TOP naujienos

Vitaminas B6 didina šlaunikaulio kaklelio lūžimo riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-06-13 05:21

Vitaminas B6, bet ne vitaminas B12, didina šlaunikaulio kaklelio lūžimo riziką, rašoma internetiniame žurnale Journal of Bone and Mineral Research (2017-06-02).

https://www.verywell.com/how-dangerous-is-a-broken-hip-when-youre-older-2223520
Oslo (Norvegija) universitetinės ligoninės mokslininkai, vadovaujami Maria Garcia Lopez, M.D., atliko antrinę dviejų didelės apimties randomizuotų tyrimų kombinuotų duomenų analizę, kur pateikti duomenys kaip vitaminas B įtakoja šlaunikaulio kaklelio lūžimo riziką. Tirtos keturios grupės, kurioms kasdien skirta: folinės rūgšties kapsulė su vitaminais B12 ir B6folinės rūgšties kapsulė su vitaminu B12folinės rūgšties kapsulė su vitaminu B6 ar placebo.
Vaizdas: https://www.verywell.com/how-dangerous-is-a-broken-hip-when-youre-older-2223520

Mokslininkai nustatė, kad tarp folinės rūgšties su vitaminu B12 vartojimo ir šlaunikaulio kaklelio lūžimo sąryšio nėra (santykinė rizika 0.87), tačiau yra nustatyta šlaunikaulio kaklelio lūžio rizika, naudojant vitaminą B6.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Daugelis gydytojų-motinų patiria diskriminaciją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-05-09 09:44

Ženkli proporcija gydytojų-motinų atžymi, jog patiria diskriminaciją, rašoma internetiniame žurnale JAMA Internal Medicine (2017-05-08).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/nescia%20gydytoja%20Cropped.jpg
Hiustono (JAV) Teksaso universiteto MD Anderson Vėžio centro mokslininkai, vadovaujami Taiwo Adesoye, M.D., M.P.H., tyrė kaip yra suvokiama diskriminacija darbo vietoje. Tyrime dalyvavo 60000 JAV gydytojų, kurios identifikavo save kaip motinos. 5782 iš jų baigė tyrimą ir jų atsakymus galima analizuoti.
Vaizdas: https://www.shutterstock.com/video/clip-7814206-stock-footage-doctor-and-pregnant-nurse-working-together-on-laptop.html

Mokslininkai nustatė, kad 77,9 proc. respondenčių patirė bet kokios rūšies diskriminaciją; 66,3 proc. atžymėjo lytinę diskriminaciją, 35,8 proc. - diskriminaciją kaip motinos. Iš atžymėjusių, jog patyrė diskriminaciją kaip motinos, 89,6 proc. pareiškė, kad diskriminaciją jautė būdamos nėščios ir motinystės atostogų metu, 48,4 proc. - diskriminaciją dėl maitinimo krūtimi. 

Iš patyrusių diskriminaciją gydytojų-motinų 39,8 proc. patyrė ir lytinę diskriminaciją , ir kaip motinos; 51,0 proc. buvo diskriminuojamos tik pagal lytį ir 9,2 proc. diskriminuojamos tik kaip motinos.

"Mūsų duomenys rodo, kad medicinoje išlikusi dažna lytinė diskriminacija, o diskriminacija dėl motinystės yra viena svarbiausių lytinės diskriminacijos priežasčių," teigia tyrimo autoriai.

Vienas autorių yra Gydytojų Motinų grupės (Physician Mothers Group) valdybos narys.

Santrauka/Straipsnis
Požiūris


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Kuriamos strategijos kaip sumažinti gydytojų finansiškai nekompensuojamą veiklą.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-01-27 08:08   [ atnaujinta 2017-01-27 08:12 ]

Kaip rašoma žurnale Medical Economics, turi būti kuriamos strategijos kaip pagelbėti gydytojams, kuriems pastoviai didėja finansiškai nekompensuojamų užduočių našta.

http://olneymywellness.com/healthblog/
Nustatyta, kad gydytojai apie 20 procentų ir daugiau savo darbo laiko skiria finansiškai nekompensuojamoms užduotims vykdyti, daugiausiai dėl nuolat didėjančių įstatyminių reikalavimų. Straipsnio autorių teigimu, dėl šių nekompensuojamų užduočių vykdymo gydytojai praranda mažiausiai 50000 JAV dolerių metinių pajamų.
Vaizdas: http://olneymywellness.com/healthblog/

Ekspertai teigia, kad būtina racionalizuoti elektroninių sveikatos įrašų vartojimą, legalizuoti pacientų elektroninių sutikimų pasirašymo procedūras. Kai kurios dabartinės sveikatos formos gali būti užpildytos distanciniu būdu ir pacientams nebūtina dėl šių formų užpildymo atvykti į sveikatos priežiūros įstaigas. Gydytojai turi atsisakyti veiklos, kuri nereikalauja medicininės licencijos ir deleguoti šias veiklas neturintiems medicininių licencijų asmenims. Visa tai padėtų koncentruoti gydytojų dėmesį į pacientą vizito metu, o ne į papildomų nemedicininių užduočių vykdymą.

