Straipsniai1‎ > ‎

Vaikų, turinčių hiperaktyvumo sutrikimus, santykis su mityba.

Tautrimas Ramancionis paskelbė 2019-04-29 10:30   [ atnaujinta 2019-04-29 10:42 ]
Kaip rašoma balandžio mėn. žurnale „Journal of Nutrition“, vaikai su dėmesio stoka ir hiperaktyvumo sutrikimais (ADHD) turi didesnę tikimybę pradėti maitintis nesveikai, tačiau mitybos kokybė nedaro įtakos ADHD rizikai.
https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjf_tyT5fXhAhWL6KYKHX0VAukQjhx6BAgBEAM&url=https%3A%2F%2Fwww.bbcgoodfood.com%2Fhowto%2Fguide%2Fbehaviour-children-food-and-additives&psig=AOvVaw3YPhtPIyfcJ8BfxYfDgqiJ&ust=1556644052571908

Roterdamo (Nyderlandai) Erasmus universiteto mokslininkai, vadovaujami Annemiek Mian, tyrė ryšį tarp dietos pobūdžio ir ADHD simptomų. Tyrimo metu buvo apklausti 3680 mokyklinio amžiaus vaikų. Tėvai užpildė apklausos anketas, kada vaikai buvo šešerių ir dešimties metų amžiaus, o dieta tirta kai vaikai buvo aštuonerių metų.

Mokslininkai nustatė, kad daugiau ADHD simptomų buvo susiję su blogesne dietos kokybe, kai vaikams buvo šešeri metai. Nežiūrint to, dietos kokybė nebuvo susijusi ADHD simptomais, kai vaikai buvo dešimties metų amžiaus. Viršsvoris ir lytis neįtakojo ryšio tarp ADHD simptomų ir dietos.

„Jeigu mūsų rezultatai pasitvirtins, sveikatos priežiūros profesionalai, dirbantys su vaikais, kuriems nustatytas ADHD, turi atsižvelgti į potencialią nesveikos mitybos išsivystymo riziką,“ teigė tyrimo autoriai.

Comments