Sojos su izoflavonais gerina postmenopauzinę kaulų būklę.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-08-05 05:54

Postmenopauzinio amžiaus moterims sojos izoflavonų papildai pagerina kaulų būklę, teigiama naujo išvadose, kurios publikuojamos Journal of Bone and Mineral Research (2016-07-28).

Jungtinės Karalystės Hull York medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Thozhukat Sathyapalan, M.B.B.S., M.D., atliko dvigubai aklą tyrimą, kuriame dalyvavo 200 moterų, kurioms menopauzė buvo prasidėjusi mažiau nei prieš dvejus metus. Tyrimo dalyvėms 6 mėnesius kasdien buvo skirti 15 g sojos proteino kartu su 66 mg izoflavono (SPI) arba 15 g  sojos proteino (SP) atskirai. 
Vaizdas: http://www.duderanching.org/healthy-bones/

Mokslininkai nustatė, kad palyginus su vien sojos proteinu (SP), sojos proteinas su izoflavonu (SPI) ženkliai sumažino su I tipo kolagenu susijusio beta C-telopeptido bei I tipo prokalogen-N-peptido. Ypač ženklus sumažėjimas buvo tarp trečio ir šešto mėnesio. 

SPI daugiau nei SP sumažino gliukozės, insulino, insulino rezistentiškumo, sistolinio kraujo spaudimo rodiklius. SPI papildai ženkliai padidino skydliaukės stimuliuojančio hormono ir sumažino laisvo tiroksino.

"Sojos proteinai su izoflavonu gali turėti teigiamą poveikį kaulų sveikatinimui, analogiškai kaip ir antirezorbcinės medžiagos, tačiau mažesniais kiekiais," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


Comments