Trys inkstų biomarkeriai padeda nustatyti diabeto išeitis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-11-11 02:46   [ atnaujinta 2015-11-11 02:47 ]
Trys inkstų biomarkeriai - ūmus inkstų pažeidimas (ŪIP), albuminurja ir mažas apskaičiuotas glomerulų filtracijos greitis (aGFG), vertinami kartu ar atskirai, gali padėti prognozuoti diabeto komplikacijas, rašoma internetiniame žurnale Diabetes Care (2015-10-28).

Prancūzijos Université de Poitiers mokslininkai, vadovaujami Mathilde Monseu, tyrė antro tipo diabetu sergančių asmenų biomarkerius - ŪIP, albuminuriją ir  mažą aGFG, kaip prognostinius rodiklius. Viso tirta 1371 asmuo vidutiniškai 69 mėnesius.


Vaizdas: http://www.wonderdoctor.com/static_content.php?cat=diabetes&c_link=complications

ŪIP nustatytas 411 pacientų. ŪIP aiškiai koreliuojasi su kardiovaskulinės ir nekardiovaskulinės mirties rizika, įskaitant su vėžiu susijusias mirtis. ŪIP leidžia prognozuoti didžiuosius kardiovaskulinius sutrikimus, širdies nepakankamumą, kuris reikalauja hospitalizacijos, miokardo infarktą, insultą, apatinių galūnių amputaciją ar revaskuliarizaciją bei miego arterijos revaskuliarizacijos poreikį. Visi trys biomarkeriai kartu tiksliai prognozavo visų etiologijų mirties ir inkstų nepakankamumo riziką.

"ŪIP, mažas aGFG ir padidėjusi albuminurija kartu ir atskirai yra patikimi biologiniai žymenys, leidžiantys prognozuoti diabeto komplikacijas ir mirtį," rašo autoriai.

Comments