Onkologinės ligos

Sutrikus inkstų funkcijai, didėja vėžio rizika.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-11-16 05:20

Inkstų nepakankamumas ir inkstų transplantacija gali padidinti dažniausiai pasitaikančių vėžio formų riziką, rašoma žuurnale Journal of the American Society of Nephrology (2015-11-12).

http://www.medicinenet.com/kidney_failure/article.htm
JAV Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai, vadovaujami Elizabeth Yanik, analizavo 202195 asmens duomenis, kurie buvo ruošiami inkstų transplantacijai ar jau ši operacija buvo atlikta.


Vaizdas: http://www.medicinenet.com/kidney_failure/article.htm

Tyrime tirti asmenys turėjo didesnę vėžio riziką, o ši rizika priklausė ir nuo pasirinkto inkstų funkcijos sutrikimo gydymo metodo. Inkstų ir skydliaukės vėžio rizika itin didelė asmenims, kuriems dėl inkstų funkcijos sutrikimo buvo atliekama dializė. Ne-Hodžkino limfomos, plaučių vėžio, melanomos, kitų odos vėžio formų rizika buvo didesnė po inkstų transplantacijos. 

"Mūsų tyrimas parodė, kokia reikalinga priežiūra ir atitinkamo vėžio skriningas asmenims gavusiems tam tikrą inkstų nepakankamumo gydymą, ' teigė E. Yanic. "Asmenis, kuriems taikoma dializė, dažniau reikia tiri dėl inkstų ir skydliaukės vėžio. Po inkstų transplantacijos dėl imunosupresantų poveikio dažniau reikia stebėti dėl melanomos ir plaučių vėžio."

Silikoninių krūtų implantų saugumas nepakankamai ištirtas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-11-11 01:44

Kaip rašoma internetiniame žurnale Annals of Internal Medicine (2015-11-10), po ilgų tyrinėjimo metų nėra aišku, ar silikoniniai krūtų implantai yra susiję su kokiu nors ilgalaikiu poveikiu sveikatai. Pastarasis tyrimas yra naujausias ilgalaikių debatų apie silikoninių implantų saugumą eilėje.

http://www.poustiplasticsurgery.com/case-of-the-week/breast-procedures/breast-implants-and-benelli-breast-lift/
JAV mokslininkų grupė, vadovaujama Ethan Balk, analizavo 32 tyrimų, kurie atlikti nuo 1990 metų, rezultatus, tačiau aiškių sąsajų tarp silikoninių krūtų implantų ir vėžio, jungiamojo audinio ligų, diseminuotos sklerozės ar kitų sveikatos būklių rizikos nenustatė.


Vaizdas: http://www.poustiplasticsurgery.com/case-of-the-week/breast-procedures/breast-implants-and-benelli-breast-lift/

Kelių studijų metu nustatyta ryšys tarp implantų ir sutrikusio imuninės sistemos aktyvumo, įskaitant reumatoidinį artritą, Sjögren sindromą, tačiau tyrimai buvo neišsamūs, konstatuoja naujausio tyrimo autoriai. Kelių tyrimų išvadose tegiama, jog krūtų implantai sumažina kai kurių sveikatos būklių riziką, įskaitant krūties vėžį. Šešiose studijose nustatytas ryšys tarp krūtų implantų ir didesnės nei vidutinė savižudybių rizikos.

Mokslininkų teigimu, visų 32 anksčiau atliktų studijų trūkumas - nepakankamai įvertinti visi veiksniai galintys turėti įtakos implantų ir sveikatos būklių sąryšio rizikai. "Mes žinome fundamentalius skirtumus tarp moterų, kurios nusprendė turėti krūtų implantus ir tap tų, kurios to nedaro," teigia E.Balk. Tyrimais nustatyta, kad moterys nusprendusios padidinti krūtinę yra lieknesnės, aktyvesnės, dažniau vartoja kontraceptikus, dažniau vartoja alkoholį ir daugiau rūko. "Jei neįvertinami šie veiksniai, nėra aišku ar implantai turi įtakos sveikatai, ar šie veiksniai," teigia tyrimo autoriai.

Šią naujausią analizę užsakė Plastinės chirurgijos fondas kartu su keliomis silikoninius implantus gaminančiomis kompanijomis.

Žemas kūno masės indeksas - blogesnė vėžio prognozė.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-10-29 02:48

Tiriant asmenis sergančius metastatiniu kolorektaliniu vėžiu nustatyta, jog mažas kūno masės indeksas susijęs su blogesne ligos progresavimo ir mirties prognoze, rašoma internetiniame žurnale Journal of Clinical Oncology (2015-10-26).

http://www.elements4health.com/an-increase-in-leptin-could-promote-colorectal-cancer.html
Rochesterio (JAV) Mayo Klinikos mokslininkai, vadovaujami Lindsay A. Renfro, tyrė kūno masės indeksą (KMI) kaip prognostinį kriterijų sergantiems metastatiniu kolorektiniu vėžiu. Tyrime dalyvavo 21.149 pacientai, kuriems nustatyta pirmos eilės metastazės.


