Straipsniai1‎ > ‎

Depresija, nerimas gali padidinti atitinkamų organų vėžiu sergančių mirties riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-01-27 06:26   [ atnaujinta 2017-01-27 06:30 ]

Nerimas ir depresija gali padidinti mirties riziką asmenims, kurie serga leukemija ar stemplės, kasos, prostatos, žarnyno vėžiu, rašoma internetiniame žurnale The BMJ (2017-01-25).

http://www.everydayhealth.com/columns/therese-borchard-sanity-break/depression-men-why-its-hard-ask-help/
Londono universiteto koledžo mokslininkas G. David Batty, Ph.D., ir kolegos atliko16 Anglijos ir Škotijos studijų analizę, kuriose dalyvavo 163363 asmenys, vyresni nei 16 metų amžiaus. Tyrimo pradžioje šiems tiriamiesiems nebuvo nustatyta vėžinių susirgimų. Tiriamieji stebėti vidutiniškai 9,5 metus. Stebėjimo periode  4353 tiriamieji nuo vėžinių susirgimų mirė.
Vaizdas:http://www.everydayhealth.com/columns/therese-borchard-sanity-break/depression-men-why-its-hard-ask-help/

Mokslininkai nustatė, kad pacientai, kuriems nustatytas aukštesnis psichologinio disstreso lygis, turėjo didesnę mirties riziką, susirgus kolorektiniu, stemplės, kasos vėžiu ir leukemija. Mokslininkų teigimu, rodikliai netgi padidėjo, įvertinus tokius faktorius kaip amžius, lytis, išsilavinimas, turtinė padėtis, kūno riebalai, rūkymas ir alkoholio vartojimas.

"Mūsų duomenys patvirtina, kad sutrikusi psichinė sveikata gali įtakoti tam tikras fizines ligas, bet mūsų laukia ilgas kelias, norint sužinoti, ar tai yra šių ligų priežastis," teigia tyrimo autoriai.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Comments