"Milžiniškos nekompensuojamos veiklos apimtys išsekina gydytojus, dėl ko dalis jų nutraukia medicininę veiklą," teigia gydytojų fondo narys  Joseph Valenti, M.D.

Daugiau informacijos


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Haliucinogeniniai vaistai gali greit pagelbėti nevilties kamuojamiems vėžiu sergantiesiems.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-12-02 03:54

Paprasta psilocybino dozė gali greitai pagerinti vėžiu sergančių asmenų psichologinę būklę, o efektas trunka iki šešių mėnesių, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of Psychopharmacology (2016-12-01).

https://aaaummm.wordpress.com/2011/02/07/mixing-ayahuasca-and-psilocybin-mushrooms-part-two/
Baltimorės (JAV) Johns Hopkins medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Roland Griffiths, Ph.D., gydė 51 pažengusiu vėžiu sergantį asmenį. Pirmame etape skirta maža psilocybino dozė, o po penkių savaičių skirta didesnė vaisto dozė. Daugeliui pacientų sumažėjo nerimas ir depresija ir tai tęsėsi iki šešių mėnesių.
Vaizdas: https://aaaummm.wordpress.com/2011/02/07/mixing-ayahuasca-and-psilocybin-mushrooms-part-two/

Kitoje studijoje, Niujorko (JAV) NYU Langone medicinos centro mokslininkai, vadovaujami Stephen Ross, M.D., atsitiktinai atrinko 29 vėlyvų stadijų vėžiu sergančius asmenis ir suskirstė į dvi grupes - psilocybino arba vitamino niacino grupę. 80 proc. pacientų psilocybinas greitai sumažino distresą. Dar daugiau, efektas truko ilgiau nei šešis mėnesius. Rezultatai patvirtinti atliekant nerimo ir depresijos testus.

"Mūsų tyrimo rezultatai akivaizdžiai įrodo psilocybino terapijos efektyvumą, kuris gali potencialiai transformuoti vėžiu sergančių asmenų psichologinio distreso gydymą," teigia Stephen Ross. "Jei didesni klinikiniai tyrimai patvirtintų tai, mes turėtume saugų, efektyvų ir nebrangų vaistą, kurį skiriant griežtoje kontrolėje galima sumažinti vėžio sukelto distreso ir suicido atvejų skaičių."

Straipsnis (Griffiths)

Straipsnis (Ross)
Vedamasishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Vyrų kontraceptikai pakankamai efektyvūs, tačiau turi probleminių pašalinių efektų.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-31 07:56

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism (2016-10-27), injekciniai kontraceptikai vyrams teikia vilčių, tačiau siekiama dar pagerinti jų efektyvumą ir išvengti sunkių pašalinių poveikių.

http://www.gurl.com/2012/07/03/male-birth-control-contraceptive/
Mokslininkai tyrė 320 sveikų vyrų, kurių amžiaus diapazonas nuo aštuoniolikos iki keturiasdešimt penkių metų, septyniose pasaulio valstybėse. Visų pacientų spermos kiekis buvo normalus ir jie turėjo monogaminius santykius su 18-38 metų moterimis mažiausiai vienerius metus. Vyrams kas aštuonios savaitės skirtos testosterono/progesterono injekcijos.
Vaizdas: http://www.gurl.com/2012/07/03/male-birth-control-contraceptive/

Ši vaistų kombinacija sumažino spermatozoidų skaičių iki pageidaujamo <1 mln./ml skaičiaus 274 vyrams. Iš 266 gydymą gaunančių vyrų partnerių keturios pastojo, taigi efektyvumas prilygsta kitiems kontraceptiniams būdams. Nustatytas 771 pašalinis poveikis, kuris greičiausiai susijęs ar realiai susijęs su injekcija. Dažniausiai nustatyta acne, padidėjęs libido, raumenų skaismai, nuotaikos ir emociniai sutrikimai. Dvidešimt vyrų pasitraukė iš studijos dėl pašalinių poveikių. Pašaliniai efektai sąlygojo studijos nutraukimą anksčiau laiko.

"Vaistų saugumo komitetas nusprendė, kad pašalinių poveikių, ypač nuotaikos sutrikimų, buvo per daug," teigė tyrime dalyvavęs PSO mokslininkas Mario Festin, M.D..

