Straipsniai1

Saldikliai didina insulto ir demencijos riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-21 02:45   [ atnaujinta 2017-04-21 03:17 ]

Dirbtinai saldintų gėrimų vartojimas didina insulto ir demencijos riziką, rašoma internetiniame žurnale Stroke (2017-04-20).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/kola%20Cropped.jpg
Bostono (JAV) universitetos medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Matthew P. Pase, Ph.D., palygino cukraus ir dirbtinių saldiklių keliamą riziką insulto ir demencijos išsivystymui. Tyrime dalyvavo 2888 vyresni nei 45 metų asmenys, kurie tirti dėl insulto rizikos, ir 1484 asmenys vyresni nei 60 metų, kurie tirti dėl demencijos rizikos. Autoriai skaičiavo saldintų gėrimų vartojimą nuo 1991 iki 1995, nuo 1995 iki 1998 ir nuo 1998 iki 2001 metų. Bendra tyrimo trukmė - 13 metų.
Vaizdas: http://www.foxnews.com/health/2016/05/09/artificially-sweetened-beverages-in-pregnancy-tied-to-higher-infant-weight.html

Mokslininkai nustatė 97 insulto atvejus ir 81 demencijos atvejį. Įvertinus amžių, lytį, išsilavinimą, kalorijų suvartojimą, dietos kokybę, fizinį aktyvumą ir rūkymą, nustatyta, jog dirbtiniai saldikliai didina išeminio insulto, visų etiologinių priežasčių demencijos, įskaitant Alzheimerio ligą, riziką. Koreliacijos tarp cukrumi saldintų gėrimų vartojimo ir insulto ar demencijos nenustatyta.

The researchers identified 97 cases of incident stroke and 81 cases of incident dementia. Higher recent and cumulative intake of artificially-sweetened soft drinks correlated with increased risk of ischemic stroke, all-cause dementia, and Alzheimer's disease dementia, after adjustment for age, sex, education, caloric intake, diet quality, physical activity, and smoking. Compared with no intake per week (reference), the hazard ratios were 2.96 for ischemic stroke and 2.89 for Alzheimer's disease for cumulative intake. There was no correlation for sugar-sweetened beverages with stroke or dementia.

Santrauka
Vedamasishttp://www.paragona.com/

Ansktyva intervencinė strategija kardiologijoje kelia abejonių.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-18 04:23   [ atnaujinta 2017-04-18 04:24 ]

Pacientams, kuriems nustatytas ūminis koronarų sindromas be ST segmento pakilimo (ŪKS-BSTP) ir su padidėjusiu kardialiniu troponinu T (KTT), ankstyva invazinė strategija nėra naudingesnė, mažinant dešimties metų išgyvenamumą ar spontaninio miokardo infarkto riziką, rašoma banadžio 18 d. leidinyje Journal of the American College of Cardiology.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/sirdis%20Cropped.jpg
Amsterdamo universiteto mokslininkai, vadovaujami Niels P.G. Hoedemaker, M.D., 10 metų tyrė 1200 pacientų su ŪKS-BSTP ir padidėjusiu KTT kardiologinės būklės išeitis, taikant ankstyvą invazyvinę ir seletyviai invazyvinę strategijas.
Vaizdas: https://www.buildingbetterhealthcare.co.uk/news/article_page/NICE_throws_weight_behind_noninvasive_cardiac_diagnostics_technology/125911

Atlikus analizę nustatyta, kad ženklaus 10-ies metų mirtingumo ir spontaninio miokardo infarkto išsivystymo skirtumo tarp skirtingas strategijas taikiusių grupių nėra (33.8 proc. ankstyvios invazijos grupėje ir 29.0 proc. selektyvio invazijos grupėje). Revaskuliariziacija atlikta 82.6 ir 60.5 proc. pacientų atitinkamose grupėse. Tačiau ankstyvos intervencijos strategijos grupėje mirtys ir miokardo infarktai buvo dažnesni po procedūros (37.6 versus 30.5 proc.).

Tyrimo autorių teigimu, selektyvios invazijos strategija tikslingesnė pasirinktiems pacientams. 

