Straipsniai1‎ > ‎

Kava turi daugiau teigiamų savybių nei neigiamų.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-11-28 05:25   [ atnaujinta 2017-11-28 05:28 ]

Kaip rašoma internetiniame žurnale The BMJ (2017-11-22), kavos vartojimas yra saugus ir sumažina daugelių sveikatos sutrikimų riziką.

http://www.beliefnet.com/wellness/health/weight-loss/a-diet-for-coffee-lovers.aspx
Sauthampton (Jungtinė Karalystė) universiteto mokslininkai, vadovaujami Robin Poole, M.B.Ch.B., atliko skėtinę kavos poveikio sveikatai apžvalgą. Duomenys gauti iš 201 observacinių tyrimų metaanalizė ir iš 17 intervencinių tyrimų metaanalizės.

Vaizdas: http://www.beliefnet.com/wellness/health/weight-loss/a-diet-for-coffee-lovers.aspx


Mokslininkai nenustatė linijinės korelacijos tarp kavos vartojimo ir tam tikrų sveikatos būklių, tačiau nustatė, kad kava dažniau turi teigiamą poveikį nei sukelia sveikatos sutrikimus. Palyginus poveikį sveikatai tarp kavos vartojimo ir nevartojimo grupių nustatyta, kad didžiausias skirtumas poveikio sveikatai kreivėse tarp visiško nevartojimo ir trijų-keturių puodelių kavos suvartojimo per dieną. Kava turi teigiamą poveikį visoms mirties priežastims, kardiovaskuliniam mirtingumui, kardiovaskulinių ligų ir vėžio rizikai. Ypač ryškus byvo teigiamas poveikis mažinant neurologinio, metabolinio ir kepenų vėžio riziką. Išimtis buvo tik kavos poveikis nėštumui - vartojant kavą naujagimių svoris buvo mažesnis, didesnė priešlaikinio gimdymo ir persileidimo rizika.

"Išskyrus nėštumą, kava gali būti vartojama be jokios rizikos sveikatai," teigia tyrimo autoriai.

Du tyrimo autoriai deklaravo ryšius su farmacijos industrija.

Santrauka/Straipsnis

Vedamasis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas
Comments