Onkologinės ligos

Legelizavusiose marihuaną valstijose ženkliai išaugo neteisėtas marihuanos vartojimas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-27 02:37

Lyginant su marihuanos nelegalizavusiomis JAV valstijomis, legalizavusiose šį narkotiką valstijose ženkliai išaugo neteisėtas marihuanos vartojimas, rašoma internetiniame žurnale JAMA Psychiatry (2017-04-26).

http://herb.co/2015/11/21/latest-studies-confirm-medical-marijuana-safe-long-term/
Niujorko (JAV) Kolumbijos universiteto medicinos centro mokslininkai, vadovaujami Deborah S. Hasin, Ph.D., analizavo 118497 asmenų duomenis. Daugiau kaip trečdalis jų gyvena valstijose, kurios legalizavo marihuaną.
Vaizdas: http://herb.co/2015/11/21/latest-studies-confirm-medical-marijuana-safe-long-term/

Mokslininkai nustatė, kad neteisėtai vartojančių marihuaną asmenų skaičius yra 1,4 procento didesnis nei nelegalizavusiose narkotiko valstijose. Medicininės merihuanos valstijose didenis marihuanos vartojimo sutrikimų skaičius - 0,7 proc. Tai yra rimta visuomenės sveikatos problema.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Chromosomų stabilumas - plaučio vėžio prognostinis rodiklis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-27 02:02

Sergančių plaučių vėžiu chromosomų nestabilumas padidina recidyvo ir mirties riziką per artimiausius dvejus metus ir  gali būti geras prognostinis rodiklis, rašoma internetiniame žurnale New England Journal of Medicine and Nature (2017-04-26).

http://herb.co/2016/06/21/cannabis-saved-terminal-lung-cancer/
Jungtinės Karalystės Vėžio tyrimų Plaučių vėžio centro (Lung Cancer Centre of Excellence) mokslininkai, vadovaujami Mariam Jamal-Hanjani, M.D., Ph.D., ištyrė 100 pacientų tumoro pavyzdžius, kai iki pavyzdžių paėmimo nebuvo taikytas gydymas. 
Vaizdas: http://herb.co/2016/06/21/cannabis-saved-terminal-lung-cancer/

Mokslininkai nustatė, kad tumore aptikus nestabilias chromosomas, padidėja rizika, jog per dvejus metus išsivystys ligos recidyvas ar mirtis (rizikos santykis 4,9). Jie taip pat aptiko, kad kraujo tyrime chromosomų nestabilumas nustatomas metais anksčiau nei tumoro recidyvą galima patvirtinti radiologiniu būdu.

Tyrimas pasiūlė naujas įžvalgas kaip kontroliuoti tumoro gydymą ir atsaką į gydymą bei prognozuoti recidyvus ar mirtis.

Santrauka/Tekstas


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Grybeliniai pažeidimai gali imituoti neoplastinius darinius.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-10 09:48

Kaip rašoma internetiniame žurnale Pediatrics (2017-04-05), grybelinis liežuvio pažeidimas gali imituoti neoplastinius pažeidimus.

https://medsask.usask.ca/professional/guidelines/oral-thrush.php
Konektikuto sveikatos centro universiteto mokslininkai, vadovaujami James Naples, M.D., aprašė atvejį, kuomet 22 mėnesių amžiaus mergaitei buvo diagnozuotas greitai didėjantis liežuvio pažeidimas. Tyrimo metu nustatytas 2 cm diametro kietas darinys ant dorsalinio liežuvio paviršiaus, kuris buvo padengtas fibrininiu eksudatu. Mergaitei paskirti antibiotikai, tačiau jau po 3 dienų pacientė grįžo padidėjus liežuviui.
Vaizdas: https://medsask.usask.ca/professional/guidelines/oral-thrush.php

Mokslininkai pažymėjo, jog pacientės šeimos sprendimu buvo pasirinkta atlikti ekscizinę biopsiją. pažeidimas buvo visiškai pašalintas, užsiūta pirmine siūle. Histologiškai nustatyta išopėjusi ir su uždegiminiais infiltratais gleivinė. Nebuvo rasta Langerhanso ląstelių histocitozės, sarkomos, limfomos ir grūdėtų ląstelių auglio. Darinyje nustatyta Candida lusitaniae grybelinė kultūra. Po operacijos 6 mėnesius nenustatyta naujų darinių, išliko puikus liežuvio mobilumas.

