TOP naujienos

Langų žaliuzės išlieka pavojingos mažiems vaikams.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-12-12 06:14

Kaip rašoma internetiniame žurnale Pediatrics (2017-12-11), dėl langų žaliuzių jaunesniems nei 6 metų amžiaus vaikams sukeltų sužalojimų JAV kasmet skubios pagalbos skyriuose gydoma 2,7 iš 100000 vaikų.

http://protectingyourpocket.blog.palmbeachpost.com/2016/12/22/window-covering-cord-tragedies-four-children-dead-in-last-six-weeks/
Kolumbus (Ohajo valstija, JAV) Nacionalinės vaikų ligoninės tyrimų instituto mokslininkai, vadovaujami Bridget Onders, M.D., atliko retrospektyvinę informacinių bazių duomenų analizę.
Vaizdas: http://protectingyourpocket.blog.palmbeachpost.com/2016/12/22/window-covering-cord-tragedies-four-children-dead-in-last-six-weeks/

Mokslininkai per 1990 - 2015 metus nustatė16827 langų žaliuzių sukeltų sužalojimų atvejus, kurie registruoti skubios pagalbos skyriuose jaunesniems nei 6 metų amžiaus vaikams. Dažniausia sužalojimų priežastis - sumušimas (48,8  proc.), o įsipainiojimas/įstrigimas sudarė 11,9  proc. atvejų (98,9 proc. žaliuzių virvėse ir 80,7 proc. atvejų per kaklą). 93,4 proc. sužalojimų pagydyti ambulatoriškai. 

Nuo 1996 iki 2012 metų registruoti 231 įsipainiojimo/įstrigimo langų žaliuzių virvėse atvejis, iš jų 98,9 proc. per kaklą, iš kurių 67,1 proc. pasibaigė mirtimi.

Nežiūrint egzistuojančių saugumo standartų, kurie taikomi langų žaliuzėms, šie gaminiai išlieka pavojingi mažiems vaikams," konstatuoja tyrimo autoriai.

Santrauka/Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Gydytojų-moterų sutuoktiniai dirba daugiau.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-11-23 04:08

Kaip rašoma internetiniame žurnale Annals of Internal Medicine (2017-11-21), gydytojų-moterų sutuoktiniai yra labau išsilavinę ir dirba daugiau valandų, palyginus su gydytojų-vyrų sutuoktinėmis.

https://www.dreamstime.com/photos-images/doctors-love.html
Harvardo universiteto Bostone mokslininkai, vadovaujami Dan P. Ly, M.D., analizavo Amerikos bendruomenės tyrimo 2000-2015 metų duomenis. Tyrimo metu tirti sekantys duomenys: specialybė, asmeninės pajamos, darbo valandos, išsilavinimas. Tyrimo objektas: 30898 gydytojų vyrų sutuoktinės ir 17625 gydytojų-moterų sutuoktiniai.
Vaizdas: https://www.dreamstime.com/photos-images/doctors-love.html

Mokslininkai nustatė, kad 17,1 proc. gydytojų-vyrų sutuoktinių buvo gydytojos, 8,0 proc. - slaugytojos, 3,3 proc. - kiti sveikatos priežiūros profesionalai. Atitinkamai gydytojų-moterų sutuoktiniai: 31,4 proc. gydytojų, 0,6 proc. slaugytojų, 2,4 proc. kitų sveikatos priežiūros profesionalų. Gydytojų-vyrų sutuoktinių metinės pajamos vidutiniškai siekė $27218, o gydytojų-moterų sutuoktinių - $97761.

Santrauka/Straipsnis/


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Savinimasis, grobstymas, lėšų išeikvojimas yra plačiai paplitęs medicinos praktikoje.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-10-02 04:14

Žinant tam tikrus perspėjamuosius požymius galima efektyviai kovoti su medicinoje paplitusia savinimosi, grobstymo ir lėšų iššvaistymo praktika, rašoma žurnale Medical Economics.

http://www.meriinc.com/11-ways-overpaying-medical-waste-disposal/
Vagystės ir savinimasis yra pakankamai plačiai išplitęs ir kasmet dėl šios priežasties medicinoje prarandama 25 milijardai JAV dolerių. Medicininio grupinio valdymo asociacija (Medical Group Management Association) 2009 metais atliko tyrimą, kuriuo nustattė, kad 83 procentai medicinos praktikos administracijos yra susidūrę su darbuotojų vagystėmis ir grobstymu. Pažymima, kad grobstymas gali ilgą laiką būti nepastebėtas.
Vaizdas: http://www.meriinc.com/11-ways-overpaying-medical-waste-disposal/

