Straipsniai1

Vandenilio peroksido kaip "natūralaus gydymo" vartojimas gali būti fatališkas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-01-02 08:04   [ atnaujino 2019-01-07 07:13, Dalius Ramancionis ]

Didelės koncentracijos vandenilio peroksido kaip "natūralaus gydymo" ar valymo priemonės nurijimas yra pavojingas sveikatai ar gyvybei, nes dažnai sukelia embolijas, rašoma naujausiame žurnale Annals of Emergency Medicine.

http://www.searchhomeremedy.com/common-home-remedies-for-dry-sockets/
Naujausias tyrimas analizavo atsitiktinio ir sąmoningo industrinės koncentracijos vandenilio peroksido (10 procentų ir didenės koncentracijos) vartojimo atvejus. Informacija rinkta dešimtmetį nuo 2001 iki 2011 metų. Informacija gauta iš JAV Nacionalinės Nuodų informacinės sistemos (U.S. National Poison Data System) ir Amerikos apsinuodijimų kontrolės centrų asociacijos (American Association of Poison Control Centers).
Vaizdas: http://www.searchhomeremedy.com/common-home-remedies-for-dry-sockets/

Nustatyti 294 apsinuodijimo didelės koncentracijos peroksidu atvejai. 13,9 proc. atvejų nustatyta embolija, 6,8 proc. atvejų apsinuodiję asmenys arba mirė, arba jiems buvo nustatyta ilgalaikis neįgalumas. Ryškios apsinuodijimo pasekmės kaip traukuliai, respiracinis distresas, insultas, infarktas ar sutrikusi psichika ne visuomet iškart pasireiškė. Pasekmės išryškėdavo per 25 valandas nuo peroksido nurijimo.

Autorių teigimu, šiems pacientams pagelbėti gali būti naudotina hiperbarinė oksigenoterapija, tačiau rutininės endoskopijos mažai efektyvios.

Straipsnis

https://www.teledema.lt/specialus/medikas
https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Chromosomų stabilumas - plaučio vėžio prognostinis rodiklis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-01-02 08:01   [ atnaujino 2019-01-07 07:14, Dalius Ramancionis ]

Sergančių plaučių vėžiu chromosomų nestabilumas padidina recidyvo ir mirties riziką per artimiausius dvejus metus ir  gali būti geras prognostinis rodiklis, rašoma internetiniame žurnale New England Journal of Medicine and Nature (2017-04-26).

http://herb.co/2016/06/21/cannabis-saved-terminal-lung-cancer/
Jungtinės Karalystės Vėžio tyrimų Plaučių vėžio centro (Lung Cancer Centre of Excellence) mokslininkai, vadovaujami Mariam Jamal-Hanjani, M.D., Ph.D., ištyrė 100 pacientų tumoro pavyzdžius, kai iki pavyzdžių paėmimo nebuvo taikytas gydymas. 
Vaizdas: http://herb.co/2016/06/21/cannabis-saved-terminal-lung-cancer/

Mokslininkai nustatė, kad tumore aptikus nestabilias chromosomas, padidėja rizika, jog per dvejus metus išsivystys ligos recidyvas ar mirtis (rizikos santykis 4,9). Jie taip pat aptiko, kad kraujo tyrime chromosomų nestabilumas nustatomas metais anksčiau nei tumoro recidyvą galima patvirtinti radiologiniu būdu.

Tyrimas pasiūlė naujas įžvalgas kaip kontroliuoti tumoro gydymą ir atsaką į gydymą bei prognozuoti recidyvus ar mirtis.

Santrauka/Tekstas

https://www.teledema.lt/specialus/medikas
https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Atviras (open-label) placebo efektyvesnis nei gydymo neskyrimas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-01-02 07:58   [ atnaujino 2019-01-07 07:14, Dalius Ramancionis ]

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Evidence-Based Medicine, palyginus du klinikinius efektus, kai vienu atveju yra neskiriamas gydymas, o kitu atveju skiriamas atviras placebo (ir pacientas, ir gydytojas žino, kad skiriamas placebo, priešingai nei dvigubai aklas būdas), nustatyta, kad atviras placebo turi teigiamą klinikinį efektą.

http://www.medicalnewstoday.com/articles/313522.php
Oksfordo (Jungtinė Karalystė) universiteto mokslininkai, vadovaujami James E.G. Charlesworth, Ph.D., atliko sisteminę metaanalizę, lyginant atviro placebo versus "neskiriamas gydymas" efektyvumą. Kriterijus atitiko penki klinikiniai tyrimai, kuriuose dalyvavo 260 respondentų.