Mokslininkų teigimu, būtinas glaudesnis onkologų, otolaringologų ir pediatrų bendradarbiavimas, siekiant nustatyti tikslesnes diagnozes.

Santraukahttp://www.paragona.com/

Fentanilis vs morfinas onkologinio skausmo gydyme.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-01-27 07:12

Mokslininkai pateikė dviejų vaistų, kurie skiriami didelio intensyvumo onkologinio skausmo gydymui, lyginamąją analizę.  Nustatyta, kad gydymo efektyvumas panašus tiek skiriant fentanilio sublingvines tabletes (FST), tiek subkutaninį morfiną (SCM), rašoma internetiniame žurnale Journal of Clinical Oncology (2017-01-23).

http://www.pharmtech.com/considerations-developing-sublingual-tablets-overview
Milano Fondazione IRCCS Istituto Nazionale dei Tumori mokslininkai, vadovaujami Ernesto Zecca, palygino FST ir SCM efektyvumą per pirmas 30 veikimo minučių, gydant onkologinį skausmą. Visiems pacientams iki tyrimo jau buvo nustatytas didelio intensyvumo skausmas ir skirtas gydymas opioidais. Randamizuotai skirta 100 µg FST (57 pacientai) ar 5 mg SCM (56 pacientai). Mokslininkai tyrė skausmo intensyvumą po 10, 20 ir 30 minučių po vaisto vartojimo. Skausmo vertinimo skalė nuo 0 iki 10.
Vaizdas: http://www.pharmtech.com/considerations-developing-sublingual-tablets-overview

Mokslininkai nustatė, kad abiejose grupėse bazinis skausmo balas buvo 7,5. Po 10, 20 ir 30 minučių nuo paskyrimo vidutinis skausmo balas buvo 5,0 (FST grupėje) ir 4,5 (SCM grupėje). Po 30 minučių pakartotinės vaisto dozės dažniau prašė FST grupės pacientai nei SCM grupės pacientai (atitinkamai 51 vs 37 proc.). Abu gydymo būdai buvo gerai toleruojami. Daugelis pacientų (93 proc.) pirmenybę teikė FST vartojimo būdui.

Keli autoriai deklaravo ryšius su farmacine industrija.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Depresija, nerimas gali padidinti atitinkamų organų vėžiu sergančių mirties riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-01-27 06:29

Nerimas ir depresija gali padidinti mirties riziką asmenims, kurie serga leukemija ar stemplės, kasos, prostatos, žarnyno vėžiu, rašoma internetiniame žurnale The BMJ (2017-01-25).

http://www.everydayhealth.com/columns/therese-borchard-sanity-break/depression-men-why-its-hard-ask-help/
Londono universiteto koledžo mokslininkas G. David Batty, Ph.D., ir kolegos atliko16 Anglijos ir Škotijos studijų analizę, kuriose dalyvavo 163363 asmenys, vyresni nei 16 metų amžiaus. Tyrimo pradžioje šiems tiriamiesiems nebuvo nustatyta vėžinių susirgimų. Tiriamieji stebėti vidutiniškai 9,5 metus. Stebėjimo periode  4353 tiriamieji nuo vėžinių susirgimų mirė.
Vaizdas:http://www.everydayhealth.com/columns/therese-borchard-sanity-break/depression-men-why-its-hard-ask-help/

Mokslininkai nustatė, kad pacientai, kuriems nustatytas aukštesnis psichologinio disstreso lygis, turėjo didesnę mirties riziką, susirgus kolorektiniu, stemplės, kasos vėžiu ir leukemija. Mokslininkų teigimu, rodikliai netgi padidėjo, įvertinus tokius faktorius kaip amžius, lytis, išsilavinimas, turtinė padėtis, kūno riebalai, rūkymas ir alkoholio vartojimas.

