Kritimo traumą patyrusiems senoliams dažnai prieš traumą buvo skirti pavojingi vaistai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-11-29 04:02   [ atnaujinta 2016-11-29 04:03 ]

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of the American Geriatrics Society (2016-11-28), kritimo traumas partyrusiems senoliams dažnai iki traumos buvo skirti didelės rizikos medikamentai.

Niujorko universiteto medicinos mokyklos mokslininkai, vadovaujami Nina L. Blachman, M.D., atliko retrospektyvinę studiją, kurioje tirti 65 ir vyresnio amžiaus asmenys, patyrę kritimo traumą. Mokslininkai tyrė prieš 24 valandas iki kritimo šiems asmenims paskirtus vaistus ir jų dozes.
Vaizdas: http://swaymedical.com/system/markets/fall-risk

Mokslininkai nustatė, kad iš 328 kritimo traumas patyrusių asmenų 62 procentams individų 24 valandos iki kritimo buvo skirta vienas ar daugiau didelės rizikos vaistų. Didelės rizikos vaistai 41 proc. atvejų buvo skirti didesnėmis nei rekomenduojama dozėmis, o benzodiazepinai ir benzodiazepino receptorių agonistai net 57 proc. atvejų buvo skirti didesnėmis nei rekomenduojama dozėmis. 

"Vyresniems nei 65 metų amžiaus asmenims sumažinus didelės rizikos vaistų dozes, galima būtų išvengti pacientų kritimų ir per juos patirtų traumų", konstatuoja tyrimo autoriai.

Straipsnis
Comments