Vaizdas: http://www.medicalnewstoday.com/articles/313522.php

Buvo tiriamos klinikinės būklės, įskaitant dirgliosios žarnos sindromą, depresiją, alerginį rinitą, nugaros skausmus ir dėmesio deficito hiperaktyvų sutrikimą (DDHS). Mokslininkai nustatė, kad tyrimo metu buvo vidutinė šališkumo rizika. Neklaidinančio placebo efektyvumas buvo teigiamas (standartizuotas vidutinis skirtumas 0,88; 95 proc. patikimumo intervalas nuo 0,62 iki 1,14; P < 0.00001; I² = 1 procentas).

"Atviro placebo efektyvumas yra teigiamas, tačiau reikalingos didesnės studijos," teigia tyrimo autoriai.

https://www.teledema.lt/specialus/medikas
https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Daugelis gydytojų-motinų patiria diskriminaciją.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2019-01-02 07:55   [ atnaujino 2019-01-07 07:15, Dalius Ramancionis ]

Ženkli proporcija gydytojų-motinų atžymi, jog patiria diskriminaciją, rašoma internetiniame žurnale JAMA Internal Medicine.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/nescia%20gydytoja%20Cropped.jpg
Hiustono (JAV) Teksaso universiteto MD Anderson Vėžio centro mokslininkai, vadovaujami Taiwo Adesoye, M.D., M.P.H., tyrė kaip yra suvokiama diskriminacija darbo vietoje. Tyrime dalyvavo 60000 JAV gydytojų, kurios identifikavo save kaip motinos. 5782 iš jų baigė tyrimą ir jų atsakymus galima analizuoti.
Vaizdas: https://www.shutterstock.com/video/clip-7814206-stock-footage-doctor-and-pregnant-nurse-working-together-on-laptop.html

Mokslininkai nustatė, kad 77,9 proc. respondenčių patirė bet kokios rūšies diskriminaciją; 66,3 proc. atžymėjo lytinę diskriminaciją, 35,8 proc. - diskriminaciją kaip motinos. Iš atžymėjusių, jog patyrė diskriminaciją kaip motinos, 89,6 proc. pareiškė, kad diskriminaciją jautė būdamos nėščios ir motinystės atostogų metu, 48,4 proc. - diskriminaciją dėl maitinimo krūtimi. 

Iš patyrusių diskriminaciją gydytojų-motinų 39,8 proc. patyrė ir lytinę diskriminaciją , ir kaip motinos; 51,0 proc. buvo diskriminuojamos tik pagal lytį ir 9,2 proc. diskriminuojamos tik kaip motinos.

"Mūsų duomenys rodo, kad medicinoje išlikusi dažna lytinė diskriminacija, o diskriminacija dėl motinystės yra viena svarbiausių lytinės diskriminacijos priežasčių," teigia tyrimo autoriai.

Vienas autorių yra Gydytojų Motinų grupės (Physician Mothers Group) valdybos narys.

Santrauka/Straipsnis
Požiūris

https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Oseltamiviras nedidina savižudybių rizikos vaikams.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-03-19 06:04   [ atnaujino 2018-10-03 02:13, Dalius Ramancionis ]

Kaip rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos kovo/balandžio mėnesių leidinyje Annals of Family Medicine, oseltamiviras pediatriniams pacientams nedidina suicido rizikos. 

https://english.manoramaonline.com/news/nation/2017/07/18/son-of-ias-couple-commit-suicide.html
Ilinojaus universiteto Čikagos farmacijos koledžo mokslininkai, vadovaujami 
Rachel Harrington, tyrė penkių gripo sezonų (nuo 2009 iki 2013) duomenis. Tyrime dalyvavo vaikai nuo 1 iki 18 metų amžiaus. Mokslinin kai tyrė oseltamiviro vartojimą ir jo koreliaciją su savižudybėmis.


Vaizdas: https://english.manoramaonline.com/news/nation/2017/07/18/son-of-ias-couple-commit-suicide.html
Per tyrimo periodą nustatyti 21407 su suicidu susiję atvejai, įskaitant 251 atvejį, kai vaikai vartojo oseltamivirą.  Ženklios koreliacijos tarp savižudybių ir oseltamiviro vartojimo ar gripo diagnozės atskirai, nenustatyta.

