Onkologinės ligos

9-cis retino rūgštis galimai sumažins limfedemos riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-09-27 03:43

Atlikus eksperimentinę studiją nustatyta, kad 9-cis retino rūgštis gali būti potencialiai naudojama pochirurginės limfedemos prevencijai, rašoma rugpjūčio mėnesio leidinyje Annals of Surgery.

http://www.jupitermed.com/lymphedema-therapy
Los Andželo (JAV) Pietų Kalifornijos universiteto Keck medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Athanasios Bramos, M.D., tyrė pelėms sukeltos limfedemos gydymą. Limfedemą pelių užpakalinėse galūnėse sukėlė su spinduliuote, poplitine limfadenektomija ir limfagyslių abliacija. Po operacijos pelėms kasdien skirtos riebalinio tirpiklio (kontrolė) ar šiame tirpiklyje ištirpintos 9-cis retino rūgšties intraperitoninės injekcijos.
Vaizdas: http://www.jupitermed.com/lymphedema-therapy

Mokslininkai nustatė, kad 89 proc. atvejų sėkmingai sukelta pochirurginė limfedema. Mažesnė pochirurginė edema stebėta 9-cis retino rūgšties gyvūnų grupėje. Šioje grupėje stebėta ženklai mažesnė limfedema visuose pooperaciniuose perioduose, palyginus su kontroline grupe (P < 0.001). 9-cis retino rūgšties grupėje stebėtas ir daug greitesnis limfodrenažas bei padidėjęs limfagyslių standumas.

"Gydymas 9-cis retino rūgštimi pagerina limfinį klirensą ir limfangiogenezę," teigia tyrimo autoriai. "Kadangi ši rūgštis yra aprobuota JAV Maisto ir vaistų administracijoje (FDA) kitų būklių gydyme, ji turi potencialą būti naudojama kaip prevencinė priemonė žmonių pochirurginės limfedemos mažinime"

Sraipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Sergantys vėžiu teikia per daug vilčių klinikiniams tyrimams.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-09-27 01:06

Daugelis sergančių vėžiu pernelyg daug tikisi, dalyvaudami anktyvos stadijos eksperimentinio gydymo klinikiniuose tyrimuose, rašoma internetiniame žurnale Cancer (2016-09-26).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/vezys%20Cropped%20(1).jpg
Mokslininkai apklausė 396 vėžiu sergančius asmenis, kurie  svarstė galimybę dalyvauti 1 fazės eksperimentinio gydymo klinikiniame tyrime, siekiant nustatyti šių pacientų lūkesčius. Po susitikimo su juos gydančiais gydytojais, 301 pacientas užpildė antrą klausimyną.
Vaizdas: http://www.myelomacrowd.org/breakthrough-cancer-treatment-unlocking-the-bodys-own-immune-system-to-fight-it/

Dar prieš diskusiją apie potencialią riziką ir naudą 43 proc. pacientų išreiškė viltį, kad tumoras sumažės. Po detalesnio susipažinimo su klinikiniu tyrimu,  47 procentai pacientų išsakė tą pačia viltį. Tyrimo autoriai pabrėžė, kad pacientų viltys yra ženkliai didesnės nei realybė. 72 procentai pacientų dar iki gydytojo konsultacijos norėjo būti įtraukti į naują tyrimą, o po konsultacijos šis skaičius siekė 84 procentus.

Londono (Didžioji Britanija) Vėžio tyrimo instituto Vaistų vystymo skyriaus direktorius Udai Banerji, M.D., Ph.D., ir jo kolegos pažymi, kad pozityvi žinia yra ta, kad net 84 procentai vėžiu sergančių pacientų nori dalyvauti eksperimentinio gydymo klinikiniame tyrime, tačiau pacientų lūkesčiai yra pernelyg aukšti. Dėl šios priežasties sveikatos priežiūros paslaugų profesionalai turi dar daugiau dėmesio skirti pacientų lūkesčių valdymui, balansuojant tarp pernelyg didelių vilčių ir visiško vilties netekimo.