"Mūsų duomenys patvirtina, kad sutrikusi psichinė sveikata gali įtakoti tam tikras fizines ligas, bet mūsų laukia ilgas kelias, norint sužinoti, ar tai yra šių ligų priežastis," teigia tyrimo autoriai.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Socialinė izoliacija didina krūties vėžio recidyvo riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-12-13 06:56

Kaip rašoma internetiniame žurnale Cancer (2016-12-12), socialinė izoliacija gali pabloginti išgyvenamumą po krūties vėžio diagnozės nustatymo.

http://www.cityofhope.org/blog/31-facts-about-breast-cancer
Mokslininkai tyrė, kaip socialiniai ryšiai, tokie kaip komunikavimas su draugais, giminėmis, šeima, bendruomene, veikia išgyvenamumą po krūties vėžio diagnozės nustatymo, praėjus dviems metams. Tyrime dalyvavo 9267 moterys, kurios tirtos vidutiniškai vienuolika metų. Iš jų 1448-ioms krūties vėžys recidyvavo, 1521 mirė (990 mirė nuo krūties vėžio).
Vaizdas: http://www.cityofhope.org/blog/31-facts-about-breast-cancer

Nustatyta, kad socialinė izoliacija padidina krūties vėžio recidyvo riziką, palyginus su socializuotomis pacientėmis (reliatyvi rizika 1,43). Izoliuotų moterų mirtingumas padidėjo tiek nuo krūties vėžio, tiek ir dėl kitų mirties priežasčių. Socialinių ryšių ir vėžio prognozės sąsajos tvirtesnės ankstyvose vėžio stadijose, o taip pat priklausė nuo amžiaus, rasės, etninių veiksnių ir šalies. Santuoka mažino mirštamumą tik tarp vyresnio amžiaus baltaodžių moterų. 

Straipsnis


Medikai turi unikalią galimybę naudotis mobilaus ryšio tinklu "Dema medikas"

https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Haliucinogeniniai vaistai gali greit pagelbėti nevilties kamuojamiems vėžiu sergantiesiems.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-12-02 03:54

Paprasta psilocybino dozė gali greitai pagerinti vėžiu sergančių asmenų psichologinę būklę, o efektas trunka iki šešių mėnesių, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of Psychopharmacology (2016-12-01).

https://aaaummm.wordpress.com/2011/02/07/mixing-ayahuasca-and-psilocybin-mushrooms-part-two/
Baltimorės (JAV) Johns Hopkins medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Roland Griffiths, Ph.D., gydė 51 pažengusiu vėžiu sergantį asmenį. Pirmame etape skirta maža psilocybino dozė, o po penkių savaičių skirta didesnė vaisto dozė. Daugeliui pacientų sumažėjo nerimas ir depresija ir tai tęsėsi iki šešių mėnesių.
Vaizdas: https://aaaummm.wordpress.com/2011/02/07/mixing-ayahuasca-and-psilocybin-mushrooms-part-two/

Kitoje studijoje, Niujorko (JAV) NYU Langone medicinos centro mokslininkai, vadovaujami Stephen Ross, M.D., atsitiktinai atrinko 29 vėlyvų stadijų vėžiu sergančius asmenis ir suskirstė į dvi grupes - psilocybino arba vitamino niacino grupę. 80 proc. pacientų psilocybinas greitai sumažino distresą. Dar daugiau, efektas truko ilgiau nei šešis mėnesius. Rezultatai patvirtinti atliekant nerimo ir depresijos testus.

"Mūsų tyrimo rezultatai akivaizdžiai įrodo psilocybino terapijos efektyvumą, kuris gali potencialiai transformuoti vėžiu sergančių asmenų psichologinio distreso gydymą," teigia Stephen Ross. "Jei didesni klinikiniai tyrimai patvirtintų tai, mes turėtume saugų, efektyvų ir nebrangų vaistą, kurį skiriant griežtoje kontrolėje galima sumažinti vėžio sukelto distreso ir suicido atvejų skaičių."

Straipsnis (Griffiths)

Straipsnis (Ross)
Vedamasishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Persirgę vežį jaunuoliai retai kreipiasi psichologinės pagalbos.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-11-24 07:10

Persirgusiems vėžį jaunuoliams ir jauniems asmenims daug labiau nei kitiems to paties amžiaus asmenims reikia psichologinės pagalbos dėl patirto psichologinio distreso, tačiau jie dažniausiai nesikreipia į psichinės sveikatos profesionalus, rašoma internetiniame žurnale Cancer (2016-11-17).