Santrauka

Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Kalcio papildai gali būti pavojingi širdžiai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-13 06:29

Dietinio kalcio papildai, išskyrus daug kalcio turinčius maisto produtus, gali pakenkti širdžiai, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of the American Heart Association (2016-10-11).

http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Meta-analysis-rejects-safety-concerns-over-calcium-supplementation-for-increasing-coronary-heart-disease-risk
Baltimorės (JAV) Johns Hopkins Universiteto Ciccarone širdies ligų prevencijos centro mokslininkai, vadovaujami Erin Michos, M.D., analizavo dešimties metų tyrimų duomenis. Tyrime dalyvavo 2742 suaugę asmenys, kurių amžius nuo 45 iki 85 metų. Pacientams atliktos širdies kompiuterinės tomografijos, siekiant nustatyti koronarinių arterijų kalcifikaciją (KAK).
Vaizdas: http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Meta-analysis-rejects-safety-concerns-over-calcium-supplementation-for-increasing-coronary-heart-disease-risk

Mokslininkai nustatė, kad asmenys, kurie mažiausiai įvairiomis formomis gauna kalcio turi 27 proc. mažesnę KAK riziką, palyginus su daugiausiai kalcio gaunančiais asmenimis. O asmenys, kurie vartoja kalcio papildus turi dar didesnę KAK riziką, o pasekoje ir kardiovaskulinių ligų riziką.

"Atsižvelgiant į mūsų tyrimo rezultatus, galiu pasakyti, kad daug kalcio turintys maisto produktai ne tik neturi neigiamo poveikio širdžiai, bet gali būti ir naudingi," teigia Erin Michos. "Tačiau dėl kalcio papildų vartojimo kiekvienas pacientas turi papildomai pasikonsultuoti su jį gydančiu gydytoju, ar kalcio papildai būtini ir kokiom dozėm turi būti vartojami."

Staripsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Sviestas nėra nesveikas produktas, kaip manyta iki šiol.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-01 04:23

Sviestas nėra nesveikas produktas, kaip mano daugelis, tačiau nereiškia, kad jis turi ir teigiamų sveikatai savybių, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale PLOS ONE (2016-06-29).

Mokslininkai atliko devynerių studijų metaanalizę. Tyrimo objektas - penkiolikoje šalių gyvenantis 636151 asmuo. Vidutiniškai svietą naudoja nuo trečdalio iki trijų porcijų per dieną. Viena porcija - beveik vienas valgomas šaukštas sviesto.

Mokslininkai nustatė, kad sviestas tik labai nežymiai didina mirtingumą nuo visų mirtingumo priežasčių (reliativi rizika [RR], 1.01; 95 procentų patikimumo intervalas [CI], 1.00 iki 1.03; P = 0.045) ir visai nesusijęs su kardiovaskulinių ligų sukeltu mirtingumu (RR, 1.00; 95 proc. CI, 0.98 iki 1.02; P = 0.704). Sviestas nežymiai apsaugo nuo diabeto (RR, 0.96; 95 proc. CI, 0.93 iki 0.99; P = 0.021).

"Apibendrinant, mūsų tyrimo rezultatai rodo, kad sviestas neturėtų būti nei demonizuojamas nei reabilituotas kaip teigiamą poveikį sveikatai turintis produktas," teigia Bostono (JAV) Tufts mitybos mokslų ir politikos universiteto mokyklos tyrimo vadovas Dariush Mozaffarian, M.D.. 

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Alkoholis skirtingai veikia širdį.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-06-16 06:31

Asmenims, gyvenantiems alkoholio nevartojančiose šalyse, dažniau išsivysto miokardo infarktas ir stazinis širdies nepakankamumas. Priešingai - "drėgnose" šalyse, kur alkoholis parduodamas legaliai, dažniau išsivysto širdies ritmo sutrikimai (prieširdžių virpėjimas), rašoma internetiniame žurnale The BMJ (2016-06-14).

http://cr4.globalspec.com/blogentry/19509/Chocolate-and-Alcohol-Good-for-Your-Heart
San Francisko (JAV) Kalifornijos universiteto mokslininkai, vadovaujami klinikinių tyrimų direktoriaus Gregory Marcus, M.D., tyrė vyresnių nei 21  metų amžiaus Teksaso gyventojų medicininius duomenis nuo 2005 iki 2010 metų. Apimtis - 1,1 milijono hospitalizacijų. Pacientai suskirstyti pagal tai, kokioje dalyje gyvena - "sausoje" ar "drėgnoje".
Vaizdas: http://cr4.globalspec.com/blogentry/19509/Chocolate-and-Alcohol-Good-for-Your-Heart

Mokslininkai nustatė, kad tarp gyvenančių "drėgnoje" dalyje apie  36 procentus asmenų alkoholio vartoja per daug. Jie taip pat nustatė, kad šioje dalyje reziduojantys asmenys rečiau serga miokardo infarktu bei staziniu širdies nepakankamumu, tačiau jiems dažniau išsivysto prieširdžių virpėjimas. 