Vaizdas: http://www.elements4health.com/an-increase-in-leptin-could-promote-colorectal-cancer.html
Mokslininkai nustatė, kad mažas KMI susijęs su didesne ligos progresavimo ir mirties rizika. Ši rizika mažėja didėjant KMI iki 28 kg/ ir vėliau pereina į plato. Pacientams, kurių masės indeksas yra iki 18,5 kg/m², nustatyta 27 procentais didesnė ligos progresavimo ir 50 proc. didesnė mirties rizika, lyginant su nutukusiais. Vyrams su mažu KMI prognozė blogesnė nei moterims. KMI neįtakoja gydymo efektyvumo.

"Galimas šio fakto paaiškinimas yra vėžinė kacheksija bei didesnės vaistų dozės skiriamos nutukusiems pacientams, " teigia tyrimo autoriai.

Keli tyrimo autoriai nurodo galimas sąsajas su farmacine industrija.

Atrastas naujas genas, kuris yra geras kolorektinio vėžio prognostinis rodiklis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-10-21 02:49

Kaip rašoma 2015-10-15 internetiniame žurnale Gut, atrastas naujas onkogenas SNORA42, kuris gali ne tik padėti nustatyti kolorektinio vėžio recidyvo riziką, bet ir prognozę.

https://sites.google.com/a/sveikata.tv/medik/straipsniai1/_draft_post/storzarnes%20vezys%20Cropped.jpg
Dalaso Baylor universiteto medicinos centro mokslininkai, vadovaujami Yoshinaga Okugawa, su 274 kolorektinio vėžio audiniais atliko seriją eksperimentų in vitro ir in vivo, siekiant nustatyti onkogeno SNORA42 įtaką kolorektiniam vėžiui.


Vaizdas: http://www.buffernews.com/2014/11/06/1309/growth-colon-cancer-raising-new-concerns/
Nustatyta, kad nustačius onkogeną SNORA42 asmenims sergantiems II stadijos kolorekiniu vėžiu ir net juos pagydžius, yra didelė kolorektinio vėžio recidyvo rizika ir blogos prognozės rodiklis.

Kasmetines mamogramas rekomenduojama atlikti nuo 45 metų amžiaus.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-10-21 01:50

Amerikos vėžio asociacija paskelbė naujas rekomendacijas, nuo kada rekomenduojama atlikti mamogramas. Ankstesnėse rekomendacijose buvo nurodoma, kad kasmetines moterų mamogramas reikia pradėti nuo 40 metų amžiaus. Tačiau vadovaujantis naujų tyrimų duomenimis nustatyta, kad krūties vėžio rizika padidėja prasidedant menopauzei, rašoma žurnale Journal of the American Medical Association (2015-10-20).

http://www.medicalnewstoday.com/articles/37136.php

Vaizdas: http://www.medicalnewstoday.com/articles/37136.php

Pagal naujas rekomendacijas, padidintos rizikos moterims reikia atlikti kasmetines mamogramas nuo  45 iki 54  metų amžiaus, o vėliau kartą per du metus. Tai konservatyvesnė pozicija nei ankstesnėse rekomendacijose. 

"Mes nustatėme, kad nuo 45 iki 49 metų moterų rizika susirgti vėžiu, rizika mirti nuo krūties vėžio ir mirtingumo sumažėjimas priklausomai nuo mamografijų atlikimo yra artimi vyresnės grupės (nuo 50 iki 55 metų) moterų rizikai," teigia naujų rekomendacijų autorius Kevin Oeffinger.

Pažeistos srities tyrimas yra efektyvus odos vėžio diagnostikoje.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-10-16 03:00

Nustatant odos vėžį, pažeistos srities tyrimas (PST) yra lygiai taip pat efektyvus kaip ir viso kūno odos tyrimas (TOT), tačiau PST yra atliekamas per kelis kartus trumpesnį laiką nei viso kūno tyrimas, rašoma internetiniame žurnale JAMA Dermatology (2015-10-14).

http://www.webmd.com/melanoma-skin-cancer/ss/slideshow-skin-lesions-and-cancer

Vaizdas: http://www.webmd.com/melanoma-skin-cancer/ss/slideshow-skin-lesions-and-cancer

Belgijos mokslininkė Isabelle Hoorens ir jos kolegos palygino PST ir TOT skriningo strategijas. Šešių dermatologų komanda patikrino 1982 asmenis, tarp kurių nustatyti 47 odos vėžio atvejai (2,4 proc.). Visivėžio atvejai patvirtinti histologiškai, įskaitant devynis melanomos atvejus (0,5 proc.) ir 37 bazalinių ląstelių karcinomos atvejus (1,9 proc.).

