Reguliarūs fiziniai pratimai pagerina net pažengusios Parkinsono ligos būklę.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-29 05:36   [ atnaujinta 2017-03-29 05:37 ]

Kaip rašoma kovo mėnesio žurnale Journal of Parkinson's Disease, reguliarūs fiziniai pratimai susiję su ženkliu pozityviu poveikiu į su sveikatos būkle susijusia gyvenimo kokybę, o ypač sergantiems pažengusia Parkinsono ligos forma.

Čikagos (JAV) Northwestern universiteto mokslininkai, vadovaujami Miriam R. Rafferty, Ph.D., ištyrė 3408 Parkinsono liga sergančius asmenis, jų gyvenimo kokybę, mobilumą, fizinį aktyvumą. 
Vaizdas:http://www.medicalnewstoday.com/categories/parkinsons_disease

Mokslininkai nustatė, kad palyginus su fizinių pratimų neatliekančiais Parkinsono liga sergančiais pacientais, reguliariai fizinius pratimus atliekančių ir pradėjusių nuo tyrimo pradžios atlikti fizinius pratimus pacientų gyvenimo kokybė pablogėjo mažiau. Per vienerius metus, neatliekančių fizinių pratimų pacientų gyvenimo kokybė pablogėja 1,37 balo pagal Parkinsono ligos klausimyną ir 0,47 sekundės pagal Timed Up and Go. Padidinus fizinių pratimų kiekį iki 30 minučių/per savaitę, duomenys kečiasi atitinkamai −0.16 balo ir  −0.04 sekundės. Palyginus pažengusią ligos stadiją ir lengvą stadiją nustatyta, kad fiziniai pratimai labiau gerina gyvenimo kokybę pažengusios ligos metu (atititinkamai, −0.41 versus −0.14 balo; P < 0.02).

Straipsnis


Comments