Perioperacinis kortikoidų skyrimas efektyvus, atliekant klubo ir kelio artroplastikas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-09-15 08:40

Perioperaciniame periode naudojami intraveniniai kortikosteroidai yra saugūs ir efektyvūs, atliekant totalines kelio ir/ar klubo artroplastikas, rašoma internetiniame žurnale Pain Practice (2017-08-29). Kortikosteroidų nauda pasireiškia mažinant skausmą, pykinimą, vėmimą ir mažiau sunaudojant opioidų.

Chengdu (Kinija) Vakarų Kinijos ligoninės mokslininkai, vadovaujami Donghai Li, atliko sisteminę literatūros apžvalgą ir metaanalizę, siekiant nustatyti perioperaciniame periode naudojamų kortikoidų efektyvumą po kelio ir klubo artroplastikų.
Vaizdas: http://aa2day.org/2014/10/fall/

Išanalizavus 14 atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų (1023 pacientai) rezultatus, mokslinkai nustatė, kad intraveniniai steroidai sumažina skausmą ramybės ir fizinio aktyvumo metu pirmas 24 valandas po operacijos (P < 0.05). Taip pat, pacientams reikėjo mažiau skirti opioidų (P < 0.05), juos mažiau pykino (P < 0.05) bei mažiau vėmė (P < 0.05). Abiejose grupėse (kuriems skirti steroidai ir kuriems neskirti) daugelis komplikacijų buvo panašios, nors venų trombozės komplikacijų daug mažiau buvo kortikosteroidų grupėje.

Santrauka
Straipsnis


Comments