Secukunumab palengvina ankilozuojančio spondilito simptomus.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-12-28 06:31
Kaip rašoma žurnale New England Journal of Medicine, aktyviu ankilozuojančiu spondilitu sergantiems asmenims skiriamas secukinumab palengvina simptomus jau šešioliktą gydymo savaitę.

Amsterdamo universiteto mokslininkai, vadovaujami Dominique Baeten, atliko dvejus trečios fazės tyrimus, kur buvo tiriamas secukinumab poveikis sergantiems ankilozuojančiu spondilitu. Pirmame tyrime (1), 371 pacientui buvo skiriamas intraveninis secukinumab tyrimo pradžioje, antrą ir ketvirtą savaitę, o vėliau kas keturias savaites skiriant secukinumab subkutaniškai (150 ar 75 mg) arba placebo. Antrame tyrime (2), 219 pacientų skirtas secukinumab subkutaniškai (150 ar 75 mg) arba placebo tyrimo pradžioje, po savaitės, dviejų ir trijų ir po ketvirtos savaitės kas keturias savaites.


Vaizdas: http://weillcornellbrainandspine.org/condition/ankylosing-spondylitis

Pacientai buvo tiriami pagal Trarptautinio spondiloartrito asociacijos tyrimo metodiką (ASAS20). Pirmame tyrime šesioliktą savaitę nustatyta, kad  secukinumab 150 mg, 75 mg ir placebo grupėse efektyvmas atitinkamai siekė 61, 60 ir 29 proc.. Antrame tyrime atitinkamai 61, 41 ir 28 proc.. Ženklus pagerėjimas trunka iki 52 savaičių.

Tyrimas finansuotas Novartis farmacijos kompanijos, kuris gamina secukinumab.Comments