Santrauka
Straipsnishttp://www.paragona.com/

Kas penktam operuotam pacientui reikalinga neplaninė konsultacija.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-18 03:33   [ atnaujinta 2017-04-18 03:54 ]

Dienos stacionare opreuotiems ligoniams dažnai reikalinga papildoma neplaninė konsultacija, kurios dažniausia priežastis yra neadekvatus nuskausminimas, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Anesthesiology (2017-04-10).

http://drprem.com/medical-tourism/post-operative-care-continuity
Danijos Horsens apskrities ligoninės mokslininkai, vadovaujami Lone D. Brix, a Ph.D. , ištyrė pacientus, kuriems atlikta viena iš penkių chirurginių operacijų (kelio ar peties artroskopija, hallux valgus chirurginė korekcija, laparoskopinė cholecistektomija ar laparoskopinė ginekologinė procedūra). Pacientai tirti praėjus vienai ir aštuonioms savaitėms po operacijos.
Vaizdas: http://drprem.com/medical-tourism/post-operative-care-continuity

Ištyrus 732 atsakymus, mokslininkai nustatė, kad per pirmas aštuonias savaites po operacijos, kas penktas pacientas papildomai kreipėsi į sveikatos priežiūros specialistą, dažniausiai dėl skausmo pirmą pooperacinę savaitę. Papildomo kreipimosi rizikos faktoriai - moteriška lytis, bedarbystė, laparaskopinė cholecistektomija. Dažniausiai pacientai kreipėsi pas bendrosios praktikos gydytoją (46,4 proc.).

Tyrimo autorių nuomone, į šiuos tyrimo duomenis reikia atsižvelgti, kai planuojamas pooperacinis monitoringas ir priežiūra bei vystant pacientų pooperacinį mokymą.

Santrauka

Straipsnishttp://www.paragona.com/

Gydytojai turi atsakingiau bendrauti socialiniuose tinkluose.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-18 03:03

Jauni gydytojai dažnai publikuoja neprofesionalų ar net užgaulų turinį savo Facebook paskyrose, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale BJU International (2017-04-09). 

https://new.medicine.com.my/2015/02/join-our-doctors-group-in-facebook/
Libano Dartmouth-Hitchcock medicinos centro urologijos rezidentas Kevin Koo, M.D., Ph.D., ir jo kolegos 2015 metais ištyrė 281 JAV urologijos rezidentų Facebook paskyras. Nustatyta, kad 72 procentai tiriamųjų turėjo viešai identifikuojamus Facebook profilius. Tyrėjai tikrino, ar socialiniame tinkle publikuojamas turinys yra profesionalus ir ar nėra potencialiai užgaulus.
Vaizdas: https://new.medicine.com.my/2015/02/join-our-doctors-group-in-facebook/

Neprofesionalus ir potencialiai užgaulus turinys nustatytas 40 procentų paskyrų. Neprofesionaliam turiniui priskirta informacija ar nuotraukos apie girtavimą, narkotikų vartojimą ar nelegalią veiklą. Socialiniuose tinkluose atskleista ir asmeninė pacientų informacija, publikuota rentgeno nuotrauka, kur matoma paciento pavardė, atskleista specifinė informacija, pagal kurią pacientas gali būti identifikuotas.

Santrauka
Straipsnis
http://www.paragona.com/


Grybeliniai pažeidimai gali imituoti neoplastinius darinius.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-10 09:46   [ atnaujinta 2017-04-10 09:48 ]

Kaip rašoma internetiniame žurnale Pediatrics (2017-04-05), grybelinis liežuvio pažeidimas gali imituoti neoplastinius pažeidimus.

https://medsask.usask.ca/professional/guidelines/oral-thrush.php
Konektikuto sveikatos centro universiteto mokslininkai, vadovaujami James Naples, M.D., aprašė atvejį, kuomet 22 mėnesių amžiaus mergaitei buvo diagnozuotas greitai didėjantis liežuvio pažeidimas. Tyrimo metu nustatytas 2 cm diametro kietas darinys ant dorsalinio liežuvio paviršiaus, kuris buvo padengtas fibrininiu eksudatu. Mergaitei paskirti antibiotikai, tačiau jau po 3 dienų pacientė grįžo padidėjus liežuviui.
Vaizdas: https://medsask.usask.ca/professional/guidelines/oral-thrush.php

Mokslininkai pažymėjo, jog pacientės šeimos sprendimu buvo pasirinkta atlikti ekscizinę biopsiją. pažeidimas buvo visiškai pašalintas, užsiūta pirmine siūle. Histologiškai nustatyta išopėjusi ir su uždegiminiais infiltratais gleivinė. Nebuvo rasta Langerhanso ląstelių histocitozės, sarkomos, limfomos ir grūdėtų ląstelių auglio. Darinyje nustatyta Candida lusitaniae grybelinė kultūra. Po operacijos 6 mėnesius nenustatyta naujų darinių, išliko puikus liežuvio mobilumas.

