Straipsniai1‎ > ‎

Defibriliacija mažai efektyvi dilatacinės kardiomiopatijos gydyme.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-09-18 00:22

Dėl išeminės kardiomiopatijos (ICM) išsivysčius širdies nepakankamumui, indikuotina kardialinės resinchronizacijos terapija (CRT). Tačiau jei širdies nepakankamumas išsivysto dėl neišeminės dilatacinės kardiomiopatijos (DCM), tai CRT nėra efektyvi, rašoma žurnale Journal of the American College of Cardiology.

http://newsroom.medtronic.com/phoenix.zhtml?c=251324&p=irol-mediakit&ID=CardiacResynchronizationTherapy
Kembridžo (Jungtinė Karalystė) Papworth Hospital NHS Foundation Trust mokslininkai, vadovaujami Sérgio Barra, M.D., ištyrė 5307 pacientus, kuriems nustatytas DCM ar ICM, anamnezėje nebuvo fiksuota ilgalaikių ventrikulinių aritmijų ir implantuota CRT su ar be defibriliatoriaus (4,037 ir 1,270, atitinkamai).
Vaizdas: http://newsroom.medtronic.com/phoenix.zhtml?c=251324&p=irol-mediakit&ID=CardiacResynchronizationTherapy

Po vidutinio 41.4 ± 29.0 mėnesių trukmės stebėjimo periodo nustatyta, kad sergančių ICM išgyvenamumas didesnis, jei implantuota CRT su defibriliacija, palyginus su CRT be defibriliatoriaus. Tačiau sergančių DCM išgyvenamumas nesiskyrė, lyginant CRT su ir be defibriliatoriaus. Jei pacientams netaikyta defibriliacija, tai ICM grupėje staigi mirtis išsivystė 8,0 proc. pacientų, o DCM grupėje - 0,4 proc. pacientų.

Straipsnis

Vedamasis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Comments