Onkologinės ligos

Periodontitas susijęs su didesne vėžio rizika.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2018-01-24 00:53

Periodontitu sergantiems asmenimsma yra padidėjusi bendra vėžio rizika, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of the National Cancer Institute (2018-01-12). 

http://www.advancedcaredental.com/periodontitis-washington
Bostono (JAV) Tufts universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Dominique S. Michaud, Sc.D., tyrė koreliaciją tarp suaugusiųjų periodonto ligų ir vėžio rizikos. Tyrime dalyvavo 7466 baltaodžiai ir juodaodžiai dalyviai, kuriems tarp 1996 ir 1998 metų buvo atlikta odontologinė apžiūra.
Vaizdas: http://www.advancedcaredental.com/periodontitis-washington

Per vidutiniškai 14,7 metų stebėjimo periodą mokslininkai nustatė 1648 vėžio atvejus ir 547 mirties atvejus nuo vėžio. Įvertinus rūkymo ir kitų veiksnių įtaką, vėžio rizika ženkliai padidėjo, jei buvo nustatytas sunkios formos periodantitas (santykinė rizika 1,24), palyginus su lengva periodontito forma ar nenustačius periodontito.  Didelė koreliacija buvo tarp periodontito ir plaučių vėžio. Sunkios formos periodontitas koreliavo su padidėjusia kolorektalinio vėžio rizika, ypač tarp tų asmenų, kurie niekuomet nerūkė. Juodaodžiams bendra vėžio rizika buvo mažesnė ar nežymi, išskyrus plaučių ir kolorektinį vėžį, kur nustatyta analogiška rizika abiems rasėms.

"Šis tyrimas parodo, kad periodonto ligos susiję su bendra vėžio, o ypač plaučių ir kolorektinio vėžio, riziką," teigia tyrimo autoriai. "Tačiau reikalingos papildomos studijos, siekiant išsiaiškinti kodėl atsiranda vėžio lokalizacijos ir rasiniai skirtumai."

Santrauka/straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Kava turi daugiau teigiamų savybių nei neigiamų.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-11-28 05:27

Kaip rašoma internetiniame žurnale The BMJ (2017-11-22), kavos vartojimas yra saugus ir sumažina daugelių sveikatos sutrikimų riziką.

http://www.beliefnet.com/wellness/health/weight-loss/a-diet-for-coffee-lovers.aspx
Sauthampton (Jungtinė Karalystė) universiteto mokslininkai, vadovaujami Robin Poole, M.B.Ch.B., atliko skėtinę kavos poveikio sveikatai apžvalgą. Duomenys gauti iš 201 observacinių tyrimų metaanalizė ir iš 17 intervencinių tyrimų metaanalizės.

Vaizdas: http://www.beliefnet.com/wellness/health/weight-loss/a-diet-for-coffee-lovers.aspx


Mokslininkai nenustatė linijinės korelacijos tarp kavos vartojimo ir tam tikrų sveikatos būklių, tačiau nustatė, kad kava dažniau turi teigiamą poveikį nei sukelia sveikatos sutrikimus. Palyginus poveikį sveikatai tarp kavos vartojimo ir nevartojimo grupių nustatyta, kad didžiausias skirtumas poveikio sveikatai kreivėse tarp visiško nevartojimo ir trijų-keturių puodelių kavos suvartojimo per dieną. Kava turi teigiamą poveikį visoms mirties priežastims, kardiovaskuliniam mirtingumui, kardiovaskulinių ligų ir vėžio rizikai. Ypač ryškus byvo teigiamas poveikis mažinant neurologinio, metabolinio ir kepenų vėžio riziką. Išimtis buvo tik kavos poveikis nėštumui - vartojant kavą naujagimių svoris buvo mažesnis, didesnė priešlaikinio gimdymo ir persileidimo rizika.

"Išskyrus nėštumą, kava gali būti vartojama be jokios rizikos sveikatai," teigia tyrimo autoriai.

Du tyrimo autoriai deklaravo ryšius su farmacijos industrija.

