvo jaunesni, turėjo aukštesnį apskaičiuotą glomerulų filtracijos greitį (eGFR) bei jiems buvo nustatyta daugiau gretutinių ligų. Iš viso, 180343 pacientams išsivystė lėtiniai inkstų susirgimai (LIS). LIS dažniau išsivystė asmenims sergantiems depresija (pakoreguotas rizikos santykis 1,20). Depresija didino mirtingumą nuo visų priežasčių (pakoreguotas rizikos santykis 1,25).

"Intervencinės studijos padėtų nustatyti, ar sergantiems diabetu taikant efektyvų depresijos gydymą, galima apsaugoti nuo daugelio inkstų ir kardiovaskulinių komplikacijų," teigia tyrimo autoriai.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Antras, su pirmuoju nesusijęs, vėžys pasireiškia kas dvyliktam pacientui.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-09 01:57

Naujo tyrimo duomenimis, 8 procentams (kas 12 pacientui) vėžiu sergančių pacientų išsivysto naujas, su pirminiu vėžiu nesusijęs, maligninis procesas. Tyrimo išvados publikuojamos internetiniame žurnale Cancer (2016-07-05).

http://www.health24.com/Medical/Cancer/Cancer-treatment/immunotherapy-weapon-against-advanced-cancer-20160606
Studijoje tirti daugiau kaip dviejų milijonų vėžiu sergančių pacientų duomenys. Pacientams pradžioje buvo nustatytas pirminis vėžys - prostatos, krūties, plaučių, gaubtinės žarnos, rectum, šlapimo pūslės, gimdos, inkstų, o taip pat melanoma bei ne Hodžkino limfoma. Tarp tų, kriems išsivystė antras vėžinis procesas, nuo pirmojo vėžio mirė tik 13 proc. pacientų, o nuo antrojo vėžio - net 55 procentai. 
Vaizdas: http://www.health24.com/Medical/Cancer/Cancer-treatment/immunotherapy-weapon-against-advanced-cancer-20160606

Mokslininkai nustatė, kad didžiausia tikimybė, jog išsivystys antras vėžys buvo sergantiems šlapimo pūslės vėžiu. Per dvidešimt metų trukmės tyrimą net 34 procentams šlapimo pūslės vėžiu sergančių pacientų išsivystė antras vėžys. Tarp antro vėžio dominavo plaučių vėžys (25 proc.). Pacientams, kuriems kaip pirmas vėžys nustatyta ne Hodžkino limfoma, taip pat dažniau išsivystė antras vėžys. Šiems pacientams kaip antras vėžys dažniausiai buvo plaučių, prostatos ir krūties vėžys.

"Plaučių vėžys yra labai dažnas ir ekstremaliai letalus susirgimas. Nacionalinis skriningo tyrimas nustatė, kad KT gali išgelbėti gyvybes," teigia tyrimo autorius Kalifornijos (JAV) universiteto David Geffen medicinos mokyklos mokslininkas Karim Chamie, M.D.. "Mes galime ženkliai pagerinti sergančiųjų vėžiu išgyvenamumą, jei kasmet dėl plaučių vėžio monitoruosime sergančius šlapimo pūslės vėžiu sergančius pacientus."

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Chirurginių dūmų neigiama įtaka sveikatai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-08 23:50

Slaugytojos ir gydytojai dažnai atžymi prolemas, kurias sukelia chirurginiai dūmai, tačiau jie neturi efektyvių apsaugos priemonių, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of Clinical Nursing (2016-06-27).

http://did.nus.edu.sg/gradshows/2012/W-breathe.html
Turkijos Abant Izzet Baysal Universiteto mokslininkai, vadovaujami Arzu Ilce, tyrė gautą informaciją apie chirurginius dūmus iš 81 slaugytojų ir gydytojų. Tyrimas atliktas nuo 2015 m. balandžio iki birželio. 
Vaizdas: http://did.nus.edu.sg/gradshows/2012/W-breathe.html

Mokslininkai nustatė, kad chirurginiai dūmai sukelia galvos skausmus (48.9 procentams slaugytojų ir 58.3 procentams gydytojų); akių ašarojimą (40 proc. slaugytojų ir 41.7 proc. gydytojų); kosulį (48.9 proc. slaugytojų ir 27.8 proc. gydytojų). Kitos chirurginių dūmų sukeltos problemos - perštėjimas gerklėje, į plaukus įsigeriantis blogas kvapas, pykinimas, mieguistumas, galvos svaigimas, čiaudulys ir rinitas. Daugelis slaugytojų ir gydytojų kaip apsaugos priemones naudoja chirurgines kaukes (91.1 proc. slaugytojų ir 86.1 proc. gydytojų).

