Urologija, Nefrologija, Seksologija

Lokalaus prostatos vėžio chirurginis gydymas efektyvesnis nei spindulinis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-12-18 02:16

Vyrai, kuriems nustatytas neišplitęs prostatos vėžys, turi didesnę tikimybę išgyventi, jei jiems taikomas chirurginis gydymas, o ne radioterapija, rašoma internetiniame žurnale European Urology (2015-12-14).

http://www.cancertherapyadvisor.com/prostate-cancer/high-intensity-focused-ultrasound-for-localized-prostate-cancer-what-does-the-data-show/article/268436/
Toronto (Kanada) Sunnybrook tyrimų instituto Odette vėžio centro mokslininkai, vadovaujami Robert Nam, ištyrė 19 studijų, kuriose surinkti 118830 sergančių lokaliu prostatos vėžiu duomenys.


Vaizdas: http://www.cancertherapyadvisor.com/prostate-cancer/high-intensity-focused-ultrasound-for-localized-prostate-cancer-what-does-the-data-show/article/268436/

15 studijų nustatyta, kad po radioterapinio gydymo tikimybė mirti nuo prostatos vėžio yra du kartus didesnė nei po chirurginio gydymo. 10 tyrimų duomenys rodo, kad po radioterapinio gydymo tikimybė mirti 50 proc. didesnė nuo kitų prižasčių, palyginus su chirurginiu gydymu.

"Mes išanalizavome geros kokybės informaciją, kur palyginti chirurginis ir spindulinis gydymas, ir rezultatai gana įtikinami; iš esmės, po chirurginio gydymo mirtingumo rodikliai geresni nei po radioterapijos," teigia tyrimo autoriai. R. Nam tiki, kad "svarbiausia, jog pacientai ir gydytojai gautų papildomą informaciją, kai reikalinga pasirinkti, kaip gydyti neišplitusį prostatos vėžį."

Diabetinės nefropatijos skaičius vaikų amžiuje ženkliai išaugo.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-12-18 01:48

JAV komerciškai draustoje pediatrinėje populiacijoje nuo 2002 iki 2-13 metų ženkliai išaugo sergančiųjų cukriniu diabetu ir diabetine nefropatija skaičius, rašoma internetiniame žurnale Diabetes Care (2015-12-17).

http://www.caringfordiabetes.com/Treatment-and-Prevention/MicroComplications/T_P_Nephropathy_Primary_Care.cfm
Bostono universiteto visuomenės sveikatos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Lin Li, tyrė jaunesnių nei 18 metų amžiaus vaikų susirgimų diabetu ir diabetine nefropatija skaičiaus kitimus nuo 2002 iki 2013 metų periode. Nustatytas 96171 diabetu sergantis pediatrinis pacientas ir 3161 pediatrinis pacientas sergantis diabetine nefropatija. Duomenims rinkti naudota JAV MarketScan duomenų bazė.


Vaizdas: http://www.caringfordiabetes.com/Treatment-and-Prevention/MicroComplications/T_P_Nephropathy_Primary_Care.cfm

Nuo 2002 iki 2013 metų diabetu sergančių vaikų metinis paplitimas išaugo nuo 1,86 iki 2,82 atvejų tūkstančiui vaikų. Tarp sergančių diabetu vaikų diabetinės nefropatijos nuošimtis išaugo nuo 1,16 iki 3,44. Pacientai nuo 12 iki 18 metų amžiaus diabetu ir diabetine nefropatija sirgo dažniau. Pirmo tipo diabetu dažniau sirgo berniukai nei mergaitės, o antro tipo diabetu dažniau sirgo mergaitės. Diabetinės nefropatijos paplitimas nepriklausė nuo diabeto tipo.

Kai kurie autoriai deklaravo finasines sąsajas su Bayer Pharma, kuri paremė tyrimą.

Augalinis baltymas mažina sergančių lėtinėmis ligomis mirtingumą.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-12-15 07:23

Dieta, kurioje gausu augalinių proteinų, mažina visų priežasčių mirtingumą lėtinėmis inkstų ligomis sergantiems asmenims, rašoma internetiniame žurnale American Journal of Kidney Disease (2015-12-10).  

http://www.livingneworleans.com/?p=2473
Jutos universiteto mokslininkų grupė, vadovaujama Xiaorui Chen, atliko stebimąjį tyrimą, kuriame buvo tirta vyresnių nei 20 metų asmenų dietos ypatumai ir mirtingumas, akcentuojant augalinių baltymų suvartojimo ir mirtingumo asociaciją. Tyrime dalyvavo  14866 asmenys. Asmenys suskirstyti pagal nustatytą glomerulų filtracijos greitį (nGFG) į dvi grupes - <60 ar ≥60 mL/min/1.73 m².


