Straipsniai1‎ > ‎

Fiziniai pratimai - nepriklausomas kaulų stiprumo rodiklis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-09-18 00:18

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Bone and Mineral Research, vidutinio sunkumo ir sunkūs fiziniai pratimai yra nepriklausomas kaulų stiprumo rodiklis paauglių amžiaus grupėje.

http://www.healthline.com/health/mental-benefits-sports
Vankuverio (Kanada) British Columbia universiteto mokslininkai, vadovaujami Leigh Gabel, tyrė prospektyvinę (numatomąją) asociaciją tarp fizinio aktyvumo, sedėjimo trukmės ir kaulų stiprumo paauglių tarpe. 
Vaizdas: http://www.healthline.com/health/mental-benefits-sports

Tyrimo metu naudota didelės rezoliucijos kiekybinė kompiuterinė tomografija, siekiant nustatyti blauzdikaulio ir stipinkaulio stiprumą. Tyrime dalyvavo 173 merginos ir 136 vaikinai. Kiekvienam tiriamajam keturis metus iš eilės po kartą matuojami kaulų tūriai (atitinkamai, 785 ir 582 tyrimai). Sunkių ir vidutinių fizinių pratimų bei sedėjimo trukmė matuota naudojant akselerometrus.

Mokslininkai nustatė, kad sunkūs ir vidutiniškai sunkūs fiziniai pratimai (SVFP) buvo teigiamas nepriklausomas stipinkaulio ir blauzdikaulio jėgos ir kaulų tūrio prognostinis veiksnys. 

"Mūsų tyrimo duomenys rodo, kad fizinis aktyvumas stiprina paauglių kaulus, o taip pat parodė neigiamą sedėjimo poveikį į kaulų geometriją, bet teigiamą poveikį į kaulo mikroarchitektūrą," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas


Comments