Tyrimo autoriai konstatuoja, kad jei asmuo linkęs į širdies ritmo sutrikimus, tai net vidutinės alkoholio dozės gali sukelti pavojingas būkles. Priešingai, jei asmuo turi padidėjusią genetinę miokardo infarkto riziką, tai alkoholio vidutinės dozės gali turėti ir teigiamų rezultatų.

Straipsnis
Vedamasis


https://www.teledema.lt/specialus/medikasVynas efektyviau mažina antro tipo cukrinio diabeto riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-05-18 01:30

Vynas daug efektyviau nei alus ar kiti spirituoti alkoholiniai gėrimai mažina antro tipo diabeto riziką, rašoma internetiniame žurnale Journal of Diabetes Investigation (2016-05-11).

http://vinepair.com/booze-news/new-study-from-israel-says-red-wine-good-for-diabetes-patients/
Wuhan (Kinija) Huazhong Mokslų ir technologijų universiteto mokslininkai, vadovaujami Jin Huang, Ph.D., atliko sisteminę apžvalgą ir metaanalizę kaip alkoholiniai gėrimai įtakoja antro tipo diabeto riziką. Informacija gauta iš trijų prospektyvinių kohortos studijų, kuriose dalyvavo 397296 asmenys, iš kurių 20641 sirgo antro tipo diabetu.
Vaizdas: http://vinepair.com/booze-news/new-study-from-israel-says-red-wine-good-for-diabetes-patients/

Mokslininkai nustatė, kad vyno vartojimas ženkliai sumažina antro tipo diabeto riziką, palyginus su visai alkoholio nevartojančiais ar mažai vartojančiais asmenimis (sukaupta santikinė rizika, 0.85), o alaus ar kitų spirituotų alkoholinių gėrimų vartojimas turi nedidelę tendenciją mažinti antro tipo diabeto riziką (reliatyvi rizika, 0.96 ir 0.95, atitinkamai). 

Diabeto rizikos ir vartojamo alkoholio kiekio santykio kreivė yra U formos. Labiausiai diabeto riziką mažina nuo 20 iki 30 g/per dieną vyno ir alaus bei nuo 7 iki 15 g/per dieną kitų spiritinių gėrimų. Atitinkamai nuo alkoholio rūšies diabeto rizika sumažėja 20, 9 ir 5 procentus.

"Ši studija rodo, kad vynas gali efektyviau sumažinti antro tipo diabeto riziką nei alus ar kiti spiritiniai alkoholiniai gėrimai," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Skirtumai tarp radiologinių ir goniometrinių ulnarinės deviacijos tyrimų dideli.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-04-18 12:15

Reumatoidiniu artritu sergančių asmenų metakarpofalanginių sąnarių ulnarinės deviacijos radiologiniai ir goniometriniai matavimo skirtumai yra ženklūs, rašoma internetiniame žurnale Journal of Medical Imaging and Radiation Oncology (2016-04-06).

Saskatoon (Kanada) University of Saskatchewan mokslininkai, vadovaujami Regina M. Taylor-Gjevre, M.D., ištyrė 15 reumatoidiniu artritu sergančių pacientų su metakarpofalanginių sąnarių ulnarine deviacija (UD) ir 11 be UD. Patyręs ergoterapeutas atliko goniometrinį UD tyrimą. Visiems pacientams buvo atlikti dominuojančios rankos plaštakos standartizuoti radiografiniai tyrimai ir magnetinio rezonanso tyrimai. Du patyrę muskuloskeletinių radiologinių tyrimų vertinimo specialistai radiologai atliko nepriklausomus radiologinių tyrimų ir megnetinio rezonanso UD kampų matavimus. 

Mokslininkai nustatė, kad abu radiologai labai panašiai vertino tiek radiografinius (rentgenologinius), tiek magnetinio rezonanso tyrimus (kampų išmatavimų koreliacija>0.97). Koreliacija tarp goniometrinio ir radiografinio bei magnetinio rezonanso tyrimo rezultatų buvo atititinkamai 0.496 ir 0.317. Koreliacija tarp abiejų vaizdinio tyrimo būdų buvo 0.513. Tiriant reumatoidiniu artritu sergančių asmenų metakarpofalanginių sąnarių UD, radiografinių ir magnetinio rezonanso tyrimų rezultatai buvo nepatikimi.

"Nors vaizdinių tyrimų reikšmė, nustatant struktūrinius reumatoidinio artrito sukeltus pažeidimus, yra didelė, reikėtų pabrėžti, kad radiologiniai matavimai nepakankamai vertingi, vertinant kampinius nuokrypius," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Č

1-10 of 133