Perkutaninė transliuminalinė angioplastika neefektyvi sergant diseminuota skleroze.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-11-28 06:07

Kaip rašoma internetiniame žurnale JAMA Neurology (2017-11-18), perkutaninė transliuminalinė angioplastika (PTA) yra saugi, tačiau neefektyvi gydant sergančius diseminuota (DS) skleroze ir lėtiniu cerebrospinaliniu veniniu nepakankamumu (LCSVN).

Ferrara (Italija) universiteto mokslininkai, vadovaujami Paolo Zamboni, M.D., tyrė veninio PTA saugumą ir efektyvumą, gydant SD ir LCSVN sergančius pacientus. Tyrime dalyvavo 115 pacientų, iš kurių 76 atlikta veninė PTA ir 39 kateterinė venografija be angioplastikos (kontrolinė grupė).
Vaizdas: https://www.everydayhealth.com/multiple-sclerosis/

Mokslininkai nenustatė rimtų pašalinių efektų. 54 proc. PTA grupės pacientų atsistatė kraujagyslių praeinamumas. Nenustatyta funkcinių skirtumų (vakščiojimo kontrolė, balansas, rankų miklumas, liekamasis šlapimo kiekis šlapimo pūslėje, regos aštrumas) tarp PTA ir kontrolinės grupių (41.7 versus 48.7 proc.)

"Veninė PTA yra saugi, tačiau dažniausiai neefektyvi procedūra DS sergantiems pacientams, todėl ji neturi būti rekomenduojama," teigia tyrimo autoriai.

Vienas autorius yra pagrindinis autorius, kuris pirmas aprašė LCSVN ir DS koreliaciją. Du tyrimo autoriai deklaravo sąryšį su farmacijos industrija.

Santrauka/Straipsnis
VedamasisComments