Straipsniai1‎ > ‎

Vaginaliniai geliai ne daugiau nei placebo pagerina dispareuniją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-09-18 00:17

Kaip rašoma gegužės mėnesio leidinyje Obstetrics & Gynecology, tiriant po krūties vėžio pagijusias pacientes nustatyta, jog ph-subalansuojantys vaginaliniai geliai nepagerina labiau nei placebo dispareunijos ir lytinės funkcijos.

http://www.onlinehomeopathictreatment.com/tag/dyspareunia/
Seulo (Pietų Korėja) Ewha Woman universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Yun Hwan Kim, M.D., Ph.D., atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 136 krūties vėžiu sirgusios pacientės, kurioms diagnozė nustatyta premenopauziniame periode ir po adjuvantinės chemoterapijos išsivystė dispareunija. Moterys suskirstytos į dvi grupes - vartojančios ph-subalansuojančius gelius (69 moterys) ir placebo grupė (67 moterys). Geliai skirti tris kartus per savaitę prieš miegą ir prieš lytinius santykius. Stebėjimo trukmė - 8 savaitės.
Vaizdas: http://www.onlinehomeopathictreatment.com/tag/dyspareunia/

Mokslininkai nustatė, kad abiejose grupėse ženkliai pagerėjo dispareunija. Pakitimas skausmo skalėje abiejose grupėse buvo vienodas - 1,2. Nestebėta skirtumų ir nustačius moterų seksualinės funkcijos indeksą ir seksualinės disfunkcijos dažnį, tačiau ženklus pagerėjimas nustatytas. Abiejose grupėse nebuvo nustatyta ir sunkių pašalinių reakcijų.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Comments