Santrauka/Straipsnis

Vedamasis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

PPI vartojimas susijęs su skrandžio vėžio rizika net po H. pylori eradikacijos.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-11-02 08:41

Ilgalaikis protonų pompos inhibitorių (PPI) vartojimassusijęs su padidėjusia skrandžio vėžio rizika net ir po Helicobacter pylori (HP) eradikacinės terapijos, rašoma internetiniame žurnale Gut (2017-10-31).

https://bookinghealth.com/diseases/stomach-gastric-cancer
Honkongo universiteto mokslininkai, vadovaujami Ka Shing Cheung, tyrė koreliaciją tarp PPI vartojimo ir skrandžio vėžio HP infekuotiems asmenims, kuriems skirta HP terapija. Tyrime dalyvavo 63397 asmenys, kuriems skirta triguba klaritromicino terapija nuo 2003 iki 2012 metų periode.
Vaizdas: https://bookinghealth.com/diseases/stomach-gastric-cancer

Mokslininkai nustatė, kad vidutiniškai 7,6 metų stebėjimo periode 0,24 proc. subjektų išsivystė skrandžio vėžys. PPI vartojimas koreliavosi su padidėjusia skrandžio vėžio rizika, nors H2 receptorių antagonistų vartojimas nebuvo susijęs su šia rizika. Kuo ilgesnė PPI vartojimo trukmė, tuo didesnė skrandžio vėžio rizika. 

"Ilgalaikis PPI vartojimas susijęs su padidėjusia skrandžio vėžio rizika net po HP eradikacinės terapijos," teigia tyrimo autoriai.

Vienas tyrimo autorius deklaravo ryšius su farmacine industrija.

Santrauka/StraipsnisLėtinių plaučių ligų sukeliamas mirtingumas išaugo.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-09-27 04:28

Nors nuo 2002  metų iki 2014 metų stebimas šioks toks pagerėjimas, tačiau ilgalaikiame periode nuo 1980 iki 2014 metų mirtingumas nuo lėtinių plaučių ligų JAV išaugo 29,7 proc., rašoma žurnale Journal of the American Medical Association (2017-09-26).

http://www.sleepwa.com.au/respiratory-diseases/
Sietlo (JAV) Vašingtono universiteto mokslininkai, vadovaujami Laura Dwyer-Lindgren, M.P.H., atliko standartizuoto pagal amžių mirtingumo nuo lėtinių plaučių ligų analizę. Duomenys gauti iš JAV Nacionalinio sveikatos statistikos centro, Žmonių mirštamumo duomenų bazės.
Vaizdaas: http://www.sleepwa.com.au/respiratory-diseases/

Mokslininkai nustatė, kad nuo 1980 iki 2014 metų JAV registruota 4616711 mirčių dėl lėtinių plaučių ligų. Mirtingumas nuo 1980 metų išaugo nuo 40,8 mirčių 100000 gyventojų iki 55,4/100000 92002 metais), o vėliau kiek sumažėjo 52,9/100000 (2014 metais). Dėl lėtinių obstrukcinių ligų mirtingumas išaugo 30,8 proc., nuo intersticinių plaučių ligų ir sarkoidozės - 100,5 proc. 

"Ši statistika rodo, kad būtina gerinti prevenciją, diagnostiką ir gydymą," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka/Straipsnis

Vedamasis


http://www.medicarrera.com/medicarrera-positions-currently-available.php

Pelnas už vaistus nuo vėžio pakankamai didelis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-09-12 05:57

Vidutinė vaistų nuo vėžio kaina nuo ištyrimo iki įvedimo į rinką siekia 648,0 milijonai dolerių, tačiau pajamos po vaisto patvirtinimo taip pat didelės, rašoma internetiniame žurnale JAMA Internal Medicine (2017-09-11).

http://recnac.org/Category/anti-cancer-drugs
Portlando (JAV) Oregono sveikatos ir mokslų universiteto mokslininkas Vinay Prasad, M.D., M.P.H., ir Niujorko (JAV) Memorial Sloan Kettering Cancer mokslininkas Sham Mailankody, M.B.B.S., atliko skaičiavimus, kiek kainuoja procesas nuo vaisto gamybos inicijavimo iki aprobacijos. Buvo analizuoti dešimties kompanijų vaistai.
Vaizdas: http://recnac.org/Category/anti-cancer-drugs

Mokslininkai njustatė, kad vidutinė vaisto išvystymo trukmė yra 7,3 metai. Penkiems vaistams buvo gauta pagreitinta FDA aprobacija, o penkiari aprobuoti įprastine tvarka. Nustatyta, kad vieno vaisto išvystymui išleista 648 milijonai

The researchers found that the median time to develop a drug was 7.3 years for the 10 companies. Five of the drugs received accelerated aapmokestinus kapitalą ir įvertinus alternatyvias išlaidas visų vaistų gamybai išleista 7,2 milijardo JAV dolerių, o pajamos per ketverius metus nuo vaisto aprobacijos siekė 67 milijardus JAV dolerių. 

