Straipsniai1‎ > ‎

Antibiotikų vartojimas didina kardiovaskulinių ligų riziką.

Tautrimas Ramancionis paskelbė 2019-04-28 09:28   [ atnaujinta 2019-04-28 09:33 ]

Vidutinio ir vyresnio amžiaus moterų ilgesnė antibiotikų vartojimo trukmė yra susijusi su padidėjusia širdies ir kraujagyslių ligų rizika,  pagal tyrimą, paskelbtą internetiniame žurnale European Heart Journal balandžio 24 d.

https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjoovOVmvPhAhXEAxAIHfq0B6wQjhx6BAgBEAM&url=https%3A%2F%2Fcosmosmagazine.com%2Fbiology%2Fantibiotics-do-work-on-viruses&psig=AOvVaw2N_Zni6rPqayeliP0jYtq0&ust=1556555112582908

Naujojo Orleano (JAV) Tulano universiteto visuomeninio sveikatos ir atogrąžų medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami daktaro Yoriko Heianza,  ištyrė gyvenimo trukmės ir antibiotikų poveikio koreliacijas su vėlesnėmis kardiovaskulinėmis ligomis tarp 36 429 moterų. Kardiovaskulinių ligų  (koronarinės širdies ligos arba insulto) pavojaus rizika buvo įvertinta pagal antibiotikų vartojimo trukmę jauno, vidutinio ir vyresnio amžiaus grupėse (atitinkamai 20–39 metų, 40–59 metų ir vyresnių nei 60 metų).

Vaizdas: https://cosmosmagazine.com/biology/antibiotics-do-work-on-viruses

Mokslininkai nustatė, kad vidutiniškai po 7,6 metų kardiovaskuliniai sutrikimai atsirado 1056 tiriamųjų. Įvertinus gretutinius veiksnius (pvz., demografinius veiksnius, mitybą ir gyvenimo būdą, antibiotikų vartojimo priežastis, antsvorį ar nutukimą, ligų būklę ir kitus vaistus), vyresnio ir vidutinio amžiaus moterims, kurios ilgą laiką (mažiausiai du mėnesius) vartojo antibiotikus, buvo nustatytas gerokai didesnė kardiovaskulinių ligų rizika (pavojaus santykis 1,32), palyginti su to paties amžiaus moterimis, kurios nenaudojo antibiotikų. Jaunoms moterims antibiotikų vartojimas su kardiovaskulinių ligų rizika reikšmingai nesusijęs.

„Mūsų tyrimas rodo, kad antibiotikai turėtų būti naudojami tik tada, kai jie yra absoliučiai būtini“, - teigia tyriumo autoriai. "Atsižvelgiant į galimą nepageidaujamą poveikį, turėtų būti kuo trumpesnis antibiotikų vartojimo laikas."

Santrauka/Straipsnis

Comments