"Nors daugelis tyrimo dalyvių atžymėjo nepakankamas ventiliacijos (69.1 proc.) ir filtracines sistemas (63 proc.) bei protokolų stoką (63 proc.), tačiau nustatyta, kad jie patys beveik nenaudojo jokių efektyvių apsaugos priemonių kaip specialios filtracinės kaukės," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Padidėjęs PSA viduriniame amžiuje paded prognozuoti letalų prostatos vėžį.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-06-15 09:36

Prostatos specifinio antigeno (PSA) lygis vidutiniame amžiuje leidžia prognozuoti ateityje pasireiškiantį prostatos vėžį, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of Clinical Oncology (2016-06-13).

https://en.wikipedia.org/wiki/Prostate_cancer
Bostono (JAV) Brigham and Women's Hospital mokslininkai, vadovaujami Mark A. Preston, M.D., M.P.H.,  atliko atvejo analizės studiją, kurios metu tyrė 40 - 59 metų amžiaus vyrų kraują. PSA buvo tiriamas 234 pacientams sergantiems prostatos vėžiu ir 711 kontrolinės to paties amžiaus grupės; vėliau 71 pacientui nustatytas letalinis prostatos vėžys. 
Vaizdas: https://en.wikipedia.org/wiki/Prostate_cancer

Mokslininkai nustatė, kad vyrams atitinkamais amžiaus tarpsniais nustatomas skirtingas vidutinis PSA lygis. Atitinkamai  nuo 40 iki 49 metų PSA vidurkis 0.68 ng/ml, nuo 50 iki 54 - 0.88 ng/ml ir nuo 55 iki 59 metų - 0.96 ng/ml. Nustatyta aiški koreliacija tarp letalaus prostatos vėžio rizikos ir PSA bazininio lygio vidutiniame amžiuje. Jei buvo nustatyta didesnė nei vidutinė PSA koncentracija, tai letalaus vėžio rizika atitinkamose amžiaus grupėse siekė 82, 71 ir 86 procentų.

"Nuo  45 iki 59 metų amžiaus vyrams turi būti nustatomas PSA lygis, siekiant nustatyti letalaus prostatos vėžio riziką," teigia tyrimo autoriai.

Kai kurie tyrimo autoriai deklaravo sąsajas su farmacine industrija. 

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Periodontitas didina mirtingumą sergantiems lėtinėmis inkstų ligomis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-02-24 01:41

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Clinical Periodontology (2016-02-18), periodontitas didina mirtingumą lėtinėmis inkstų ligomis sergantiems asmenims.

http://www.jisponline.com/article.asp?issn=0972-124X;year=2014;volume=18;issue=1;spage=53;epage=58;aulast=Kudva
Didžiosios Britanijos Birmingemo universiteto mokslininkai, vadovaujami Praveen Sharma, analizavo Trečio nacionalinio sveikatos ir mitybos tyrimo (the Third National Health and Nutrition Examination Survey) duomenis, kurie susiję su mirtingumu - asmenų sergančių periodontitu ir lėtinimis inkstų ligomis mirtingumo dažnį. Šie duomenys palyginti su tradicinių lėtinių inkstų ligų rizikos faktorių, kaip diabetas, sukeliamu mirtingumu.
Vaizdas: http://www.jisponline.com/article.asp?issn=0972-124X;year=2014;volume=18;issue=1;spage=53;epage=58;aulast=Kudva

Iš 13784 tiriamų asmenų 861 (6 procentai) sirgo lėtinėmis inkstų ligomis. Šios tyrimo grupės vidutinė stebėjimo trukmė - 14.3 metų. Įvertinus gretutinius mirtingumo rodiklius įtakojančius veiksnius nustatyta, kad dešimties metų visų mirties priežasčių sukeltas mirtingumas sergantiems lėtinėmis inkstų ligomis ir nesergantiems periodontitu siekė 32 procentus, o analogiškai sergantiems periodontitu - 41 procentas. Palyginimui, amenų sergančių lėtinėmis inkstų ligomis ir diabetu 10 metų mirtingumas siekia 43 procentus. 

"Nustatyta aiški asociacija tarp lėtinių inkstų ligų kartu su periodontitų ir padidėjusio mirtingumo," teigia tyrimo autoriai. "Priežastys sukeliančios lėtinį sisteminį uždegiminį procesą (įskaitant periodontitą) yra labai svarbios, vertinant lėtinėmis inkstų ligomis sergančių asmenų mirtingumo rodiklius." 

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Lokalaus prostatos vėžio chirurginis gydymas efektyvesnis nei spindulinis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-12-18 02:16

Vyrai, kuriems nustatytas neišplitęs prostatos vėžys, turi didesnę tikimybę išgyventi, jei jiems taikomas chirurginis gydymas, o ne radioterapija, rašoma internetiniame žurnale European Urology (2015-12-14).

http://www.cancertherapyadvisor.com/prostate-cancer/high-intensity-focused-ultrasound-for-localized-prostate-cancer-what-does-the-data-show/article/268436/
Toronto (Kanada) Sunnybrook tyrimų instituto Odette vėžio centro mokslininkai, vadovaujami Robert Nam, ištyrė 19 studijų, kuriose surinkti 118830 sergančių lokaliu prostatos vėžiu duomenys.


Vaizdas: http://www.cancertherapyadvisor.com/prostate-cancer/high-intensity-focused-ultrasound-for-localized-prostate-cancer-what-does-the-data-show/article/268436/

15 studijų nustatyta, kad po radioterapinio gydymo tikimybė mirti nuo prostatos vėžio yra du kartus didesnė nei po chirurginio gydymo. 10 tyrimų duomenys rodo, kad po radioterapinio gydymo tikimybė mirti 50 proc. didesnė nuo kitų prižasčių, palyginus su chirurginiu gydymu.

"Mes išanalizavome geros kokybės informaciją, kur palyginti chirurginis ir spindulinis gydymas, ir rezultatai gana įtikinami; iš esmės, po chirurginio gydymo mirtingumo rodikliai geresni nei po radioterapijos," teigia tyrimo autoriai. R. Nam tiki, kad "svarbiausia, jog pacientai ir gydytojai gautų papildomą informaciją, kai reikalinga pasirinkti, kaip gydyti neišplitusį prostatos vėžį."

1-10 of 118