Odos vėžio diagnozė pasitvirtino 56,6 proc. pacientų (47 iš 83). Tiek tiriant PST, tiek TOT rezultatų patikimumas buvo toks pats, tik atliekant PST sugaištama 5,6 karto mažiau laiko.

"Kai tyrimą atlieka dermatologai, PST yra priimtinas alternatyvus metodas ir tinkamas sveikatos sistemoms su ribotais biudžetais ir ilgomis specialistų konsultacijų laukimo eilėmis", teigia tyrimo autoriai.

Imetelstatas yra efektyvus mielofibrozės gydyme.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-09-04 03:23

Dviejų tyrimų išvadose, kurios publikuojamos žurnale New England Journal of Medicine, teigiama, kad imetelstatas yra efektyvus gydant mielofibrozę ir esencialinę trombocitemiją. Plačiau...

http://www.medpagetoday.com/HematologyOncology/Myeloma/29018

Vaizdas: http://www.medpagetoday.com/HematologyOncology/Myeloma/29018


Imetelstat Deemed Active in Myelofibrosis, Thrombocythemia

(HealthDay News) -- Imetelstat, a 13-mer lipid-conjugated oligonucleotide that targets the RNA template of human telomerase reverse transcriptase, is active in patients with myelofibrosis and essential thrombocythemia, according to two studies published in the Sept. 3 issue of the New England Journal of Medicine.

Ayalew Tefferi, M.D., from the Mayo Clinic in Rochester, Minn., and colleagues examined the therapeutic activity and safety of imetelstat in patients with high-risk or intermediate-risk myelofibrosis. Imetelstat was administered to 33 patients (median age, 67 years) as a two-hour intravenous infusion every one to three weeks. The researchers found that complete or partial remission occurred in 21 percent of patients. In all four patients who had a complete response, bone marrow fibrosis was reversed; a molecular response occurred in three patients. Among patients with versus without aJAK2 mutation, response rates were 27 versus 0 percent; response rates were 32 versus 0 percent for those without versus with an ASXL1 mutation.

Gabriela M. Baerlocher, M.D., from the University Hospital of Bern in Switzerland, and colleagues examined hematologic and molecular responses to imetelstat in 18 patients with essential thrombocythemia. The researchers found that in all 18 patients, imetelstat induced hematologic responses, and 89 percent of patients had a complete hematologic response. In seven of eight patients who were positive for the JAK2 V617F mutation, molecular responses were observed. There was a 15 to 66 percent reduction in CALR and MPL mutant allele burdens.

"Rapid and durable hematologic and molecular responses were observed in patients with essential thrombocythemia who received imetelstat," Baerlocher and colleagues write.

Both studies were funded by Geron, the manufacturer of imetelstat.

Full Text - Tefferi (subscription or payment may be required)
Full Text - Baerlocher (subscription or payment may be required)


http://www.teledema.lt/specialus/medikas

H. pylori eradikacija mažina skrandžio vėžio riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-07-27 04:21

Britanijos mokslininkai teigia, kad Helicobacter pylori sunaikinimas jokių simptomų nejaučiantiems asmenims mažina skrandžio vėžio riziką, rašoma internetiniame žurnale The Cochrane Library. Duomenys apibendrinti atlikus šešių tyrimų, kuriuose dalyvavo 6497 asmenys, metaanalizę. Plačiau...

http://www.pyroenergen.com/articles13/stomach-cancer-pylori.htm

Vaizdas: http://www.pyroenergen.com/articles13/stomach-cancer-pylori.htm


Review: Eradicating H. pylori Cuts Incidence of Gastric Cancer

(HealthDay News) -- Eradication of Helicobacter pylori in asymptomatic adults is associated with a reduction in the incidence of gastric cancer, according to a review published online July 22 in The Cochrane Library.

Alexander C. Ford, M.B., Ch.B., M.D., from St. James's University Hospital in Leeds, U.K., and colleagues examined the effectiveness of H. pylori eradication in healthy asymptomatic individuals in the general population in reducing the incidence of gastric cancer. Data were included from six trials (five in Asian populations) which compared at least one week of H. pylori therapy with placebo or no treatment in otherwise healthy and asymptomatic H. pylori-positive adults.

The researchers found that H. pylorieradication therapy was superior to placebo or no treatment for preventing development of subsequent gastric cancer (six trials, 6,497 participants; risk ratio, 0.66; 95 percent confidence interval, 0.46 to 0.95). Wide confidence intervals were seen on analysis of the effect of H. pylori eradication on preventing death from gastric cancer compared with placebo or no treatment (three trials, 4,475 participants; risk ratio, 0.67; 95 percent confidence interval, 0.40 to 1.11). No effect was seen on all-cause mortality (four trials; 5,253 participants; risk ratio, 1.09; 95 percent confidence interval, 0.86 to 1.38).