Santrauka/ Straipsnis
Vedamasis


http://www.medicarrera.com/medicarrera-positions-currently-available.php

Nustatyta sąveika tarp nutukusių audinių ir vėžio.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-09-03 04:45

Kaip rašoma rugsėjo mėnesio leidinyje Cancer Prevention Research, nustatyta sąveika tarp įvairių organų karcinomų bei nutukusių audinių. 

http://www.micronaut.ch/shop/adipose-tissue/
Salt Lake City (JAV)  Huntsman vėžio instituto mokslininkai, vadovaujami Caroline Himbert, atliko sisteminę analizę, siekiant nustatyti sąveiką tarp nutukusių audinių ir linkusių suvėžėti žmogaus ląstelių. Ištyrus 4641 straipsnį iš 20 klinikinių studijų (septynios krūties vėžio, keturios kolorektinio vėžio, dvi stemplės vėžio, viena stemplės/kolorektinio vėžio, viena endometriumo, keturios prostatos ir viena ausų-nosies-gerklės vėžio). 
Vaizdas: http://www.micronaut.ch/shop/adipose-tissue/

Mokslininkai nustatė, kad yra sąveika tarp nutukusių audinių ir vėžio, kuri pasireiškia per tokius mechanizmus kaip vaskulinį epiderminį augimo faktorių, interleukiną-6, α tumoro nekrozės faktorių ir kitus. Nustatyta, kad visceraliniai baltieji riebalai daugiau susiję su prevėžiniais susirgimais nei poodiniai riebalai.

Keli autoriai deklaravo savo sąsajas su farmacine industrija.

Santrauka/Straipsnis


http://www.medicarrera.com/medicarrera-positions-currently-available.php

Geri kosmetiniai superimpulsinio anglies dioksido lazerioterapijos rezultatai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-08-24 08:39

Superimpulsinio anglies dioksido (CO2) lazerio panaudojimas duoda gerus kosmetinius rezultatus, gydant gerybinius akių vokū pažeidimus, rašoma internetiniame žurnale Journal of Cosmetic Dermatology (2017-08-17).

http://www.nashvillelidsurgery.com/reconstructive-surgery/eyelid-tumors/
Šanchajaus (Kinija) Fudan universiteto mokslininkai, vadovaujami Jing Zhang, M.D., atliko retrospektyvinę klinikinę studiją, kurioje dalyvavo 80 pacientų su 99 gerybiniais akių pažeidimais. Pastariesiems taikyta lazerioterapija kaip alternatyva chirurginei ekscizijai. Retrospektyviai, viršutinis vokas pažeistas 38  atvejais, apatinis -  39, akies kampas - 7. Vokų kraštas pažeistas 18 atvejų. Pacientai stebėti vidutiniškai 14.0 ± 7.1 mėnesių.
Vaizdas: http://www.nashvillelidsurgery.com/reconstructive-surgery/eyelid-tumors/

Mokslininkai nustatė, kad visų pacientų gydymo išeitys buvo patenkinamos, žaizdos sugijo be infekcinių komplikacijų. Per dvi-keturias savaites žaizdos epitelizavo normaliai atrodančiu epiteliu. Palyginus su aplinkine oda, gydytos vietos laikinai buvo mažiau hiperpigmentuotos, tačiau randinių procesų nestebėta. Stebėjimo periodu komplikacijų ar recidyvų nekonstatuota.

