Sąmonės trumpalaikis praradimas - blogas smegenų pažeidimo prognostinis požymis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-11-12 04:44
Trumpalaikis sąmonės praradimas dėl spontaninės subarachnoidinės hemoragijos (SSH) yra susijęs su blogesne prognoze, rašoma internetiniame žurnale JAMA Neurology (2015-11-09).

Niujorko (JAV) Kolumbijos universiteto mokslininkai, vadovaujami Sureerat Suwatcharangkoon, atliko retrospektyvinę analizę, kurioje tyrė 1460 asmenų po SSH. 80,5 proc. respondentų buvo tirta funkcinis atsistatymas vienerių metų laikotarpyje.


Vaizdas: https://www.youtube.com/watch?v=_UPjZdIaZbY

Mokslininkai nustatė, kad 40,4 proc. pacientų buvo praradę sąmonę po SSH. Sąmonės praradimas susijęs su blogesne klinikine būkle, didesnis kraujo kiekis nustatytas subarachnoidiniame tarpe ir smegenų skilveliuose, dažnesnė smegenų edema. Palyginus su asmenimis, kurie nebuvo praradę sąmonės, pacientams praradusiems sąmonę po SSH nustatytas prehospitalinis toninis-kloninis aktyvumas (22,7 versus 4,2 proc.) ir kardiopulmoninis sutrikimas (9,7 versus 0,5 proc.). Pacientams, kurie buvo praradę sąmonę po SSH, dvylikos mėnesių periode dažniau nusatomas didelis neįgalumas ar mirtis (koreguotas tikimybės santykis - 1,94).

Vienas tyrimo autorių nurodė finansines sąsajas su farmacine industrija.


Comments