Mokslininkai nustatė, kokie požymiai leidžia įtarti grobstymą ir vagiliavimą darbe: asmenys dažniai mažai pasakojasi apie savo darbą, slapukauja; staiga praturtėja; darbuotojas tampa nepakeičiamu, stengiasi dirbti iki vėlumos, dažnai nesidalina užduotimis, atsisako atostogų; dažnai prašo gydytojų pasirašyti didelius kiekius čekių labiausiai užimtu dienos laiku. Tai dažniausiai moterys, kurios neturi kriminalinės praeities ir "daro" karjierą darbe. Dažnai pradedama vagiliauti mažais kiekiais ir šie kiekiai išauga, jei vagystė nebūna pastebėta. Dažnai vengiama viešumo, todėl iškilę konfliktai sprendžiami per advokatus.

"Tai nutinka kasdien. Tiesiog, žmonės to nepastebi ir neturi laiko į tai gilintis," teigia tyrėja Reed Tinsley.


http://www.medicarrera.com/medicarrera-positions-currently-available.php

Vitaminas B6 didina šlaunikaulio kaklelio lūžimo riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-06-13 05:21

Vitaminas B6, bet ne vitaminas B12, didina šlaunikaulio kaklelio lūžimo riziką, rašoma internetiniame žurnale Journal of Bone and Mineral Research (2017-06-02).

https://www.verywell.com/how-dangerous-is-a-broken-hip-when-youre-older-2223520
Oslo (Norvegija) universitetinės ligoninės mokslininkai, vadovaujami Maria Garcia Lopez, M.D., atliko antrinę dviejų didelės apimties randomizuotų tyrimų kombinuotų duomenų analizę, kur pateikti duomenys kaip vitaminas B įtakoja šlaunikaulio kaklelio lūžimo riziką. Tirtos keturios grupės, kurioms kasdien skirta: folinės rūgšties kapsulė su vitaminais B12 ir B6folinės rūgšties kapsulė su vitaminu B12folinės rūgšties kapsulė su vitaminu B6 ar placebo.
Vaizdas: https://www.verywell.com/how-dangerous-is-a-broken-hip-when-youre-older-2223520

Mokslininkai nustatė, kad tarp folinės rūgšties su vitaminu B12 vartojimo ir šlaunikaulio kaklelio lūžimo sąryšio nėra (santykinė rizika 0.87), tačiau yra nustatyta šlaunikaulio kaklelio lūžio rizika, naudojant vitaminą B6.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Daugelis gydytojų-motinų patiria diskriminaciją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-05-09 09:44

Ženkli proporcija gydytojų-motinų atžymi, jog patiria diskriminaciją, rašoma internetiniame žurnale JAMA Internal Medicine (2017-05-08).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/nescia%20gydytoja%20Cropped.jpg
Hiustono (JAV) Teksaso universiteto MD Anderson Vėžio centro mokslininkai, vadovaujami Taiwo Adesoye, M.D., M.P.H., tyrė kaip yra suvokiama diskriminacija darbo vietoje. Tyrime dalyvavo 60000 JAV gydytojų, kurios identifikavo save kaip motinos. 5782 iš jų baigė tyrimą ir jų atsakymus galima analizuoti.
Vaizdas: https://www.shutterstock.com/video/clip-7814206-stock-footage-doctor-and-pregnant-nurse-working-together-on-laptop.html

Mokslininkai nustatė, kad 77,9 proc. respondenčių patirė bet kokios rūšies diskriminaciją; 66,3 proc. atžymėjo lytinę diskriminaciją, 35,8 proc. - diskriminaciją kaip motinos. Iš atžymėjusių, jog patyrė diskriminaciją kaip motinos, 89,6 proc. pareiškė, kad diskriminaciją jautė būdamos nėščios ir motinystės atostogų metu, 48,4 proc. - diskriminaciją dėl maitinimo krūtimi. 

Iš patyrusių diskriminaciją gydytojų-motinų 39,8 proc. patyrė ir lytinę diskriminaciją , ir kaip motinos; 51,0 proc. buvo diskriminuojamos tik pagal lytį ir 9,2 proc. diskriminuojamos tik kaip motinos.

"Mūsų duomenys rodo, kad medicinoje išlikusi dažna lytinė diskriminacija, o diskriminacija dėl motinystės yra viena svarbiausių lytinės diskriminacijos priežasčių," teigia tyrimo autoriai.

Vienas autorių yra Gydytojų Motinų grupės (Physician Mothers Group) valdybos narys.