http://youthtoday.org/2015/08/childhood-stressors-lead-to-earlier-anxiety/
Galvestone (JAV) esančio Teksaso medicinos universiteto mokslininkai, vadovaujami Sapna Kaul, Ph.D., panaudojo Nacionalinių sveikatos interviu tyrimų duomenis, kurie surinkti nuo 2013 iki 2014 metų ir identifikavo 875 asmenis nuo 15 iki 39 metų amžiaus, kuriems diagnozuotas vėžys ir jie išgyveno mažiausiai penkerius metus nuo diagnozės nustatymo datos.
Vaizdas: http://youthtoday.org/2015/08/childhood-stressors-lead-to-earlier-anxiety/

Mokslininkai nustatė, kad vėžį persirgę jauni asmenys dažniau patyrė psichinį distresą nei kontrolinė grupė (vidutinio laipsnio 23.2 versus 16.9 proc.; sunkaus: 8.4 versus 3.0 percent). Tiriamosios grupės asmenys dažniau neturėjo galimybių gauti psichologinę pagalbą (6.4 versus 2.3 proc.)74,7 proc. su vidutinio laipsnio psichologiniu distresu nesikreipė psichologinės pagalbos, analogiškai - 52,2 proc. su sunkiu distresu. Rūkantys asmenys dažniau patyrė psichologinį distresą nei nerūkantys (reliatyvi rizika - 3,59).

Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Androgenų deprivacijos terapija didina demencijos riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-18 01:16   [ atnaujinta 2016-10-18 01:19 ]

Kaip rašoma internetiniame žurnale JAMA Oncology (2016-10-13), prostatos vėžiu sergantiems asmenims penkerius metus skiriant androgenų deprivacijos terapiją (ADT), demencijos rizika padidėja du kartus.

http://www.health.harvard.edu/newsletter_article/hormone-therapy-for-prostate-cancer

Pensilvanijos universiteto radiacinės onkologijos rezidentas Kevin Nead, M.D., ir jo kolegos analizavo 9272 prostatos vėžiu sergančių asmenų duomenis. 1826 šių pacientų buvo skirta ADT.

Mokslininkai nustatė, kad penkerius metus skiriant ADT, demencijos rizika siekė 7,9 proc., o pacientams, kurie negavo ADT, ši rizika siekė 3,5 proc.


Vaizdas: http://www.health.harvard.edu/newsletter_article/hormone-therapy-for-prostate-cancer


"Mūsų tyrimas išplėtė ankstesnių tyrimų išvadas, kurios patvirtino asociaciją tarp ADT ir Alzheimerio ligos ir parodė, jog ADT gali turėti daug platesnį poveikį neurokognityvinėms funkcijoms. Šie radiniai turi būti ateityje tiriami prospektyvinėse studijose."

Straipsnis

Vedamasishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas


Didelė juosmens apimtis ir aukštaks KMI - didelė kepenų vėžio rizika.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-17 07:36

Kaip rašoma internetiniame žurnale Cancer Research (2016-10-14), didelė juosmens apimtis, aukštas kūno masės indeksas (KMI) ir antro tipo diabetas gali didinti kepenų vėžio riziką.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/kepenu%20vezys%20Cropped.jpg
Amerikos vėžio asociacijos virškinamojo trakto vėžio tyrimų strateginis direktorius Peter Campbell, Ph.D., ir jo kolegos analizavo keturiolikos JAV atliktų sudijų duomenis, ieškodami antro tipo diabeto ir kepenų vėžio sąryšio. Studijai startavus, nei vienas iš tiriamųjų nesirgo kepenų vėžiu. Tyrime dalyvavo 1,57 milijono suaugusių asmenų, iš kurių 6,5 proc. sirgo antro tipo diabetu. Tyrimo metu diagnozuoti 2162 kepenų vėio atvejai. 
Vaizdas: http://www.medscape.com/viewarticle/845641

Palyginus nutukusius, kurie sirgo antro tipo cukriniu diabetu ir nutukusius, kurie nesirgo šia liga, nustatyta, kad sergantys antro tipo diabetu kepenų vėžiu suserga 2,6 karto dažniau. Rezultatai išlieka tokie patys net įvertinus kitus rizikos veiksnius kaip alkoholio vartojimas, rūkymas ir rasė. Didėjant KMI, didėja ir kepenų vėžio rizika. Padidėjus juosmens apimčiai 5 cm, kepenų vėžio rizika padidėja 8 proc.

"Šie tyrimo rezultatai rodo, kad kepenų vėžys yra susijęs su nutukimu," teigia P. Campbell. "Tai yra dar viena priežasčių normalizuoti savo kūno svorį."

Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

1-10 of 246