Santrauka
Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Miegas ir kofeinas gali įtakoti pooperacinį skausmą.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-08-24 07:00

Ilgalaikis nerimas prieš operaciją ne tik padidina pooperacinio skausmo tikimybę, bet prailgina reabilitacijos periodą po operacijos. Tačiau kofeinas gali sušvelninti šį efektą, rašoma internetiniame žurnale Sleep (2017-08-03). 

http://www.outpatientsurgery.net/newsletter/eweekly/2017/05/02/methadone-reduces-need-for-post-op-opioids
Ann Arbor (JAV) Mičigano universiteto mokslinin kai, vadovaujami Viviane S. Hambrecht-Wiedbusch, Ph.D., panaudojo žiūrkių modelį, tiriant nemigos poveikį pooperaciniam skausmui ir preoptinių adenosinerginių mechanizmų dalyvavimą, reguliuojant miego-skausmo interakciją.
Vaizdas: http://www.outpatientsurgery.net/newsletter/eweekly/2017/05/02/methadone-reduces-need-for-post-op-opioids

Mokslininkai nustatė, kad 6 valandomis sumažinus miego trukmę, ženkliai padidėja postoperacinis mechaninis hipersensityvumas pažeistoje galūnėje ir pailgėja pooperacinio atsistatymo trukmė. Skirtimo tarp skirtingos lyties individų nenustatyta. Esant miego trūkumui, nenustatyta adrenokortikotropinio hormono ir kortikosterono sekrecijos pakitimų. Adenozino receptorių antagonistas kofeinas apsaugo nuo miego trūkumo sukelto hipersensibilumo. Padidėjusio pooperacinio skausmo prevencijai buvo panaudotos adenosino A2A receptorių antagonisto ZM 241385 mikroinjekcijos į medialinį preoptinį branduolį.

Santrauka/ Straipsnishttps://www.teledema.lt/specialus/medikas

Pomidorai apsaugo nuo ultravioletinių spindulių sukeliamų auglių.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-07-19 02:01

Kaip rašoma internetiniame žurnale Scientific Reports (2017-07-11), pomidorų dieta ženkliai sumažina ultravioletinių spindulių sukeltų tumorų skaičių pelių patinėliams.

http://www.aarp.org/health/healthy-living/info-05-2013/foods-to-protect-summer-skin-photos.html#slide1
Columbus (JAV) Ohajo valstijos universiteto mokslininkai, vadovaujami Jessica L. Cooperstone, Ph.D., atliko eksperimentą, kurio metu 35 savaites plikas ir normalios imuninės būklės peles maitino raudonų pomidorų milteliais. 120 pelių nuo 11-os iki 20-os savatės buvo apšvytintos 2,240 J/m² UV-B spinduliais tris kartus per savaitę.Kas savatę buvo stebima ar atsirado auglių. 
Vaizdas: http://www.aarp.org/health/healthy-living/info-05-2013/foods-to-protect-summer-skin-photos.html#slide1

Tyrimo metu nustatyta, kad maitinant pomidorų milteliais, ženkliai sumažėja auglių skaičius (1.73 ± 0.50 versus 4.04 ± 0.65). Bendrojo likopeno kiekis odoje buvo didesnis, maitinant pomidorų milteliais.

"Šie duomenys rodo, kad reikalingos tolimesnės studijos, aiškinantis kaip pomidoruose esančios fitocheminės medžiagos apsaugo nuo keratinocitinės karcinomos," teigia tyrimo autoriai.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

Legelizavusiose marihuaną valstijose ženkliai išaugo neteisėtas marihuanos vartojimas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-27 02:37

Lyginant su marihuanos nelegalizavusiomis JAV valstijomis, legalizavusiose šį narkotiką valstijose ženkliai išaugo neteisėtas marihuanos vartojimas, rašoma internetiniame žurnale JAMA Psychiatry (2017-04-26).

http://herb.co/2015/11/21/latest-studies-confirm-medical-marijuana-safe-long-term/
Niujorko (JAV) Kolumbijos universiteto medicinos centro mokslininkai, vadovaujami Deborah S. Hasin, Ph.D., analizavo 118497 asmenų duomenis. Daugiau kaip trečdalis jų gyvena valstijose, kurios legalizavo marihuaną.
Vaizdas: http://herb.co/2015/11/21/latest-studies-confirm-medical-marijuana-safe-long-term/

Mokslininkai nustatė, kad neteisėtai vartojančių marihuaną asmenų skaičius yra 1,4 procento didesnis nei nelegalizavusiose narkotiko valstijose. Medicininės merihuanos valstijose didenis marihuanos vartojimo sutrikimų skaičius - 0,7 proc. Tai yra rimta visuomenės sveikatos problema.

Straipsnis


https://www.teledema.lt/specialus/medikas

1-10 of 255