Mažo intensyvumo pulsinis ultragarsas nepagreitina kaulų gijimo.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-27 07:46   [ atnaujinta 2016-10-27 07:48 ]

Pacientams, kurie buvo operuoti dėl blauzdikaulio lūžimo, skiriamas mažo intensyvumo pulsinis ultragarsas (MIPU) nepagreitina funkcinio atsistatymo ir radiografinio gijimo, rašoma internetiniame žurnale The BMJ (2016-10-25).

Hamiltono (Kanada) McMaster universiteto mokslininkai, vadovaujami Jason W. Busse, D.C., Ph.D., atliko užslėptą randamizuotą tyrimą, kuriame dalyvavo 501 pacientas iš Šiaurės Amerikos akademinių traumos centrų. Pacientai - subrendę vyrai ar moterys, kuriems diagnozuotas atviras ar uždaras blauzdikaulio lūžimas ir operuoti, fiksuojant lūžgalius intrameduline vinimi. Pacientai suskirstyti į dvi grupes ir apmokyti patys kasdien skirti papildomą gydymą - 250 pacientų skirtas MIPU, o 251 - MIPU imitacinis gydymas.
Vaizdas: http://www.computescotland.com/ultrasound-speeds-fracture-healing-3721.php

Mokslininkai nenustatė jokių ženklių skirtumų tarp abiejų grupių pacientų, analizuojant gydymo būdo ir pasveikimo laiko santykį  bei gydymo būdo ir funcinių matavimų santykį. Nenustatyta ir radiografinių skirtumų, priklausomai nuo MIPU ar imitacinio MIPU gydymo būdo.

"Pooperacinis MIPU naudojimas nepagerina blauzdikaulio lūžimų radiografinio gijimo ir nepasiteisino gerinant funcinį atsistatymą, " teigia tyrimo autoriai.

Keli autoriai deklaravo finansinius ryšius su medicinos įrangos kompanijomis, įskaitant Smith & Nephew, kuri dalinai finansavo studiją.

Straipsnis

Vedamasis
Comments