Skirtumai tarp radiologinių ir goniometrinių ulnarinės deviacijos tyrimų dideli.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-04-18 12:12
Reumatoidiniu artritu sergančių asmenų metakarpofalanginių sąnarių ulnarinės deviacijos radiologiniai ir goniometriniai matavimo skirtumai yra ženklūs, rašoma internetiniame žurnale Journal of Medical Imaging and Radiation Oncology (2016-04-06).

Saskatoon (Kanada) University of Saskatchewan mokslininkai, vadovaujami Regina M. Taylor-Gjevre, M.D., ištyrė 15 reumatoidiniu artritu sergančių pacientų su metakarpofalanginių sąnarių ulnarine deviacija (UD) ir 11 be UD. Patyręs ergoterapeutas atliko goniometrinį UD tyrimą. Visiems pacientams buvo atlikti dominuojančios rankos plaštakos standartizuoti radiografiniai tyrimai ir magnetinio rezonanso tyrimai. Du patyrę muskuloskeletinių radiologinių tyrimų vertinimo specialistai radiologai atliko nepriklausomus radiologinių tyrimų ir megnetinio rezonanso UD kampų matavimus. 

Mokslininkai nustatė, kad abu radiologai labai panašiai vertino tiek radiografinius (rentgenologinius), tiek magnetinio rezonanso tyrimus (kampų išmatavimų koreliacija>0.97). Koreliacija tarp goniometrinio ir radiografinio bei magnetinio rezonanso tyrimo rezultatų buvo atititinkamai 0.496 ir 0.317. Koreliacija tarp abiejų vaizdinio tyrimo būdų buvo 0.513. Tiriant reumatoidiniu artritu sergančių asmenų metakarpofalanginių sąnarių UD, radiografinių ir magnetinio rezonanso tyrimų rezultatai buvo nepatikimi.

"Nors vaizdinių tyrimų reikšmė, nustatant struktūrinius reumatoidinio artrito sukeltus pažeidimus, yra didelė, reikėtų pabrėžti, kad radiologiniai matavimai nepakankamai vertingi, vertinant kampinius nuokrypius," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis
Č
Comments