Straipsniai1‎ > ‎

Periodontitas susijęs su didesne vėžio rizika.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-01-24 00:54   [ atnaujino 2018-09-07 01:27, Dalius Ramancionis ]

Periodontitu sergantiems asmenimsma yra padidėjusi bendra vėžio rizika, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of the National Cancer Institute (2018-01-12). 

http://www.advancedcaredental.com/periodontitis-washington
Bostono (JAV) Tufts universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Dominique S. Michaud, Sc.D., tyrė koreliaciją tarp suaugusiųjų periodonto ligų ir vėžio rizikos. Tyrime dalyvavo 7466 baltaodžiai ir juodaodžiai dalyviai, kuriems tarp 1996 ir 1998 metų buvo atlikta odontologinė apžiūra.
Vaizdas: http://www.advancedcaredental.com/periodontitis-washington

Per vidutiniškai 14,7 metų stebėjimo periodą mokslininkai nustatė 1648 vėžio atvejus ir 547 mirties atvejus nuo vėžio. Įvertinus rūkymo ir kitų veiksnių įtaką, vėžio rizika ženkliai padidėjo, jei buvo nustatytas sunkios formos periodantitas (santykinė rizika 1,24), palyginus su lengva periodontito forma ar nenustačius periodontito.  Didelė koreliacija buvo tarp periodontito ir plaučių vėžio. Sunkios formos periodontitas koreliavo su padidėjusia kolorektalinio vėžio rizika, ypač tarp tų asmenų, kurie niekuomet nerūkė. Juodaodžiams bendra vėžio rizika buvo mažesnė ar nežymi, išskyrus plaučių ir kolorektinį vėžį, kur nustatyta analogiška rizika abiems rasėms.

"Šis tyrimas parodo, kad periodonto ligos susiję su bendra vėžio, o ypač plaučių ir kolorektinio vėžio, riziką," teigia tyrimo autoriai. "Tačiau reikalingos papildomos studijos, siekiant išsiaiškinti kodėl atsiranda vėžio lokalizacijos ir rasiniai skirtumai."

Santrauka/straipsnis
Comments