Santrauka
Staipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

H.pylori gydymo schemos efektyvios.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-08-20 02:38

Palyginus keturias klaritromicinui atsparios H. Pylori gydymo schemas, nustatyta, kad visos šios schemos yra efektyvios, rašoma internetiniame žurnale Journal of Gastroenterology and Hepatology (2016-08-09).

http://www.medicinenet.com/helicobacter_pylori/page3.htm
Pietų Korėjos Incheon St. Mary's ligoninės mokslininkai, vadovaujami Sung Min Park, palygino keturių H.pylori gydymo schemų efektyvumą ir toleravimą. Tyrime dalyvavo 341 pacientas. 
Vaizdas: http://www.medicinenet.com/helicobacter_pylori/page3.htm

Pirmos dvi schemos: 10 (ST-10 schema) ar 14 dienų (ST-14 schema) skiriamas dviejų etapų gydymas - 40 mg pantoprazolo ir amoksicilino 1,0 g x 2 kartus per dieną atitinkamai penkias ar septynias dienas, o vėliau atitinkamai penkias ar septynias dienas skiriama 40 mg pantoprazolo, 500 mg klaritromicino ir du kartus per dieną 500 mg metronidazolo. Kitos dvi schemos: 10 (CT-10 schema) ar 14 dienų (CT-14 schema) skiriama 40 mg pentaprazolo, 1,0 g amoksicilino, 500 mg klaritromicino ir du kartus per dieną 500 mg metranidazolio.

Mokslininkai nustatė, kad h. pylori eradikacijos schemų ST-10, ST-14, CT-10 ir CT-14 efektyvumas atitinkamai siekė 91.7, 91.2, 94.2 ir 98.5 procentų. Atitinkamai  preprotokolinis eradikacijos dažnis yra 91.4, 91.0, 95.6 ir 98.5 procentų. Taikant visas keturias gydymo schemas pašalinio poveikio skirtumų nenustatyta. Eradikacijos dažnis statistiškai ženklus (P = 0.044).

"Kaip parodė preprotokolinė analizė, šalyse, kur nustatytas h.pylori atsparumas klaritromicinui, visos keturios gydymo schemos efektyvios daugiau nei 90 procentų," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka

Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Moterys gydytojos uždirba mažiau nei jų kolegos vyrai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-08-17 03:19

Kaip rašoma internetiniame žurnale Postgraduate Medical Journal (2016-08-15), JAV moterys gydytojos uždirba mažiau nei gydytojai vyrai.

http://www.shutterstock.com/video/clip-3294098-stock-footage-caucasian-male-medical-consultant-with-young-female-doctor-updating-patient-computer-records-using.html
Mokslininkai ištyrė 2012 metų daugiau nei trijų milijonų gydytojų atlyginimų statistinius duomenis. Palyginti 13 specialybių duomenys. Nustatyta, kad moterų gydytojų metinis atlyginimas vidutiniškai buvo  34126 doleriais mažesnis nei vyrų. Įvertinus darbo valandas, produktyvumą ir patirtį, moterys uždirbo 18677 doleriais mažiau nei kolegos vyrai.
Vaizdas: http://www.shutterstock.com/video/clip-3294098-stock-footage-caucasian-male-medical-consultant-with-young-female-doctor-updating-patient-computer-records-using.html

Mokslininkai nustatė, kad didžiausias skirtumas tarp lyčių yra nefrologijoje ($16,689) ir reumatologijoje ($15,405). Mažiausias skirtumas hematologijoje ($10,115), intensyvioje terapijoje ($4,360) ir onkologijoje ($3,971).

Mokslininkų grupei vadovavęs Tejas Desai, M.D., paaiškino, kad tyrimas nenustatė, kodėl moterys gydytojos uždirba mažiau nei jų kolegos vyrai. 

