Straipsniai1‎ > ‎

Vandenilio peroksido kaip "natūralaus gydymo" vartojimas gali būti fatališkas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-01-02 08:04   [ atnaujino 2019-01-07 07:13, Dalius Ramancionis ]

Didelės koncentracijos vandenilio peroksido kaip "natūralaus gydymo" ar valymo priemonės nurijimas yra pavojingas sveikatai ar gyvybei, nes dažnai sukelia embolijas, rašoma naujausiame žurnale Annals of Emergency Medicine.

http://www.searchhomeremedy.com/common-home-remedies-for-dry-sockets/
Naujausias tyrimas analizavo atsitiktinio ir sąmoningo industrinės koncentracijos vandenilio peroksido (10 procentų ir didenės koncentracijos) vartojimo atvejus. Informacija rinkta dešimtmetį nuo 2001 iki 2011 metų. Informacija gauta iš JAV Nacionalinės Nuodų informacinės sistemos (U.S. National Poison Data System) ir Amerikos apsinuodijimų kontrolės centrų asociacijos (American Association of Poison Control Centers).
Vaizdas: http://www.searchhomeremedy.com/common-home-remedies-for-dry-sockets/

Nustatyti 294 apsinuodijimo didelės koncentracijos peroksidu atvejai. 13,9 proc. atvejų nustatyta embolija, 6,8 proc. atvejų apsinuodiję asmenys arba mirė, arba jiems buvo nustatyta ilgalaikis neįgalumas. Ryškios apsinuodijimo pasekmės kaip traukuliai, respiracinis distresas, insultas, infarktas ar sutrikusi psichika ne visuomet iškart pasireiškė. Pasekmės išryškėdavo per 25 valandas nuo peroksido nurijimo.

Autorių teigimu, šiems pacientams pagelbėti gali būti naudotina hiperbarinė oksigenoterapija, tačiau rutininės endoskopijos mažai efektyvios.

Straipsnis

https://www.teledema.lt/specialus/medikas
https://www.teledema.lt/specialus/medikas
Comments