Vaizdas: http://www.livingneworleans.com/?p=2473

Mokslininkai nustatė, kad augalinio proteino suvartojimas vidutiniškai siekė 24.6 ± 13.2 g/d, o jo santykis su bendru suvartojamu baltymus vidutiniškai siekė 33.0 ± 14.0 procento.

Nustatyta, kad augalinio baltymo suvartojimo didinimas neįtakoja mirtingumo ≥60 mL/min/1.73 m² grupėje, tačiau augalinių proteinų procentiniam kiekiui augant bendro baltymo sudėtyje <60 mL/min/1.73 m² grupėje, mažėja šios grupės asmenų mirtingumas.

"Apibendrintai galima teigti, kad didesnė augalinio baltymo proporcija bendro baltymo sudėtyje susijusi su mažesne mirtingumo rizika asmenims sergantiems lėtinėmis inkstų ligomis," rašo tyrimo autoriai.

CVS kontroliuojamos infuzoterapijos privalumai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-12-14 03:08

Jei lėtinėmis inkstų ligomis (LIL) ar staziniu širdies nepakankamumu (SŠN) sergantiems asmenims reikia atlikti kontrastines koronarų procedūras, rekomenduojama procedūrų metu taikyti infuzoterapiją, kontroliuojant centrinės venos spaudimą. Rekomendacija pateikta nustačius, kad po CVS kontrolės sumažėja kontrasto sukeltų nefropatijų skaičius (KSN), rašoma žurnale JACC: Cardiovascular Interventions (2015-12-09).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/koronarografija%20Cropped.jpg
Pekino Kinijos žmonių išlaisvinimo armijos pagrindinės ligoninės medikai, vadovaujami Genq Qian, atliko prospektyvinį palyginamąjį tyrimą, kuriame dalyvavo 264 pacientai sergantys LIL ir SŠN. Visiems pacientams buvo atliktos koronarinės procedūros. Pacientai randamizuoti į dvi grupes po 132 pacientus. Vienoje grupėje koronarinės procedūros atliktos infuzoterapiją kontroliuojant pagal CVS (kas valandą), o kitoje grupėje - taikant standartinę infuzoterapiją. 


Vaizdas: https://my.clevelandclinic.org/

Mokslininkai nustatė, kad izotoninio tirpalo paskirta ženkliai daugiau CVS kontrolės grupėje, kurioje KSN skaičius buvo ženkliai mažesnis (15,9 proc. versus 29,5 proc. standartinės infuzoterapijos grupėje). Ūmaus širdies nepakankamumo išsivystymo dažnio ženklaus skirtumo tarp abiejų grupių nenustatyta (3,8 proc. CVS grupėje, 3,0 proc. standartinės infuzoterapijos  grupėje).

"Stebint CVS galima saugiai ir efektyviai sumažinti kontrasto sukeltų nefropatijų skaičių asmenims, sergantiems LIL ir SŠN," teigia tyrimo autoriai.

Prostatos vėžio gydymui skiriama androgenų deprivacijos terapija ženkliai didina Alzheimerio ligos riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-12-09 08:40

Prostatos vėžio gydymui taikoma androgenų deprivacijos terapija (ADT) gali ženkliai padidinti Alzheimerio ligos išsivystymo riziką, teigiama didelės apimties tyrimo išvadose. Tyrimo išvados publikuojamos internetiniame žurnale Journal of Clinical Oncology (2015-12-07).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/prostata%20Cropped.jpg
Mokslininkai išanalizavo 5,5 milijono pacientų duomenis gautus iš dviejų ligoninių - Palo Alto (Kalifornija) esančios Stanford sveikatos priežūros ligoninės ir Niujorke esančios Mount Sinai ligoninės. 16888 pacientų buvo nustatatyta prostatos vėžio diagnozė, iš kurių 2397 taikyta ADT. Tyrėjai taip pat fiksavo vėliau po gydymo nustatytas Alzheimerio ligos diagnozes.


Vaizdas: http://www.medicalnewstoday.com/articles/298840.php

Mokslininkai nustatė, kad pacientams, kuriems buvo taikyta ADT, rizika susigti Alzheimerio liga trijų metų po gydymo periode buvo 88 procentais didesnė nei tiems, kuriems ADT netaikyta. Jei ADT buvo taikyta ilgiau nei 12 mėnesių, tai Alzheimerio ligos rizika padidėjo daugiau nei dvigubai.