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Kai kuriose Europos valstybėse vėžys tapo mirties priežastis Nr.1.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-08-16 07:44

Dvylikoje Europos valstybių pradėjus kovą su kardiovaskulinėmis ligomis, vėžys tapo dažniausia mirties priežastimi, rašoma internetiniame žurnale European Heart Journal (2016-08-14).

http://sciencenordic.com/more-colorectal-cancer-norway-elsewhere-europe
53 Europos valstybėse dėl kardiovaskulinių ligų 2016 metais mirs keturi milijonai žmonių. Tai sudarys 45 procentus visų mirčių. Nuo vėžio mirs mažiau kaip pusė žmonių nei nuo kardiovaskulinių ligų, taigia Pasaulio sveikatos organizacijos mokslininkai.
Vaizdas: http://sciencenordic.com/more-colorectal-cancer-norway-elsewhere-europe

Tačiau kardiovaskulinių ligų prevencinės priemonės leido ženkliai sumažinti šių ligų sukeliamų mirčių skaičių eilėje Europos valstybių. Nuo vėžio dažniau nei nuo kardiovaskulinių ligų mirs daugiau vyrų dvylikoje Europos valstybių: Belgijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Italijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Tarp moterų stebimas ryškus kardiovaskulinių ligų sumažėjimas ir dėl šios priežasties vėžys tapo pirmaujančia mirties priežastimi Danijoje ir Izraelyje.

"Nors mes matome aiškų kardiovaskulinių ligų prevencijos ir gydymo progresą kai kuriose Europos valstybėse, dėl ko sumažėjo mirtingumas nuo šių ligų, tačiau šis progresas nėra pakankamas visame kontinente," teigia Oksfordo universiteto mokslininkas Nick Townsend, Ph.D.. "Statistinių duomenų surinkimas turi būti pagerintas visose šalyse, siekiant padaryti palyginimus ir taikyti efektyviausias prevencines priemones, siekiant sumažinti sveikatos priežiūros netolygumus Europoje".

Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Antras, su pirmuoju nesusijęs, vėžys pasireiškia kas dvyliktam pacientui.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-09 01:57

Naujo tyrimo duomenimis, 8 procentams (kas 12 pacientui) vėžiu sergančių pacientų išsivysto naujas, su pirminiu vėžiu nesusijęs, maligninis procesas. Tyrimo išvados publikuojamos internetiniame žurnale Cancer (2016-07-05).

http://www.health24.com/Medical/Cancer/Cancer-treatment/immunotherapy-weapon-against-advanced-cancer-20160606
Studijoje tirti daugiau kaip dviejų milijonų vėžiu sergančių pacientų duomenys. Pacientams pradžioje buvo nustatytas pirminis vėžys - prostatos, krūties, plaučių, gaubtinės žarnos, rectum, šlapimo pūslės, gimdos, inkstų, o taip pat melanoma bei ne Hodžkino limfoma. Tarp tų, kriems išsivystė antras vėžinis procesas, nuo pirmojo vėžio mirė tik 13 proc. pacientų, o nuo antrojo vėžio - net 55 procentai. 
Vaizdas: http://www.health24.com/Medical/Cancer/Cancer-treatment/immunotherapy-weapon-against-advanced-cancer-20160606

Mokslininkai nustatė, kad didžiausia tikimybė, jog išsivystys antras vėžys buvo sergantiems šlapimo pūslės vėžiu. Per dvidešimt metų trukmės tyrimą net 34 procentams šlapimo pūslės vėžiu sergančių pacientų išsivystė antras vėžys. Tarp antro vėžio dominavo plaučių vėžys (25 proc.). Pacientams, kuriems kaip pirmas vėžys nustatyta ne Hodžkino limfoma, taip pat dažniau išsivystė antras vėžys. Šiems pacientams kaip antras vėžys dažniausiai buvo plaučių, prostatos ir krūties vėžys.

