Tai Chi efektyvus kelio osteoartrito gydyme.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-05-17 23:12

Tai Chi efektyvumas gydant kelio sąnario osteoartritą yra panašus kaip ir standartinės kineziterapijos, rašoma internetiniame žurnale Annals of Internal Medicine (2016-05-17).

Bostono (JAV) Tufts universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Chenchen Wang, M.D., palygino Tai Chi efektyvumą su standartine kineziterapija 204 asmenims. Tyrimo trukmė 52 savaitės. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes - Tai Chi (užsiėmimai du kartus per savaitę, viso dvylika savaičių) ir standartinės kineziterapijos grupes (užsiėmimai du kartus per savaitę, viso 6 savaitės ir 6 savaitės kineziterapijos pratimų namuose).

Vaizdas:http://gulf.floridahealth.gov/events/2016/03/tai-chi-classes-psj.html

Mokslininkai nustatė, kad Western Ontario ir McMaster Universitetų osteoartrito indeksai dvyliktą gydymo savaitę ženkliai sumažėjo abiejose grupėse (Tai Chi, 167 balai; standartinė kineziterapija, 143 balai); skirtumas tarp abiejų grupių nėra ženklus. Analogiškas klinikinis pagerėjimas  išliko abiejose grupėse ir po 52 savaičių. Ženkliai didesnis depresijos sumažėjimas ir fizinio pajėgumo pagerėjimas stebėtas Tai Chi grupėje. Abiejose grupėse nebuvo šalutinių efektų. 

"Tai Chi yra tiek pat efektyvus kaip ir standartinis kineziterapinis gydymas, gydant kelio sąnario osteoartritą, " teigia tyrimo autoriai.

Keli autoriai deklaravo finansines sąsajas su farmacine industrija.

Straipsnis


Comments