"Mes nustatėme, kad kuo ilgesnė ADT trukmė, tuo rizika susirgti Alzheimerio liga yra didesnė. Taip pat yra tikimybė, kad ši rizika susijus su vaistų doze," teigia tyrimo grupės vadovas Kevin Nead.  

Daugiau kalio šlapime - mažesnė inkstų ir širdies ligų rizika.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-11-16 06:00

Asmenims sergantiems antro tipo diabetu didesnis kalio išsiskyrimas su šlapimu yra susijęs su mažesne inkstų ir kardiovaskulinės funkcijos sutrikimų rizika, rašoma internetiniame žurnale Clinical Journal of the American Society of Nephrology (2015-11-12).

http://elearning.dt.mahidol.ac.th/departments/anatomy/thai/course4.html
Otsu (Japonija) Shiga medicinos mokslų universiteto mokslininkai, vadovaujami Shin-ichi Araki, tyrė koreliaciją tarp kaklio kiekio šlapime ir inkstų nepakankamumo ir kardiovaskulinių ligų. Tyrime dalyvavo 623 antro tipo diabetu sergantys asmenys. Tyrimo trukmė 11 metų.


Vaizdas: http://elearning.dt.mahidol.ac.th/departments/anatomy/thai/course4.html

Tyrimo metu nustatytos 134 komplikacijos. Didesnė kalio ekskrecija, bet ne natrio ekskrecija, yra susijusi su renalinių ir kardiovaskulinių komplikacijų (inkstų transplantacijos, miokardo infarkto, angina pectoris, insultas, periferinių kraujagyslių ligos) mažesne rizika.

Tyrimas dalinai finansuotas farmacinių kompanijų AstraZeneca ir MSD.

Sutrikus inkstų funkcijai, didėja vėžio rizika.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-11-16 05:20

Inkstų nepakankamumas ir inkstų transplantacija gali padidinti dažniausiai pasitaikančių vėžio formų riziką, rašoma žuurnale Journal of the American Society of Nephrology (2015-11-12).

http://www.medicinenet.com/kidney_failure/article.htm
JAV Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai, vadovaujami Elizabeth Yanik, analizavo 202195 asmens duomenis, kurie buvo ruošiami inkstų transplantacijai ar jau ši operacija buvo atlikta.


Vaizdas: http://www.medicinenet.com/kidney_failure/article.htm

Tyrime tirti asmenys turėjo didesnę vėžio riziką, o ši rizika priklausė ir nuo pasirinkto inkstų funkcijos sutrikimo gydymo metodo. Inkstų ir skydliaukės vėžio rizika itin didelė asmenims, kuriems dėl inkstų funkcijos sutrikimo buvo atliekama dializė. Ne-Hodžkino limfomos, plaučių vėžio, melanomos, kitų odos vėžio formų rizika buvo didesnė po inkstų transplantacijos. 

"Mūsų tyrimas parodė, kokia reikalinga priežiūra ir atitinkamo vėžio skriningas asmenims gavusiems tam tikrą inkstų nepakankamumo gydymą, ' teigė E. Yanic. "Asmenis, kuriems taikoma dializė, dažniau reikia tiri dėl inkstų ir skydliaukės vėžio. Po inkstų transplantacijos dėl imunosupresantų poveikio dažniau reikia stebėti dėl melanomos ir plaučių vėžio."

Trys inkstų biomarkeriai padeda nustatyti diabeto išeitis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-11-11 02:42

Trys inkstų biomarkeriai - ūmus inkstų pažeidimas (ŪIP), albuminurja ir mažas apskaičiuotas glomerulų filtracijos greitis (aGFG), vertinami kartu ar atskirai, gali padėti prognozuoti diabeto komplikacijas, rašoma internetiniame žurnale Diabetes Care (2015-10-28).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/diabetas%20Cropped.jpg
Prancūzijos Université de Poitiers mokslininkai, vadovaujami Mathilde Monseu, tyrė antro tipo diabetu sergančių asmenų biomarkerius - ŪIP, albuminuriją ir  mažą aGFG, kaip prognostinius rodiklius. Viso tirta 1371 asmuo vidutiniškai 69 mėnesius.


