Opiodai nepagerina naprokseno poveikio, gydant nugaros skausmus.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-10-22 09:20
Nugaros juosmeninės-kryžmeninės dalies skausmų gydymui naudojamas naproksenas yra tiek pat efektyvus kaip ir šis vaistas vartojamas kartu opioidais oksikodonu/acetaminofenu ar ciklobenzaprinu, rašoma žurnale Journal of American Medical Association (2015-10-22).

Niujorko (JAV) Alberto Einšteino medicinos kolegijos ir Montefiore medicinos centro profesorius Benjamin Friedman su kolegomis tyrė 323 pacientus, kuriems nugaros apatinės dalies skausmų gydymui 10 dienų skirtos trys skirtingos vaistų kombinacijos: 500 mg naprokseno kartu su placebo tabletėmis, 500 mg naprokseno kartu su 5 mg ciklobenzaprino, 500 mg naprokseno kartu su 5 mg oksikodono ir 325 mg acetaminofeno. Visiems tyrimo dalyviams skirtas dešimties minučių trukmės nugaros skausmų gydymo mokymo kursas.


Vaizdas: http://www.ryancarmodyphysio.co.uk/05-lower-back-pain/

Opiodai ar miorelaksantai kartu su naproksenu nesumažino skausmo ir nepagerino funkcijos labiau nei skiriamas vien tik naproksenas, teigia tyrimo autoriai. 50 proc. pacientų skausmas išliko po savaitės gydymo, o 25 proc. pacientų skausmai išliko ir po trijų mėnesių gydymo.

Comments