"Mūsų duomenys rodo, kad oseltamiviras vaikams nedidina savižudybių rizikos," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis
Nuo 2013 iki 2016 metų pasikeitimų antibiotikų skyrime nenustatyta.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-03-19 05:37   [ atnaujino 2018-09-07 01:23, Dalius Ramancionis ]

JAV nuo 2013 iki 2016 metų pasikeitimų ambulatoriniams pacientams skiriamų antibiotikų taktikoje nenustatyta, rašoma internetiniame žurnale Infection Control & Hospital Epidemiology (2018-02-27).

https://www.medscape.com/viewarticle/827888
Sy Louis (JAV) Vašingtono universitetinės medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Michael J. Durkin, M.D., M.P.H., tyrė JAV farmacijos duomenų bazėse esančią informaciją apie receptinius antibiotikus. Tyrimo laikotarpis - 2013-2015 metai. 
Vaizdas: https://www.medscape.com/viewarticle/827888

Mokslinikai nustatė, kad trijų metų periode, antibiotikai skirti 98 milijonams ambulatorinių ligonių. Dažniausiai buvo skiriami Azithromycinas, amoxicillinas, amoxicillinas/klavulaninė r., ciprofloxacinas ir cephalexinas. Tyrimo periodu nenustatyta ženklesnių pasikeitimų individualiame ar metiniame paskyrimų dažnyje. Tikimybė, kad antibiotikai bus paskirti rugsėjo-vasario mėnesių periode buvo 42 procentais didesnė.  

"Tyrimas parodė, kad antibiotikai ir toliau skiriami dažnai, nežiūrint eilės rekomendacijų dėl antibiotikų skyrimo sumažinimo," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka/Straipsnis
Perfluoroalkilo medžiagos didina svorį.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-02-14 07:21   [ atnaujino 2018-09-07 01:25, Dalius Ramancionis ]

Didesnės perfluoralkilo medžiagų (PFAM) koncentracijos yra susijusios su didesne tikimybe pakartotinai priaugti svorio, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale PLOS Medicine (2018-02-13).

https://fitlife.tv/hundreds-of-scientists-issue-warning-about-chemical-dangers-of-non-stick-cookware-and-water-repellant-items/
Bostono (JAV) Harvard T.H. Chan Visuomenės sveikatos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Gang Liu, Ph.D.,  tyrė koreliaciją tarp ekspozicijos PFAM ir kūno svorio kitimų PFAM pradinė koncentracija plazmoje tirta 621 viršsvorį ar nutukimą turintiems asmenims nuo 30 iki 70 metų amžiaus.
Vaizdas: https://fitlife.tv/hundreds-of-scientists-issue-warning-about-chemical-dangers-of-non-stick-cookware-and-water-repellant-items/

Mokslininkai nustatė, kad per pirmus šešis svorio metimo mėnesius (svorio mažėjimo periodas) tyrimo dalyviai sumažino svorį vidutiniškai 6,4 kg. Antrame periode, kuris truko nuo 6 iki 24 mėnesių, dalyviai priaugo vidutiniškai 2,7 kg svorio (svorio pakartotinio priaugimo periodas). Mokslininkai nenustatė koreliacijos tarp pradinės PFAM koncentracijos plazmoje ir pradinio svorio bei svorio kritimo dydžio per pirmąjį periodą. Tačiau nustatyta aiški ir ženkli koreliacija tarp didesnės pradinės PFAM koncentracijos plazmoje ir didesnio pakartotinio svorio priaugimo (antras periodas), ypač moterims.

"Šie duomenys rodo, kad PFAM dalyvauja žmogaus svorio reguliacijoje ir metabolizme," teigia tyrimo autoriai. "Tikėtina kad aplinkos chemikalai kelia nutukimo epidemiją, tačiau jiems skiriamas nepakankamas dėmesys".

Santrauka/Straipsnis


Marihuanos poveikis kardiovaskulinei sistemai dar nepakakankamai ištirtas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-01-24 02:12   [ atnaujino 2018-09-07 01:25, Dalius Ramancionis ]

Kaip rašoma internetiniame žurnale Annals of Internal Medicine (2018-01-23), dar nėra pakankamai duomenų, kurie leistų nustatyti ryšį tarp marihuanos vartojimo ir kardiovaskulinių rizikos faktorių/išeičių.

https://herb.co/marijuana/news/heart-cardiovascular-problems
Scranton medicininės edukacijos centro mokslininkai (Wright Center for Graduate Medical Education), vadovaujami Divya Ravi, M.D., M.P.H., atliko sisteminę literatūros analizę, siekiant nustatyti ryšį tarp suaugusiųjų marihuanos vartojimo ir kardiovaskulinių rizikos faktorių (hiperglikemija, diabetas, dislipidemija, nutukimas) bei išeičių (insulto, infarkto, kardiovaskulinių mirčių). 
Vaizdas: https://herb.co/marijuana/news/heart-cardiovascular-problems

