Straipsniai1‎ > ‎

Daugelis gydytojų-motinų patiria diskriminaciją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-01-02 07:55   [ atnaujino 2019-01-07 07:15, Dalius Ramancionis ]

Ženkli proporcija gydytojų-motinų atžymi, jog patiria diskriminaciją, rašoma internetiniame žurnale JAMA Internal Medicine.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/nescia%20gydytoja%20Cropped.jpg
Hiustono (JAV) Teksaso universiteto MD Anderson Vėžio centro mokslininkai, vadovaujami Taiwo Adesoye, M.D., M.P.H., tyrė kaip yra suvokiama diskriminacija darbo vietoje. Tyrime dalyvavo 60000 JAV gydytojų, kurios identifikavo save kaip motinos. 5782 iš jų baigė tyrimą ir jų atsakymus galima analizuoti.
Vaizdas: https://www.shutterstock.com/video/clip-7814206-stock-footage-doctor-and-pregnant-nurse-working-together-on-laptop.html

Mokslininkai nustatė, kad 77,9 proc. respondenčių patirė bet kokios rūšies diskriminaciją; 66,3 proc. atžymėjo lytinę diskriminaciją, 35,8 proc. - diskriminaciją kaip motinos. Iš atžymėjusių, jog patyrė diskriminaciją kaip motinos, 89,6 proc. pareiškė, kad diskriminaciją jautė būdamos nėščios ir motinystės atostogų metu, 48,4 proc. - diskriminaciją dėl maitinimo krūtimi. 

Iš patyrusių diskriminaciją gydytojų-motinų 39,8 proc. patyrė ir lytinę diskriminaciją , ir kaip motinos; 51,0 proc. buvo diskriminuojamos tik pagal lytį ir 9,2 proc. diskriminuojamos tik kaip motinos.

"Mūsų duomenys rodo, kad medicinoje išlikusi dažna lytinė diskriminacija, o diskriminacija dėl motinystės yra viena svarbiausių lytinės diskriminacijos priežasčių," teigia tyrimo autoriai.

Vienas autorių yra Gydytojų Motinų grupės (Physician Mothers Group) valdybos narys.

Santrauka/Straipsnis
Požiūris

https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Comments