Trofinės opos geriau gyja, transplantavus odą su plaukų folikulais.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-25 06:14   [ atnaujinta 2016-10-25 06:15 ]

Kaip rašoma lapkričio mėnesio leidinyje Journal of the American Academy of Dermatology, pacientams, kuriems nustatytos veninės kilmės kojų trofinės opos, daug geresni gydymo rezultatai pasiekiami, kai transplantujama perforuotos odos transplantatas su plaukų folikulais.

Albacete (Ispanija) Villarrobledo pagrindinės ligoninės mokslininkai, vadovaujami María-Luisa Martínez, M.D., atliko randamizuotą tyrimą, kuriame lygino odos su plaukais ir be plaukų transplantatų efektyvumą. Tyrime dalyvavo 12 pacientų, kuriems tos pačios opos skirtinguose poliuose transplantuoti du odos gabalėliai - su ir be plaukų.
Vaizdas: https://quizlet.com/127805163/pathophysiology-terms-wpics-flash-cards/

Mokslininkai nustatė, kad praėjus 18 savaičių po intervencijos, opos plotas sumažėjo 75,15 proc. transplantavus odą su plaukais, o transplantavus odą be plaukų, opos paviršius buvo padengtas tik 33,07 proc. (P = 0,002).

"Autologinis transplantatas yra efektyvi minimaliai invazyvinės chirurgijos procedūra, gydant lėtines venines kojų trofines opas," teigia tyrimo autoriai. "Tačiau siekiant geresnio rezultato, transplantatui reikėtų rinktis odą su plaukų folikulais, o ne odą be plaukų."

Straipsnis
Comments