Mokslininkai aptiko 13 studijų, kuriose tirta asociacija tarp marihuanos ir rizikos faktorių bei 11 studijų, kur tirta asociacija tarp marihuanos vartojimo ir kardiovaskulinių išeičių. Šešios tarpsekcijinės studijos aptiko teigiamą metabolinį marihuanos poveikį, bet šie duomenys nepatvirtinti prospektyvinėmis studijomis. Šališkumas, neadekvat tyrimo ekspozicija, minimalus marihuanos vartojimas ir mažos rizikos kohortos predominavimas apribojo šių tyrimų įrodymo pagrindimą.

"Marihuanos poveikis kardiovaskulinei sistemai nėra pakankamai pagrįstas įrodymais," teigia tyrimo autoriai. "Todėl būtinos prospektyvinės studijos, siekiant nustatyti marihuanos poveikį į kardiovaskulinę sistemą."

Santrauka/Straipsnis


Nutraukus svorio mažinimo programą, svoris priauga iškart.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-01-24 01:22   [ atnaujino 2018-09-07 01:26, Dalius Ramancionis ]

Kai tik nutraukiama svorio reguliavimo programa, pacientai iškart pradeda priaugti svorio, rašoma tyrimo išvadose, kurios publikuojamos žurnale Obesity.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/318335.php
Gainesvilio (JAV) Floridos universiteto mokslininkai, vadovaujami Kathryn M. Ross, Ph.D., tyrė svorio kitimus 75 suaugusiems pacientams, kurie dalyvavo dvylikos savaičių trukmės internetinėje svorio mažinimo programoje. Tyrimo trukmė pratęsta iki devynių mėnesių po svorio mažinimo programos.
Vaizdas: https://www.medicalnewstoday.com/articles/318335.php

Mokslininkai nustatė trijų fazių svorio kitimo struktūrą. Pradžioje, programos dalyviai mažino svorį vidutiniškai 0.46 kg/savaitę greičiu. Po 77,66 dienų svoris pradėjo didėti 0,07 kg/ sav. greičiu. Po 222,55 dienų svorio augimas kiek sulėtėjo ir siekė 0,06 kg/savatę.

"Skirtingai nei pagal hipotezę, svorio augimas prasidėjo iškart po svorio mažėjimo periodo (nebuvo refrakterinio periodo), o vėliau svorio augimas kiek sumažėjo," konstatuoja tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


Periodontitas susijęs su didesne vėžio rizika.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-01-24 00:54   [ atnaujino 2018-09-07 01:27, Dalius Ramancionis ]

Periodontitu sergantiems asmenimsma yra padidėjusi bendra vėžio rizika, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of the National Cancer Institute (2018-01-12). 

http://www.advancedcaredental.com/periodontitis-washington
Bostono (JAV) Tufts universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Dominique S. Michaud, Sc.D., tyrė koreliaciją tarp suaugusiųjų periodonto ligų ir vėžio rizikos. Tyrime dalyvavo 7466 baltaodžiai ir juodaodžiai dalyviai, kuriems tarp 1996 ir 1998 metų buvo atlikta odontologinė apžiūra.
Vaizdas: http://www.advancedcaredental.com/periodontitis-washington

Per vidutiniškai 14,7 metų stebėjimo periodą mokslininkai nustatė 1648 vėžio atvejus ir 547 mirties atvejus nuo vėžio. Įvertinus rūkymo ir kitų veiksnių įtaką, vėžio rizika ženkliai padidėjo, jei buvo nustatytas sunkios formos periodantitas (santykinė rizika 1,24), palyginus su lengva periodontito forma ar nenustačius periodontito.  Didelė koreliacija buvo tarp periodontito ir plaučių vėžio. Sunkios formos periodontitas koreliavo su padidėjusia kolorektalinio vėžio rizika, ypač tarp tų asmenų, kurie niekuomet nerūkė. Juodaodžiams bendra vėžio rizika buvo mažesnė ar nežymi, išskyrus plaučių ir kolorektinį vėžį, kur nustatyta analogiška rizika abiems rasėms.

"Šis tyrimas parodo, kad periodonto ligos susiję su bendra vėžio, o ypač plaučių ir kolorektinio vėžio, riziką," teigia tyrimo autoriai. "Tačiau reikalingos papildomos studijos, siekiant išsiaiškinti kodėl atsiranda vėžio lokalizacijos ir rasiniai skirtumai."

Santrauka/straipsnis
1-10 of 1480