Santrauka/Straipsnis
Požiūris


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Kuriamos strategijos kaip sumažinti gydytojų finansiškai nekompensuojamą veiklą.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-01-27 08:08   [ atnaujinta 2017-01-27 08:12 ]

Kaip rašoma žurnale Medical Economics, turi būti kuriamos strategijos kaip pagelbėti gydytojams, kuriems pastoviai didėja finansiškai nekompensuojamų užduočių našta.

http://olneymywellness.com/healthblog/
Nustatyta, kad gydytojai apie 20 procentų ir daugiau savo darbo laiko skiria finansiškai nekompensuojamoms užduotims vykdyti, daugiausiai dėl nuolat didėjančių įstatyminių reikalavimų. Straipsnio autorių teigimu, dėl šių nekompensuojamų užduočių vykdymo gydytojai praranda mažiausiai 50000 JAV dolerių metinių pajamų.
Vaizdas: http://olneymywellness.com/healthblog/

Ekspertai teigia, kad būtina racionalizuoti elektroninių sveikatos įrašų vartojimą, legalizuoti pacientų elektroninių sutikimų pasirašymo procedūras. Kai kurios dabartinės sveikatos formos gali būti užpildytos distanciniu būdu ir pacientams nebūtina dėl šių formų užpildymo atvykti į sveikatos priežiūros įstaigas. Gydytojai turi atsisakyti veiklos, kuri nereikalauja medicininės licencijos ir deleguoti šias veiklas neturintiems medicininių licencijų asmenims. Visa tai padėtų koncentruoti gydytojų dėmesį į pacientą vizito metu, o ne į papildomų nemedicininių užduočių vykdymą.

"Milžiniškos nekompensuojamos veiklos apimtys išsekina gydytojus, dėl ko dalis jų nutraukia medicininę veiklą," teigia gydytojų fondo narys  Joseph Valenti, M.D.

Daugiau informacijos


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Haliucinogeniniai vaistai gali greit pagelbėti nevilties kamuojamiems vėžiu sergantiesiems.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-12-02 03:54

Paprasta psilocybino dozė gali greitai pagerinti vėžiu sergančių asmenų psichologinę būklę, o efektas trunka iki šešių mėnesių, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of Psychopharmacology (2016-12-01).

https://aaaummm.wordpress.com/2011/02/07/mixing-ayahuasca-and-psilocybin-mushrooms-part-two/
Baltimorės (JAV) Johns Hopkins medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Roland Griffiths, Ph.D., gydė 51 pažengusiu vėžiu sergantį asmenį. Pirmame etape skirta maža psilocybino dozė, o po penkių savaičių skirta didesnė vaisto dozė. Daugeliui pacientų sumažėjo nerimas ir depresija ir tai tęsėsi iki šešių mėnesių.
Vaizdas: https://aaaummm.wordpress.com/2011/02/07/mixing-ayahuasca-and-psilocybin-mushrooms-part-two/

Kitoje studijoje, Niujorko (JAV) NYU Langone medicinos centro mokslininkai, vadovaujami Stephen Ross, M.D., atsitiktinai atrinko 29 vėlyvų stadijų vėžiu sergančius asmenis ir suskirstė į dvi grupes - psilocybino arba vitamino niacino grupę. 80 proc. pacientų psilocybinas greitai sumažino distresą. Dar daugiau, efektas truko ilgiau nei šešis mėnesius. Rezultatai patvirtinti atliekant nerimo ir depresijos testus.

"Mūsų tyrimo rezultatai akivaizdžiai įrodo psilocybino terapijos efektyvumą, kuris gali potencialiai transformuoti vėžiu sergančių asmenų psichologinio distreso gydymą," teigia Stephen Ross. "Jei didesni klinikiniai tyrimai patvirtintų tai, mes turėtume saugų, efektyvų ir nebrangų vaistą, kurį skiriant griežtoje kontrolėje galima sumažinti vėžio sukelto distreso ir suicido atvejų skaičių."

Straipsnis (Griffiths)

Straipsnis (Ross)
Vedamasishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Vyrų kontraceptikai pakankamai efektyvūs, tačiau turi probleminių pašalinių efektų.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-31 07:56

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism (2016-10-27), injekciniai kontraceptikai vyrams teikia vilčių, tačiau siekiama dar pagerinti jų efektyvumą ir išvengti sunkių pašalinių poveikių.

http://www.gurl.com/2012/07/03/male-birth-control-contraceptive/
Mokslininkai tyrė 320 sveikų vyrų, kurių amžiaus diapazonas nuo aštuoniolikos iki keturiasdešimt penkių metų, septyniose pasaulio valstybėse. Visų pacientų spermos kiekis buvo normalus ir jie turėjo monogaminius santykius su 18-38 metų moterimis mažiausiai vienerius metus. Vyrams kas aštuonios savaitės skirtos testosterono/progesterono injekcijos.
Vaizdas: http://www.gurl.com/2012/07/03/male-birth-control-contraceptive/