Vaizdas: http://www.wonderdoctor.com/static_content.php?cat=diabetes&c_link=complications

ŪIP nustatytas 411 pacientų. ŪIP aiškiai koreliuojasi su kardiovaskulinės ir nekardiovaskulinės mirties rizika, įskaitant su vėžiu susijusias mirtis. ŪIP leidžia prognozuoti didžiuosius kardiovaskulinius sutrikimus, širdies nepakankamumą, kuris reikalauja hospitalizacijos, miokardo infarktą, insultą, apatinių galūnių amputaciją ar revaskuliarizaciją bei miego arterijos revaskuliarizacijos poreikį. Visi trys biomarkeriai kartu tiksliai prognozavo visų etiologijų mirties ir inkstų nepakankamumo riziką.

"ŪIP, mažas aGFG ir padidėjusi albuminurija kartu ir atskirai yra patikimi biologiniai žymenys, leidžiantys prognozuoti diabeto komplikacijas ir mirtį," rašo autoriai.

Gyvenimo būdas neįtakoja lėtinio prostatito sukeltų dubens skausmų.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-10-29 01:48

Kūno masės indeksas, juosmens apimtis, juosmens/klubų santykis, rūkymas, hipertenzija yra nesusiję su lėtinio prostatito sukelto lėtinio dubens skausmo sindromu, rašoma lapkričio mėnesio žurnale The Journal of Urology.

http://malepelvicfloor.com/sd.html
Mokslininkų grupė iš Bostono (JAV) Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, kuriems vadovavo Ran Zhang, tyrė kaip gyvenimo būdas gali įtakoti lėtinio prostatito sukeltus skausmus. Tyrime dalyvavo 51.529 vyrai nuo 40 iki 75 metų amžiaus. 


Vaizdas: http://malepelvicfloor.com/sd.html
Mokslininkai nustatė, kad gyvenimo būdas neįtakoja lėtinio prostatito sukeltų dubens skausmų. 

"Kadangi lėtinio prostatito/lėtinio dubens skausmo sindromo etiologija išlieka neaiški, reikalingi papildomi tyrimai siekiant išsiaiškinti šio susirgimo modifikuojamuosius rizikos veiksnius," teigia tyrimo autoriai.

Nitrofurantoinas nėra geriausias pasirinkimas, gydant vyresnio amžiaus moterų šlapimo infekcijas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-05-04 07:41

Nitrofurantoinas nėra pats efektyviausias gydymo pasirinkimas, kai gydoma vyresnio amžiaus moterų šlapimo takų infekcija, rašoma Kanados medikų asociacijos žurnale CMAJ. Mokslininkai palygino nitrofurantoino ir kitų populiarių antibiotikų ciprofloksacino ir norfloksicino efektyvumą. Tyrime dalyvavo 9223 vyresnio amžiaus moterys su sutrikusia inkstų funkcija ir 182634 su normalia inkstų funkcija. Plačiau...

http://www.google.lt/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0CAUQjhw&url=http%3A%2F%2Fwww.medindia.net%2Fpatients%2Fpatientinfo%2Fgeneral-info-about-urinary-tract-infection.htm&ei=04NHVcTvLcT1ar3bgLAL&bvm=bv.92291466,d.d2s&psig=AFQjCNHdwzrlEBl3vM3sh1ikzTtrzeR4HA&ust=1430836363611577

Vaizdas: http://www.medindia.net/patients/patientinfo/general-info-about-urinary-tract-infection.htm
Nitrofurantoin Not Best Choice for UTIs in Older Women
(HealthDay News) -- Nitrofurantoin may not be the most effective option for treatment of urinary tract infections in older women, according to a new study published online April 27 in CMAJ, the journal of the Canadian Medical Association.

The research was led by Amit Garg, M.D., Ph.D., a nephrologist at Western University in London, Canada. His team compared the benefits of nitrofurantoin to the effectiveness of other commonly used antibiotics such as ciprofloxacin and norfloxicin. The study involved 9,223 older women with impaired kidney function and 182,634 women with normal kidney function.

The researchers found that nitrofurantoin was less successful than other drugs in treating urinary tract infections among all of the women in the study -- not just those with reduced kidney function. What's more, the results of the study suggest that use of nitrofurantoin for urinary tract infections among older women may boost the odds the patient will require a second round of treatment with another antibiotic or a trip to the hospital, the researchers said.

"In our setting, nitrofurantoin was the most commonly prescribed antibiotic for a urinary tract infection in older women irrespective of their kidney function," Garg said in a journal news release. "These patients had more treatment failures with nitrofurantoin compared with other antibiotics such as ciprofloxacin," he added. "However, this was evident regardless of a patient's level of kidney function."

Abstract
Full Text


http://www.teledema.lt/specialus/medikas

1-10 of 109