"Plaučių vėžys yra labai dažnas ir ekstremaliai letalus susirgimas. Nacionalinis skriningo tyrimas nustatė, kad KT gali išgelbėti gyvybes," teigia tyrimo autorius Kalifornijos (JAV) universiteto David Geffen medicinos mokyklos mokslininkas Karim Chamie, M.D.. "Mes galime ženkliai pagerinti sergančiųjų vėžiu išgyvenamumą, jei kasmet dėl plaučių vėžio monitoruosime sergančius šlapimo pūslės vėžiu sergančius pacientus."

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Chirurginių dūmų neigiama įtaka sveikatai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-08 23:50

Slaugytojos ir gydytojai dažnai atžymi prolemas, kurias sukelia chirurginiai dūmai, tačiau jie neturi efektyvių apsaugos priemonių, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of Clinical Nursing (2016-06-27).

http://did.nus.edu.sg/gradshows/2012/W-breathe.html
Turkijos Abant Izzet Baysal Universiteto mokslininkai, vadovaujami Arzu Ilce, tyrė gautą informaciją apie chirurginius dūmus iš 81 slaugytojų ir gydytojų. Tyrimas atliktas nuo 2015 m. balandžio iki birželio. 
Vaizdas: http://did.nus.edu.sg/gradshows/2012/W-breathe.html

Mokslininkai nustatė, kad chirurginiai dūmai sukelia galvos skausmus (48.9 procentams slaugytojų ir 58.3 procentams gydytojų); akių ašarojimą (40 proc. slaugytojų ir 41.7 proc. gydytojų); kosulį (48.9 proc. slaugytojų ir 27.8 proc. gydytojų). Kitos chirurginių dūmų sukeltos problemos - perštėjimas gerklėje, į plaukus įsigeriantis blogas kvapas, pykinimas, mieguistumas, galvos svaigimas, čiaudulys ir rinitas. Daugelis slaugytojų ir gydytojų kaip apsaugos priemones naudoja chirurgines kaukes (91.1 proc. slaugytojų ir 86.1 proc. gydytojų).

"Nors daugelis tyrimo dalyvių atžymėjo nepakankamas ventiliacijos (69.1 proc.) ir filtracines sistemas (63 proc.) bei protokolų stoką (63 proc.), tačiau nustatyta, kad jie patys beveik nenaudojo jokių efektyvių apsaugos priemonių kaip specialios filtracinės kaukės," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Pigmentinių apgamų gydymas lazeriu. Ar saugu?

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-07-07 02:34

Pigmentinių apgamų gydymas lazeriu gali apsunkinti melanomos diagnostiką su visom melanomos sukeltom pasekmėm, rašoma internetiniame  žurnale The Journal of Dermatology (2016-06-27).

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post-1/melanoma%20Cropped.jpg
Vokietijos Esseno universitetinės ligoninės gydytojai, vadovaujami Sarah Delker, tyrė 11 melanoma sergančių pacientų, kuriems prieš diagnozės nustatymą buvo taikyta lazerioterapija. Mokslininkai tyrė pacientų medicininius duomenis iki melanomos diagnozės nustatymo ir šios ligos išeitis, įskaitant gydymo efektyvumą.
Vaizdas: http://www.askdrray.com/category/laser-therapy/

Mokslininkai nustatė, kad devyneriems iš vienuolikos pacientų prieš lazerioterapiją nebuvo atliktas pigmentinių apgamų pathistologinis tyrimas. Dviem atvejais buvo nustatytas gerybinis melanocitinis pažeidimas. Periodas nuo lazerioterapijos iki melanomos diagnozės nustatymo skyrėsi: nuo mažiau kaip vienerių iki dešimties metų. Diagnozavus melanomą nustatyta nuo IA iki IIIC stadijos. Keturiems pacientams liga progresavo iki IV stadijos, iš kurių vienas mirė.

"Mes nustatėme, kad pigmentinių pažeidimų gydymas lazerioterapija gali apsunkinti melanomos diagnostiką ir potencialiai sukelti fatalines išeitis," teigia tyrimo autoriai. "Įvertinus riziką, mes manome, kad pigmentinių apgamų lazerioterapija arba turi būti visai uždrausta, arba atliekama tik po pathistologinio pigmentinių pažeidimų ištyrimo."

