Manualinė terapija efektyvesnė nei operacinis gydymas riešo kanalo sindromo gydyme?

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-12-16 23:45
Kaip rašoma lapkričio mėnesio žurnalo The Journal of Pain leidinyje, moterims gydant riešo kanalo sindromą (RKS) manualinė terapija yra tiek pat efektyvi kaip ir chirurginis gydymas vidutiniame ir ilgalaikiame periode po gydymo ir galimai efektyvesnė trumpajame periode.

Madrido (Ispanija) Rey Juan Carlos universiteto mokslininkai, vadovaujami César Fernández-de-las Peñas, palygino operacinio gydymo ir manualinės terapijos efektyvumą gydant RKS, įskaitant desensiblizacijos metodus. Trijų seansų manualinės terapijos kurse ir chirurginės dekompresijos/ atpalaidavimo grupėje dalyvavo po 60 pacientų.


Vaizdas: http://www.drhomeo.com/orthopedic-problems/homeopathic-remedies-for-carpal-tunnel-syndrome/

Dvylikos mėnesių tyrimą baigė 55 moterys iš manualinės terapijos grupės ir 56 iš operacinio gydymo grupės. Analizuoti trijų laikotarpių duomenys - po 1-3 mėnesių, po 6 ir 12 mėnesių. Abiejose grupėse nustatyti identiški duomenys po 6 ir 12  mėnesių pagal skausmo lygį, funkciją ir Bostono karpalinio kanalo klausimyno simptomų sunkumo skalę.

"Tyrimas parodė, kad tiek operacinio gydymo, tiek manualinės terapijos, įskaitant centrinės nervų sistemos desensibilizacijos metodus, atokieji rezultatai yra identiški, tačiau manualinė terapija yra efektyvesnė trumpalaikiame periode," teigia tyrimo autoriai.
Comments