"We found limited, moderate-quality evidence that searching for and eradicating H. pylori reduces the incidence of gastric cancer in healthy asymptomatic infected Asian individuals, but we cannot necessarily extrapolate this data to other populations," the authors write.

Abstract
Full Text (subscription or payment may be required)


http://www.teledema.lt/specialus/medikas

Didelės antibiotikų dozės mažina krešėjimą.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-07-16 01:48

Skiriant didelias dozes amoksicilino/klavulaninės rūgšties kartu su varfarinu padidėja kraujavimo rizika. Nustatyta, kad didelės dozės minėto vaistų derinio 87,5 proc. atvejų padidina INR ≥4, o normalios dozės - tik 28,9 proc., rašoma žurnale Journal of Clinical Pharmacology. Plačiau...

https://www.healthtap.com/topics/period-after-lochia

Vaizdas: https://www.healthtap.com/topics/period-after-lochia


High Doses of Antibiotic Ups Risk of Over-Anticoagulation

(HealthDay News) -- Among hospitalized patients, high-dose amoxicillin/clavulanate correlates with increased risk of over-anticoagulation when combined with warfarin, according to a study published online July 2 in the Journal of Clinical Pharmacology.

Mahmoud I. Abdel-Aziz, from Assiut University in Egypt, and colleagues conducted a cross-sectional observational study involving 120 hospitalized patients to examine the impact of polypharmacy and high doses of amoxicillin/clavulanate on warfarin response.

The researchers found that during hospital stay, international normalized ratio (INR) values ≥4 were seen for 87.5 percent of patients prescribed high-dose amoxicillin/clavulanate and 28.9 percent of those prescribed normal dose (P < 0.001). An elevated number of potentially interacting drugs known to increase INR significantly predicted having INR values ≥4 (odds ratio, 2.5). An elevated number of potentially interacting drugs known to increase bleeding risk was identified as a significant predictor of bleeding episodes (odds ratio, 3.1).

"High doses of amoxicillin/clavulanate were associated with a higher risk of over anticoagulation when combined with warfarin than normal doses," the authors write. "Frequent monitoring of warfarin therapy along with patient's medications is necessary to avoid complications."

Abstract
Full Text (subscription or payment may be required)


http://www.teledema.lt/specialus/medikas

Atnaujintos rekomendacijos idiopatinės plaučių fibrozės gydymui.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-07-16 01:16

Atnaujintose rekomendacijose didžiausias griežtai pasisakoma prieš antikoaguliantų, imatinibo, endotelinių receptorių antagonistų vartojimą idiopatinės plaučių fibrozės gydyme. Rekomendacijos paskelbtos žurnale American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine. Plačiau...

https://www.youtube.com/watch?v=qF-JOcevqu4

Vaizdas: https://www.youtube.com/watch?v=qF-JOcevqu4


Guidelines Updated for Idiopathic Pulmonary Fibrosis Treatment

Recommendations for idiopathic pulmonary fibrosis (IPF) treatment have been updated by an international group of respiratory societies. The updated clinical practice guideline was published in the July 15 issue of the American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.

Ganesh Raghu, M.D., from the University of Washington in Seattle, and colleagues conducted systematic reviews and meta-analyses to update guidelines on IPF treatment. All relevant available evidence was assessed and discussed by a multidisciplinary panel. Conflict-of-interest management strategies were applied and non-conflicted panelists formulated, wrote, and graded recommendations.

The authors developed recommendations for or against specific treatment interventions. Updated guidelines included strong treatment recommendations against the use of anticoagulation (warfarin); imatinib; combination prednisone, azathioprine, and N-acetylcysteine; and selective endothelin receptor antagonist (ambrisentan). Conditional recommendations were for the use of nintedanib and pirfenidone, and against the use of phosphodiesterase-5 inhibitor and dual endothelin receptor antagonists. Recommendations remaining unchanged from 2011 included conditional recommendations against the use of N-acetylcysteine monotherapy and for the use of anti-acid therapy.

"Our systematic review of the available evidence on IPF treatments points to the need for additional research and long-term studies of their safety and efficacy," Raghu said in a statement. "The guidelines empower the clinician to make the most appropriate treatment choices for the patient confronted with IPF and encourage shared decision-making with the well-informed patient to choose the most appropriate treatment options tailored to the individual patient's needs."

Several authors disclosed financial ties to the biopharmaceutical industry.

Full Text (subscription or payment may be required)


http://www.teledema.lt/specialus/medikas

1-10 of 207