Du autoriai nurodė finansines sąsajas su farmacine industrija.

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Padidėjęs PSA viduriniame amžiuje paded prognozuoti letalų prostatos vėžį.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-06-15 09:36

Prostatos specifinio antigeno (PSA) lygis vidutiniame amžiuje leidžia prognozuoti ateityje pasireiškiantį prostatos vėžį, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of Clinical Oncology (2016-06-13).

https://en.wikipedia.org/wiki/Prostate_cancer
Bostono (JAV) Brigham and Women's Hospital mokslininkai, vadovaujami Mark A. Preston, M.D., M.P.H.,  atliko atvejo analizės studiją, kurios metu tyrė 40 - 59 metų amžiaus vyrų kraują. PSA buvo tiriamas 234 pacientams sergantiems prostatos vėžiu ir 711 kontrolinės to paties amžiaus grupės; vėliau 71 pacientui nustatytas letalinis prostatos vėžys. 
Vaizdas: https://en.wikipedia.org/wiki/Prostate_cancer

Mokslininkai nustatė, kad vyrams atitinkamais amžiaus tarpsniais nustatomas skirtingas vidutinis PSA lygis. Atitinkamai  nuo 40 iki 49 metų PSA vidurkis 0.68 ng/ml, nuo 50 iki 54 - 0.88 ng/ml ir nuo 55 iki 59 metų - 0.96 ng/ml. Nustatyta aiški koreliacija tarp letalaus prostatos vėžio rizikos ir PSA bazininio lygio vidutiniame amžiuje. Jei buvo nustatyta didesnė nei vidutinė PSA koncentracija, tai letalaus vėžio rizika atitinkamose amžiaus grupėse siekė 82, 71 ir 86 procentų.

"Nuo  45 iki 59 metų amžiaus vyrams turi būti nustatomas PSA lygis, siekiant nustatyti letalaus prostatos vėžio riziką," teigia tyrimo autoriai.

Kai kurie tyrimo autoriai deklaravo sąsajas su farmacine industrija. 

Santrauka
Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Neratinibas nėra efektyvesnis nei trastuzumabas apsaugant nuo krūties vėžio recidyvo.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-04-18 10:45

Gydymo schema neratinib-paclitaxel nėra geresnė nei trastuzumab-paclitaxel apsaugant nuo ERBB2-teigiamo krūties vėžio recidyvo ar metastazių, nors pirmoji schema geriau apsaugo centrinę nervų sistemą nuo metastazių, rašoma internetiniame žurnale JAMA Oncology (2016-04-14).

Briuselio (Belgija) universiteto Université Libre de Bruxelles  mokslininkai, vadovaujami Ahmad Awada, M.D., Ph.D., analizavo duomenis, kurie buvo gauti iš 34 valstybių 188 medicinos centrų, kur buvo tirtos 479 anksčiau krūties vėžiu nesirgusios moterys ir tirtas krūties vėžio recidyvo laikotarpis. Tyrimo dalyvės buvo suskirstytos pagal dvi gydymo schemas - neratinib-paclitaxel ir trastuzumab-paclitaxel (242 ir 237, atitinkamai).


Vaizdas: http://www.lifebridgeblogs.org/2013/05/03/breast-cancer-what-goes-into-decisions-like-judy-blumes/
Mokslininkai nustatė, kad recidyvavimo vidutinis laikotarpis abiejose grupėse buvo 12.9 mėnesio. Centrinės nervų sistemos pažeidimų (metastazių) skaičius buvo mažesnis neratinib-paclitaxel schemoje.

"Nors efektyvumo rezultatai iš esmės analogiški, tačiau neratinib-paclitaxel schema gali sumažinti CNS pažeidimų dažnį. Visgi pastarąją versiją pagrįsti reikia papildomais didesnės apimties tyrimais," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis
Vedamasis
https://www.teledema.lt/specialus/medikas

1-10 of 232