Straipsniai1‎ > ‎

Ansktyva intervencinė strategija kardiologijoje kelia abejonių.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-09-18 00:11

Pacientams, kuriems nustatytas ūminis koronarų sindromas be ST segmento pakilimo (ŪKS-BSTP) ir su padidėjusiu kardialiniu troponinu T (KTT), ankstyva invazinė strategija nėra naudingesnė, mažinant dešimties metų išgyvenamumą ar spontaninio miokardo infarkto riziką, rašoma  leidinyje Journal of the American College of Cardiology.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/sirdis%20Cropped.jpg
Amsterdamo universiteto mokslininkai, vadovaujami Niels P.G. Hoedemaker, M.D., 10 metų tyrė 1200 pacientų su ŪKS-BSTP ir padidėjusiu KTT kardiologinės būklės išeitis, taikant ankstyvą invazyvinę ir seletyviai invazyvinę strategijas.
Vaizdas: https://www.buildingbetterhealthcare.co.uk/news/article_page/NICE_throws_weight_behind_noninvasive_cardiac_diagnostics_technology/125911

Atlikus analizę nustatyta, kad ženklaus 10-ies metų mirtingumo ir spontaninio miokardo infarkto išsivystymo skirtumo tarp skirtingas strategijas taikiusių grupių nėra (33.8 proc. ankstyvios invazijos grupėje ir 29.0 proc. selektyvio invazijos grupėje). Revaskuliariziacija atlikta 82.6 ir 60.5 proc. pacientų atitinkamose grupėse. Tačiau ankstyvos intervencijos strategijos grupėje mirtys ir miokardo infarktai buvo dažnesni po procedūros (37.6 versus 30.5 proc.).

Tyrimo autorių teigimu, selektyvios invazijos strategija tikslingesnė pasirinktiems pacientams. 

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Comments