Straipsniai1‎ > ‎

Skirtingų reumatinių ligų skirtingi ultragarsiniai radiniai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-09-18 00:25

Kaip rašoma internetiniame žurnale International Journal of Rheumatic Diseases, tiriant skirtingais reumatiniais susirgimais sergančius pacientus, yra nustatomi skirtingi sonografiniai duomenys.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/ciurna%20Cropped.jpg
Turkijos Sakarya universiteto medicinos fakulteto mokslininkai, vadovaujami Halil Harman, M.D., ir Ibrahim Tekeoglu, tyrė čiurnos patologinius pakitimus, panaudojant aukštos rezoliucijos ultrasonografinius vaizdus. Tyrime dalyvavo 142 randamizuotai atrinkti reumatinėmis ligomis sergantys pacientai, kuriems kliniškai nustatyta skausminga ir edemiška čiurna (69 sergantys reumatoidiniu artritu (RA), 58 - spondiloartropatija (SpA) ir 15 - podagra). Pacientų pėdos funkcija tirta naudojant Pėdos funkcijos indeksą (PFI).
Vaizdas: http://calgarycorephysio.ca/services/ultrasound-guided-prolotherapy/

Mokslininkai nustatė, kad 98,6 proc. visų pacientų sąnarių buvo įtempti ir 72,9 proc. patinę. 82,1 proc. atvejų nustatyti ultragarsiniai patologiniai pakitimai. SpA ir podagra sergantiems pacientams dažniau buvo nustatomas tibiotalarinio sąnario sinovitas (P < 0.05). Sergantiems RA dažniau buvo nustatomas tibialis posterior tenosinovitas (P < 0.001). Palyginus su kitomis grupėmis, ankstyvose RA stadijose dažniau buvo nustatomas subtalarinio ir talonavikuliarinio sanarių sinovitas. Sergant RA ilgiau kaip metus, tibiotalarinio sąnario sinovitas buvo aptinkamas dažniau (P < 0.05). Sergantiems RA aukštesnio PFI prognozė buvo, nustačius subtaliarinio sąnario sinovitą, TP tenosinovitą ir peroneus tenosinovitą (P < 0.000).

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Comments