Mokslininkų teigimu, būtinas glaudesnis onkologų, otolaringologų ir pediatrų bendradarbiavimas, siekiant nustatyti tikslesnes diagnozes.

Santraukahttp://www.paragona.com/

Vaginaliniai geliai ne daugiau nei placebo pagerina dispareuniją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-10 09:09

Kaip rašoma gegužės mėnesio leidinyje Obstetrics & Gynecology, tiriant po krūties vėžio pagijusias pacientes nustatyta, jog ph-subalansuojantys vaginaliniai geliai nepagerina labiau nei placebo dispareunijos ir lytinės funkcijos.

http://www.onlinehomeopathictreatment.com/tag/dyspareunia/
Seulo (Pietų Korėja) Ewha Woman universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Yun Hwan Kim, M.D., Ph.D., atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 136 krūties vėžiu sirgusios pacientės, kurioms diagnozė nustatyta premenopauziniame periode ir po adjuvantinės chemoterapijos išsivystė dispareunija. Moterys suskirstytos į dvi grupes - vartojančios ph-subalansuojančius gelius (69 moterys) ir placebo grupė (67 moterys). Geliai skirti tris kartus per savaitę prieš miegą ir prieš lytinius santykius. Stebėjimo trukmė - 8 savaitės.
Vaizdas: http://www.onlinehomeopathictreatment.com/tag/dyspareunia/

Mokslininkai nustatė, kad abiejose grupėse ženkliai pagerėjo dispareunija. Pakitimas skausmo skalėje abiejose grupėse buvo vienodas - 1,2. Nestebėta skirtumų ir nustačius moterų seksualinės funkcijos indeksą ir seksualinės disfunkcijos dažnį, tačiau ženklus pagerėjimas nustatytas. Abiejose grupėse nebuvo nustatyta ir sunkių pašalinių reakcijų.

Straipsnis
http://www.paragona.com/


Fiziniai pratimai - nepriklausomas kaulų stiprumo rodiklis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-05 06:57

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Bone and Mineral Research (2017-03-23), vidutinio sunkumo ir sunkūs fiziniai pratimai yra nepriklausomas kaulų stiprumo rodiklis paauglių amžiaus grupėje.

http://www.healthline.com/health/mental-benefits-sports
Vankuverio (Kanada) British Columbia universiteto mokslininkai, vadovaujami Leigh Gabel, tyrė prospektyvinę (numatomąją) asociaciją tarp fizinio aktyvumo, sedėjimo trukmės ir kaulų stiprumo paauglių tarpe. 
Vaizdas: http://www.healthline.com/health/mental-benefits-sports

Tyrimo metu naudota didelės rezoliucijos kiekybinė kompiuterinė tomografija, siekiant nustatyti blauzdikaulio ir stipinkaulio stiprumą. Tyrime dalyvavo 173 merginos ir 136 vaikinai. Kiekvienam tiriamajam keturis metus iš eilės po kartą matuojami kaulų tūriai (atitinkamai, 785 ir 582 tyrimai). Sunkių ir vidutinių fizinių pratimų bei sedėjimo trukmė matuota naudojant akselerometrus.

Mokslininkai nustatė, kad sunkūs ir vidutiniškai sunkūs fiziniai pratimai (SVFP) buvo teigiamas nepriklausomas stipinkaulio ir blauzdikaulio jėgos ir kaulų tūrio prognostinis veiksnys. 

"Mūsų tyrimo duomenys rodo, kad fizinis aktyvumas stiprina paauglių kaulus, o taip pat parodė neigiamą sedėjimo poveikį į kaulų geometriją, bet teigiamą poveikį į kaulo mikroarchitektūrą," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


http://www.paragona.com/

Akoholio vartojimo sutrikimai dažnesni sergantiems egzema.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-05 06:09

Kaip rašoma žurnale British Journal of Dermatologyts (2017-03-27), sergantiems egzema dažniau nustatomi alkoholio vartojimo sutrikimai.

http://www.medindia.net/news/healthinfocus/alcohol-exacerbates-skin-diseases-and-psoriasis-86525-1.htm
Niukastlo (Jungtinė Karalystė) Hospitals NHS Trust mokslininkai, vadovaujami K. Al-Jefri, atliko tarpsekcijinę studiją, kurios metu tirti 609-i penkių grupių pacientai: sergantys psoriaze, egzema, odos vilklige, sergantys kitais uždegiminiais odos susirgimais ir asmenys, kuriems nustatytas neuždegiminės kilmės odos pažeidimas. Mokslininkai tyrė alkoholio vartojimo sutrikimus (AVS) turinčių ir neturinčių asmenų skaičiaus proporcijas kiekvinoje grupėje.
Vaizdas: http://www.medindia.net/news/healthinfocus/alcohol-exacerbates-skin-diseases-and-psoriasis-86525-1.htm