Ši vaistų kombinacija sumažino spermatozoidų skaičių iki pageidaujamo <1 mln./ml skaičiaus 274 vyrams. Iš 266 gydymą gaunančių vyrų partnerių keturios pastojo, taigi efektyvumas prilygsta kitiems kontraceptiniams būdams. Nustatytas 771 pašalinis poveikis, kuris greičiausiai susijęs ar realiai susijęs su injekcija. Dažniausiai nustatyta acne, padidėjęs libido, raumenų skaismai, nuotaikos ir emociniai sutrikimai. Dvidešimt vyrų pasitraukė iš studijos dėl pašalinių poveikių. Pašaliniai efektai sąlygojo studijos nutraukimą anksčiau laiko.

"Vaistų saugumo komitetas nusprendė, kad pašalinių poveikių, ypač nuotaikos sutrikimų, buvo per daug," teigė tyrime dalyvavęs PSO mokslininkas Mario Festin, M.D..

Santrauka

Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Kalcio papildai gali būti pavojingi širdžiai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-13 06:29

Dietinio kalcio papildai, išskyrus daug kalcio turinčius maisto produtus, gali pakenkti širdžiai, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of the American Heart Association (2016-10-11).

http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Meta-analysis-rejects-safety-concerns-over-calcium-supplementation-for-increasing-coronary-heart-disease-risk
Baltimorės (JAV) Johns Hopkins Universiteto Ciccarone širdies ligų prevencijos centro mokslininkai, vadovaujami Erin Michos, M.D., analizavo dešimties metų tyrimų duomenis. Tyrime dalyvavo 2742 suaugę asmenys, kurių amžius nuo 45 iki 85 metų. Pacientams atliktos širdies kompiuterinės tomografijos, siekiant nustatyti koronarinių arterijų kalcifikaciją (KAK).
Vaizdas: http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Meta-analysis-rejects-safety-concerns-over-calcium-supplementation-for-increasing-coronary-heart-disease-risk

Mokslininkai nustatė, kad asmenys, kurie mažiausiai įvairiomis formomis gauna kalcio turi 27 proc. mažesnę KAK riziką, palyginus su daugiausiai kalcio gaunančiais asmenimis. O asmenys, kurie vartoja kalcio papildus turi dar didesnę KAK riziką, o pasekoje ir kardiovaskulinių ligų riziką.

"Atsižvelgiant į mūsų tyrimo rezultatus, galiu pasakyti, kad daug kalcio turintys maisto produktai ne tik neturi neigiamo poveikio širdžiai, bet gali būti ir naudingi," teigia Erin Michos. "Tačiau dėl kalcio papildų vartojimo kiekvienas pacientas turi papildomai pasikonsultuoti su jį gydančiu gydytoju, ar kalcio papildai būtini ir kokiom dozėm turi būti vartojami."

Staripsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Sviestas nėra nesveikas produktas, kaip manyta iki šiol.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-01 04:23

Sviestas nėra nesveikas produktas, kaip mano daugelis, tačiau nereiškia, kad jis turi ir teigiamų sveikatai savybių, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale PLOS ONE (2016-06-29).

Mokslininkai atliko devynerių studijų metaanalizę. Tyrimo objektas - penkiolikoje šalių gyvenantis 636151 asmuo. Vidutiniškai svietą naudoja nuo trečdalio iki trijų porcijų per dieną. Viena porcija - beveik vienas valgomas šaukštas sviesto.

Mokslininkai nustatė, kad sviestas tik labai nežymiai didina mirtingumą nuo visų mirtingumo priežasčių (reliativi rizika [RR], 1.01; 95 procentų patikimumo intervalas [CI], 1.00 iki 1.03; P = 0.045) ir visai nesusijęs su kardiovaskulinių ligų sukeltu mirtingumu (RR, 1.00; 95 proc. CI, 0.98 iki 1.02; P = 0.704). Sviestas nežymiai apsaugo nuo diabeto (RR, 0.96; 95 proc. CI, 0.93 iki 0.99; P = 0.021).

"Apibendrinant, mūsų tyrimo rezultatai rodo, kad sviestas neturėtų būti nei demonizuojamas nei reabilituotas kaip teigiamą poveikį sveikatai turintis produktas," teigia Bostono (JAV) Tufts mitybos mokslų ir politikos universiteto mokyklos tyrimo vadovas Dariush Mozaffarian, M.D.. 

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

1-10 of 136