Nervines skaidulas sudarantys baltymai aptinkami likvore po galvos smegenų traumos.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-09-20 02:33

Potrauminio galvos smegenų sukrėtimo sindromo (PSSS) metu likvore nustatomas padidėjęs nervinių skaidulų lengvųjų proteinų kiekis bei sumažėjusi amiloido β koncentracija, rašoma internetiniame žurnale JAMA Neurology (2016-09-19).

Gėteburgo (Švedija) universiteto Sahlgrenska akademijos mokslininkai, vadovaujami Pashtun Shahim, M.D., Ph.D., atliko multicentrinį tyrimą, kuriame buvo tirti profesionalūs Švedijos ledo ritulio sportininkai, kurie patyrė lengvą galvos smegenų traumą ir kuriems daugiau kaip tris mėnesius buvo fiksuoti PSSS kriterijai. Buvo atrinkta šešiolika traumą patyrusių sportininkų, kurių duomenys palyginti su 15 neurologiškai sveikų asmenų grupe.
Vaizdas: http://www.vocativ.com/298762/the-nhl-commissioner-is-wrong-about-the-dangers-of-hockey/

Nustatyta, kad devyniems iš šešiolikos traumą patyrusių pacientų PSSS simptomai išliko ilgiau nei metus po patirtos traumos, kiti septyni sugrįžo į aktyvų sportą. Ilgiau nei metus PSSS išlikusių grupėje neurofilamentinių lengvųjų baltymų koncentracija likvore buvo ženkliai didesnė, palyginus su tais asmenimis, kurie sugrįžo į sportą, ir kontroline grupe (P = 0.04 ir 0.02, atitinkamai), o β amiloido koncentracija buvo ženkliai sumažėjusi (P = 0.05).

"Biomarkerių tyrimas likvore gali būti objektyvus kriterijus, nustatant centrinės nervų sistemos pažeidimo dydį, o tai padėtų atrinkti asmenis, kuriems yra didesnė rizika išsivystyti lėtiniai trauminei encefalopatijai," teigia tyrimo autoriai.

Du tyrimo autoriai yra kompanijos Brain Biomarker Solutions įkūrėjai.

Santrauka

Straipsnis
Vedamasis
Comments