Mokslininkai nustatė, jog AVS turinčių asmenų skaičius psoriazės grupėje siekė 30,6 proc., egzemos - 33,3 proc., vilkligės - 12,3 proc., odos uždegimų grupėje - 21,8 proc., neuždegiminių odos pažeidimų grupėje - 14,3 proc. 

"Sergantys egzema ir psoriaze turi daug didesnį polinkį alkoholio vartojimo sutrikimams nei pacientai turintys neuždegiminius odos pažeidimus," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


http://www.paragona.com/

Defibriliacija mažai efektyvi dilatacinės kardiomiopatijos gydyme.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-04 07:47   [ atnaujinta 2017-04-04 07:52 ]

Dėl išeminės kardiomiopatijos (ICM) išsivysčius širdies nepakankamumui, indikuotina kardialinės resinchronizacijos terapija (CRT). Tačiau jei širdies nepakankamumas išsivysto dėl neišeminės dilatacinės kardiomiopatijos (DCM), tai CRT nėra efektyvi, rašoma žurnale Journal of the American College of Cardiology (2017-04-04).

http://newsroom.medtronic.com/phoenix.zhtml?c=251324&p=irol-mediakit&ID=CardiacResynchronizationTherapy
Kembridžo (Jungtinė Karalystė) Papworth Hospital NHS Foundation Trust mokslininkai, vadovaujami Sérgio Barra, M.D., ištyrė 5307 pacientus, kuriems nustatytas DCM ar ICM, anamnezėje nebuvo fiksuota ilgalaikių ventrikulinių aritmijų ir implantuota CRT su ar be defibriliatoriaus (4,037 ir 1,270, atitinkamai).
Vaizdas: http://newsroom.medtronic.com/phoenix.zhtml?c=251324&p=irol-mediakit&ID=CardiacResynchronizationTherapy

Po vidutinio 41.4 ± 29.0 mėnesių trukmės stebėjimo periodo nustatyta, kad sergančių ICM išgyvenamumas didesnis, jei implantuota CRT su defibriliacija, palyginus su CRT be defibriliatoriaus. Tačiau sergančių DCM išgyvenamumas nesiskyrė, lyginant CRT su ir be defibriliatoriaus. Jei pacientams netaikyta defibriliacija, tai ICM grupėje staigi mirtis išsivystė 8,0 proc. pacientų, o DCM grupėje - 0,4 proc. pacientų.

Straipsnis

Vedamasis


http://www.paragona.com/

Gaisrininkams didesnė kardiovaskulinių pažeidimų rizika.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-04 05:15

Kaip rašoma balandžio 4 d. leidinyje Circulation publikuojamo naujo tyrimo išvadose, kontakte su liepsna aktyvuojami trombocitai, formuojasi trombai, dėl ko pablogėja vaskulinis praeinamumas, vystosi miokardo išemija ir pažeidimas.

http://www.huffingtonpost.com/wray-herbert/the-psychology-of-the-fir_b_6745506.html
Eidinburgo (Jungtinė Karalystė) universiteto mokslininkai, vadovaujami Amanda L. Hunter, M.B., Ch.B., atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 19 sveikų gaisrininkų. Pastarieji dalyvavo 20 minučių trukmės standartizuotose gaisro gesinimo pratybose.
Vaizdas: http://www.huffingtonpost.com/wray-herbert/the-psychology-of-the-fir_b_6745506.html

Mokslininkai nustatė, kad po gaisro gesinimo pratybų padidėja kūno branduolinė temperatūra ir sumažėja kūno svoris (P < 0.001 abiems parametrams). Kontaktuojant su ugnimi padidėja trombų formaviosi rizika, trombocitų-monocitų agregacija. Karščio poveikyje padidėja fibrinolitinis aktyvumas, asimptominė miokardo išemija ir plazmos kardialinio troponino I koncentracija (P = 0.010).

"Mūsų tyrimo duomenys paaiškina patogeninius mechanizmus, dėl ko gaisrininkams dažniau išsivysto miokardo infarktai," teigia tyrimo autoriai.

Straipsnis
Vedamasishttp://www.paragona.com/

1-10 of 1416