Postmastektominės rekonstrukcijos atidėjimas didina nerimo riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-05 04:01

Anstyva krūtų rekonstrukcija po krūties pašalinimo operacijos dėl onkologinio proceso gali sumažinti psichologinį pacienčių distresą, rašoma spalio mėnesio internetiniame žurnale Plastic and Reconstructive Surgery.

Tyrime dalyvavo 106 pacientės, kurioms dėl vėžinio proceso buvo pašalinta krūtis ir atlikta krūtų rekonstrukcinė operacija. Trisdešimčiai  pacienčių rekontrukcija atlikta tos pačios krūties pašalinimo operacijos metu, o 76-ioms rekonstrukcija atlikta vėliau - vidutiniškai trys metai po mastektomijos.

Vaizdas: https://www.prime-journal.com/advancements-in-breast-reconstruction/


Prieš mastektomiją  26 proc. pacienčių nustatyta padidintas nerimo lygis ir 9 proc. - depresijos simptomai. Abiejose grupėse nerimas sumažėjo po krūties rekonstrukcinės operacijos. Moterims po mastektomijos su atidėta rekonstrukcija nustatyta žemesnė kūno, seksualumo ir su sveikata susijusios gyvenimo kokybės vertinimo skalė. Pažymėtina, kad po šešių mėnesių kūno vertinimo skalė abiejose grupėse buvo panaši, o taip pat po rekonstrukcijos praėjus 12 ir 18 mėnesių nenustatyta skirumų seksualumo vertinimo skalėje.

Autorių teigimu, tikslinga kuo anksčiau po mastektomijos atlikti krūtų rekonstrukcines operacijas ir taip sumažinti pacienčių nerimą, pasichologinį distresą ir neigiamą seksualumo savivertę.

Straipsnis


Comments